Mystery Express (Antoine Bauza, Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 145
Rejestracja: 02 lis 2005, 22:20
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time

Mystery Express (Antoine Bauza, Serge Laget)

Post autor: Wojtek »

Jeśli dobrze zrozumiałem to lada dzień powinna być premiera Mystery Express. Czy jest wiadomym czy i u nas pojawi się w sklepach w momencie premiery światowej? W przypadku Small World w zeszłym roku właśnie tak było i jeśli mnie pamięć nie zawodzi, był nawet w Rebelu w przedsprzedaży.
asterix
Posty: 11
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Mystery Express

Post autor: asterix »

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 145
Rejestracja: 02 lis 2005, 22:20
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time

Re: Mystery Express

Post autor: Wojtek »

Już też wypatrzyłem tą ofertę. Jako, że myślałem o sprezentowaniu tej gry przydałaby się instrukcja po polsku. Mam nadzieję, że jest to kwestia czasu kiedy się pojawi.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Mystery Express

Post autor: Tycjan »

Wojtek pisze:Już też wypatrzyłem tą ofertę. Jako, że myślałem o sprezentowaniu tej gry przydałaby się instrukcja po polsku. Mam nadzieję, że jest to kwestia czasu kiedy się pojawi.
Na razie możesz sobie jeszcze pooglądać :) http://www.youtube.com/user/thedicetowe ... v6pIFgfa0U

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
asterix
Posty: 11
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Mystery Express

Post autor: asterix »

według tej oferty sprzedaży gra zawiera polską instrukcję:
http://www.planszomania.pl/przygodowe/2 ... press.html
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mystery Express

Post autor: sipio »

Ciekaw jestem ile dodali tych "deductions sheets", bo na zdjeciach to spory bloczek.
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 145
Rejestracja: 02 lis 2005, 22:20
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time

Re: Mystery Express

Post autor: Wojtek »

Rzeczywiście instrukcja się pojawiła. To teraz to nabędę.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Mystery Express

Post autor: folko »

sipio pisze:Ciekaw jestem ile dodali tych "deductions sheets", bo na zdjeciach to spory bloczek.
Notesik zawiera 100 stron. Nie wiem za to ile ma notes z telegramami...
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Mystery Express

Post autor: ananas »

folko pisze:
sipio pisze:Ciekaw jestem ile dodali tych "deductions sheets", bo na zdjeciach to spory bloczek.
Notesik zawiera 100 stron. Nie wiem za to ile ma notes z telegramami...
W moim egzemplarzu jest 50 telegramów.
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: Mystery Express

Post autor: Harun »

Jakie wrażenia, bo ten tytuł mnie bardzo interesuje? Zwłaszcza, że gdzieś wyczytałem, że jest trochę podobny do Sleuth, a ta gra zawsze sprawia mi frajdę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Mystery Express

Post autor: Tycjan »

Harun pisze:Jakie wrażenia, bo ten tytuł mnie bardzo interesuje? Zwłaszcza, że gdzieś wyczytałem, że jest trochę podobny do Sleuth, a ta gra zawsze sprawia mi frajdę.
Z tego co słyszałem to grających w niego na międzyPionku nie zachwycił :/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Mystery Express

Post autor: folko »

W Sleuth nie grałem, w ME tak, na wspomnianym Pionku. Czy zachwycił czy nie... zagrałem raz i mam wielką ochotę na kolejną partię. W pierwszej rozgrywce odczuwałem chaos tego co się dzieje. Nie wiem na ile można zaplanować sensowny algorytm prowadzenia dochodzenia. Nie wiem na ile można zapanować nad grą... ale właśni to jest dla mnie ciekawe. Jest to dla mnie łamigłówką, którą chciałbym rozwiązać :D
Planowałem kupić ME, ale na razie się wstrzymałem, bo wydaje mi się, że w mojej rodzinie gra by nie siadła, że wspomniany chaos może powodować wrażenie trudności, nie zasad - bo nie są trudne - ale gry. To nie proste Cluedo, to nie zabawa (a nie dochodzenie) jak w Mystery of Abbey... tu gra jest trudniejsza. Bardzo jestem ciekaw kolejnych partii i opinii ludzi lubiących ten typ zabawy.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: Mystery Express

Post autor: Harun »

Faktycznie czytałem, że trzeba zagrać kilka razy, aby ogarnąć sens swoich działań. Ale to co piszesz folko, to raczej pozytywne dla mnie argumenty, chyba że chaos będzie elementem każdej rozgrywki, nie tylko pierwszej.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Mystery Express

Post autor: veljarek »

Czy ma ktoś może instrukcję w języku polskim ?
:)
Plisss
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Mystery Express

Post autor: ananas »

W końcu udało się zagrać, w cztery osoby. Przed grą uczyliśmy się zasad i nie udało wyłapać kilku błędów. Gra zrobiła bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo fajnie się bawiliśmy. Karty krążą między graczami, trzeba mocno się skupić gdzie jaka karta wędruje (lub gdzie leży) i zanotować. Przy zamieszaniu może dużo informacji wylecieć z głowy :) . Fajne jest to, że często od Ciebie zależy jaką kartę pokażesz. W ten sposób można namieszać. Wiadomo, pierwsza gra to tak bardziej żeby poznać jak to wszystko działa, chociaż pod koniec rozgrywki było już kombinowanie. Kolejną partię zagramy za kilka dni, lepiej poczekać troszkę żeby ustrzec się sytuacji w której pomyśli się np. czy te kije do golfa widziałem już drugi raz dzisiaj czy może raz wczoraj i raz dzisiaj :) . Na końcu gry, przy odsłanianiu kart, które charakteryzują morderstwo, są duże emocje. Szczególnie jeżeli karty odkrywamy po kolei jak podpowiada instrukcja.
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
Szarlatan
Posty: 12
Rejestracja: 01 sty 2011, 22:12

Re: Mystery Express

Post autor: Szarlatan »

Zaryzykowałem i kupiłem "Mystery Express". Jestem zadowolony. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że podczas gry panuje chaos a o zwycięstwie decyduje loteria. Kombinowania za dużo nie ma. Graliśmy głównie w trzy osoby i było łatwo. Zastanawiam się jak gra będzie działać przy większej liczbie graczy. Powinno być trudniej i ciekawiej, bo dochodzi po jednej karcie każdego typu, a akcji wcale nie ma aż tak dużo więcej.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 263
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 150 times
Been thanked: 86 times

Re: Mystery Express

Post autor: TOMEQ »

Witam
Czy ma ktoś polską instrukcję?
Czy ma ktoś może do sprzedania ME?
hej
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
kamilCase
Posty: 25
Rejestracja: 17 paź 2019, 13:37
Has thanked: 6 times

Re: Mystery Express

Post autor: kamilCase »

TOMEQ pisze: 28 paź 2020, 16:34 Czy ma ktoś polską instrukcję?
jest jeszcze dostępna na stronie rebela: https://www.rebel.pl/repository/files/i ... xpress.pdf
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Mystery Express

Post autor: morthi »

Po wielu rozegranych partiach usunęliśmy z gry element czasu (godziny) - początkowo było to fajne urozmaicenie ale okazało się, że dla spostrzegawczość i skupienie dla niektórych graczy jest cechą nieosiągalną, a dzięki temu każdy miał szansę wygrać (co i tak nie było łatwe), a remisy załatwia telegram.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 263
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 150 times
Been thanked: 86 times

Re: Mystery Express

Post autor: TOMEQ »

Wielkie dzienks za podpowiedź.
Zabieram się do zrobienia sobie po polsku, więc może to być ciekawe bez kart czasu.
Dzienks
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
ODPOWIEDZ