TtA & Brass & Twilight Struggle

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

TtA & Brass & Twilight Struggle

Post autor: tassman »

Poczytalem. Mam straszny motlok w glowie.
- a bo Twilight Struggle za duzo losowosci
- a bo TtA mozna wszystko wojskiem rozegrac
- a bo Brass zlozone
(wszystko opinie, komentarze)
Czy ktos ma instrukcje do TtA co bym sprobowal zagrac na Vassalu. Prosze tylko jak bedziecie pisac to jak najbardziej obiektywnie.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: TtA & Brass & Twilight Struggle

Post autor: Sandman »

tassman pisze:- a bo Twilight Struggle za duzo losowosci
Grałem w podobne !960:MotP i całkowity brak kontroli nad grą po prostu mnie zabił, ale tu jest ponoć lepiej. Jak to ktoś porównał: przy wyrównanych graczach w 1960 wygrywa ten komu podejdą lepsze karty, a w TS grający Rosją.
tassman pisze:- a bo TtA mozna wszystko wojskiem rozegrac
Nieprawda, samym wojskiem w życiu nie wygrasz gry, aczkolwiek armia jest elementem niezbędnym do przetrwania. Tak jak w życiu nie ma przecież żadnego mocarstwa, które nie posiadałoby armii...
tassman pisze:- a bo Brass zlozone
Nieprawda, Brass to prosta, genialna gra do wytłumaczenia w niecałe pół godziny.
tassman pisze:Czy ktos ma instrukcje do TtA co bym sprobowal zagrac na Vassalu.
Rebel.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Tibi
Posty: 123
Rejestracja: 23 lis 2009, 19:16
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: TtA & Brass & Twilight Struggle

Post autor: Tibi »

Sandman pisze:
tassman pisze:- a bo Twilight Struggle za duzo losowosci
Grałem w podobne !960:MotP i całkowity brak kontroli nad grą po prostu mnie zabił, ale tu jest ponoć lepiej. Jak to ktoś porównał: przy wyrównanych graczach w 1960 wygrywa ten komu podejdą lepsze karty, a w TS grający Rosją.
To TS jest mala modyfikacja przy rozstawianiu wplywow, wyrownujaca szanse- USA doklada 2 wplywu w dowolnym miejscu planszy. Mozna tym uniemozliwic ruchy, ktorymi wygrywa rosja.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: TtA & Brass & Twilight Struggle

Post autor: tassman »

Juz jestem dzisiaj po kilku partiach w Brass i przyznam ze niesamowita gra. Mam na oku kupno polskiej wersji Cywilizaji + dodatek. Czy jest duza roznica pomiedzy Polska a Angielska wersja?
ODPOWIEDZ