Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: bartek_mi »

Christoforos pisze:A D.W się ostatnio rozpisał o polskiej wersji na forum Galakty, i przy okazji o turniejach i tak jak przewidywał głosy oburzenia się już pojawiają - no może jeden głos póki co.
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1972

glos oburzenia mnie rozbawil do lez :)

A wersje pl sobie kupie - nad anglo sie wahalem gdzies w okolicach 10tej strony tego watku :)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Czemu cię rozbawił ?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: bartek_mi »

Dzej pisze:Czemu cię rozbawił ?
1. koles zarzuca firmie, ktora podpisala umowe z ffg, ze... firma ta dziala na niekorzysc firmy ffg. watpie zeby w umowie z ffg takie sprawy nie byly poruszane :)
2. niesprawiedliwe jest to, ze wydawnictwo chce promowac to co ... wydaje.

ja rozumiem, ze spora czesc graczy kupila po kilka core-setow i po kilka pudelek dodatkow i pewnie to ich po kieszeni moze pociagnac choc akurat ja bym sie na ich miejscu nie martwil - jak frekwencja zacznie siadac (a to zapewne hardkorowcy posiadajacy wydanie amerykanskie glownie graja) to i galakta zmieknie. no w kazdym razie ciekawi mnie jak to sie rozwinie...

mnie cieszy wydanie pl bo nie zamierzam nigdy na najmniejszym turnieju sie pojawic :)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Polska mentalność. Ja nie potrzebuje to z innych się śmieje :o

Powiedzmy, że próbuję zrozumieć zabieganie o dobro graczy i np wprowadzenie samych kart PL na turniejach młodszych graczy. Ale co z resztą ? Skończy się na tym, że będą dwie sceny graczy. Angielska i Polska. Zresztą nagrody na turniejach WH:I są beznadziejne, więc wątpię żeby ktoś przy zdrowych zmysłach przerzucał się na wersje PL z innych powodów niż gorsza znajomość angielskiego (?).

Mi to tam węgorz elektryczny, bo nie mam żadnych kart w tym momencie. Ale tak się nie powinno robić wg mnie. Chyba, że naprawdę będą turnieje z prawdziwego zdarzenia
i regularna liga sponsorowana przez Galakte to wtedy rozgrzeszamy. Ale raczej nie będzie :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: ghostdog »

mnie to zupełnie obojętne czy będzie wydana po PL. i tak będę kupował ENG - choćby dla syna, który również i w ten sposób uczy się angielskiego :oops: taki wredny ojciec ze mnie
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

Dzej pisze: Mi to tam węgorz elektryczny, bo nie mam żadnych kart w tym momencie.
Pozbyłeś się WH:I :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Już dawno :) Ale planuje kiedyś tam powrócić.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

Myślałem, że ostro zwariowałeś - forum, rokminy nad kartami, recka dodatku, jakies opcje na wyjazdy na turnieje..... a tutaj już nie masz WH:I...... ciekawe.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Za droga zabawa. Ale jakiś tam, kiedyś tam deck złożę :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Eahl
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2009, 21:56
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Eahl »

Z mojego punktu widzenia sprawa wyglada tak: Galakta sobie strzela w stope. Wolno im to zrobic, bo przeciez ich produkt. Wydaja cos, co sie nazywa 'WI po polsku' to promuja "WI po polsku', a nie 'WI wogole'. Tyle, ze FFG to by sie faktycznie moglo nie spodobac, bo popularnosc gry rosnie w sposob geometryczny. Jesli Galakta dzieli graczy WI na 2 kategorie, to mamy tak naprawde 2 gry, z ktorych zadna tak naprawde nie bedzie popularna. W przypadku polaczonych scen, efekt bylby geometrycznie silniejszy.

Nie sadze, zeby znalazlo sie wiele osob, ktore dlatego zeby przychodzic na turnieje organizowane przez galakte wywalilo do kosza swoje 3 CSy, i 3x3 battlepacki. I z cala pewnoscia nie znajda sie osoby, ktore majac jeden CS kupia kolejny po polsku, bo przeciez wtedy z obiema na turniej nie przyjda. Ale z cala pewnoscia znajdzie sie sporo, ktore po prostu nie przyjda na turniej i pokaza Galakcie zad. W zwiazku z czym wydawcy funduja sobie mniejsza ilosc ludzi na turniejach, hermetyczne grono graczy zlozonych wylacznie z nowych, ktorzy kupia polska edycje. i potencjalnie skonfliktowane srodowisko. Zajebisty ruch marketingowy :)

Nie ma jak dobrze zniechecac ludzi do produktu chcac promowac swoj produkt :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Gambit »

Takie nietypowe pytanko.

Czy kiedykolwiek ze strony FFG pojawiły się jakieś plotki, że w Invasion może pojawić się taki multiplayer jak na przykład w Game of Thrones LCG?

Pytam bo sporo kart z podstawki i pierwszych dodatków, ma opisy tak skonstruowane, jakby dopuszczało, że w grze bierze udział więcej niż dwie osoby.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

Gambit pisze:Takie nietypowe pytanko.

Czy kiedykolwiek ze strony FFG pojawiły się jakieś plotki, że w Invasion może pojawić się taki multiplayer jak na przykład w Game of Thrones LCG?

Pytam bo sporo kart z podstawki i pierwszych dodatków, ma opisy tak skonstruowane, jakby dopuszczało, że w grze bierze udział więcej niż dwie osoby.

Myślę, że właśnie ze względu na opisy niektórych kart można się pokusić o prawie pewność, że będą reguły do multi.

Z resztą my na bardzo szybkich i prostych home rulach graliśmy najczęściej na 4 osoby i paradoksalnie uważam, że lepiej sie gra niż 1vs1.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Gambit »

Tommy pisze: Myślę, że właśnie ze względu na opisy niektórych kart można się pokusić o prawie pewność, że będą reguły do multi.

Z resztą my na bardzo szybkich i prostych home rulach graliśmy najczęściej na 4 osoby i paradoksalnie uważam, że lepiej sie gra niż 1vs1.
A mógłbyś podać Wasze zasady na Multi?
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Mordeczka »

Dzięki Witek, że zwróciłeś uwagę na koszmarny błąd jaki popełniłem, masz rację, zachowałem się jak ostatni dupek, nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić za tak dziecinne zachowanie, jeszcze raz wybaczcie, to ostatni raz... bo po co się kłócić, lepiej grać.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2010, 23:14 przez Mordeczka, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Witold Janik »

Do Prima Aprilis jeszcze dwa tygodnie, a wątek "Zrób to sam, cz. 2" jest obok więc... :roll:
Która opcja :?: :?: :?:
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: tajemniczy_padalec »

Ja tam polskiej wersji nie kupię. Po pierwsze: co mam niby zrobić z angielskimi kartami? Sprzedać za pół ceny i wydać kolejną kasę, żeby znaleźć się na tym samym poziomie, co dziś?

Poza tym, z całym szacunkiem dla Galakty, osobiście uważam, że równocześność wersji polskiej i angielskiej można między bajki włożyć. Bo niby jak by to miało wyglądać? Polski wydawca wypuszcza na rynek jak z karabinu podstawkę i trzy-cztery dodatki, a potem nie czeka aż mu się koszty zwrócą nim wyda kolejne Battle Packi? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wydawnictwo, które każe czekać naprawdę długo na dodatki nagle zmieni front.

Ogólnie: myślę, że gracz z kartami po polsku będzie patrzył na fajne kartoniki znajomków, którzy kupują w oryginale i czekał po kilka miesięcy aż wyjdzie to, czego chce do talii. Albo też nie wyjdzie w ogóle.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Przecież wyraźnie napisali, że będą na bieżąco :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: tajemniczy_padalec »

Ja wiem, ale (podkreślam, że to tylko moje zdanie) zupełnie nie chce mi się w to wierzyć. Cóż, pażywiom, uwidim, jak mawiają Kislevici :P
Awatar użytkownika
pirez
Posty: 18
Rejestracja: 29 lip 2009, 17:19
Lokalizacja: Marki k.Warszawy
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: pirez »

Gambit pisze:
A mógłbyś podać Wasze zasady na Multi?
Uzywam ponizszych, sprawdzaja sie całkiem dobrze:

http://boardgamegeek.com/thread/450707/ ... -in-warham
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Mordeczka »

Może kogoś zainteresuje: klik

pirez: Spróbowałem i grało się całkiem fajnie w trójkę, ale jeśli gracie wg tych zasad, to kto, po rozpoczęciu, może atakować jako pierwszy? Drugi w pierwszego, trzeci w drugiego i pierwszego, czwarty..... ? Poza tym co się dzieje jeśli komuś skończy się talia? Nie znalazłem tego w podanym linku lub po prostu źle zrozumiałem ten tekst.
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Cogito »

Hej,
Podaję linka do Polskiego forum WH: Invasion (www.whinvasion.pl) - dla fanów gry, szukających okazji do sprawdzenia swoich pomysłów na decki w konfrontacji z innymi, wymiany opinii i rozwiania wątpliwości dotyczących gry. Mi osobiscie zalezy na zaktywizowaniu graczy z Warszawy, która na razie wygląda bardzo blado z porównaniem do Krakowa czy Wrocławia.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

pirez pisze:
Gambit pisze:
A mógłbyś podać Wasze zasady na Multi?
Uzywam ponizszych, sprawdzaja sie całkiem dobrze:

http://boardgamegeek.com/thread/450707/ ... -in-warham
Nasze zasady wymyślaliśmy sami - opierały się na graniu w kółeczko. Musi być sensownie ułożony stół. osoby na przeciwko siebie grają razem w sensie nie robią sobie kuku (jakimiś akcjami). Atakujesz zawsze w lewo, a bronisz się przed gościem z prawej. Do tego odpowiedni poziom spalonych dzielnic (tutaj trochę eksperymentowaliśmy). Potem doszły jeszcze home rule mówiące (ale to przy większej ilości osób), że np, za spaloną dzielnicę się uzdrawiało jedną swoją do zera etc. etc.

Powiem tak, dokładnie trudno mi teraz to spisać, bo ostatni raz grałem z 3 miesiące temu, ale pamiętam, że praktycznie proste home rulesy i graliśmy TYLKO w multi.


PS. A co do wydania przez Galaktę wersji PL.

1. Stawiam dużą wódkę za to, że po podstawce/ach + kilku battle packach kiedy okaże się, że sprzedaż nie jest zadowalająca po prostu projekt zostanie zamknięty (mam nadzieję, że się mylę). To, że ktoś zapewnia na tą chwilę to przecież nic nie znaczy! Fajna inicjatywa, w pierwszej chwili normalnie myślałem, że zwariuję :D ale potem pomyślałem..... hmmmm to nie ma szans.

2. Nazewnictwo w karciankach które jest wbite w nasze głowy od wielu lat nie może być przełożone w dobry sposób na polski. Nie wyobrażam sobie tego. Tutaj też chciałbym się mylić, ale jakoś tego nie widzę.

3. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że Galakta się zwyczajnie spóźniła. Podobno nigdzie w Europie tak dobrze WH:I się nie sprzedał. Większość z tych ludzi mając już po 2-3 core sety i po 2-3 Bpacki nie sprzeda tego za pół darmo, żeby odkupić polskie wersje (bez gwarancji, że za rok i tak będzie po zawodach).

4. Polski język skusi wielu - mnie też cieszy, ale boję się, że kogo WH:I miało skusić to skusiło, a teraz dzięki wersji PL gra trafi do szerokiego odbiorcy (nie zawsze pożądanego). Choć, żeby była jasność, duża popularność dla karcianki to tylko dobrze wróży, ale nie chciałbym drugiego Pokemona....
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Muttah »

Zgadzam się z Tommym, oraz innymi głosami powątpiewającymi w sens polskiej wersji. Raz, że tłumaczenie tego typu rzeczy to masakra (współczuję biedakom, którzy się nad tym męczą, bo i tak ich wysiłki są skazane na porażkę - to BĘDZIE wyglądało i brzmiało fatalnie, choćby nie wiem jak się starali). Ponadto dochodzi kwestia nieścisłości zasad / działania kart już w angielskiej edycji gry, co może się jeszcze tylko pogorszyć - pytanie teraz w jakim stopniu...

Natomiast opcja czekania na dodatki od Galakty jawi mi się tylko i wyłącznie jako próba cierpliwości i hartu ducha (zresztą z góry przegrana :wink: ). IMHO czysty bezsens, bo zanim polski AH dojdzie do "rozrostu" wersji anglojęzycznej, to minie z dobrych 5 lat (o ile to w ogóle się stanie, w co chyba nikt na poważnie nie wierzy). Normalnie by mnie szlag trafił, gdybym miał na wyciągnięcie ręki "pełną" grę od FFG, a musiał czekać aż mi łaskawie ktoś wyda po polsku pierwszy, mały dodatek :lol: No chyba, że kogoś interesuje tylko i wyłącznie podstawka, a dodatki z góry olewa - wtedy ok, czemu nie. Chociaż lepiej (i szybciej) byłoby już podszlifować angielski...
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Mordeczka »

Muttah pisze:Zgadzam się z Tommym, oraz innymi głosami powątpiewającymi w sens polskiej wersji...
Akurat ja widzę sens polskiej wersji, sam z przyjemnością pożegnam się ze swoją podstawka i jednym dodatkiem, na rzecz polskojęzycznej wersji. Dzięki tłumaczeniu gra trafi do szerszego grona graczy, którzy nie znają tego świata i nie będą przywiązywać wagi do nazewnictwa, będą się po prostu dobrze bawić (a to, że przyciągnie graczy "nie zawsze pożądanych", no cóż, planszówki są dla ludzi, nie traktujmy tego jako zabawy dla elit). Właściwa kampania reklamowa plus to, że gra jest bardzo dobra spowoduje wysoki poziom sprzedaży, co zapewni wydawanie dodatków. Trzymam kciuki za tę inicjatywę, cieszy mnie, że poszerza się oferta polskojęzycznych gier.

Odnośnie dodatków to tutaj lista kart, które znajdą się w Assault on Ulthuan, czy też Szturm na Ulthuan: klik
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 10:15 przez Mordeczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Oj niech próbują, jak się uda to będzie więcej graczy :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
ODPOWIEDZ