(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Mogę przynieść BI. Jeśli chętni są Tycjan i Monika to zapraszaj Turku kumpla, bo na 3 już można w BI grać. Zasady oczywiście mogę wytłumaczyć, a instrukcję można znaleźć na stronie gry, jakby kumpel chciałby sobie przed grą poczytać o zasadach.

Ja bym raczej w coś wojennego pyknął, jak się ekipa do GoTa nie zbiera. CoH, Maria itp.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

jak sie ekipa do GoTa nie zbierze to Justyna pewnie w BI chetnie zagra.

a tak wogole to "stuknela" nam setka :D
Awatar użytkownika
Mike
Posty: 76
Rejestracja: 09 lis 2007, 18:27

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Mike »

Ja tam się dostosuję. Zagram w cokolwiek. :)

Ozy - jakby co to mogę dalej testować Testgame'a, jeśli nie będzie chętnych do GoT'a.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Wezmę Marię, może w końcu zbierze się ekipa. No i Manewry oczywiście.
A poza tym wezmę jeszcze Caylusa i może coś jeszcze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 145
Rejestracja: 02 lis 2005, 22:20
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Wojtek »

My powinniśmy być. Weźmiemy coś z eurogier może znajdą się chętni. Mam prośbę o przyniesienie Pitchcara.

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

ok, pojde do biura przed spotkaniem, wziac cos jeszcze?

turniej piastonaliowy ustalony zostal na 16 maja(niedziela) , czy wszystkim pasuje? jeszcze mozna ta date zmienic
Awatar użytkownika
Mike
Posty: 76
Rejestracja: 09 lis 2007, 18:27

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Mike »

zoltarro pisze:ok, pojde do biura przed spotkaniem, wziac cos jeszcze?
Może jeszcze Sru the Ages by się przydało. Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Było 19 osób, w tym sporo nowych ludzi, choć pewnie cyloni nowi jacyś też przyszli. :D

Grali w: Boże Igrzysko, Twilight Imperium, Manewry, CoH: PoH, Pitchcara, Puerto Rico.

W BI Monika pięknie pracowała na zwycięstwo, ale Dragon ubiegł ją o 2 punkty, z powodu jej błędu i nieskonfederowania jego majątku. Gdyby była bardziej bezwzględna, to wygrała by zauważalną przewagą nad resztą graczy. W PoH testowaliśmy kawalerię i bitwę pod Krojantami. W TI Zolti, za pomocą polityki pokoju zdobył 1 miejsce, zostawiając z tyłu Turka, który wytracił siły na zaciekłej wojnie z Bartkiem.

W narodzie powoli rodzi się myśl o organizowaniu kolejnej planszówkowej soboty w Opolu. :) Ja chętnie, ale raczej nie w kwietniu, bo ten mam już weekendowo rozdysponowany.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

ozy: male sprostowanie - zolti wyprzedzil mnie, nie Turka ;) skonczylem na 8 pktach, a sardaki (Turek) na 7. sankti mial 6, ale nie wiem czy na koniec nie zrobil objectiva jakiegos. nie pomyslcie tylko, ze tak mi zalezy na 2. miejscu, dobrze wiem, ze Turek sie troche podlozyl odslaniajac homeworld:) sama gra tez byla raczej zapoznawcza. ale zdobycie dla siebie i dla sojusznika technologii war suna, a nastepnie wybudowanie 2 sloneczek w tej samej rundzie - bezcenne. ustawa przeszla 1 glosem :)

wiem, ze pierwszy kontakt z gra moze byc mylacy. przy dluzszej znajomosci wyjda najaw wady i okaze sie, czy to milosc czy tylko zauroczenie. poki co stawiam na to pierwsze:)

pytanie do weteranów: w 2007 zaczeliscie spotkania wlasnie od TI3. przejadlo sie? za dlugi czas gry/downtime?

co do soboty to jak najbardziej. TI3 someone?

Turek, zolti: zdolnosci specjalna Jol-Nar to skorzystanie z primary strategii technology, ale w momencie korzystania z secondary? bo mowiles Turku, ze to za free jest.
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

Kiedy gracz używa drugorzędnej zdolności strategii technologicznej, może wykonać obydwie zdolności (podstawową i drugorzędną).
hmm no wlasciwie to nie wiem dokladnie jak to przyjmowac

ja przypomne jeszcze, ze na nastepnym spotkaniu jest turniej i bardzo prosze o przyniesienie i pozyczenie egzemplarzy neuroshimy na czas trwania turnieju

co do soboty to jestem za
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

jak zaplacisz zetonem za uzycie secondary (nie musisz jednak wcale kupowac techa) to mozesz uzyc primary (i wziac techa za darmo).
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Bartek widzialem co chcesz zrobic, ale specjalnie odslonilem system, bo z tej akcji plynela wazna nauka na przyszlosc.
A z ta iloscia punktow na koniec to takie gdybanie, bo nie mozna zaliczac objectives jak nie kontrolujesz swojego ojczystego systemu.

Gra przebiegala standardowo jak na pierwsza rozgrywke:
1 tura - OMG! o co chodzi?!
2 tura - aha jak zrobie to i tamto wtedy stanie sie takie cos
3 tura - knucie na calego, wbijanie noza w plecy i zdrady

Mysle ze mozemy sie powoli umawiac na nastepna gre, ale z troche inna konfiguracja - np nie wezmiemy tej mapy bo bylo za duzo zasobow i zmienimy troche karty strategii bo za latwo sie produkowalo.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Sankti
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2010, 14:07
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Sankti »

Dzięki za grę ;)
Muszę się nauczyć, jak wygrać metodą masowej agresji, bo walka w Twilight Imperium kręci mnie najbardziej (może dlatego, że nie stoczyłem żadnej większej bitwy?). Gra jest niesamowita i bardzo chętnie zmierzę się z Wami jeszcze raz.
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

TuReK pisze:Bartek widzialem co chcesz zrobic, ale specjalnie odslonilem system, bo z tej akcji plynela wazna nauka na przyszlosc.
A z ta iloscia punktow na koniec to takie gdybanie, bo nie mozna zaliczac objectives jak nie kontrolujesz swojego ojczystego systemu.
aha o tym nie wiedzialem;) chociaz to akurat naszej sytuacji punktowej nie zmienia bo ja siedzialem w Twoim homeworldzie ;)
za bardzo skupilem sie na moim sekretym celu, spokojnie moglem zdobyc te 2 punkty za 11 planet bez wdawania sie w wojne z Turkiem, ale... raz, ze to nie byloby takie zabawne, a dwa ze tak szybciej mozna sie czegos nauczyc. akcja Turka z przeskoczeniem nad moimi trzema pancernikami napewno nalezala do tych pouczajacych;)

z niecierpliwoscia czekam nastepnego razu :)
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

hiro23 pisze: aha o tym nie wiedzialem;) chociaz to akurat naszej sytuacji punktowej nie zmienia bo ja siedzialem w Twoim homeworldzie ;)
A ja w twoim :), przez to nie moglismy zdobywac punktow. Gdy dwaj gracze za duzo walcza to pozostali na tym zyskuja (chociaz duzo funu jest z takiej wojny).
W TI trzeba toczyc bitwy dzieki ktorym zyskuje sie punkty zwyciestwa albo przeciwnik traci w nich duzo wiecej zasobow.
hiro23 pisze: akcja Turka z przeskoczeniem nad moimi trzema pancernikami na pewno nalezala do tych pouczajacych;)
tak naprawde to powinienem ci rozwalic te pancerniki (15 produkcji) kosztem moich kilku fighterow (2 produkcji), to bys sie nauczyl nie wysylac kosztownych statkow bez obstawy :)
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

TuReK pisze: tak naprawde to powinienem ci rozwalic te pancerniki (15 produkcji) kosztem moich kilku fighterow (2 produkcji), to bys sie nauczyl nie wysylac kosztownych statkow bez obstawy :)
oj no one sobie tylko lecialy do innego systemu, gdzie mialy wspierac obrone. troche mi sie sytuacja wymknela spod kontroli;)
no ale jak bys je zniszczyl to nie zajalbys mojego hw i mialbym na koniec 2pkt wiecej;)

musze przeczytac cala instrukcje. budujac pancerniki nie sprawdzilem, ze maja tylko jeden ruchu. zapora ogniowa przeciw mysliwcom to tech, czy niszczyciele maja ja od poczatku. sporo pytan, mnostwo drobnych zasad, a ja przebrnalem tylko przez czesc dotyczaca glownych zasad gry.

ps. jak ktos chce pobawic sie w projektowanie statkow kosmicznych i planowanie batali (bo ich przebieg i wynik mozna tylko ogladnac bez mozliwosci ingerencji) to polecam Gratuitous Space Battles. gierka indie wazy kilkadziesiat mega. na youtube filmiki z gameplayu.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Zapora jest zawsze, tech ja ulepsza.

GSB jest fajne, tez polecam.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

W co jutro gramy?
Awatar użytkownika
Sankti
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2010, 14:07
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Sankti »

Jutro turniej Neuroshimy Hex!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

No ale jak się szybko odpadnie :lol: to trzeba przecież w coś zagrać.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Ja biorę NSHex i Price of Honour, gdyby kto miał ochotę pomóc przy testach to zapraszam. :) Chętnie zagram też w coś wojennego.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Mike
Posty: 76
Rejestracja: 09 lis 2007, 18:27

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Mike »

cezner pisze:No ale jak się szybko odpadnie :lol: to trzeba przecież w coś zagrać.
Czarek, weź Manewry w takim razie. Byłoby fajnie. Jak ktoś chce, to mogę wziąć Kapitana Bombę w ramach odmóżdżenia po Neuroshimie. :lol:
ozy pisze:Ja biorę NSHex i Price of Honour, gdyby kto miał ochotę pomóc przy testach to zapraszam. :) Chętnie zagram też w coś wojennego.
Jeżeli zagram w Neuroshimę i szybko odpadnę, to z chęcią pomogę :P Fajnie by było jakby jeszcze ktoś się znalazł do CoH'a, bo wiesz Ozy, że musisz nas godnie reprezentować :wink:
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Barbarzyciel »

Ja poproszę coś ekonomicznego, albo Sru de ejdżes.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

dziekuje wszystkim uczestnikom turnieju za wspolna zabawe :P
takie male podsumowanie

1 miejsce Tomasz zwany Liskiem
2 miejsce Wojtek zwany Barbarzycielem
3 miejsce Adam zwany Dragonem
4 miejsce Łukasz zwany Pixelem


w podsumowaniu trzeba dodac, ze system K.O. w przypadku tak losowej gry srednio sie sprawdzil i na piastonalia trzeba pomyslec o zmiane na np. systematyke szwajcarska
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

Były 22 osoby, dużo :) ale to pewnie trochę "wina" głównego punktu wczorajszego programu, czyli "Turnieju Neuroshima HEX". Zolti dzielnie sprawował pieczę nad turniejem, kosztem niestety własnego wieczoru z grami - jedna partia w... NHEX :). Tym bardziej należą się Zoltiemu podziękowania! :) Wspomniani wyżej laureaci dostali nagrody więc wygrana nie była tylko symbolicznym uściskiem dłoni Organizatora. Szykujemy się teraz na duży piastonaliowy konkurs - 16 czerwca.

22 maja - co sądzicie o tym terminie na nasz sobotni "miniKonwent"? Jeżeli są inne propozycje to jak najbardziej piszcie bo trzeb cos działać już teraz, żeby załatwić salę.

Przypominam jeszcze o Nocy Kultury pod hasłem „Nowoczesne gry planszowe i karciane" - prezentacja popularnych i najnowszych gier planszowych wraz z możliwością zagrania w omawiane tytuły - współpraca: "Planszowe Opole" Klub miłośników gier planszowych i karcianych przy Samorządzie Politechniki Opolskiej."
Data: 4/5 czerwca 2010, godzina 17:30 (sama impreza startuje o 20:00 i trwa do oporu, ale chyba nie nas ;) Będzie więc jeszcze jeden termin na dłuższe granie.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ODPOWIEDZ