Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: SeeM »

Moc jest ze mną. :) Wyczułem sytuację. Czy z polską Intrygą będą karty promo, tak jak z podstawką?
+ (BGG)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: yosz »

SeeM pisze:
Moc jest ze mną. :) Wyczułem sytuację. Czy z polską Intrygą będą karty promo, tak jak z podstawką?
Nie sądzę - nie powstały żadne nowe karty promocyjne, tak więc i do Intrygi nic nowego raczej nie będzie dorzucanego (no bo skąd?)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: rand »

No tak, ale w sumie jest dodatek "Poseł" i "Black Market". Ja przykładowo dodatek Poseł dostałem razem z podstawką Dominiona w przedsprzedaży, natomiast dodatku Black Market nie posiadam, a w sklepach nawet nie ma go do kupienia. Bynajmniej jak byłem rebelu i pytałem to nie mieli :-/
Można byłoby w przedsprzedaży do dodatku dodać dla 'chętnych' któryś z dodatków o ile jeszcze posiadają zapasy.

Chociaż dla mnie to nie jest to aż tak istotne, to nie powiem miło byłoby dostać coś na zachętę przy przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

[Dominion] targowisko / market

Post autor: SeeM »

Czy próbowaliście zagrać kiedyś w taki sposób, żeby opróżnić swoją talię i zrzutki poprzez dobranie wszystkiego na rękę i zagranie targowiska? Udało mi się raz przeprowadzić taki manewr, co oczywiście zaowocowało zakupieniem wszystkich pozostałych kart zwycięstwa. Zagrywam targowisko, które idzie na zrzutki, zrzutki zmieniają się w talię, bo dobieram kartę, dobieram targowisko i zagrywam targowisko. I tak w kółko.

Znacie inne sposoby takiego zapętlenia gry? Od razu mówię, że dodatki znam tylko z widzenia, więc może doszły inne "finisze"?
+ (BGG)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Dominion] targowisko / market

Post autor: mst »

Zagrane Targowisko (jak zresztą wszystkie zagrane w danym ruchu karty) nie idą na zrzutki dopóki nie zakończysz ruchu czyli jeśli brakło Ci kart do dobierania to po prostu nie dobierasz. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Dominion] targowisko / market

Post autor: SeeM »

mst pisze:Zagrane Targowisko (jak zresztą wszystkie zagrane w danym ruchu karty) nie idą na zrzutki dopóki nie zakończysz ruchu czyli jeśli brakło Ci kart do dobierania to po prostu nie dobierasz. :-)
Tak myślałem, że coś tu nie grało. Dzięki.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: [Dominion] targowisko / market

Post autor: BloodyBaron »

mst pisze:Zagrane Targowisko (jak zresztą wszystkie zagrane w danym ruchu karty) nie idą na zrzutki dopóki nie zakończysz ruchu czyli jeśli brakło Ci kart do dobierania to po prostu nie dobierasz. :-)
pomysł SeeM'a jest dla mnie zupełnie niezrozumiały w tym sensie, że nie czuję jak wpadł na pomysł, że można dobrać jeszcze raz zagraną już z ręki kartę, ale nie rozumiem też tego, co napisałeś mst. Przecież, jeśli masz dobrać karty, a skończyła Ci się talia, to się ją natychmiast przetasowuje i dobiera tyle, ile brakło (za instrukcją polskiej edycji).
_________
Moje gry
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Dominion] targowisko / market

Post autor: Perpetka »

Mst pisze o sytuacji, kiedy skończyła Ci się i talia, i zrzutki - wszystkie karty leżą na stole.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: [Dominion] targowisko / market

Post autor: BloodyBaron »

Perpetka pisze:Mst pisze o sytuacji, kiedy skończyła Ci się i talia, i zrzutki - wszystkie karty leżą na stole.
aaach, kapito :) dzięki, Perpetka.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: BloodyBaron »

Czekamy na Intrygę, a tymczasem nadciągają już Alchemy i Prosperity :) Łukasz, wrzucaj karty na forum (o Seaside nie zapomniawszy), to przetłumaczymy szybko i zdążycie wydać to z pierwszym rzutem na Essen '10.
tymczasem zdjęcia okładek Achemy i Prosperity z BGG
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - Rozdarte Królestwo

Post autor: Andy »

Interesująca karta promo się szykuje: Stash (Schowek). Będzie to karta skarbu z tyłem innym niż pozostałe karty, kosztować będzie 5 i w momencie tasowania discardu będzie można umieścić ją w dowolnym miejscu talii.

Ciekawe, kiedy pojawi się w Polsce?

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... promo-card
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: rand »

Wiadomo kiedy premiera polskiej wersji Intrygi? Chodzi mi chociaż o to w którym kwartale w przybliżeniu, bo nie wiadomo na kiedy kasę odkładać :-) Dodatkowo ciągłe informacje o nowych dodatkach podsycają atmosferę. :-) Fajnie na BSW pograć sobie w Dominiona z dodatkiem Seaside. My czekamy dopiero na pierwszy dodatek, a zaraz na rynku będą już 3 :-)
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Styku »

rand pisze:My czekamy dopiero na pierwszy dodatek, a zaraz na rynku będą już 3 :-)
Intryga, Seaside, Alchemy, Prosperity.
Od bidy jeszcze Poseł, Czarny Rynek, Stash.

Ni jak nie wychodzi 3 ;)
12' inches and single
Kelshar
Posty: 46
Rejestracja: 12 mar 2010, 09:29

Re: Dominion

Post autor: Kelshar »

Rozegrałem z dziewczyną 6 partii Dominion i gra bardzo nam się podoba.Graliśmy pięcioma proponowanymi zestawami z instrukcji oraz jednym całkowicie losowym, i o ile losowanie sprawdziło się świetnie, to czy można gdzieś znaleźć inne ciekawe, gotowe zestawy kart, które świetnie ze sobą współgrają?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion

Post autor: Andy »

Następne predefiniowane zestawy są w instrukcjach do dodatków Intryga i Seaside, ale musielibyście zdecydować się na ich zakup.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
kobra
Posty: 95
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dominion

Post autor: kobra »

My zawsze sami tworzyliśmy własne zestawy :) To się sprawdzało wtedy, kiedy już dobrze znaliśmy karty i wiedzieliśmy które razem będą tworzyły dobry zestaw. Zachęcam do tego samego :) To znacznie urozmaica rozgrywki.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion

Post autor: rand »

Według mnie najlepiej się sprawdza losowanie kart, przy zestawach po paru razach właściwie nic się nie zmienia, bo każdy swoja taktykę już ma. Natomiast gra wylosowanym zestawem zawsze jest ciekawa. Np. gra bez kart dających akcję, nie lada zagwozdka :-), naprawdę ciekawe zestawy można samemu wylosowac bez wcześniejszego przygotowania. Po za tym dodatkowe emocje przy losowaniu- czyżby trzecia gra z rzędu z lichwiarzem i wioską .... ;-)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: zephyr »

tak naprawdę można wziąć absolutnie dowolny sposób ustalania 10 z 25 kart, więc można trochę się pobawić, np losujemy 4 i 2 graczy odrzuca po jednej... albo coś

osobiście gram praktycznie zawsze gram losowym zestawem - dla mnie ta gra polega właśnie na wymyśleniu dla danego zestawu co najsensowniej się zachowa, sama rozgrywka to tylko weryfikacja pomysłu, więc granie na stałym układzie wydaje mi się kompletnie bez sensu [parę razy na jakimś ciekawszym można, ale interakcja jest ograniczona i jakoś nie widzę sensu; tak to każdy ma łamigłówkę + jednak jakoś na działania współgraczy trzeba reagować]
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Kelshar
Posty: 46
Rejestracja: 12 mar 2010, 09:29

Re: Dominion

Post autor: Kelshar »

Dziękuję za odpowiedzi. Losowa gra faktycznie się sprawdza a czasami na prawdę nie trzeba wiele, aby wymyślić ciekawą talię ;)

Chciałbym was jeszcze zapytać, czy jest jakieś chytre zastosowanie karty "Przebudowa" ? Jedyne co mi przychodzi do głowy sensownego to wymiana Złociszy na Prowincje, ale nie wydaje mi się, aby sprawdzało się to na dłuższą metę. Chociaż grałem już talią mającą tylko Złocisze (wszystko inne wywaliłem kaplicami :D)
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion

Post autor: rand »

Nie jestem pewien bo dawno Przebudowy nie miałem, ale chyba można z klatwy zrobić miedziaka czy najtańszy punkt zwycięstwa ;-) Po za tym zależy od talii, jak są słabe karty za '3' i '4' to warto je kupować i zamieniać za jakieś 5-tki, typu Festyn, czy Targowisko :-)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion

Post autor: zephyr »

ja bardzo lubię przebudowę

jest bardzo uniwersalna, ale nie za mocna
można zawsze wymienić kartę której nie potrzebuję i mi zaśmieca talię na coś fajnego
ale nie jest genialna i jak są lepsze odśmiecarki trzeba się dwa razy zastanowić

- na początku bardzo się przydaje do wymiany estate na srebro (albo następną przebudowę)
- można wyrzucać klątwy (tylko za 2 są generalnie słabe rzeczy)
- jak deck jest w miarę ok to można przebudowywać miedziak -> estate -> srebro (ale na początku nie jest to za dobry pomysł)
- można przebudowywać remodel -> złoto, dlatego nadmiar przebudów nie jest aż tak zły
- oczywiście złoto -> prowincja, zwłaszcza pod koniec kiedy złoto nie jest już tak istotne bo liczą się tury dodatkowa prowincja to sporo; na początku złoto przyda się o wiele bardziej
- mniej oczywiście prowincja -> prowincja, jeśli się wygrywa to warto skończyć grę szybciej, raz dzięki temu zagraniu wygrałem jednym punktem
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: rand »

Podbijam temat, bo moze ktoś coś wie, albo słyszał co się dzieje z Bardem?? Decyzja o polskiej Intrydze została nam przekazana ponad 2 miesiące temu, w między czasie niektórzy tłumaczyli karty, ale o przybliżonej premierze nic nie słychać... Wiadomym jest, że nie bedzie to pierwszy kwartał, bo on kończy się za pare dni, natomiast czy wiadomo, aby Intryga miała wyjść w kwartale drugim?? Rebel z nie wiadomo kąd rzuca terminem, o Thunderstone i to całkiem niespodziewanym i konkretnym, zapowiada kolejne dodatki, natomiast Bard ma w rękach grę z pierwszej dziesiątki listy BGG i nic z tym nie robi... troszkę mnie to złości to się wyżalić musiałem ;-) . Mimo wszystko jeśli ma ktoś jakieś nowinki to bardzo bym prosił. Bo na tą chwilę nie zdziwiłbym się jakby Intryge na Boże Narodzenie wydali :-/
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: BloodyBaron »

na Boże Narodzenie to może nie, ale pewnie druk polskiej edycji odbędzie się wraz z kolejnym dodrukiem innych wersji językowych, więc Bard - zakładając taki scenariusz - poza przygotowaniem plików z polskim tłumaczeniem kart, ma niewiele do powiedzenia w kwestii terminów. Rozumnie więc nie obiecuje gruszek na wierzbie, żeby potem kajać się za poślizg.
Widać, że współpraca Rebela z francuskim wydawcą Thunderstone'a musi być oparta na solidniejszym fundamencie zaufania, że mogli sobie wystawić pełną informację z konkretem.

Czekajmy, a może będzie nam dane... :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Łukasz Pach »

Witam!

Chciałem was poinformować, że polski Dominion Intryga jest gotowy do druku. Czekamy na pozostałych partnerów europejskich.
Wg ostatnich przecieków z Rio druk planowany jest na maj.

Karty Intrygi w języku polskim
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - Intrigue

Post autor: Dzej »

Jupi :o
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
ODPOWIEDZ