Horus Heresy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Horus Heresy

Post autor: Muttah »

Po dokładniejszym przeczytaniu instrukcji już wiem, że kupuję :mrgreen: Ciekawe, zwarte zasady, fajna mechanika inicjatywy i wydawania rozkazów (mapa strategiczna), no i mnóstwo niespodziewanych akcji, jakie można zafundować przeciwnikowi. Ciekawe jak ostatecznie będzie z ceną :?

A długość instrukcji wynika raczej z tego, że Autor stara się doprecyzować mnóstwo rzeczy, upewnia się wręcz że gracz zrozumiał wszystko itd. - bardzo mi się to podoba. Także na pierwszy rzut oka instrukcja nie zachęca, ale jak już zaczniemy czytać, to idzie to bardzo przyjemnie.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Horus Heresy

Post autor: Wladek »

Niektóre sklepy już oferują w ramach przedsprzedaży.

Ja natomiast podchodzę z dużą dozą rezerwy po ostatniej wpadce z Runewars.
Teoretycznie interesujące zasady niekoniecznie sprawdzają się w praktyce :roll:
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Horus Heresy

Post autor: Muttah »

Nie wiem, mnie Runewars od początku w ogóle nie interesował - mam już tyle wieloosobowych strategii, że musiałoby pojawić się coś, co przebije Warrior Knights - a to się nieprędko zdarzy, jeśli w ogóle. Ponadto świat Terrinoth kompletnie do mnie nie przemawia i chyba jedyną grą, którą naprawdę cenię z tej serii jest... Vortex 8) Także ogółem gdybym miał szansę zagrać w Runewars to z chęcią to zrobię (geometryczne podobieństwo do Vortexa właśnie), ale jeśli chodzi o zakupy, to Horus Heresy zdecydowanie lepiej wpisuje się w moją bierzącą politykę zakupów (duże dwuosobówki).
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Horus Heresy

Post autor: Wookie »

jest trailer Horus Heresy http://www.gryplanszowe.net/newsy/horus ... ailer.html Fantasy Flight Games potrafi zachęcić do zakupu swoich gier:)
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Horus Heresy

Post autor: Krionah »

Wszystko wygląda ładnie oprócz figurek, które są maksymalnie paskudne :P.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Horus Heresy

Post autor: costi »

True, ciekawe, czy figsy z Epica by pasowaly?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Horus Heresy

Post autor: Dzej »

I czemu bolter strzela jak m-16 ?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Horus Heresy

Post autor: SeeM »

Wookie pisze:jest trailer Horus Heresy http://www.gryplanszowe.net/newsy/horus ... ailer.html Fantasy Flight Games potrafi zachęcić do zakupu swoich gier:)
Myślałem, że mi się oczy zawieszą. Chyba obejrzę w zwolnionym tempie.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Horus Heresy

Post autor: Wladek »

Kolorowo, szybko i głośno. Natomiast treści brak zupełnie.

Dowiedziałem się tylko, że należy 'ostrożnie wydawać rozkazy ze względu na innowacyjny system inicjatywy' :roll:
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Horus Heresy

Post autor: Dzej »

Huk trzeba zagłuszyć krzyk nieeleganckiej mechaniki 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Horus Heresy

Post autor: SeeM »

Wladek pisze:Kolorowo, szybko i głośno. Natomiast treści brak zupełnie.

Dowiedziałem się tylko, że należy 'ostrożnie wydawać rozkazy ze względu na innowacyjny system inicjatywy' :roll:
Mieli instrukcję czytać? :) http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... =98&esem=4
+ (BGG)
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Horus Heresy

Post autor: hallas »

Ogólnie po przeczytaniu wrażenia następujące:

Mechanika ma wspólne mianowniki z Middle-earth Quest. Tzn. gracz przesuwa figurki (wykonuje jakąś akcję) potem jakaś walka, zmiana gracza. Walka już jest na maksa podobna. Karta ma wartość ataku i obrony oraz zdolność specjalną. Zasadnicza różnica w porównaniu do MEQ jest taka, że tam tury były równoczesne a tu gracze okładają się na przemian, oraz tu można zagrywać po kilka kart.

Co do innowacyjnego systemu inicjatywy... ja w tym widzę zwykły system turowy z dwiema akcjami na turę. Dzięki takiemu a nie innemu przedstawieniu będzie możliwość zagrana czegoś z zaskoczenia kosztem tego, że przeciwnik będzie miał więcej akcji w swojej turze.

Poza tym widzę po prostu fajną grę, z fajną walką (bo ta z MEQ mi się podoba). To, czy gra będzie miodna zależy głównie od tego jak będą wyglądać zestawy kart. Wiadomo już, że dzięki kartom z symbolem recyclingu nie będzie sytuacji że nie można zaatakować choć by się chciało.

Ogólnie mnie się podoba i odkładam kasę.

Ale figurki rzeczywiście wyglądają niefajnie. Do tego najczęściej w prezentacjach FFG figurki są ładniejsze niż w grze dostępnej dla graczy....
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Horus Heresy

Post autor: janekbossko »

no dobra ma juz ktos? gral moze? wiem ze kilka egzemplarzy juz w Polsce sie znalazlo :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Horus Heresy

Post autor: Michałku »

Już jedzie, jest szansa, że jutro będzie, jak tylko uda się zagrać napiszę kilka słów :)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Horus Heresy

Post autor: Michałku »

Już jest i wygląda zacnie :) teraz tylko przebić się przez 50 stron instrukcji :D i można grać ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Horus Heresy

Post autor: Muttah »

Mój ma przyjść dzisiaj... O ile UPS nie da znowu d#%y :evil:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Horus Heresy

Post autor: janekbossko »

a ja juz dostalem :)
wyglada pieknie ale jednostki male, za male chociaz dzieki temu nie musza byc szczegolowe...no i dwa rozmiary kart. Standardowe i malenkie...no i polska instrukcja by bard :D
Awatar użytkownika
Dr Doom
Posty: 118
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Horus Heresy

Post autor: Dr Doom »

Z niecierpliwością czekam na pierwsze relacje z gry.
Spieszmy się grać z ludźmi, tak szybko odchodzą...
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Horus Heresy

Post autor: Vinter »

czekamy* :D
buczysyn
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:01

Re: Horus Heresy

Post autor: buczysyn »

Przebieram nóżkami i czekam na raport i opinie.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Horus Heresy

Post autor: Muttah »

Ja też już się nie mogę doczekać - jednostki poskładane, zasady względnie przyswojone, tak że teraz czekam tylko na weekend i tej okazji na pewno nie przepuszczę :twisted:

Ogółem gra wstępnie jawi mi się jako "Stronghold: WK40K edition" :wink: Też jest oblężenie, mnóstwo opcji i spora asymetria konfliktu. Oczywiście mechanicznie to jest odległa galaktyka 8) , lecz podstawowa idea obu gier jest generalnie ta sama.

Co do wykonania, to plastik jest tej samej jakości co późniejsze serie ToI'a (czyli niezły). Skala podobna, czyli figurki maleńkie (pomijając tytanów, czołgi i thunderhawk'a) i niektóre figurki mogą być trudne do rozróżnienia (chociaż tu akurat z pomocą przychodzą "ząbki" na podstawkach, także od razu widać jaka jest ranga jednostki i to w sumie znacznie ułatwia jej rozpoznanie). Plastikowe budynki ok, nadruk "lekko" nie siadł w paru miejscach, ale tragedii nie ma. Tak czy inaczej, kolorystycznie (i ogółem graficznie) całość robi naprawdę niezłe wrażenie. Nie rozumiem z kolei narzekań na tekturowych bohaterów - moim zdaniem w tej skali to byłaby masakra z określeniem który jest który, gdyby jednak zdecydowali się na plastik. A tak wyraźnie widać kto jest kto i gdzie, toteż osobiście jestem skłonny poświęcić ten plastik w imię lepszej czytelności pola gry.

A jak tylko będę miał opcję zagrać, to coś skrobnę również na temat samej rozgrywki (oraz przyswajalności przez osoby niekoniecznie zainteresowane WH40K :mrgreen: ).
spidbat
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2010, 09:48

Re: Horus Heresy

Post autor: spidbat »

Zawsze chcialem zagrac w EPICA czterdziesci tysiecy. Czy ta gra waszym zdaniem go przypomina ? Nie chodzi mi o mechanike, bo tej z bitewniakow GW nie cierpie ale o ogolny klimat prowadzenia dzialan zbrojnych ?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Horus Heresy

Post autor: Michałku »

HH kompletnie nie przypomina Epica, zupełnie inna mechanika, zupełnie inny okres historyczny (przyszłościowy ;)). Jedyne co jest wspólne to małe figurki. Ale jeśli zależy Ci tylko na fakcie prowadzenia działań zbrojnych, to tak, można naciągnąć ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: Horus Heresy

Post autor: Abiger »

Przecież bitewniakowy EPIC to właśnie uniwersum 40K.
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... epic-40000
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Horus Heresy

Post autor: Michałku »

Epic owszem, Herezja niekoniecznie. Herezja Horusa miała miejsce ok roku 30000 czyli 10000 lat przed światem 40k i Epica.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
ODPOWIEDZ