[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

jax pisze: Potwierdzam ze nie jest to zla gra. Gra sie przyjemnie.
Natomiast zdecydowanie nie musi miec ona takiej formy jaka ma. Przerost formy jest wyraznie za duzy. Bez tych wszystkich plastikowych bajerow spokojnie mozna by sie obyc. Chcialbym ja widziec bez bajerow za 100 (no max. 120zl) i wtedy mozna z czystym sumieniem kupic jako w miare luzna gre rodzinna.
W Cleopatrę wprawdzie nie grałem (ostatnio niestety zaniedbałem granie, ale musiałem; mam nadzieję nadrobić zaległości w tym tygodniu), ale po programie Scotta (http://www.boardgameswithscott.com/) też mam podobne odczucia. Widocznie ludzie z DoW postanowili się czymś wyróżnić i padło na formę. Taki chwyt marketingowy - zresztą widać po reklamach, gdzie podkreślają trójwymiarowość gry i plastikowe elementy pałacu. Oczywiście w ten sposób można spokojnie oferować grę po wyższej cenie. Uważam, że ładne wydanie gry znacznie podnosi atrakcyjność grania, jednak w powyższym przypadku producent poszedł za daleko. W końcu to gra planszowa a nie klocki lego.
Tak czy siak, chętnie zagram, bo z tego co piszą ludzie gra się przyjemnie. Szczególnie podoba mi się pomysł z amuletami korupcji :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Geko pisze:Szczególnie podoba mi się pomysł z amuletami korupcji :wink:
Bo to jest najlepszy pomysł z całej gry. I można go było jeszcze lepiej rozwinąć tworząc hiciora z Cleopatry. A, że się nie chciało to wyszło jak wyszło. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jeszcze coś ciekawego pojawi się w przyszłości. Akurat Days of Wonder mocno wspiera swoje tytuły, nie mówiąc już o fanach, to myślę, że jeszcze będą starali się uatrakcyjnić samą rozgrywkę darmowymi wariantami i dodatkami. Przede wszystkim poprawki domagają się niektóre karty postaci.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Hm..ciekawe tez czy pomysl z tym ofiarowaniem (do ktorego doprowadza sie kostkami) dziala? My do tego nie doszlismy. Ale mam nadzieje ze to istotny element gry a nie cos sztucznego na doczepke.
mysterio
Posty: 19
Rejestracja: 03 lut 2005, 10:31
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mysterio »

czy ma ktos z was gre Sankt Petersburg
zamierzam sobie kupic ta gre
chcialbym zobaczyc jak sie w nia gra i jak wyglada

do zaobaczenia jutro na smolnej;)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

nie wiem jak duzo osob bedzie na smolnej - moze byc ze wygra paradox
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

St. Petersburg ma jax. Jutro raczej na Smolnej będzie pusto, bo odbywa się Planszówkon w Paradoksie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Wcześnie jest, ale chcąc ustalic jakoś swoje plany na tydzień zapytuję niniejszym, czy w piatek 23.06 Smolna działa normalnie i czy są chętni by się tam zjawić?
Chętnie bym spróbował tego Thurn und Taxis by zobaczyć, czy ma to szansę się spodobać kobiecie :-).

Jeśli Smolna nie działa to możemy iść do Alibi - dla mnie nawet lepiej o ile nie ograniczymy się do gier zaproponowanyh przez Waldka...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Smolna działa, zapraszam.

Don Simonie, a co z naszą grą w WotR? Czy będzie to możliwe w najbliższy piątek?
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Jak to bywa w wielkim świecie troszeczkę zmęczony jestem odkrywaniem coraz to nowszych tytułów gier.

Dlatego też zarzucam inicjatywę spotkań na konkretne tytuły.

Proponuję umówić się i spotkać 23.06.2006 piątek, start 16:30-17:00 na SMOLNEJ na następujące tytuły wg priorytetów:

1. Warior Knights (6 osób)
2. Game Of Throne (z Dodatkiem) (6 osób)
3. Age Of Mythology (6 osób)
4. Mare Nostrum (6 osób)

Chętni:
1. MacDante (WK, GoT, AoM, MN)
2. Nijel (WK, GoT, AoM, MN)
3. Geko (WK, AoM)
4. blazej (WK)
5. Valmont (WK)
6. Mały brzydki pędrak (GoT)
7. Safari (WK, GoT)
8. Zaharien (WK, GoT, AoM, MN)
9. Ralafasko (WK, GoT)
10. Leo (WK, GoT)
11. Abiger (WK, GoT)
12.

Czas zacząć kampanię.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2006, 10:36 przez MacDante, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Zacząłem czytać instrukcję do WK i bardzo chętnie posmakuję gry. W związku z tym mam pytanie techniczne. Mogę pojawić się na Smolnej przed 18tą w piątek. Z kolei wychodzę najpóźniej gdzieś 22.20. Czy w związku z powyższym mam szansę zagrać w WK? Nie chcę innym psuć zabawy ze względu na to ograniczenie czasowe.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

pewnie
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Super. To proszę mnie wpisać na listę społeczną :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Ja poproszę o wpis na listę GOTa.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Pędrak a w WK nie chesz rewanża ;>
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Czuję się fatalnie.. pominięty, niekochany, olany.. Zgłosiłem swój akces do Wk w poprzednim wątku a MacDante puścił to mimo uszu.. Wobec tego muszę się unieść dumą i zrezygnować z rozgrywki...
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Valmont pisze:Czuję się fatalnie.. pominięty, niekochany, olany.. Zgłosiłem swój akces do Wk w poprzednim wątku a MacDante puścił to mimo uszu.. Wobec tego muszę się unieść dumą i zrezygnować z rozgrywki...
Eh nie wiesz, że wszyscy Cię kochamy. W naszej wielkiej patologicznej rodzinie planszówkowców masz już od dawna zaklepane dobre miejsce. A co do WK lub GOTa to zostałeś uwzględniony.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Valmont pisze:Czuję się fatalnie.. pominięty, niekochany, olany.. Zgłosiłem swój akces do Wk w poprzednim wątku a MacDante puścił to mimo uszu.. Wobec tego muszę się unieść dumą i zrezygnować z rozgrywki...
NO ładnie, nie dość że mi Pędrak dopina plakietkę że robię konkurencję :)
TO jeszcze Valmont olewacza :)

Misiu to naprawdę wielkie nieporozumienie :) Już jesteś na liście.

Z ilości chętnych wynika żę będą na 90% dwie rozgrywki, jedna w WK a druga w GoT. WIęc miejsce się znajdzie przy stole dla jeszcze wielu którzy się na listę nie wpiszą:)
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Safari »

Zgłaszam chęć do zagrania w GoT ewentualnie w WK. Będę około 17.30
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

A będzie ktoś z normalnymi grami, a nie tymi kobyłami...nudnymi :-P?

Leo - WotRa postaram się przytachać, ale nie obiecuję bo to wielkie bydle i wsio zależy od rozkładu dnia. Powinienem coś wiedzieć pod koniec tygodnia.
Ale masz zadanie domowe przeczytać instrukcję :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Valmont pisze:Czuję się fatalnie.. pominięty, niekochany, olany.. Zgłosiłem swój akces do Wk w poprzednim wątku a MacDante puścił to mimo uszu.. Wobec tego muszę się unieść dumą i zrezygnować z rozgrywki...
Panowie dajcie mu jakąś planszówkę. Niech się do niej przytuli to mu się zrobi lepiej...
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Ralafasko
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2006, 09:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Post autor: Ralafasko »

Dzień Dobry Wszystkim. Jestem Nowy/Nienowy co widac po liczbie postów. Nowy na forum, nienowy na smolnej (dotychczas 3 obecności). Nieśmiało chciałbym zgłosić swój akces do proponowanych rozgrywek w GoT lub WK. Jeśli można rzecz jasna. Pojawię się na miejscu między 16:30 a 16:45.
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Don Simonie, nie chcę Cie narażać na przepuklinę, tak więc jak nie możesz przynieść, to nie przynoś. Tym bardziej, że instrukcji nie przeczytam, bo mój angielski jest żaden (ja jestem jeszcze to pokolenie, które nie uczyło się tego języka jak nie musiało).

W takim razie chętnie przyłączę się do gry w WK lub GoT.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Leo pisze:Don Simonie, nie chcę Cie narażać na przepuklinę, tak więc jak nie możesz przynieść, to nie przynoś. Tym bardziej, że instrukcji nie przeczytam, bo mój angielski jest żaden (ja jestem jeszcze to pokolenie, które nie uczyło się tego języka jak nie musiało).

W takim razie chętnie przyłączę się do gry w WK lub GoT.
Na stronie gry-planszowe.pl w dziale do pobrania jest polska wersja intrukcji :wink:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Brakuje tylko poradnika: "Jak prawidłowo nosić planszówki - i ty możesz uniknąć przepukliny i schorzeń kręgosłupa".
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Dzięki, Dasilwa.

Teraz jestem w kropce - mam nadmiar opcji... :?
Chyba poddam się biegowi wydarzeń - czyli: kto pierwszy, ten może niekoniecznie lepszy, ale do tego dołączę. :)
ODPOWIEDZ