A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
niczka

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: niczka »

Od niedawna są dostępne 3 gry dla maluchów (chyba granny) dzień i noc- od 18 miesiąca, mądry zamek- od 3lat i kamelot-od 4 lat. To są wszystko jednoosobowe układanki z książeczkami z zadaniami, ale ponoć fajnie się sprawdzają i maluchy je lubią:)
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: Targowo.Istore »

Jest kilka bardzo fajnych gier dla najmłodszych. Mądry Zamek spodobał mi się najbardziej,graliśmy z siostrzeńcem. Nie sa skomplikowane,mają duże kolorowe obrazki i często są właśnie w postaci układanek.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 653 times
Been thanked: 528 times

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: Harun »

Obejrzałem sobie w internecie dzień i noc granny i wygląda bardzo ciekawie. Ktoś z Was ma osobiste doświadczenia, fajne to?
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: torquemada »

Za tydzień ukaże się "Pewnego razu" - gra adresowana do rodziców i dzieci (już od 2 lat). Gra jest podobna do "Go away monster", o której pisał Harun wcześniej ale polska edycja powstała na francuskiej licencji gry z serii Moja pierwsza gra - Tous au dodo".
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: aswiech »

Harun pisze:Obejrzałem sobie w internecie dzień i noc granny i wygląda bardzo ciekawie. Ktoś z Was ma osobiste doświadczenia, fajne to?
Ja synkowi kupilem.
Jest za maly, by to ukladac sam (prawie dwa lata), ale juz kombinujemy nad ukladaniem obrazkow. Jak dostal, nie bylo goscia przez ponad godzine (rodzice wiedza, o czym mowie;) ), a i teraz potrafi zatonac na dlugo i ukladac swoje wlasne pomysly.
Sam sie nie bawilem.:)

Wracajac jednak do tematu - nie do konca to gra, ale polecam klocki GeoMag:) Sa tez w wersjach dla bardzo malych dzieci. Zabawa naprawde przednia.
Plus - RattleSnake - z powodu magnesow. :)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 653 times
Been thanked: 528 times

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: Harun »

dzięki aswiech za twoje wrażenia. W przyszłym tygodniu odbieram DiN, zobaczymy jak się u mnie sprawdzi.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: watman »

Dla trzy-i-pół-letniego chrześniaka kupiłem 'Mój pierwszy quiz' - testowanie zaplanowane na ten weekend, zdam relację ;]
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
SolusLupus
Posty: 122
Rejestracja: 02 lut 2010, 17:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: SolusLupus »

A ja 2,5 latkowi kupiłem memo z dinozaurami (bo uwielbia) i gramy w ten sposób, ze kartoniki rozrzucone są na stole stroną widoczną, a synek je dobiera w pary.
Bardzo polubił też Pędzące żółwie, choć wymyśla czasem własne zasady ;)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: oopsiak »

słuchajcie, siostra szuka gry dla córy lat prawie 3, żeby była rywalizacja (znaczy żeby nauczyć dziecko rywalizować). i najlepiej, żeby nie kosztowało fortuny...
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: aswiech »

oopsiak pisze:słuchajcie, siostra szuka gry dla córy lat prawie 3, żeby była rywalizacja (znaczy żeby nauczyć dziecko rywalizować). i najlepiej, żeby nie kosztowało fortuny...
"Chinczyk". Albo "Weze i drabiny". Najlepiej w wersji angielskiej, niech sie od razu uczy, szkoda czasu marnowac.
Dziecko ma 3 lata? Powinno sie uczyc wspolpracowac. IMHO, oczywiscie.
I przepraszam za przytyk.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: konev »

oopsiak pisze:słuchajcie, siostra szuka gry dla córy lat prawie 3, żeby była rywalizacja (znaczy żeby nauczyć dziecko rywalizować). i najlepiej, żeby nie kosztowało fortuny...
Powodzenia w nauce rywalizacji :). Proponuje kupić Skubane Kurczaki i na początku grać z ograniczoną liczbą kafelków. Jak kilka razy dzieciak jej się popłacze zanosząc się dlatego, że przegrał to jej się odechce uczyć ;). Sprawdzone na córce i synu znajomego w wieku około 3 lat. Znaczy sprawdzone Skubane Kurczaki i płacz po porażce :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: oopsiak »

dziecko jest dwujęzyczne, więc przytyk nietrafiony. co do współpracy - nie ma z tym problemu, natomiast co do tego co pisze konev - chodzi o to, żeby w domu nauczyła się, że można przegrać i potem nie było wielkiej histerii w przedszkolu.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: A propozycje dla baaardzo małych dzieci?

Post autor: charlie brown »

żeby nauczyła się, że można przegrać
Większość gier spełni to założenie w przypadku 3 latki. Trudniej będzie znaleźć grę, w którą może wygrać bez podkładania się rodzica :)

A tak na poważnie, to moja 3 latka lubi "Pewnego razu" i taką grę, w której ubiera księżniczki Disneya. Obydwie są na tyle losowe, że czasem wygrywa, a czasem nie. Niestety przy Disneyu jest dużo płaczu, jeśli nie ubierze swoich ulubionych księżniczek :)

4,5 latka dobrze radzi sobie w Memo i gry Memopodobne (np. skubane kurczaki grane dwoma kompletami zwykłego Memo), też lubi "Pewnego razu" i Duchy (Geistertreppe). Duchy są o tyle fajne, że do końca nie wiadomo kto wygra, bo pionki są zakryte i podczas gry cały czas mieszane. Na końcu czasem okazuje się że nie wygrała choć była pewna że jej pionek dotarł do mety, ale na szczęście już nauczyła się nie płakać.
ODPOWIEDZ