Wesołe miasteczka w grze.

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Wesołe miasteczka w grze.

Post autor: Matio.K »

Czy jest może gra poświęcona tematyce wesołych miasteczek? Pytam, bo sam jedną spłodziłem [http://matiok.blogspot.com/2010/05/moj- ... zacja.html], a chciałbym sprawdzić ewentualnych konkurentów [żarcik :wink:] i rzucić okiem na ich rozwiązania. Na BGG nawet nie wiem od czego zacząć, by to znaleźć.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Wesołe miasteczka w grze.

Post autor: pomimo »

Są,

na przykład Monopoly-Junior dzieje się w wesołym miasteczku.

W Niemczech wydano poza tym już kilka innych gier dla dzieci o takiej tematyce. np. http://boardgamegeek.com/boardgame/4587 ... achterbahn


Obecnie w jednym z niemieckich wydawnictw powstaje ciekawy projekt, który za miejsce akcji najprawdopodobniej ostatecznie weźmie wesołe miasteczko właśnie, z tymże będzie to tym razem gra dla starszych graczy. Niestety nie mogę na razie zdradzić szczegółów ;-))
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Wesołe miasteczka w grze.

Post autor: MichalStajszczak »

Monopoly Junior.

EDIT: pomimo był szybszy
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wesołe miasteczka w grze.

Post autor: mst »

Karcianka Scream Machine - planowałem nawet kiedyś jej recenzję na GF ale brak czasu zwyciężył. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ