Który z killerów?? [Runewars vs. Horus Heresy]

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Który z killerów?? [Runewars vs. Horus Heresy]

Post autor: Liarus »

Witam
Mam zamiar kupić któregoś z ostatnich killerów. Mianowicie wybór padł albo na Runewas albo Horus Heresy. Obie duże, ładne, z ciekawym systemem lecz... drogie jak diabli:). Obie od FFG i obie działają na 2 graczy. Może ktoś grał w obie pozycje i mógłby podzielić się wrażeniami oraz wnioskami? Ja rozumiem, że to różne gry, ale jednak może uda się je porównać.
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Który z killerów?? [Runewars vs. Horus Heresy]

Post autor: Sandking »

Czekałem na jakąś odpowiedź w tym temacie, bo też jestem zainteresowany tym. Horus Heresy zostało ogólnie lepiej przyjęte, ale ja (zaznaczam, że nie grałem, jedynie czytałem i oglądałem filmiki recenzjujące w sieci) najpewniej wybrałbym Runewars.

- jestem fanem Runebound i fantasy jako takiego, a tytułu w tym stylu u mnie brak (w ogóle klimatów epickich planszówkowych bitew z figurkami poza typowymi grami bitewnymi to chyba za wiele nie ma)
- Runebound przedstawia starcie w dużej skali, Horus Heresy to skupienie się na jednej bitwie
- Horus Heresy to właściwie rozgrywka tego samego pomysłu i fabuły w kółko choć twórcy zapewniają, że w grę można grać sporo razy ze względu na różne scenariusze bitwy
- HH jest na 2 osoby, Runewars - na więcej
- mam wrażenie, że w Runewars ma dużo różnych gadżetów (spora ilość figurek, kartoników, duperelków), HH skupia się na taktyce i niewiele chyba w nich elementów rozpraszających (zależy kto co lubi)
- Horus Heresy ma dość interesujący system inicjatywy :]

Obie gry są dobre i interesujące. Jeśli jesteś fanem sf i WH, to najpewniej HH będzie dobrym wybrem. Jeśli lubisz mieć dużo elementów na stole, epickie bitwy fantasy, to najpewniej Runewars.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Który z killerów?? [Runewars vs. Horus Heresy]

Post autor: Targowo.Istore »

W Horus Heresy możesz ograniczyć się do jednego rozwiazania,natomiast w Runebound masz więsze pole manewru i niesamowity świat fantasy który z pewnością warto poznać. Na Twoim miejscu wybrałbym Runebound.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Który z killerów?? [Runewars vs. Horus Heresy]

Post autor: janekbossko »

mozesz to rozwinąć? jakiego jednego rozwiązania?
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Który z killerów?? [Runewars vs. Horus Heresy]

Post autor: konev »

janekbossko pisze:mozesz to rozwinąć? jakiego jednego rozwiązania?
Nie doczekasz się chyba odpowiedzi :). Z tego co widzę to Targowo.Istore (sklep internetowy) wchodzi co miesiąc i hurtowo zamieszcza naście postów nic nie znaczących, nic nie mówiących tylko chyba po to by zareklamować sklep. Wystarczy zresztą przejrzeć jego dzisiejsze posty.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Który z killerów?? [Runewars vs. Horus Heresy]

Post autor: Liarus »

Czyli rozumiem, że nikt nie grał w te 2 gry, i nie jest w stanie porównać rozgrywki??
ODPOWIEDZ