Jakie gry wybrac.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: zephyr »

Losowość osadników jest nieporównywalnie bardziej frustrująca niż w tTR.

W tTR nie ma złodzieja, biletów w ciemno dobierać nie trzeba, na większości tras znajdzie się jakaś szara, a bilety ujawnia się dopiero na końcu więc nie ma pewności kto już nie ma szans do końca rozgrywki.

A z wymianą w osadnikach to też niekoniecznie tak działa, jak 2 graczy ma po 8 owiec na ręce to też nie są specjalnie przydatne, a jak ktoś jeszcze monopol wylosuje :P
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: Targowo.Istore »

kris1982 pisze:Zamówiłem zamiast Osadników Stone Age (edycja niemiecka) i tu moje pytanie dużo jest tam elementów z opisami w tym języku?
No troszkę jest i nie ma co ukrywać,ze dla kogoś kto nie zna języka będzie to dodatkowym utrudnieniem podczas rozgrywki.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: konev »

Targowo.Istore pisze:
kris1982 pisze:Zamówiłem zamiast Osadników Stone Age (edycja niemiecka) i tu moje pytanie dużo jest tam elementów z opisami w tym języku?
No troszkę jest i nie ma co ukrywać,ze dla kogoś kto nie zna języka będzie to dodatkowym utrudnieniem podczas rozgrywki.
Że się tak spytam Targowo.Istore... czy ty w ogóle miałeś w ręku Stone Age?
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: janekbossko »

w Stone Age nie ma wogole napisow...tylko na pudełku, moze o to chodzi ;)
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

Mam pytanie z innej beczki. Można gdzieś ściągnąć instrukcję do innych gier? Bo chciałbym mieć po pierwsze instukcję do Stone Aga na kompie a także chciałem poczytać o dwóch innych tytułach krórych rozważam zakup.
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

No to z pierwszych zakupów jestem bardzo zadowolony. Podeszły nam wszystkie trzy. Myślę że tak za miesiąc zakupie kolejne dwie pozycje. Bardzo dziękuję wam za pomoc w wyborze.

Ps. Ktoś się orientuje czy Chaos in the Old World będzie wydany po polsku bo chcę kupić kumplowi na urodziny a on jest wielkim maniakiem Warhammera ale z angielskim u niego nie ciekawie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: pan_satyros »

kris1982 pisze:No to z pierwszych zakupów jestem bardzo zadowolony. Podeszły nam wszystkie trzy. Myślę że tak za miesiąc zakupie kolejne dwie pozycje. Bardzo dziękuję wam za pomoc w wyborze.

Ps. Ktoś się orientuje czy Chaos in the Old World będzie wydany po polsku bo chcę kupić kumplowi na urodziny a on jest wielkim maniakiem Warhammera ale z angielskim u niego nie ciekawie.
Nie ma wydania PL. Jest tylko tłumaczenie wszelkich potrzebnych do gry elementów, ale nie każdy lubi grać z 'stosem' kartek.
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

A nikt się nie orientuję czy będzie? Chociaż w tym roku.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: pan_satyros »

kris1982 pisze:A nikt się nie orientuję czy będzie? Chociaż w tym roku.
Jak na moje oko nie sądzę, żadna firma nawet takowego faktu nie zapowiedziała.
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

No to nadszedł czas na powiększenie mojej kolekcji (bardzo obszernej:Stone age,Dominion,Neuroshima i Doom :) ). Wybrałem 5 pozycji z których kupię 2. Proszę o pomoc w wyborze tych 2 gier.

-Puerto Rico
-Agricola
-Świat bez końca
-Cyclades
-Wysokie napięcie

Co radzicie z tych pozycji?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: garg »

kris1982 pisze:No to nadszedł czas na powiększenie mojej kolekcji (bardzo obszernej:Stone age,Dominion,Neuroshima i Doom :) ). Wybrałem 5 pozycji z których kupię 2. Proszę o pomoc w wyborze tych 2 gier.

-Puerto Rico
-Agricola
-Świat bez końca
-Cyclades
-Wysokie napięcie

Co radzicie z tych pozycji?
Patrząc na Twoją kolekcję (Stone Age - lekka rodzinna, Dominion - oryginalna karcianka, Neuroshima - trochę losowa gra taktyczna, Doom - klimat, klimat i jeszcze raz klimat), powinieneś (moim zdaniem oczywiście) wybrać do uzupełnienia kolekcji:
Cyclady - oryginalna i z elementem wojennym

oraz

Puerto Rico/Agricola - jako typową niezbyt ciężką eurogrę.

Ale oczywiście w zależności od przyjętych kryteriów możesz wybrać całkowicie inaczej :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: pan_satyros »

Również polecam Cyclades + Agricola/PR (w zależności jaką grupą graczy zazwyczaj dysponujesz, jeśli 2-3 to Agricola, jeżeli od 4-5 to PR)
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

No to jednym z tytułów będzie Cyclades teraz tylko jeszcze wybór drugiej pozycji i można zamawiać.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: pan_satyros »

Rzuć tu okiem http://planszolandia.pl/
Jest zarówno wideo o Agricoli jak i PR (oba z wstępnym przedstawieniem zasad ;) )
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: farmer »

kris1982 pisze: -Puerto Rico
-Agricola
-Świat bez końca
-Cyclades
-Wysokie napięcie
Z powyższych gier brałbym, w kolejności:
- Cyklady - oryginalna gra wojenno-polityczna, pięknie wykonana, wciągająca i w ogóle bardzo udana
- Puerto Rico (bardzo lubię, ale lepiej działa na 4-5 graczy) lub Agricolę (osobiście lubię mniej, ale podobno potrafi zachwycać)
- w trzeciej kolejności Świat bez Końca, również udaną i pięknie wydaną grę, choć pozostawiającą (mi osobiście) pewien niedosyt po zakończonej partii

W Wysokie Napięcie szczerze mówiąc nie grałem.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

Zamówione Cyclades i Agricola ze sklepu internetowego MagicGames. Jestem pewny że bede bardzo zadowolony i dziękuje kolejny raz za pomoc. Fajnie że taki początkujący gracz jak ja ma gdzie uderzyć o poradę.
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

Mam inne pytanko (prośbe) już niedługo organizuje dobrze nakrapiana piżama party i przydała by mi się jakaś imprezowa gra która bardzo dobrze chodzi od 5 graczy wzwyż. Pomóżcie coś wybrac? Będe bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: zephyr »

jeśli 5-6os wystarczy jako 5+ Ligrtto Futbol jest całkiem fajne (2-6 os)

jeśli ma być sporo powyżej 6 to hmm... mało jest gier które chodzą dobrze w takich grupach
- jak się ma 2 kopie Ligretto futball to będzie 2-12 os na 2 boiskach
- może place w pralce 4-12 os
- sabotażysta 5-10 os
- spadamy 4-8 os
- jungle speed 3-8 os
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 20:17 przez zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: farmer »

Jungle Speed i Palce w Pralce znam i szczerze polecam - kupe zabawy i śmiechu dostarczają. Zazwyczaj gramy w to właśnie w towarzystwie 6 - 10. Mniej nie jest już tak fajnie, a więcej zaczyna być już ciasno.
Przy czym, łatwiej rozbudować liczbę graczy "wzwyż" w Palcach, niż w Jungle Speed'zie

pozdr,
farm.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: zephyr »

Sabotażysta nie jest typowo imprezowy, ale myślę że może się sprawdzić w tej roli
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

Przeglądnąłem wszystkie propozycje i wybrałem Prawo Dżungli i Futbol Ligretto. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: Targowo.Istore »

Szczerze mówiąc nigdy nie grałem w Futbol Ligretto,ale z opisu wynika że jest to typowo imprezowa gra,dla większej ilości osób. Napisz jak już będziesz miał gierkę jak Twoje wrażenia.
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

No i jestem po kilku partiach w Cyklady i Agricole no i powiem tyle znowu dobrze mi doradziliście. Cyklady bardzo fajna gra z rewelacyjnym licytowaniem a Agricola to dla mnie rewelacja ( te 14 tur i gotujący się mózg żeby jak najwięcej zrobić). Bardzo dziękuje za kolejną pomoc.
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: kris1982 »

Mam takie pytanie do was. Mam szanse kupic World of Warcraft The Board game wersje angielska (tego co wiem to polska nie jest już dostępna) za 120 zł, stan bardzo dobry tylko pudełko w gorszym stanie. Warto brać? Co najważniejsze czy ta gra jest dobra bo jak nie jest za ciekawa to nawet za 120 nie warto brać. Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: Jakie gry wybrac.

Post autor: Pako »

Nie wiem czy dalej chcesz kupić grę PL dla kumpla w klimacie WH ale jeśli tak to śmiało kupuj karciankę Warhammer Inwazja. Dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła.
ODPOWIEDZ