[Warszawa] Klub ALIBI

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Jak to bywa w wielkim świecei troszeczkę zmęczony jestem odkrywaniem coraz to nowszych tytułów gier.

Dlatego też zarzucam inicjatywę spotkań na konkretne tytuły.

Proponuję umówić się i spotkać 23.06.2006 piątek, start 16:30-17:00 w Alibi na następujące tytuły wg priorytetów:

1. Warior Knights (6 osób)
2. Game Of Throne (z Dodatkiem) (6 osób)
3. Age Of Mythology (6 osób)
4. Mare Nostrum (6 osób)

Chętni:
1. MacDante (WK, GoT, AoM, MN)
2. Nijel (WK, GoT, AoM, MN)
3. Geko (AoM)
4. blazej (WK)
5.
6.

Czas zacząć kampanię.

PS: w Alibi góra już jest dostępna jest wykładzina, stoliki i krzesła. Trwająprace nad oświetleniem.
Z wstępnych rozmów z właścicielem na górze już można grać a oficjalne otwarcie góry w lipcu :)

(EDIT)
SPOTKANIE OSTATECZNIE ODBĘDZIE SIĘ NA SMOLNEJ. ZA ZAMIESZANIE PRZEPRASZAM :)[/b]
Ostatnio zmieniony 19 cze 2006, 18:40 przez MacDante, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Ja bym się pisał. A na którą godzinę ewentualnie, ponieważ przed 16:30 nie ma szans...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

A to piątek Smolna nie działa? Zresztą napiszę pytanie w odpowiednim dziale... W Alibi to może w tygodniu ktoś by chciał/mógł się spotkać? Ja właśnie się orientuję w moich możliwościach czasowych...

Ale jeśli bym grał to raczej w krótsze gry - takie wielkie kobyły mnie specjalnie nie interesują...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Wlasnie MacDante - rozumiem ze organizujesz zapisy bez wzgledu na to czy bedzie spotkanie na Smolnej czy nie? Nie zebym sie burzyl tylko sie doinformowuje.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Tak, po prostu organizuję spotkanie w gronie osób które wspólnie podbiją królestwo (WK), wybudują piramidy (AoM) lub wywalczą tron pomiędzy skłóconymi rodami w (GoT) no ewentualnie jest jeszcze pomysł na Mare nostrum z dodatkiem (także 6 osób potrzebne)

Wiadomo,ze powyższe tytuły (AoM, GoT, WK, MN) są t otytuły długie i Alibi daje nam ten konfort, że nie musimy kończyć w połowie rozgrywki bo jest zamykane natomist na smolnej jest duża szansa przy tego typu grach, żę trzeba będzie którąś skończyć w trakcie trwania.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

A czy zebrałoby się kilku chętnych na granie jutro lub w środę - może być w Alibi? Tak na kilka godzin - od 17:30 do powiedzmy 22. Raczej żaden jeden wielki tytuł - tylko takie nasze zwykłe granie? Chociaż dopasuję się...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Ja chętnie wpadnę, ale nie grałem nigdy w WK, GoT, AoM, MN :)
Chętnie natomiast poobserwuję coby wyrobić sobie zdanie na temat tych gier, ewentualnie jak będzie brakować graczy z przyjemnością się dołączę, ale do piątku to mogę nie mieć czasu przeczytać instrukcji do żadnej z tych gier.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

MacDante pisze:Tak, po prostu organizuję spotkanie w gronie osób które wspólnie podbiją królestwo (WK), wybudują piramidy (AoM)
Zapytam dla pewności, bo te piramidy mnie zastanawiają. Czy mówimy o Age of Mytology, czy to tylko zbieżność skrótów?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

TAk, piramidy buduje się w Age Of Mythology i Mare Nostrum :)

Jeszcze 4 miejsca wolne :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

I zapomniałem jeszcze zapytać... Normalnie w AoM mogą grać 4 osoby. O ile dobrze pamiętam to trzeba dokupić kostek zasobów i żetonów produkcji żeby mogło grać 6 osób. No chyba że się nagnie trochę reguły i zagra przy dostępnej ilości zasobów. Poza tym to nie wiem czy gra nie będzie się za bardzo wlekła- zwłaszcza ze względu na walki.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

OD czaego są tokeny. zawsze można dołożyć do puli dodadtkowe żetony.

Grać może max 6 osób aby gra miała ręce i nogi. Wtedy trzeba do puli dołozyć bodajże po 10 tokenów zasobów (Drewno, Wiara, Złoto, jedzenie) ale o to się nie martw to już w mojej gestii by niczego eni zabrakło.

Oczywiście pamiętaj, że AoM jest 3 co do priorytetów rozgrywki :) Ja osobiście bardzeij się nastawiam na WK :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

W każdym razie przypominam (do znudzenia) że się piszę na AoM. Co do piramid - to za diabła nie mogę sobie przypomnieć, żeby się je budowało w tej grze.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Na jutro już się umówiłem na granie ze znajomymi, ale w środę bardzo chętnie spotkam sie w Alibi. Zagram we wszystko, co pojawi się na stole z preferencją do WK. Czy oficjalne otwarcie góry w Alibi może się odbyć z udziałem spotkania planszówkowiczów:?: w końcu stanowimy porządną grupę klientów.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

O oficjalnym spotkaniu jeszcez napiszę :) i jak najbardziej będzei pod patronem Gier-Planszowych... a nuż zrobimy mini konwent z promocyjnym piwkiem :)

Ale jak to się mówi wszystko w swoim czasie. Narazie nei zapeszą niech chłopaki zrobią oświetlenie ;)

Co do innego terminu niż piątek (znaczy w środę teoretycznie mógłbym się zjawić z czymś do grania :) ale wpierw muszę porozmawiać z małżonką :)
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

MacDante, dopiszesz mnie na WK? Sprężę się i instrukcję przeczytam, a chcę koniecznie spróbować tej gry.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Rozumiem ze Geko bedzeisz w piątek i jesteś gotów na AoM, powiedz mi tylko co będzei jak większosć będzei chętniejsza an WK :) albo inną pozycję :)

Podobnie blazej czy jeżeli okaże się, że zagramy w cosik innego będzeisz z nami grał :)
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Grać będę o ile będzie mały tutorial przed grą.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

To może tak: w ramach pracy domowej poczytam sobie rules do WK i ewentualnie spróbuję swoich sił. Nie widzę szans na AoM, skoro jest na trzeciej pozycji. Na GoT się nie piszę. A czy ktoś zamierza przynieść jeszcze jakieś inne tytuły, gdyby była nadwyżka popytu nad podażą do WK?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

SPROSTOWANIE:
Jako że dotarły do mnie słuchy, ze robię konkurencję SMOLNEJ, niniejszym postem chiałem zdementować owe doniesienia.

Zaproponowany termin Piatkowy w Alibi (równoległy ze Smolną) jest terminem wyjątkowym. Gdyż w weekend nie będę mógł za bardzo pograć z kilku aspektów, a chiałbym zagraćw piątek przynajmnie 2 dobre rozgrywki w jeden lub dwa zaproponowane tytuły, co nie ukrywam może się przeciągnąć ponad aktywność Smolnej (chyba Smolna jest do 21 aktywna) Stąd też zaproponowane miejsce zanzaczam Kameralnej rozgrywki :)

Co złego to nie ja :) :twisted:
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Jakby co na Smolnej można spokojnie siedzieć do 23.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Czyli mam rozumieć, że spotykamy się na Smolnej? Czuję się trochę skołowany :roll:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Spotkanie odbędzie się na smolnej. Mamy czas do 23 lub trochę nawet dłużej. Rozmawiałem o tym z MacDante. Odebrałem tą propozycję spotkania w Alibi jako małą rysę na naszej ładnej układance tygodniowej spotkań planszówkowych. Stąd moja interwencja. Myślę, że nie warto sztucznie się dzielić. Niech każde z tych sympatycznych miejsc do giercowania ma swój dzień. Nie wchodzmy sobie w pardę. Raczej wspierajmy się. To procentuje tym, że mamy zawsze duże możliwosci gry w różnych konfiguracjach. Dlatego mocno nawołuję do pozostania przy harmonogramie:

piatęk - Smolna (w rezerwie Alibi)
weekend - Alibi (w rezerwie Paradox)

Może uda się uniknąć nawarstwiania spotkać. A rezerwa posłuży jak miejsce, gdyby z jakiś powodów, któraś lokalizacja okazała się z jakiś przyczyn w danym tygodniu niedostępna.

Wobec powyższego zapraszam wszystkich umówionych na wszelkie gry (w tym GOTa, na którego też jestem zapisany) do Klubu na Smolnej.

Pozdrawiam
Pędrak
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

zgodze sie z pedrakiem -- jesli alibi zacznie probowac podkopywac inne miejsca (a taki jest wydzwiek dla mnie, nawet jesli nie zamierzony), to najpewniej po prostu do alibi nie bede wogole zagladac.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Potwierdzam :)

Niniejszym spotkanie piątkowe przenosimy na SMOLNĄ z Alibi :)

Wilk syty i owoce całe :)

Zakładam temat ten sam na SMOLNEJ :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

To ja wróce do pytania - czy ktoś jutro miałby ochotę w coś pograć? Od 17:30 do 22 powiedzmy? Fotooferty wraz z tytułami proszę składać tu :-P.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ