Space Hulk PL czy Space Hulk 3ed

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Space Hulk PL czy Space Hulk 3ed

Post autor: janekbossko »

Mam problem, moge kupic jedno z tych wydan. Moje pytanie brzmi czy oplaca sie placic 330 zl za to pudelko? czy lepiej zostac przy 1 ed wydania ISA?
Mogę kupić albo jedno albo drugie i powiedzmy polska wersja bedzie mnie kosztowala 1/3 ceny nowej edycji.
Czy zmiany sa az tak duze ze warto tyle doplacic?

Pomijam wykonanie bo to jednak roznica ogromna...

Pozdrawiam
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Space Hulk PL czy Space Hulk 3ed

Post autor: Adrahil »

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Zmiany podstawowych zasad są raczej niewielkie, ponieważ 3-cia edycja bazuje na zasadach pierwszej (czyli też tej wydanej przez ISĘ). W nowej edycji dodano trochę elementów z dodatku (lub dodatków) do pierwszej edycji. Masz dwóch marinsów więcej, w tym wielu wyposażonych w nową broń (assault cannon, power sword, itp.) oraz librariana, który posiada moce psychiczne. Wśród genokradów masz broodlorda, który potrafi więcej niż typowy genok.

Poza tym masz dodatkowo trochę więcej różnych pomieszczeń, klepsydrę, która w różnych egzemplarzach gry wskazuje różny czas (taka niespodzianka od GW :wink: ), dodatkową planszę do oznaczania statusu gry, dodano element warty dla walki wręcz, znaczniki drabin (które łączą dwie plansze w niektórych misjach) i jeszcze kilka innych elementó, których teraz nie pamiętam.

Decyzja należy do Ciebie. Mam oba wydania - ostatnie pewnie kupiłem z sentymentu. Ale oba wydania dają dużą radość z gry.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Space Hulk PL czy Space Hulk 3ed

Post autor: tokage »

Przy takiej różnicy w cenie pewnie wziąłbym starą edycję.
michub
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2005, 21:01

Re: Space Hulk PL czy Space Hulk 3ed

Post autor: michub »

A gdzie można jeszcze kupić starą edycję PL? Tylko na allegro?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Space Hulk PL czy Space Hulk 3ed

Post autor: janekbossko »

tylko

BTW juz kupilem nowa edycje, ale nie odmowie sobie polskiej...chyba ;)
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Space Hulk PL czy Space Hulk 3ed

Post autor: Adrahil »

Wiem, że na końcu był :wink: , ale w tę stronę to nie ma sensu. No chyba, że musisz mieć je wszystkie :wink:
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Space Hulk PL czy Space Hulk 3ed

Post autor: Leafdrake »

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby nowym SpaceHulkiem zagrać jak w starego. Odwrotnie się nie da. Co do ceny: no cóż płacisz żeby popieścić oko :) Niema co pomijać. Dla mnie bezcenne. Sam jestem z tych co i nowego i starego musi mieć. Także - popieram decyzję. A pytanie raczej retoryczne było co?

BTW: Wprowadziłem Genokrady ze starego SH do nowego. Już się zadomowiły. Mają jednakową pozę ale za to sensownie mieszczą się na planszy. Z nowymi był ciągle problem.
...masz dodatkowy dobry powód żeby kupić starego SH-PL. Pozdro!
:::efkon:::
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Space Hulk PL czy Space Hulk 3ed

Post autor: Targowo.Istore »

Zgadzam sie z przedmówcą,warto mieć i zagrać w obie edycje. Cenowo może faktycznie wychodzi drogo,ale jeżeli jesteś fanem serii to takie pudełko będzie dla Ciebie bezcenne.
ODPOWIEDZ