(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: stalker »

yosz pisze:A ja zapraszam na piątek na Cyclades. Są jeszcze trzy wolne miejsca :)
Jeszcze jedno mniej, zabieram małżowinkę (czyli dla mnie dwa).
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

No to jest jeszcze jedno miejscy przy Cykladach.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

yosz pisze:No to jest jeszcze jedno miejscy przy Cykladach.
No to ja bym je chętnie zajął;)
blind887
Posty: 34
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: blind887 »

Kostyr pisze: Jest ktoś zainteresowany w piątek przetestować ze mną Arkham Horror + Innsmouth (uprzedzam będzie ciężko wygrać/przeżyć)?
Liczę na was Trutu,Brown_Jenkin i fioletowego (Hyperborea) gracza z którym grałem w piątek w Age of Conan,nie pamiętam imienia/ksywki.
Start najlepiej jakoś po 16,ale wszystko do ustalenia z wami i/lub ewentualnymi graczami :)
Myślę że ja bym się podłączył w Arkhama :)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Kto chętny na Napoleonic Wars, Kutuzov, Hannibal Barkas albo inną wieloosobówkę?
W ostateczności: Hannibal RvC, For the People, Perykles (polski) lub Espana 1936.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

Kostyr pisze:Jest ktoś zainteresowany w piątek przetestować ze mną Arkham Horror + Innsmouth (uprzedzam będzie ciężko wygrać/przeżyć)?
Liczę na was Trutu,Brown_Jenkin i fioletowego (Hyperborea) gracza z którym grałem w piątek w Age of Conan,nie pamiętam imienia/ksywki.
Start najlepiej jakoś po 16,ale wszystko do ustalenia z wami i/lub ewentualnymi graczami :)
Ech, zawsze chętnie zagram w Mackowate Oślizgłe Potwory...
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Trutu pisze:Ech, zawsze chętnie zagram w Mackowate Oślizgłe Potwory...
Horror, horror...
Ivashu
Posty: 31
Rejestracja: 26 sty 2010, 19:54
Lokalizacja: Warsaw

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Ivashu »

After one month break I should be able to arrive to gaming evening this Friday. I'm open for proposals when it comes to games. I could also bring either one of the Finnish games that I have in Warsaw (Epäillyt and Politix). Neither of these are my big favourites but I could explain rules for those who want to increase their bgg ratings with weird games... ;-)


As some might have noticed I was practising in May to the Finnish National Championship Tournament, especially by playing Finca. Practising went well but in the tournament I lost the game... Luckily I was doing good with other games and our team was third best (out of 11 teams). Our team also won place for European Championship tournament Europemaster, but unfortunately I can not participate. Last year Finnish team won the Europemasters so we need to defend our glory... :-)

Ivashu
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Ivashu pisze:As some might have noticed I was practising in May to the Finnish National Championship Tournament, especially by playing Finca. Practising went well but in the tournament I lost the game... Luckily I was doing good with other games and our team was third best (out of 11 teams). Our team also won place for European Championship tournament Europemaster, but unfortunately I can not participate. Last year Finnish team won the Europemasters so we need to defend our glory... :-)
Interesting update :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Ivashu, maybe you want to play Steam Barons with stock market rules?

Anybody else wants it?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
cronenberg
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2009, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: cronenberg »

@geko

Tak! Tylko wątpię czy zdołam namówić Magdę.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Trutu »

O rety! Kostyr, przepraszam! W piątek będę się mógł pojawić dopiero około 20-ej :(((
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Ivashu
Posty: 31
Rejestracja: 26 sty 2010, 19:54
Lokalizacja: Warsaw

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Ivashu »

Geko pisze:Ivashu, maybe you want to play Steam Barons with stock market rules?

Anybody else wants it?
Sure! I have played it once and then we didn't read rules too carefully... New attempt with correct rules would be fun.

I would also have one 18xx game in my collection, if someone want some real train games...?

I should be available already starting from 4 pm.

Ivashu
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Ja w piątek planuję być 16:00-20:00

Najchętniej zagram w Antike, Stone Age lub Le Havre. Jeśli nie znajdą się chętni, to z przyjemnością przysiądę się do Cylusa (też dawno w niego nie grałem) albo Peryklesa.

Jak ostatnio zabiorę ze sobą Sankt Petersburg i Zombiaki II, może starczy czasu na rozgrywkę po czymś większym.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Andreus pisze: Jeśli nie znajdą się chętni, to z przyjemnością przysiądę się do Cylusa (też dawno w niego nie grałem) albo Peryklesa.
Niestety jeśli chodzi o mnie to będziemy to musieli przełożyć na przyszły tydzień, bo dzisiaj okazało się, że jednak mnie nie będzie :(
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Ivashu pisze: Sure! I have played it once and then we didn't read rules too carefully... New attempt with correct rules would be fun.
Great. I'll be at PW at 5 p.m.

Ktoś jeszcze chętny do Steam Barons? Inwestorzy kolejowi stawajcie na peronie :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
nikomachos
Posty: 41
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:21

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nikomachos »

Kostyr pisze: Jest ktoś zainteresowany w piątek przetestować ze mną Arkham Horror + Innsmouth (uprzedzam będzie ciężko wygrać/przeżyć)?
Liczę na was Trutu,Brown_Jenkin i fioletowego (Hyperborea) gracza z którym grałem w piątek w Age of Conan,nie pamiętam imienia/ksywki.
Start najlepiej jakoś po 16,ale wszystko do ustalenia z wami i/lub ewentualnymi graczami :)
To ja jestem tym "fioletowym" graczem i chętnie bym spróbował - mogę być około 16:00.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: veljarek »

Bede jutro z Age of empires III,
Zaczynamy od 17:00, gdyby ktos sie chcial przylaczyc to zapraszam :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Kostyr »

nikomachos pisze:To ja jestem tym "fioletowym" graczem i chętnie bym spróbował - mogę być około 16:00.
Super,ale może być problem z grą,bo właściwie brak zainteresowania.

Brown_Jenkin wyjechał z Warszawy,a blind887 jednak nie wpadnie,ma egzamin kolidujący z grą.
Jest jeszcze Trutu,ale również jak pisał wyżej,też się nie wyrobi.

Ewidentnie,ktoś wspomaga potajemnie przedwiecznego,ułatwiając mu tym samym przebudzenie i zagładę Arkham...przyznać się który to !

Na wszelki wypadek wezmę Battlestar Galactica,może łatwiej będzie znaleźć ludzi.

PS.Nikomachos nie zapomnij przynieść kart Injury i Madness z Dunwich Horror,dodają smaczku grze :)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Przemekk pisze:
Andreus pisze: Jeśli nie znajdą się chętni, to z przyjemnością przysiądę się do Cylusa (też dawno w niego nie grałem) albo Peryklesa.
Niestety jeśli chodzi o mnie to będziemy to musieli przełożyć na przyszły tydzień, bo dzisiaj okazało się, że jednak mnie nie będzie :(
Właśnie się okazało, że mnie też nie :(
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Choć z powodu małej liczby osób i braku chętnych na więcej gier, było wczoraj dość krótko, ale za to bardzo fajnie.

Chciałem podziękować yoszowi i dezerterowi za szybko partyjkę, w Roll TTA, w którą wszyscy przegraliśmy z czwartym kolegą, grającym 1-szy raz w tę grę.

A także, yoszowi, dezerterowi, stalkerowi i jego małżonce za fajną i emocjonującą, choć losową rozgrywkę w Cyclades.

yosz, jak kiedyś będziesz miał ochotę wpaść na PW ze Small World, to ja bym chętnie poznał tę grę.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

jingowawa pisze:w którą wszyscy przegraliśmy z czwartym kolegą, grającym 1-szy raz w tę grę.
To był Kromka :)

Ja także dziękuję za Cyklady - w 5 osób jest chyba najfajniej (na pewno nie polecam grać w trzy osoby).
yosz, jak kiedyś będziesz miał ochotę wpaść na PW ze Small World, to ja bym chętnie poznał tę grę.
No problem. Z dodatkami gra jest jeszcze fajniejsza (i nie słuchaj się malkontentów że to gra do grania tylko z dziećmi ;) ). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze "Tales and Legends" do kompletu.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

To fajne te Cyklady, czy nie? Obejrzałem video Toma Vassela, rzuciłem okiem na recenzje i oceny geekbuddies i jakoś mnie nie zachęciło. Mylę się?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Geko pisze:To fajne te Cyklady, czy nie? Obejrzałem video Toma Vassela, rzuciłem okiem na recenzje i oceny geekbuddies i jakoś mnie nie zachęciło. Mylę się?
Fajne? I tak i nie :D Na pewno gra ma klimat i za to wielki plus oraz jest emocjonująca. Gra się przyjemnie, jest sporo możliwości pokombinowania i dróg do zwycięstwa. Ponadto jest zajebiście wykonana graficznie i artystycznie (duże figurki potworów, zróżnicowane nacje)

Co z minusów? System walki jest jak dla mnie kiepski, choć to już moje takie zboczenie, że oprócz RTtA nie lubię kościanych gier, ale jeśli nie odstrasza cię fakt, że atakując 3 na 1 przegrywasz bo miałeś pecha przy rzucaniu kostką... Jak zauważył Stalker po rozgrywce, z cyzm się w pełni zgodzę także - Cyclades nie wie czy chce być worker placementem czy grą bitewną, ostatecznie nie jest ani tym ani tym tylko dość uproszczoną hybrydą obydwu gatunków.

Mówiąc krótko, z chęcią w to zagram jeszcze kiedyś, ale w życiu tego nie kupie za taką kasę jaką chcą w sklepach/na forum.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Dlaczego wszystkie gry zyskały ostatnio miano worker placement??? W cykladach jest aukcja (którą Scott określił jako simultaneous auction), żadnych pracowników się nie wysyła.

A kostka jeśli pamiętam była 0-1-1-2-2-3
czyli przy 1v3 szansa na wygraną przeciwnika wynosi 1/36 w pierwszym rzucie * 5/36 w drugim (znowu wymaga wygranej) i w 3 5/18 na remis (oboje giną) i 8/36 na wygraną

0.085733882 % szansy na wygraną, straszna losowość
marginalnie większa szansa na remis co daje niecałe dwie dziesiąte procenta szansy na nie wygranie

Przypominam również że w tej grze tylko ten co wziął Aresa może sie w ogóle dozbrajać, więc wygrywanie z automatu zupełnie popsułoby grę... a jak ktoś chce toczyć wielkie bitwy to nie może być pewien wyniku.

Muszę jeszcze kiedyś zagrać w Cyklady.

Poznałem Steam Barons, ale jakoś mi nie podeszło. Może dla tego że w pierwszej turze nie wiedziałem ile są warte akcje i żadnej nie kupiłem, w 2 nic nie emituje akcji, więc przez 2/5 tur gry nic nie robiłem... A potem jak się dobrze zainwestowało to masz więcej kasy -> znowu inwestujesz... taka kula śnieżna, sprzedawanie akcji jest popsute. Dobrą firmę może położyć co najwyżej kolejność budowy jeśli ma dużo sąsiadów a to jest losowe... może jak się lepiej zna grę wygląda to inaczej...
W końcówce kupiłem za bezcen firmę której zabrakło 1 kasy do podłączenia się do miasta i 2 wysyłek za 6... a tak to padła... za duży chaos, zwłaszcza że długie wysyłki nie zawsze są planowane, jakoś nie widzę mechaniki AoS jako podstawy ekoonomii w grze aukcyjnej... albo ta mapa na której graliśmy jest popsuta, bo góry na środku utrudniały interakcję firm na obu końcach planszy... choć przy losowej kolejności mogłoby być jeszcze gorzej...
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 15:45 przez zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
ODPOWIEDZ