(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
stalker pisze:Tak mi coś kilka uwag sir Lothara podpowiada, że trzeba poprawić kilka drobiazgów z pierwotnej, lekkiej wersji, która się podobała, wyeliminować jej słabość i spróbować jeszcze raz. Takia gra byłby i przyjemniejsza i szybsza do ukończenia (jako projekt), a zamiast ciężkiego euro dla nerdów mam już plan na kilka innych, bardziej dynamicznych gier :) a jak ugrzeznę w ciężkim euro, to tamte się nie urodzą zbyt szybko.
o rany, kiedy to było, już zdążyłem zapomnieć o co to były za uwagi.
Skoro pierwszy gracz zawsze wygrywał, to niech zaczyna kto inny :P np. wybór układów zaczyna się od końca. Albo pozostali gracze zaczynają z jakaś liczą pionków na planszy. Rozwiązania lubią się powtarzać, bo są dobre i sprawdzone.
Niestety nie będzie mnie na kilku najbliższych spotkaniach, gdyż będę testował miękkość piasku w Jastarni.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Sir-lothar pisze:Skoro pierwszy gracz zawsze wygrywał, to niech zaczyna kto inny :P np. wybór układów zaczyna się od końca. Albo pozostali gracze zaczynają z jakaś liczą pionków na planszy. Rozwiązania lubią się powtarzać, bo są dobre i sprawdzone.
I pewnie coś takiego wybiorę -- musze mieć tylko chwilkę, żeby sobie spokojnie pokobinować :) miłego wypoczynku, jak wrócisz, to sprawdzimy, jak wypadły zmiany.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Dziękuję za wczorajsze bardzo udane spotkanie! Był Jacek, Mustafa, Yosz na chwilkę i odwiedził nas po długiej przerwie Karol :)
Najpierw zagraliśmy w Wiewióry. Konev mam dobrą wiadomość - gra praktycznie nie działa :wink: :lol: Wyszedł mi kompletnie inny feeling i dynamika niż chciałem, jest ciężko i siermiężnie gdy miało być lekko i wesoło i generalnie gra na razie trafia do szuflady, z perspektywą wędrówki do kosza :oops: Kolejny raz popełniam ten sam błąd i muszę chyba wreszcie skorzystać z własnej mądrej rady: NIE ROBI SIĘ ŁADNEGO PIERWSZEGO PROTOTYPU! NIE ROBI SIĘ ŁADNEGO PIERWSZEGO PROTOTYPU! NIE ROBI SIĘ ŁADNEGO PIERWSZEGO PROTOTYPU!

Powinienem napisać to sto razy chyba. :wink:

Potem zagraliśmy w Mare Balticum które po kolejnym małym fixie zaczyna całkiem fajnie śmigać. Tu jest dokładnie jak chciałem, lekka gierka familijna na pół godziny, z momentami emocji, twistem i interakcją, z losowością do ogarnięcia. Musze testować to dalej na różne składy osób i modyfikując troszkę wartości w portach i/lub lekko układ pól na planszy. Generalnie jest nieźle chyba. :D

Na koniec zagraliśmy chyba ostatnią partię testową Bezrobocia. Jak zwykle przegrałem, ale gierka działa fajnie, tak jak chciałem od początku. Przy tej okazji bardzo, ale to bardzo dziękuję wszystkim którzy pomogli mi w jej stworzeniu!

Za tydzień mnie nie ma :) Ja też raz na rok mogę pozwolić sobie na nieobecność. :P Bawcie się dobrze i do zobaczenia za dwa tygodnie.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: poooq »

Jeśli byliby chętni na następną środę (7 lipca) to mogę przytargać epic size box'a po butach z prototypem Miedzianki. Boję się, że straciłem już dystans do swojego projektu i chętnie sprawdzę jak oceniają go inni.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

Za tydzień spotkanie będzie we wtorek. Spotykamy się naprzemiennie we wtorki i środy.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: poooq »

Dzięki yosz, zaglądnę do Was we wtorek, jeśli będą chętni na retro-futurystyczną przygodówkę.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

Ja niestety mam remont w chałupie i mnie nie będzie. Filippos też się zapowiedział że wybywa, ale mam nadzieję że pozostali testerzy i autorzy się zjawią.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Ja mogę być. Zobaczymy Twój prototyp. Konev, będziesz?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

stalker pisze:Ja mogę być. Zobaczymy Twój prototyp. Konev, będziesz?
Będę. Chętnie poooq zobaczę Twój prototyp i zagram :). Może uda mi się do kupy skleić (mechaniczne nie fizycznie) moją zabawkę to też przyniosę.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: poooq »

Ekstra! Koktajl amberyczno-nuklearny z probabilistyczną wkładką dwa razy...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: poooq »

Bardzo konstruktywne popołudnie, kolega Konev dzielnie znosił kolejne elementy, zasady, fazy i tury, doprawdy, dzielny to człowiek, do tego na koniec obdarował mnie garścią rad i uwag. Skrystalizowało to moje spojrzenie na Miedziankę i pozwoliło wytyczyć priorytety w projektowaniu elementów. Granie w niedokończoną grę to prawdziwa męka, a granie w niedokończoną przygodówkę to męka do kwadratu.
Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Muszę ze swojej strony przeprosić za absencję. Jak najbardziej planowałem się pojawić, niestety najpierw nie mogłem szybko wyjść z pracy a potem mnie, na co dzień użytkownika komunikacji miejskiej, tak zlało w drodze do autobusu, że musiałem spasować. Przepraszam Was zatem najmocniej. Cieszę się, że spotkanie się Wam jednak udało :)

konev, za 2 tyg.?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

Także wielkie dzięki za spotkanie poooq :). Dzielny to ty jednak musiałeś być chcąc wytłumaczyć takiej euro-dziewczynce jak ja rozbudowaną grę przygodową ;). I później jeszcze znosząc uwagi niekonstruktywnej krytyki, które miałyby zmienić Twój projekt w jakiś następny worker-placement :lol: . Muszę przyznać, że pod wrażeniem dużym jestem zadania którego się podjąłeś z jednej strony i przerażony pracą jaką musisz wykonać z drugiej. Trzymam kciuki, by wszystko szło w dobrym kierunku :).

stalker, jak najbardziej jeżeli dziwne rzeczy nie będą się działy :).

P.S. Jechanie do centrum Warszawy z podwarszawskiej dzielnicy, by testować gry z osobą, która mieszka od Ciebie 10 MINUT PIECHOTĄ - bezcenne :lol:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Super że spotkanie się odbyło!
Kto będzie w środę i z czym? Ja wezmę Mare Balticum, BSG i Scrapoko.
Proszę napiszcie kto będzie, bo coś dla Was będę miał... 8) :wink: :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

Mnie nie ma ... remont, remont. Za 2 tygodnie powinienem się zjawić z pustymi rękoma. Może za 3 tygodnie coś będę miał jak przysiądę nad siatkówką
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

Ja wpadnę, tym razem na dłużej. Wezmę ze sobą nową makietę Kolejki. Chciałbym żebyście ocenili postępy graficzne. Mam problem z graficzkami, ja chcę kontrastowo, a one mi robią w tonacji peerelowsko-pastelowej. Ciekawe czy przyznacie mi rację.

Prototyp Konspiracji po pierwszej partii pół roku temu na razie nie opuszcza szuflady, więc chetnie pogram w to co będzie.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

Ja będę, ja będę! :)
Nie powiem z czym i czy z czymkolwiek, bo takie zaklinanie przyszłości mi się nie sprawdza. Tak więc jak coś przyniosę to przyniosę, a jak nie to nie. Zobaczymy czy to zaklęcie będzie bardziej skuteczne :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

A mnie nie będzie, i to nie dlatego, że to środa, tylko wyjeżdżam na tydzień w świat. Konev, Ty wiesz gdzie :) a więc do zobaczenia we wtorek za 2 tyg. (raczej wtedy niewiele przyniose)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: ja_n »

Ja będę na 100%, gotowy i chętny testować.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mustafa »

ja_n pisze:Ja będę na 100%, gotowy i chętny testować.
Przynieś 51 stan , jak nie znasz zasad, trudno , ja znam.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: ja_n »

Mogę przynieść, ale te karty które ja mam są mocno nieaktualne. Dostałem plik z bardziej aktualnymi kartami i widzę, że dużo się pozmieniało. Ale ok, przyniosę to co mam.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Dziękuję wszystkim za udane środowe spotkanie. Byliśmy w sześcioro, zagraliśmy w Mare Balticum, Kolejkę, BSG i Scrapoko.
Kto będzie we wtorek i z czym? Ja będę z tym samym zestawem. Mam do przetestowania w Bałtyku małe poprawki, które wymyśliliśmy w środę, a w BSG szukam jeszcze balansu, choć gra już śmiga aż miło :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

Także dzięki za spotkanie. Relacja...

Mare Balticum - potrzeba jeszcze odrobinę więcej decyzji, interakcji i "noża na gardle", czyli więcej testów i poprawek :)

Kolejka - zagrałem pierwszy raz i bardzo mi się podobało. Przyzwyczajony Filipposowym Bezrobociem do hardkorowych tematów grzecznie ustawiłem się w kolejkach po mięso, sprzęt RTV i meble, które rzucili na sklep. Wszystko po to, by wyprawić mojemu dziecku komunię. I co? I NIC! Współgracze, którzy chyba w genach odziedziczyli techniki operacyjne stania w kolejkach PRL, bo za młodzi by to pamiętać, rozjechali mnie. Wpychali się, brali towary spod lady, zakładali jakieś głupie listy społeczne i rzucali remanenty ("dzięki" Ola ;) ). Matkę by normalnie sprzedali za kilogram kiełbasy. I tym właśnie sposobem moje dziecko nie dostało na komunię zegarka z szesnastoma melodyjkami i roweru ;).

Scrapoko - to już jest imprezówka jak się patrzy, której nie kupię i nie będę w nią grał bo jestem w nią beznadziejny :).

Konspiracja - koncepcja gry, ale zrobiła na mnie wrażenie. Po prostu klimat już kipi z tej gry, tak więc mam nadzieję, że pomysł zostanie pociągnięty dalej.

We wtorek się pojawię z czymś malutkim. Zaspokoiłem swój głód wiedzy teoretycznej i mogę powolutku wrócić do praktykowania :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

I mnie bardzo ucieszyło ostatnie spotkanie.

Mare Balticum- dla mnie git. Ja bym szedł w kierunku upraszczania zasad (bursztyny na głębi, brak limitów statków na polach itd). Moim zdaniem instrukcja do dobrej gry familijnej powinna być jak najkrótsza, a mam takie wrażenie, zwłaszcza po Wiewiórkach, że Filippos w swoich euro-grach, chcąc nie chcąc i tak zawsze "wypływa na głebię".

Kolejka - wielkie dzięki za test. Konev cieszę, się że Ci sie podobło. Udało sie wczoraj skutecznie przetestować kilka drobiazgów i omówić parę rozwiązań graficznych. Jeszcze tylko potestuję przy dwóch graczach i gotowe.

Scrapoko - Genialne połączenie Scrabbla z Jungle Speedem. (Filippos, możesz sobie umieścić to zdanie na pudełku:)

Dla mnie to murowany hit. Powaga.
Klepsydrę włączałbym od razu po deklaracji pojedynku. Bo inaczej ktoś już może układać w głowie wyrazy przed rzutem kostką.
Symbole liter powinny być moim zdaniem na wszystkich rogach. Myślałem też o tym, że gracz który w pojedynku widzi literę do góry nogami ma trochę gorzej (chyba, że tak jak ja jest dysgrafikiem, który pisząc obraca litery "w lustrze").
Nie wiem, czy może dałoby radę zrobić to tak jak na zwykłych kartach, że taki na przykład walet jest przeciety na ukos i ma dwie głowy. No nie wiem czy to tu zadziała, ale coś bym z tym zrobił.

No i uwaga do Jarka Basałygi, który jak mniemam będzie chciał to wydać: Zrób karty z "Classic 300 g/m2", bo jak bedę takie jak w "Na grunwald" to długo nie pograją.

Konspiracja- dzięki za ciepłe słowa. Bedę się za to zabierał po urlopie i z pewnościa we wrześniu przyniosę do testowania, które zapewne będzie długie i żmudne.

No to się ponawymądrzałem w tym poście. Sorry.


P.S.

Giftem od Filipposa godnie uczciłem wczorajszą rocznicę słuchając sobie przy okazji mojego osobistego hymnu gry "Na grunwald"

http://www.youtube.com/watch?v=-YHYds_YQcU

P.S. II

Jadę na urlop. Do zobaczenia w sierpniu.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: bazyn »

Będę we wtorek :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
ODPOWIEDZ