(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: klema »

Tycjan pisze:Będzie 51'st, czy przynieść?
Czarek przyniesie
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

TuReK pisze:Hiro - a myslales o War of the Ring?
Mechanika podobna do conana, ale jest na 2 osoby (druzyny) i nie ma bata - musi byc walka.
tylko ten tryb druzynowy to chyba troche na sile dodany? dla mnie gry na 2 os. nie maja wiekszego sensu - w domu nie pogram, a w srode wole zagrac z wieksza ekipa ;)
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 14:27 przez hiro23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: nikozja_dg »

wpadnę z grą Na Grunwald :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Graliśmy wczoraj w Na grunwald. Jaka jest moja opinia o tej grze, moi współgracze wiedzą :wink:
Chciałbym tylko zauważyć, że ja_n, o którym wczoraj wspominałem, dał tej grze na BGG notę: 9 :lol:

Poza tym grano jeszcze w 51', Wikingów, Dungeoneera i Puerto Rico.
Le Havre i Shipyard leżały tym razem odłogiem. Ale obiecaliśmy sobie, że za tydzień zajmiemy się nimi.
Ogólnie atmosfera nie nastrajała specjalnie do gry. Bardziej przypominało to saunę... :wink:
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 73
Rejestracja: 21 maja 2010, 14:42

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Lusia »

Było miliard stopni co zdecydowanie grze nie służyło i po Wikingach od razu uciekłam :p
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Filippos »

cezner pisze:Graliśmy wczoraj w Na grunwald. Jaka jest moja opinia o tej grze, moi współgracze wiedzą :wink:
Chciałbym tylko zauważyć, że ja_n, o którym wczoraj wspominałem, dał tej grze na BGG notę: 9 :lol:
Cezner a mógłbyś napisać co ci się tak nie podobało? :)
Szczerze mówiąc to konstruktywne, negatywne feedbacki są bardzo cenną rzeczą dla autora, a trudno je usłyszeć, więc będę wdzięczny za opinię. :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

cezner pisze:Graliśmy wczoraj w Na grunwald. Jaka jest moja opinia o tej grze, moi współgracze wiedzą :wink:
Chciałbym tylko zauważyć, że ja_n, o którym wczoraj wspominałem, dał tej grze na BGG notę: 9 :lol:
Bo ja Ci mówiłem, żebyś nie podchodził do niej jak do jakiegoś mózgżernego tytułu. Ty już od początku byłeś nastawiony negatywnie chyba ;) Ja Na Grunwald traktuje jako grę wprowadzająca do worker placement z odpowiednia, na ciężar gry, negatywną interakcją. Masz kilka dróg do zwycięstwa, które ty z racji "jestem na nie" jakbyś nie zauważył. Tu ważne jest zarówno zastanowienie się jaki kolor wojsk zbieramy, czy inwestujemy w świnki, czy też walczymy z krzyżakami nie tylko dla wygrania ogólnej bitwy, ale na zdobycie dobrze punktowanej karty, która nie wymaga prowiantu. Traktuje ją jako ambitniejszą grę rodzinna i tutaj się ona moim zdaniem sprawdza. Czym więcej osób tym jest ciekawiej. Ja dziś zagrałem pierwszy raz w 2 osoby i już wiem, że ostatni w takim układzie. Było bez emocji. Brakuje rywalizacji i tego "tłumu" na planszy.

A co do jan_a to muszę faktycznie przyznać że masz rację , bo się sprawdza jak widać. Zazdroszczę takiego "górala od gier" wiesz w co nie inwestować ;D
cezner pisze:Le Havre i Shipyard leżały tym razem odłogiem. Ale obiecaliśmy sobie, że za tydzień zajmiemy się nimi.
Tak jest! Zresztą MoniQ zaraziła się też 51 więc testować mogę nie tylko w środy, ale za to tylko w 2 osoby :/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

W Na Grunwald jeszcze zagramy. Obiecałem to Filipossowi. W końcu ocenianie gry tylko po jednej rozgrywce na pewno nie jest w pełni obiektywne. Poza tym zawsze ten upał mógł mi się rzucić na mózg :wink:
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: MoniQ »

cezner pisze:Le Havre i Shipyard leżały tym razem odłogiem. Ale obiecaliśmy sobie, że za tydzień zajmiemy się nimi.
Koniecznie, zwłaszcza że Klema zrobił takie ładne karty do punktacji w Le Havre :)
Tycjan pisze: Zresztą MoniQ zaraziła się też 51 więc testować mogę nie tylko w środy, ale za to tylko w 2 osoby :/
Zupełnie się tego nie spodziewałam, ale 51 bardzo mi podeszła. Ja nie jestem typem rozmyślającym o grze po rozgrywce, a w tym wypadku ciągle kołatała mi się po głowie a następnego dnia obudziłam się z nieodpartą chęcią zagrania :)
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

cezner pisze:W Na Grunwald jeszcze zagramy. Obiecałem to Filipossowi. W końcu ocenianie gry tylko po jednej rozgrywce na pewno nie jest w pełni obiektywne. Poza tym zawsze ten upał mógł mi się rzucić na mózg :wink:
O proszę jakiś Ty się zrobił dyplomatyczny :mrgreen:

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

No dobrze, masz rację. Upał nie przeszkodził mi w zdobyciu w 51-nce 39 punktów, więc nie można na to zrzucić winy za ocenę gry :wink:
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Barbarzyciel »

Na naszym stoliku w środę gościło Puerto Rico.

Grałem po raz pierwszy i jestem pod wrażeniem.

Szczególnie podobał mi się fakt, że do zwycięstwa może prowadzić kilka dróg. Sankti z Dragonem postawili na zmonopolizowanie handlu. Ada próbowała strategii zrównoważonego rozwoju, na czym trochę się przejechała. Ja zmieniłem moją wyspę w jeden wielki kamieniołom i postawiłem na maksymalizowanie zysków z drogich upraw. Choć zająłem trzecie miejsce, to i tak byłem kilka punktów za zwycięzcami.

Przy okazji - dzięki za sugestie dotyczące Staadta. Pracuję nad przerobieniem osadników w taki sposób, aby było więcej iskrzenia na linii gracz-gracz. Mam nadzieję, że za tydzień uda nam się zagrać.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: nikozja_dg »

w niedzielę o godz. 10.38 w Radiu Plus rozmowa nt. gry Na Grunwald. dla słuchaczy mamy również nagrodę - grę Pewnego razu
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Siema bando oszołomów, jakieś plany tytularne na środę? Jestem chętny na wszystko :twisted:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

planow brak ;) gdzies tam pod kopulka urodzila mi sie mysl, ze moze bym w Runewars zagral... pewnie przez to, ze Malazanska czytam i mam chec na takie klimaty ;) ale zagram w byle co, wazne zeby wesolo bylo ;)
wlasnie masz moze 2 tom malazanskiej w wersji papierowej? bo Erickson tak pisze, ze mnie glowa od czytania na komorce boli ;)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Ja mam w wersji papierowej...
Poza tym będzie Le Havre i Shipyard. Wezmę także 51 stan, ale ja akurat na razie odpocznę od tej gry. Ale może będą inni chętni.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

cezner pisze:Poza tym będzie Le Havre i Shipyard. Wezmę także 51 stan, ale ja akurat na razie odpocznę od tej gry. Ale może będą inni chętni.
Le Havre ja wezmę z nowymi kartami.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Aaa zapomniałem. No to wezmę coś innego. Może ktoś ma jakieś życzenia?
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: MoniQ »

cezner pisze: Poza tym będzie Le Havre i Shipyard. Wezmę także 51 stan, ale ja akurat na razie odpocznę od tej gry. Ale może będą inni chętni.
Ja się zapisuję na Le Havre :) Na 51 też mogę jeśli wystarczy czasu...
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

bo Erickson tak pisze, ze mnie glowa od czytania na komorce boli ;)
co ty gupi jesteś :lol:

Czarek ja wezmę Malaza dla Bartka, ale zapytam, masz może kolejne tomy?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 62
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:31
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ugryz »

Hej wam!

Dawno mnie już nie było w środę, ale to z powodu pracy (później planów wakacyjnych), ale tym razem znowu będę. Chętnie bym zagrał w Dominion i Agricolę, ma ktoś ochotę w to zagrać? Niestety muszę się zdać na was, ponieważ ja tych gier nie posiadam :)

Pozdrawiam i do zobaczenia
Kamil
Mogę przytaszczyć: MOJA KOLEKCJA
Gram online w Spyrium i Carcassonne
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

RasTafari pisze: co ty gupi jesteś :lol:
przepraszam, ale to chyba pytanie retoryczne? ;)
nie wiem, czy to kwestia Ericksona, czy tlumacza, ale jakos dziwnie mi sie Malzanska czyta. sprobuje w wersji papierowej, bo fabularnie mi bardzo odpowiada.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

RasTafari pisze: Czarek ja wezmę Malaza dla Bartka, ale zapytam, masz może kolejne tomy?
Mam wszystko na papierze. Na nie papierze zresztą też :-)
Do czytania na nie papierze polecam czytniki. Jak się dużo czyta, to szybko się zwracają :wink:
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Do czytania na nie papierze polecam czytniki.
ja jednak lubię papier w dłoniach trzymać :D
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Barbarzyciel »

cezner pisze:Do czytania na nie papierze polecam czytniki.
A z jakiego korzystasz?
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
ODPOWIEDZ