(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Sony PRS-505. Używam już ponad dwa lata i muszę przyznać, że był to naprawdę dobry zakup.
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: klema »

Ludziska!!! Jutro może do nas przyjechać Ignacy... Warunek jest jeden :): dwie osoby chętne do testowania dodatku do Strongholda! Kto jest chętny?

PS.
Oczwiście testy na naszym regularnym spotkaniu!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Ktoś się na pewno znajdzie :wink:
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

ugryz pisze:...Chętnie bym zagrał w Dominion i Agricolę, ma ktoś ochotę w to zagrać? Niestety muszę się zdać na was, ponieważ ja tych gier nie posiadam :)
Przyniosę Dominion + Alchemy

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Hiro co dzisiaj? bo się muszę psychicznie przygotować :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

hej, bede i moge przyniesc Runewars.
Mam taki gotowy scenariusz od ffg - korzysta z wszystkich elementow mapy, wszystko ulozone razem z umieszczeniem ras.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

jak będą chętni (do tłumaczenia również) to mogę w 51, La Havre tudzież ostatecznie w Runewarsa, chociaż po ostatnim Conanie mam jakiś taki niesmak na języku :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

Runewars to troche inna liga :) gra sie duzo pzyjemniej i jest wiecej interakcji miedzy graczami - radze sprobowac :) ja sie na runewarsa pisze, ale nie jestem przekonany co do scenariusza. jak uwazasz Turku, ze warto to moze byc.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

no to ja się też dopiszę do Runicznego Warsa, a czy scenariusz czy nie to mnie je bie :D
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: nikozja_dg »

może ktoś z Opola byłby zainteresowany wspólnym zamówieniem w sklepie Hobbit? http://www.hobbit.net.pl/index.php

czekam na pw:)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »


# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: MoniQ »

Stronghold Undead naprawdę robi wrażenie! Tycjan sekundował Czarkowi, ja zaś duchem wspierałam Klemę, bardzo chciałam żeby udało mu się wejść do twierdzy.

A co do innych stołów to chyba Dungeoneer jeszcze się pojawił, o ile dobrze pamiętam. A Runewars epicko - na 4 stołach :)
I tylko trochę żal, że nie zagraliśmy w 51 St. ;)
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

na trzech stolach tez bysmy sie zmiescili :)

Gotowa mapa do Runewars fajna, chociaz dosc duza. Wyglada poza tym na to, ze specjalnie zostala tak zaprojektowana, zeby kazda rasa miala utrudniony dostep do ktoregos z surowcow (najbardziej potrzebnego). Np ja prawie w ogole nie mialem jedzenia, za to drewna pelno. Ale jakos sobie poradzilem :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

To były moje pierwsze Smocze Runy więc przez pierwsze dwa lata nie mogłem się w ogóle ogarnąć z całą tą masą kart, figurek, znaczników i reszty pierdółek o samej mapie nie wspominając (August chyba miał podobne odczucia :lol: ), aczkolwiek sama gra bardzo mi się spodobała, jak sam to określiłem lżejszy GoT z całą masą pierdółek ciężkich do ogarnięcia.
Wyglada poza tym na to, ze specjalnie zostala tak zaprojektowana, zeby kazda rasa miala utrudniony dostep do ktoregos z surowcow
Nie mam pojęcia jak wygląda podstawowa gra w Runewarsa ale fakt, że w tym scenariuszu ja miałem duże problemy z drewnem za to kamienia to było chuchu i jeszcze trochę.
na trzech stolach tez bysmy sie zmiescili :)
a kto bogatemu na czterech zabroni! :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

W Runewars normalnie kazdy gracz dostaje po 2 kawalki mapy (oprocz pol startowych) i po kolei doklada sie po jednym do mapy. Pierwszy ukladajacy wybiera potem gdzie beda miejsca startowe, ale za to dostaje mu sie ostatnie wolne (czyli najgorsze :D ).
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 62
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:31
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ugryz »

Następnym razem chętnie zagram w Strongholda, gra wygląda naprawdę ciekawie. Długo się tłumaczy zasady? :)

Myśmy zagrali w Dominiona i po wcześniejszym zapoznaniu się z opiniami + nagrodami spodziewałem się nie wiadomo czego. A tu klops - gra, w której każdy gra sam dla siebie, zero interakcji (ponoć w dodatku są jakieś wiedźmy itp.), ale to nie jest to. Tak szczerze mówiąc, to w Dominiona można grać również samemu... Ta gra ma się do gier towarzyskich tak, jak seks do masturbacji :)
Mogę przytaszczyć: MOJA KOLEKCJA
Gram online w Spyrium i Carcassonne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Tak, Dominion to katastrofa.

A co do Strongholda - tu masz zasady gry: http://files.neuroshima.org/Stronghold_edit2.pdf
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

ozy pisze:Tak, Dominion to katastrofa.
Przesadzasz :) Thunderstone to katastrofa fakt, ale w Dominiona z dodatkami gra się przyjemnie. Tylko trzeba sobie powiedzieć od razu, że interakcji tam jest mało - w przypadku samej podstawki. Ale właśnie dodatki już w tym pomagają.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Tak, Dominion to katastrofa.
spróbuj sobie Arcana, sory hiro za czarny PR ale tego i tak tutaj już nie sprzedasz :lol:

zedytuję się jeszcze. grał ktoś w Chaos In The Old World? Jak to się ma do Runewarsa?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

RasTafari pisze: spróbuj sobie Arcana, sory hiro za czarny PR ale tego i tak tutaj już nie sprzedasz :lol:
spoko przeciez swoim i tak krzywdy bym nie zrobil ;) wole to sprzedac komus, komu nie bede pozniej musial spojrzec w oczy ;)
RasTafari pisze: zedytuję się jeszcze. grał ktoś w Chaos In The Old World? Jak to się ma do Runewarsa?
eee raczej nijak :) otoczka jest ameritrashowa i moze sugerowac podobienstwo, ale...
nie ma rozbudowy panstwa, na walke nastawiony jest tylko jeden z czterech bogow - Khorne i w wiekszosci przypadkow tylko jemu oplaca sie atakowac wrogie jednostki, dwie drogi do zwyciestwa itd...

tez spodziewalem sie czegos w stylu RuneWars, czy tez jakze wybitnego Age of Conan ;), a to jest area control na dopingu. wystawiasz swoich akolitow, zeby zdominowac dane terytorium i zdobyc punkty za jego zniszczenie... byloby czyste euro, tylko ktos zaraz dowali Ci czarami, Khorne dorzuci swoich slugusow i urzadzi rzez - taki ameri-dopalacz :) podsumowujac fajna hybryda w klimatycznym Starym Swiecie. losowosc na znosnym poziomie - najwieksze znaczenie ma w przypadku Khorna - podczas walki uzywa sie kostek.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

demyt, nie wiem co mam zrobić, Runewars mi całkiem podszedł tylko cena 200 pln jest trochę za gruba a znalazłem CitOWa za 155 pln i bym się pokusił o kupno, ale jak to ma być słabiej grywalne to nie uśmiecha mi się tyle sina sypać. Co tu robić? Co tu robić?!AAAA!!!Zwariuję zaraz!!!!! :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Jak Ci sie CitOW nie spodoba to go od Ciebie odkupie.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

jak dla mnie citow jest lepszy od runewarsa : P
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

RasTafari pisze: ale jak to ma być słabiej grywalne to nie uśmiecha mi się tyle sina sypać. Co tu robić? Co tu robić?!AAAA!!!Zwariuję zaraz!!!!! :lol:
ale ja nie napisalem, ze jest mniej grywalne. jest inne. na pewno dobre. i z checia zagram :).
a tak wogole to za 155 zl moge Ci sprzedac Age of Conan i dorzucic Arcana gratis :lol:
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

a tak wogole to za 155 zl moge Ci sprzedac Age of Conan i dorzucic Arcana gratis :lol:
:lol:

Lusia mam mi ogarnąć CitOW przez łikend więc w przyszłą środę powinno być już na stole :D

Jak mniemam panowie jesteście chętni do ogarnięcia mi zasad?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
ODPOWIEDZ