(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
.mm.
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2010, 12:03
Lokalizacja: Wrocław-Częstochowa

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: .mm. »

my z andrzejem też z chęcią byśmy zagrali, ale nie będziemy najwcześniej o 17:30... no i oczywiście nie znamy zasad...

A czy znajdzie się ktoś na partyjkę Power Struggle? Szefostwo kazało nam się gry nauczyć, a ona jak na złość na trzy osoby ;/
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: vaski »

SZEFOSTWO KAZAŁO ale to brzmi, cóż za poświęcenie.
.mm.
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2010, 12:03
Lokalizacja: Wrocław-Częstochowa

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: .mm. »

żadne poświęcenie. chodzi mi o to, że ciężko jest nauczyć się gry przeznaczonej na trzy osoby dwóm - musimy znaleźć kogoś kto zechce z nami zagrać. nie czepiaj się słówek :)
zagrałbyś lepiej z nami!
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: vaski »

Zapraszałem już Was do Rawicza kilkukrotnie, ostatnim razem nawet proponowałem transport za free w jedną stronę, pamiętasz....
Uszykowane miałem gry, kilka rodzajów serka, oliwki i parę butelek piwa. Więc proszę nie pisz w stylu: "Lepiej byś zagrał z nami!"
Patrik
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Patrik »

Będzie ktoś chętny na Tide of Iron? Starczy jedna osoba :) jak coś to pisać bo nie chce mi się tego taszczyć na darmo ;)
.mm.
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2010, 12:03
Lokalizacja: Wrocław-Częstochowa

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: .mm. »

No cóż... nam się niestety nie udało... moje chłopaki się rozchorowały i trzeba było się wybrać do weterynarza. Wszystkich, którzy ewentualnie na nas czekali przepraszamy :(
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

Choć, delikatnie mówiąc, knajpa nie podbiła mojego serca, bardzo miło wspominam wczorajszy wieczór. Najwyraźniej towarzystwo może uratować wszystko. Dzięki za nauczenie Razzi jak i rozgrywkę Cywilizacji z korekcją naszych błędów – bardzo się przyda. W ogóle jestem pod wrażeniem rzetelnego tłumaczenia Abadura, jakby kto potrzebowała – mogę polecić z zamkniętymi oczami. I tylko szkoda, że nie udało nam się dokończyć partii, bo jestem przeświadczona o swoim zwycięstwie :wink: . Po cichutku i nieśmiało liczę, że może uda mi się o tym Was przekonać za tydzień....
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: abadura »

Dziękuję za komplementy... :oops:

Odnośnie lokalu zaś to istotnie tym razem słabo było. Ale myślę, że źle usiedliśmy. Wcześniej siedzieliśmy bliżej okna i byliśmy bardziej odosobnieni. Teraz siedzieliśmy bliżej baru, za plecami mając "normalnych" klientów. W dodatku palących i raczej głośnych. No i przykre jest to zamykanie o 22. To mnie najbardziej boli. (Z drugiej storny zabezpiecza mnie przed wracaniem do domu pieszo/taksówką.)

Odnośnie gry to moja dominacja była bezdyskusyjna. I też chcę to udowodnić za tydzień. ;) Niestety bez Jacka już. Ale myślę że poradzimy sobie bez jego 11 kultury i nielegalnych kostek akcji cywilnych... ;)
Patrik
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Patrik »

Niestety lokal jest dość ciemny jeśli chodzi o oświetlenie, no ale lepsze to niż nic :)
A co do cywilizacji to trzeba zrobić dogrywkę (może w weekendzik?) :) chociaż było widać wyraźnie kto ma najwięcej punktów kultury :D
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: abadura »

@Patrik:

Źle graliśmy w Tikal. Rozgrywanie wulkanu wydawało mi się dziwne więc sprawdziłem w zasadach. I jest inaczej niż nam wyjaśniłeś.

Jeśli ktoś w licytacji kupi wulkan (w szczególności zostanie mu już tylko wulkan) to zanim go położy następuję runda punktowania. Robie 10 akcji i punktuje. Potem kolejni gracze. A potem dopiero kładzie wulkan i robi swój ruch jak zawsze.

To nadal oznacza stratę dla tego kto wulkan zagrywa, bo wszyscy którzy kupili kafel przed wulkanem będą mieli o 1 ruch więcej do punktowania, a stawiający wulkan będzie miał ten ruch dopiero po punktowaniu. Ale będzie miał oba ruchy.
Patrik
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Patrik »

No właśnie tak do końca pewny nie byłem jak jest z tym wulkanem, dobrze że znalazłeś teraz będziemy grać poprawnie i w sumie to mogło trochę zmienić wynik:)
Ostatnio zmieniony 11 sie 2010, 14:14 przez Patrik, łącznie zmieniany 1 raz.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Mongea »

heyka

dzieki za wczorajszy wieczor... co do lokalu to nie bylo tak zle - ale faktycznie trzeba siadac pod swiecaca lampa a nie ta z przepalona zarowka :wink:
bylo nas z tego co doliczylam 10 osob, a gier jak zwykle znacznie wiecej niz jest w stanie przerobic kazdy smiertelnik w czasie tych kilku h.

dzieki Sawce udalo mi sie wyhodowac dzika, no i wykarmic czlonkow rodziny :) - oj, masz anielska cierpliwosc, hehe - tak poznalam aktualny numer 2 BGG
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

Cieszę się, że uznaliście moje bezapelacyjne zwycięstwo :wink: . Natomiast co do weekendu, naszym pierwszym wolnym terminem jest dopiero wtorek - niestety :( , za to pewnie Sawka chętnie usiądzie z nami przy planszy.

Mongea pisze:heyka
dzieki Sawce udalo mi sie wyhodowac dzika, no i wykarmic czlonkow rodziny :) - oj, masz anielska cierpliwosc, hehe - tak poznalam aktualny numer 2 BGG
Sawce zrobiło się miło :D
xdamian
Posty: 50
Rejestracja: 15 sie 2009, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: xdamian »

czy dziś (piątek)lub jutro gdzieś jest spotkanie w celu pogrania?
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

Czy jutrzejsza (wtorkowa) Cywilizacja jest aktualna? Jeśli tak, to czy na Planecie Pizzy czy w innym miejscu wrocławskiej galaktyki?
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: abadura »

Mam zamiar być jutro o 17 w PP. Pewnie będę miał Cywilizację, może Age of Steam, ale nie jestem jeszcze pewny bo będę jechał z pracy i nie wiem co mi się zmieści do plecaka i torby.
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: abadura »

Potwierdzam. Będę dziś w Pizza Planet około 17 z następującymi grami: Cywilizacja: Poprzez Wieki, Age of Steam (+St. Lucia, +Jamaica), Chicago Express (+Narrow Gauge & Erie Railroad Company) i Railroad Dice 2.
Patrik
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Patrik »

Niestety dziś nie będę mógł Was pokonać w cywilizacje :( gdyż nie ma mnie we Wrocku, mam nadzieje że za tydzień też będziecie grać :)
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

My będziemy koło 18 30. Cywilizację Sawka już ze sobą zabrał, a ja wezmę Shipyarda albo Loyanga - zobaczymy co wejdzie....
do zobaczenia....
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: abadura »

A czy ktoś ma zamiar być od 17:00? Bo nie będę tam sam siedział 1,5h i też przyjdę na 18:30...
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

Hmmm.... to skoro mamy być w trójkę, to może spotkamy się u nas (okolice dworca Nadodrze)?
Bez tytoniu, hałasu i stresu, że nas wypędzą w połowie partii za to z dobrą herbatką, dużym stołem i światłem.
Awatar użytkownika
Pluszak
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2009, 13:12

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Pluszak »

Ja planuję się dziś pojawić. Tylko jeszcze nie wiem czy dam radę od 17, czy dopiero będę mógł być o 19. Dam znać w przeciągu 1,5h.

Jak się pojawię to chętnie zagrał bym Cywilizację :)
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: abadura »

Mi pasuje super, bo i bliżej. (Mieszkam przy Dubois, koło Pomorskiej.)

Na którą? 18:30? Jakieś gry zabrać ze sobą? Moja kolekcja jest jednak narazie uszczuplona o Neuroshimę (z dodatkami), Agricolę (z dodatkami) i Kostkowych Osadników. Za to tymczasowo mam Talisman (z dodatkiem Żniwiaż) :).

Inna sprawa, że steady deklarował chęć przyjścia (w rozmowie ze mną). Ale mówił też, że nie wie o której wyjdzie z pracy więc żeby nie czekać na niego z grami.
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

Pluszak, a czy Tobie pasowałyby okolice Dworca Nadodrze? (zaraz wyślę wam adres)?
Byłby komplet do Cywilizacji. (a jak nie, to coś chyba damy radę wybrać z naszych, choć chętnie bym rzuciła okiem na Railroad Dice 2)
Tylko raczej 19:00, bo musimy dojechać z centrum.
Stedy a czy Ty masz mój numer telefonu co by zadzwonić jak wyjdziesz?
Awatar użytkownika
Pluszak
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2009, 13:12

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Pluszak »

Zmiana miejsca to dla mnie nie problem. Mogę tylko się spóźnić z 10min. :)
ODPOWIEDZ