(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Tycjan pisze: A co woreczków (dzięki Turek :) ) jest pełen wybór, a ceny śmieszne w porównaniu do tych w skalpach z grami. Za 100 szt. trzeba zapłacić 2-4 zł w zależności od rozmiaru... :}
no problemo, powodzenia w nowej branzy :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: klema »

Tycjan pisze:a ceny śmieszne w porównaniu do tych w skalpach z grami. Za 100 szt. trzeba zapłacić 2-4 zł w zależności od rozmiaru... :}
Jakość odpowiada tej cenie :lol: Raz się skusiłem... rozpadają się po kilku użyciach. Nie kupuj za dużo, tylko testową partię, może ja źle trafiłem...
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

klema pisze:Jakość odpowiada tej cenie :lol: Raz się skusiłem... rozpadają się po kilku użyciach. Nie kupuj za dużo, tylko testową partię, może ja źle trafiłem...
Na pierwszy rzut oka wyglądają jak normalne woreczki strunowe... zobaczymy jak będzie w użytkowaniu :)
A żeby rozwiać niedomówienia co do mojej przyszłej kariery ;) to potrzebowałem je do spakowania wszystkich Dominionów w jedno pudełko (przepis z forum). Wyszło ciekawie: pudełko jest wielkim randomaizerem, karty popakowane w woreczki, każdy typ osobno.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Ma ktoś może Wysokie napięcie i mógłby je przynieść w środę?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Mam ale nie przyniosę, bo mnie nie będzie. Ale Wysokie N. ja zawsze chętnie, to jedna z moich ulubionych gier więc co się odwlecze to nie uciecze :-)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

cezner pisze:Mam ale nie przyniosę, bo mnie nie będzie. Ale Wysokie N. ja zawsze chętnie, to jedna z moich ulubionych gier więc co się odwlecze to nie uciecze :-)
Ja mam też, ale mnie nie będzie również :}

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Mam ale nie przyniosę, bo mnie nie będzie. Ale Wysokie N. ja zawsze chętnie, to jedna z moich ulubionych gier więc co się odwlecze to nie uciecze :-)
Ja mam też, ale mnie nie będzie również :}
cóż trudno, to przyjdę z Citowem i potestuję kolejne Zue Bóstwo :D

a WN w przyszłym tygodniu jak będzie któremuś z was pasowało.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

ja moge za tydzien w WN zagrac. bardzo dobra gra, jak na euro oczywiscie ;P
a w te srode zdecydowanie CitOW :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

To na Wysokie umówmy się za dwa tygodnie bo i w przyszłym tygodniu mnie nie będzie.
Awatar użytkownika
matew
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2010, 22:55
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: matew »

To jak jest jeszcze miejsce to ja sie tez na CitOW pisze :)
A i takie pytanko:
Moglby ktos pozyczyc na tydzien gre zorientowana na II Wojne Swiatowa ?
War... war never changes.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

A o co konkretnie z II WŚ chodzi? Ja nic prostego nie mam, raczej cięższe tytuły, od CoH w górę, chyba ze mówimy o Wings of War. :D
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Tym razem powinienem byc, pisalbym sie na CiToW.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
matew
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2010, 22:55
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: matew »

ozy pisze:A o co konkretnie z II WŚ chodzi? Ja nic prostego nie mam, raczej cięższe tytuły, od CoH w górę, chyba ze mówimy o Wings of War. :D
Ja nawet nie mam pojecia jakie sa tytuly zwiazane z II WŚ :), wiec jak mozesz to cos niezbyt wymagajacego by bylo dobre. No chyba ze nic takiego nie masz to sie pomecze troche i z ciezszym tytulem :)
War... war never changes.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

A co tu taka cisza? Spotkania nie było, że nic nie piszecie? :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

było, ale jak ja przyszedlem na chwile to tak zamieszalem ze wszyscy zapomnili o forum
a tak serio to przyszedlem na 5 minut i pod wplywem zmeczenia po podrozy zrezygnowalem z gry
bylo 7 osob i grali w bsg z dodatkiem : P
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

Byli: Kasia, Jarek, TuRek, Mathew, Rastafari, August, hiro
Byli_i_sie_zmyli: Zolti, Sankti, Dragon
Na stolach: BSG + Caprica

Chyba nie przepadam za BSG z dodatkiem, nie lubie tez grania z Cylonim przywodca, nie pamietalem nowych zasad, a czesci uczylem sie na biezaco (Caprica!)... mimo to gralo sie fajnie ;) Pewnie dlatego, ze znow udalo mi sie zagrac Baltarem i znow zostalem Cylonem (choc dopiero w drugiej polowie gry), ponadto od poczatku gry, do mojego radosnego coming out'u, bylem prezydentem, co musze przyznac rowniez wplynelo na pozytywna ocene tej parti ;).
Troszke udalo mi sie namieszac w glowach wspolgraczy. Jeszcze jako czlowiek, troche na czuja, oskarzalem Kasie o bycie syntetykiem, pozniej, po przejsciu na jedyna sluszna strone, sprawdzilem Mateusza (stary Adama - admiral) i oglosilem, ze jest Cylonem (ktorym nie byl), zas w momencie ujawnienia sie, przekazalem swoje pozostale karty lojalnosci Augustowi. Ostatecznie chyba nikt nikomu nie ufal... choc akurat w tej grze to raczej standard ;).
I tak ludzie znowu przegrali, choc akurat nie czuje, zeby to jakos szczegolnie bylo zasluga Cyloniej brygady (oprocz mnie Kasia i Jarek jako Cavil). Musze przyznac, ze glownym zwyciezca zostala sama gra. Takiej komasacji Cylonich atakow jeszcze nie widzialem :) A Rastafari nie umie rzucac kostka :D
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

W BSG bylo ostro, momentami ludzie skakali na krzeslach z emocji :D
Talia kryzysow byla wrogo nastawiona do ludzkosci, juz na poczatku dostalismy po zasobach, a potem przyszlo 6 atakow pod rzad.
A RasTafari umie rzucac - tyle ze niskie wyniki.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

A Rastafari nie umie rzucac kostka :D
bullshit, moja skuteczność oscylowała w granicach 65% ale coś jest na rzeczy, gdyż wczoraj przy citowie grając jako Krwawy Bóg też miałem zajebiście niską skuteczność, chyba mnie uśmiech Oponn opuścił :( .

A co do BSG to z leksza dziwna partia, pomijając fakt że nie chciało mi się okrutnie w to grać byłem zmuszony wybierać między Pilotem a Inżynierem (demyt!) to przez pierwszą część gry lecieliśmy sobie starą dobrą Galaktyczką jak pączki w maśle by nagle w połowie gry dostać taki łomot z Kryzysów że tego chyba nie widzieli najstarsi górale, weszło po kolei chyba z pięć lub sześć kryzysów z Ambushami przeróżnymi i żadnym skokiem, na Capricę dotoczyliśmy się jakimś cudem przy zasobach w okolicach 2-3 każdy, tam trochę powalczyliśmy lecz ostatecznie załatwił nas Kryzys z Caprici, co miało ten pozytywny wydźwięk, że hiro nie zdążył udupić nas swoim super kryzysem o czym marzył od momentu strzelenia sobie w dyńkę. Hahaha ty cyloński psie :wink:

Konkluzja jedna, pieprzę już grę Pilotem!
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

potrzebuję pomocy, kto z was ma którąś z tych "gier" i mógłby mi ją pożyczyć:

Chińczyk
Scrable
Warcamy
Monopoly/EuroBusiness

potrzebuję to do mojego reportażu
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Ja mam Scrable. W sensie Gonia ma. Ja się nie przyznaję, bo zawsze zbieram cięgi. :D
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

scrable już ogarnąłem i eurobussines chyba też, jak ktoś coś ma jeszcze to klikać!
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: MoniQ »

W środę 51. Stan na dwa stoły. Na jednym Tycjan, Klema i Ozy, na drugim my z Wojtkiem i Rastafarim.
Na naszym Rasta się dopiero wgryzał w niuanse, ale odważnie parł do przodu, a o zwycięstwo walczyliśmy z Wojtkiem, który ostatecznie zdobył 1 punkt mniej ode mnie, co było zaskakujące, ponieważ nastawiał budynków jak wściekły ;)

Rozgrywka Ozy'ego i Tycjana w Fire of Midway już jest barwnie opisana w wątku o FoM, ale krew się lała... ;)

A jak się bawiła reszta? ;)
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 145
Rejestracja: 02 lis 2005, 22:20
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Wojtek »

Rzeczywiście ostatnio poukładaliśmy trochę pasjansa. Dlatego na najbliższą środę zaproponowałbym coś wymagającego intensywniejszego pomyślunku.
Czarek, co byś powiedział na Antike? Już dawno miałem ochotę odświeżyć ten tytuł. Może byłby ktoś chętny?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Barbarzyciel »

Na naszym stole testgame Staadta

Ja kontra Świeżo Upieczony Tatuś. No i w niespełna 2 godziny udało nam się skończyć rozgrywkę. Oberwałem sromotnie, ale w sumie na własne życzenie. Po ostatniej latyfundialnej dominacji Sanktiego postanowiłem przykręcić kureczek z posiadłościami pozamiejskimi, po czym podłożyłem się tą taktyką w imię udoskonalenia zasad. Efekt - według mnie znakomity. Zapobiega kumulowaniu latyfundiów w jednej ręce. Gracze dzięki temu chętniej zasiedlają miasto, tym bardziej, że latyfundium w mocy jednego gracza pozwala pozostałym go nieco wydoić. I w ten sposób szczęśliwi są wszyscy.

Niewypałem, ale coraz mniejszym okazują się niektóre z kart. Czarownica, którą Sankti wygrał, a Adamowi prawie się to udało, jest już nieco słabsza. Teraz pora na skrytobójców, którzy są odrobinę za mocni. Rozważam też zmianę przy wprowadzaniu mieszkańców - zamiast jednego wprowadzenia, jednego wyrzucenia i jednego przeprowadzenia można użyć dwóch dowolnych akcji. Proszę betetesterów o opinię!

Na pozostałych stołach: CiTOW blitz - skończyli chyba w godzinę, niestety nie wiem, Slaanesh czy Nurgle; Wysokie napięcie z wysokim stopniem skupienia graczy, no i wspomniana już gra w statki...
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

CitOW - w Starym Swiecie spotkali sie na herbatce Khorne, Tzeentch i Nurgle.
Podczas przyjacielskiej pogawedki wymieniali uwagi o pogodzie (np o aurze zarazy i deszczu ropy), zdrowiu i samopoczuciu (m.in. oslepieniu, ostatecznym rozkladzie i krwawym szalenstwie) a takze interesujacych wydarzeniach kulturalnych (powstaniu chlopow, interwencji skavenow i tym podobnych).
Na koncu okazalo sie ze najefektowniej swoim talerzykiem krecil Khorne i nic juz nie pomoglo wypicie wielkiej ilosci herbaty i nieeleganckie pozarcie wiekszosci ciasteczek przez Nurgle`a. Tzeentch nie mial najwyrazniej pomyslu na zablysniecie w towarzystwie - krecil srednio a i konsumowal nienadzwyczajnie.

Tlumaczenie:
Khorne, Nurgle i Tzeentch walczyli o Stary Swiat, wygral Khorne (czyli ja) na obrotach. Pozostali grali po raz pierwszy, wiec to byla gra raczej szkoleniowa.
Na trzech jest troche za luzno, niektore krainy byly w ogole nieodwiedzane. Co runde w walkach tracilem praktycznie wszystkie figurki, ale skoro dial sie krecil to sie oplacalo.
Z pustego i Saruman nie naleje
ODPOWIEDZ