(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Jax, jeśli jest miejsce to ja też chętnie dołączę do Twojej ekipy. :D
Będę o 16.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Leo pisze:Jax, jeśli jest miejsce to ja też chętnie dołączę do Twojej ekipy. :D
Będę o 16.
Jest miejsce i mamy komplet w N.G a w Peloponnes już tylko 1 miejsce wolne.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
awojdi
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: awojdi »

Będę o 16nastej, rok mnie nie było :) chętnie zobaczę co się w świecie dzieje :)
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: kapustka »

I ja, i ja, i ja też wpadnę.
Mam ochotę na: wszystko
Będę miał ze sobą: nic

Na marginesie tej i tak dygresyjnej wypowiedzi, czy zauważyliście jaką furorę zrobiło zaproszenie do grania w Wyszkowie? SZAŁ.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Chmurnik »

Niestety najprawdopodobniej dziś nie dotrę :( Problemy w pracy :(
Mam nadzieję, że za tydzień się uda.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Dzięki wielkie za sześć :!: dzisiejszych rozgrywek.

Na początek (jakżeby inaczej :lol: ) - Mr Jack in New York. Tym razem detektyw nie dał żadnej szansy zwyrodnialcowi i dopadł do zaraz po połowie pościgu.

Później postawiliśmy trzy wieże (znaczy San Ta Si). Ta gra nie przestaje mnie bawić - zupełnie, jakbym układał klocki z dzieciństwa :lol:

Chwilę potem jeszcze szybsza rozgrywka w Keltis: Der Weg der Steine. Rozgromiłem przeciwników, co na pewno było zasługą konsekwentnego realizowania założonej na początku strategii zdobycia jak największej liczby punktów :mrgreen:

No i czas na danie dnia, czyli Fresco. Po ostrzeżeniach Jaxa trochę się obawiałem, ale okazało się, że to jest po prostu lekka rodzinna eurogra z niewielką negatywną interakcją. Zasady są banalne, rozgrywka szybka (około godziny, a na cztery osoby trzy grały po raz pierwszy) i wrażenie miłe. Nie jest warta tyle, ile sobie teraz za nią liczą sklepy, ale za 80-90 złotych można by już ją kupić. Chętnie wypróbuję ją z dodatkami, bo podobno przydają rozgrywce głębi. I faktycznie jest podobna do Royal Palace w podbieraniu sobie nawzajem ograniczonych liczebnie kafelków za jakieś tam surowce.

Po Fresco, Ivashu namówił nas na Epaillyt. I chwała mu za to! Nie jest to jakieś objawienie, ale zdecydowanie najciekawsza gra dedukcyjna, w jaką miałem możliwość zagrać. Imię róży pozostawiło mnie obojętnym, Scotland Yard zirytował niejasnością reguł, Cluedo rozczarowało banalnością rozgrywki, Mystery Express znudził przestojami, a Timbuktu zmęczyło mozolnością koniecznych obliczeń. Natomiast Epaillyt jest zdecydowanie najciekawszy z nich wszystkich. Żadne tam objawienie, ale fajna gra dedukcyjna na 45 minut. Polecam. I nie próbujcie wymawiać nazw zawodów osób podejrzanych. Jednak fiński to rzecz mocno niszowa. Prawie, jak język polski dla Fina :D

No i na deser zagraliśmy w Money!, gdzie zostaliśmy rozgromieni przez Ivashu. Stwierdził, że to dobra gra, bo lubi gry, w które wygrywa :lol:

Dziękuję wszystkim :)

Jingowawa - czy na za tydzień znowu planujemy Royal Palace? Bo już kilka razy planowaliśmy... :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Atamán »

garg pisze:Jingowawa - czy na za tydzień znowu planujemy Royal Palace? Bo już kilka razy planowaliśmy... :mrgreen:
To może tym razem dla odmiany nie planujcie :P
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Atamán pisze:
garg pisze:Jingowawa - czy na za tydzień znowu planujemy Royal Palace? Bo już kilka razy planowaliśmy... :mrgreen:
To może tym razem dla odmiany nie planujcie :P
Ty złośliwcze - za karę następnym razem na pewno Cię ogram :twisted:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

garg pisze:
Atamán pisze:
garg pisze:Jingowawa - czy na za tydzień znowu planujemy Royal Palace? Bo już kilka razy planowaliśmy... :mrgreen:
To może tym razem dla odmiany nie planujcie :P
Ty złośliwcze - za karę następnym razem na pewno Cię ogram :twisted:
Jeśli chcesz kogoś ograć garg, weź żółte pionki - dziś ta zasada sprawdziła się wyjątkowo dobrze;)

Do stołu usiadłem jako ostatni, Ataman zajął już mój etatowy kolor, więc musiałem zadowolić się jakimś badziewnym niebieskim i przez pół gry we Fresco odruchowo chciałem sięgać po żółtego :D I kto wygrał? Ataman, bo miał żółty kolor! Fresco było bardzo przyjemne, choć rzeczywiście garg, tych 160 zł jakie chcą za nowy egzemplarz, nie jest warte.

Następny w kolejności był Epaillyt, czyli gra z cyklu uczymy się fińskiego. Pragnę zauważyć, że wygrał ivashu, który miał żółtych detektywów. Szukanie morderców w międzywojennych Helsinkach okazało się wciągającym zajęciem, a gra niezłą dedukcyjną zabawą.

Następne w kolejności było Money, czyli Knizia w wersji mini. Tutaj nie było kolorów, ale Ivashu obył się bez żółtego i zniszczył przy nas wszystki.

Do żółtych pionków udało mi się dobić dopiero w kolejnej grze - Rattus. Walka z plagą dżumy w średniowiecznej Europie była bardzo fajna i wszystkim przypadła do gustu. Gra ma rzeczywiście ciekawy mechanizm i coś z klimatu W roku smoka - w obu walczy się o przeżycie, choć tutaj jest zdecydowanie więcej trupów, a na planszy nigdy nie panuje zbytni tłok :D Przy okazji Ivashu przekonał się, że czasem nie wolno być zachłannym i samemu lepiej mieć mniej niż więcej, bo potem tylko same kłopoty przez to. Zabiersając kapustce kartę w swoim ostatnim ruchu ivashu sam pozbawił się zwycięstwa. Choć tym razem grałem żółtymi, nie udało mi się wygrać, ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę.

Gdyż przy następnej grze, wszystko było już poi staremu - wziąłem żółty kolor i zostałem najlepszym budowniczym Sankt Petersburga ;)

Dziękuje wszystkim wsółgraczom za wszystkie rozegrane partie, to był naprawdę owocny, pełen emocji i dobrej zabawy dzień,

I tak garg, za tydzień umawiamy się nieodwołalnie na Royal Palace, nie przejmując się małym odzewem przez najbliższe 6 dni. W końcu jakiś chętny do zagrania się znajdzie ;)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Atamán »

To prawda, przyznaję się do chytrego podebrania żółtych malarzy we Fresco, którzy mimo licznie popełnianych przeze mnie błędów, wypracowali dla mnie zwycięstwo :P

Sama gra zrobiła na mnie dobre pierwsze wrażenie. Gra należy do - lubianego ostatnio przeze mnie - gatunku gier krótkich a niebanalnych. Nie wiem, czy nazwałbym ją lekką. Mimo, że graliśmy w najprostszy wariant, to w grze bywały momenty, gdzie decyzje do podjęcia sprawiały sporo kłopotów, o czym świadczyły pojawiające się przestoje. Największe bolączki sprawiało ustalanie pory wstawania (która ma wpływ na nastrój, kolejność w turze i ceny na targu) oraz rozstawianie robotników w tajemnicy przed innymi graczami - czyli de facto planowanie swojej tury. Pozostałe czynności, czyli zakupy na targu, renowacja fresku oraz mieszanie farb, przebiegały gładko. Ciekaw jestem na ile te rozszerzenia dodają grze ciężkości i czy dobrze komponują się z grą podstawową, ale widzę w grze potencjał do wskoczenia na mą półkę. :)

Dziękuję za grę.

garg: trzymam za słowo :twisted:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Atamán pisze:Ciekaw jestem na ile te rozszerzenia dodają grze ciężkości i czy dobrze komponują się z grą podstawową,
Rozszerzenia powodują, że to już w ogóle nie jest leciutka gra (dlatego dziwię się mocno, czemu dostała nominację do SdJ w obliczu faktu, że w ostatnich latach strasznie była podkreślana 'rodzinność' tej nagrody - wiele gier przez to odpadło a Fresco akurat nie).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Athotis
Posty: 331
Rejestracja: 29 gru 2006, 17:16
Lokalizacja: Warszawa\Białystok

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Athotis »

Dzięki chłopaki za partyjkę we Fresco. W następnym tygodniu postaram się również przynieść, może uda się zagrać z dodatkami ;)

Rzeczywiście gra jest szybka i ma łatwe zasady, szybkie do wytłumaczenia. Jedna zdarzają się przestoje tak jak pisał Atamán. Sądzę, że z dodatkami gra nie będzie taka szybka :)

Dzięki garg za Mr Jacka, San Ta Si i Keltis. Jakby co to za tydzień również mogę być wcześniej ;)
Ivashu
Posty: 31
Rejestracja: 26 sty 2010, 19:54
Lokalizacja: Warsaw

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Ivashu »

garg pisze:Po Fresco, Ivashu namówił nas na Epaillyt. I chwała mu za to!
Your welcome! As I told, Epäillyt is kind of family-deductiongame - pretty simple, luck have some impact and it's quite fast to play. Not the best game for tournament but good game for relaxing gaming.

And listeing you pronauncing the finnish professions was an extra bonus... :D

Both Money! and Rattus were also good games. Later one maybe even more than just good.

Ivashu
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: SeeM »

Ja standardowo z Warhammerem, od 16:00 do 19:00. Mam nadzieję pyknąć zaległego Dominiona z dodatkami, bo Thunderstone zajął więcej czasu niż się spodziewałem.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Muszę się szybciej decydować w co grać, bo sporo czasu patrzyłem zamiast siedzieć przy stole.

Punkt - przypomniałem sobie dlaczego lubię tą grę, muszę ją częściej przynosić to może komuś też się spodoba. Mocno strategiczny gipf ze sporą dynamiką i pewnym elementem spostrzegawczości. Rywalizuje o pierwsze miejsce z Zertzem jeśli chodzi o moje ulubione Gipfy.

Thunderstone zmieniam zdanie, po pierwszej partii myślałem że jest kompletnie beznadziejny, w tej partii uświadomiłem sobie jak długa jest ta gra, co sprawia że kart z punktami jest więcej w czasie rozgrywki niż myślałem. Zdecydowanie wolę Dominiona i za mechanikę i za przebieg rozgrywki, ale Thunderstone ma sens jako coś lżejszego i bardziej klimatycznego. I dodatek ma genialne pudełko, chcę takie do dominiona.

RftG jakiś blitzkrieg, dostałem Alpha centauri, replicant robots i masę brązowych na start :P, potem dalej trafiały mi sie brązowe i prospecting guild na dobitkę, w końcówce poszedł jeszcze improved logistics - szybszy koniec niż na szybkich militariach i devach
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

zephyr pisze:RftG jakiś blitzkrieg, dostałem Alpha centauri, replicant robots i masę brązowych na start , potem dalej trafiały mi sie brązowe i prospecting guild na dobitkę, w końcówce poszedł jeszcze improved logistics - szybszy koniec niż na szybkich militariach i devach
Julian Tuwim pisze:Słychać, że tender nie udychtowany. Ale przekonany jestem, że gdy pan mu da odpowiedni szprajc przez lochowanie pufra, to droselklapa zostanie zablindowana, nie będzie już więcej ryksztosować i, co za tym idzie ferszlus będzie roztrajbowany.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

MichalStajszczak pisze:
zephyr pisze:RftG jakiś blitzkrieg, dostałem Alpha centauri, replicant robots i masę brązowych na start , potem dalej trafiały mi sie brązowe i prospecting guild na dobitkę, w końcówce poszedł jeszcze improved logistics - szybszy koniec niż na szybkich militariach i devach
Julian Tuwim pisze:Słychać, że tender nie udychtowany. Ale przekonany jestem, że gdy pan mu da odpowiedni szprajc przez lochowanie pufra, to droselklapa zostanie zablindowana, nie będzie już więcej ryksztosować i, co za tym idzie ferszlus będzie roztrajbowany.
:lol: :lol:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

MichalStajszczak pisze:
zephyr pisze:RftG jakiś blitzkrieg, dostałem Alpha centauri, replicant robots i masę brązowych na start , potem dalej trafiały mi sie brązowe i prospecting guild na dobitkę, w końcówce poszedł jeszcze improved logistics - szybszy koniec niż na szybkich militariach i devach
Julian Tuwim pisze:Słychać, że tender nie udychtowany. Ale przekonany jestem, że gdy pan mu da odpowiedni szprajc przez lochowanie pufra, to droselklapa zostanie zablindowana, nie będzie już więcej ryksztosować i, co za tym idzie ferszlus będzie roztrajbowany.
Michale - jesteś wspaniałym i niewyczerpanym źródłem świetnych tekstów, które gdzieś, kiedyś czytałem i bardzo by mi się przydały w niektórych sytuacjach, ale zapomniałem, gdzie ich szukać :lol: Dzięki :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

A mnie najbardziej w tym wszystkim zaskoczyło, że Julian Tuwim ma tutaj konto.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Geko pisze:A mnie najbardziej w tym wszystkim zaskoczyło, że Julian Tuwim ma tutaj konto.
Coś jak Lenin wiecznie żywy? :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Geko pisze:A mnie najbardziej w tym wszystkim zaskoczyło, że Julian Tuwim ma tutaj konto.
Cytowany przez mnie tekst Tuwima dotyczył oczywiście gry Galaxy Trucker :D
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Kto chętny w piątek od 16:00-16:30 na Napoleonic Wars lub Hannibal Barkas?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Czy ktoś w ten piatek będzie chętny na Marię?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nahar »

berem pisze:Kto chętny w piątek od 16:00-16:30 na Napoleonic Wars lub Hannibal Barkas?
Proponuję wstępnie HB, a jak będzie więcej osób to NW. Przeczytam zasady opcjonalne odnoszące się do bitew.
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: evergreen »

berem pisze:Kto chętny w piątek od 16:00-16:30 na Napoleonic Wars lub Hannibal Barkas?
Ja chętnie się wpiszę na Hannibala. Kończę pracę o 16stej, na miejscu będę w jakieś 15-20 min.

pozdrawiam
radek
ODPOWIEDZ