Która gra lepsza?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Która z poniższych gier najbardziej Ci się podoba?

Czas głosowania minął 17 wrz 2010, 21:16

Agricola
26
23%
Caylus
25
23%
Stone Age
11
10%
Puerto Rico
24
22%
Le Havre
25
23%
 
Liczba głosów: 111

Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Która gra lepsza?

Post autor: mst »

Grałem i grywam we wszystkie - mój głos na Le Havre (ale Agricola depcze jej po piętach :-)).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Która gra lepsza?

Post autor: Ryu »

Grałem również we wszystkie wyżej wymienione :)
Dylemat między Caylusem a Le Havre... Padło na Caylusa (z bólem serca, że nie można na 2 głosować ;) ).
Jakby był jeszcze Shipyard to bym nie głosował... Chyba że na 3 jednocześnie :)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Która gra lepsza?

Post autor: Ink »

Grałem we wszystkie.

Trzy pierwsze (Caylus, Havre, Puerto) bardzo blisko siebie, skoro trzeba wybrać, to Caylus.
Agricola nieco za nimi.

Stone Age to nie ta kategoria wagowa - miła pozycja, która jednak dość szybko daje się grać na autopilocie.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Która gra lepsza?

Post autor: FormatC »

Gralam we wszystkie oprocz Stone Age'a.

Wybralam Caylusa bo jest taki... elegancki. :)
antypirx

Re: Która gra lepsza?

Post autor: antypirx »

P.O.siadam wszystkie oprócz Stone Age. W tę grałem tylko raz, ale jak będzie okazja to chętnie powtórzę. Wydaje mi się najlżejszą z wszystkich wymienionych. Le Havre jest z kolei najcięższą, aż do poziomu pewnego przegięcia. W 3-ciej godzinie gry naprawdę ciężko już ogarniać wszystkie ścieżki, jakimi idą przeciwnicy i jaka jest ich długoterminowa wydajność.

Głosowałem na Caylusa. Możliwość poruszania nadzorcy daje spośród wszystkich tytułów największą możliwość wpływania na to co się dzieje z planami przeciwników.

Zaprzeczam jakoby zachodziła oboczność sz=ch :p
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Która gra lepsza?

Post autor: Geko »

antypirx pisze: Głosowałem na Caylusa. Możliwość poruszania nadzorcy daje spośród wszystkich tytułów największą możliwość wpływania na to co się dzieje z planami przeciwników.

Zaprzeczam jakoby zachodziła oboczność sz=ch :p
Chodzi tylko i wyłącznie o rozgrywkę dwuosobową w C., gdzie nie ma elementu negocjacji, co robimy z burmistrzem i możnaby wszystkie ruchy przeciwnika rozważyć.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Która gra lepsza?

Post autor: zephyr »

W wieloosobowej dość często interes konkretnej osoby jest dość jasny, a nawet jak nie jest to uważac przy wysyłaniu robotników można minimalizować ryzyko straty. Interakcja jest spora a chaos kontrolowalny (chyba że ludzie bardzo nie lubią swoich robotników oraz kasy i będą cofać dla zasady, naprawdę cena przesuwania burmistrza kiedy nie ma się w tym interesu przy kompetentnych graczach jest za duża).

Oczywiście w 2 osobowej chaosu jest 0 bo albo mi się coś opłaca albo nie.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Która gra lepsza?

Post autor: bb.bartosz »

z tych gier nie mam tylko La Have. Zaglosowalem na Agricole; każda partia solidnie się różni (inne karty z olbrzymiej puli). Dobrze dziala też wariant 1-osobowy kooperacyjnie w dwie osoby.
Stone Age jest lekkie i prosciutkie, dla mnie za powtarzalne.
Caylus i Puerto Rico to doskonałe gry. Puerto działa nieakceptowalnie na 2 osoby (w porównaniu do doskonalej w tej konfiguracji Agricoli i Caylusa).
Tak czy siak wszystkie wymienone gry (poza lekkim Stone Age) to najwyższa liga ciężkich eurogier. Jesli lubisz gatunek, masz czas i towarzystwo na granie zapoznaj się ze wszystkimi:)
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Która gra lepsza?

Post autor: srokaplotkara »

The winner is AGRICOLA.
Długo prowadzili na zmianę Caylus z Le Havre. A tu proszę ostatecznie wygrała Agricola zaledwie jednym głosem :)
Dziękuję wszystkim za udział w ankiecie :D
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Która gra lepsza?

Post autor: folko »

Szkoda, wczoraj po raz pierwszy zagrałem w La Havre i Agricola w porównaniu z LH jest słabiutka :)
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Która gra lepsza?

Post autor: dasilwa »

folko pisze:Szkoda, wczoraj po raz pierwszy zagrałem w La Havre i Agricola w porównaniu z LH jest słabiutka :)
Dokładnie. Agricola wygrała konkurencję z LH bo podejrzewam, że więcej osób w nią grało. Nie powinny głosować osoby w tej ankiecie które nie grały we wszystkie wymienione gry bo to wypacza wynik :P
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Która gra lepsza?

Post autor: zephyr »

Grałem w obie i Agricola ma fajny klimat walki o żarcie i różnorodność pomocników, której w Le Havre brakuje.

Nie wiem czy wszystkie głosy poszły by z automatu na Le Havre, jakbym miał wybierać to bym miał problem (na szczęście był Caylus :P)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Która gra lepsza?

Post autor: FormatC »

folko pisze:Szkoda, wczoraj po raz pierwszy zagrałem w La Havre i Agricola w porównaniu z LH jest słabiutka :)
Mialam takie same odczucia. :) Ale i tak zaglosowalam na Caylusa bo jest prostszy do ogarniecia (przynajmniej wizualnie ;)), nie zajmuje kilometrow kwadratowych stolu i nie trwa 4 godzin...
ODPOWIEDZ