Dorwać Teściową (i nie tylko)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
redy
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2008, 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dorwać Teściową (i nie tylko)

Post autor: redy »

Właśnie najbardziej chodzi o to, żeby interakcji było naprawdę dużo! Dla przykładu: dla mnie w Stone Age interakcja stoi na minimalnym poziomie, praktycznie jakby jej nie było (wypowiadałem się o tym w stosownym wątku). Jeżeli więc w Carcassonne polegałaby mniej więcej na tym samym przeszkadzaniu od czasu do czasu, to nie będę usatysfakcjonowany.

Ma być tyle interakcji, żeby ruch jednego gracza miał realny wpływ na drugiego. Kilkuosobowy pasjans odpada.

Jeżeli jednak do konkretniejszej jatki, potrzebny jest jeszcze dodatek, to trochę zwiększa koszt zakupu.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Dorwać Teściową (i nie tylko)

Post autor: konev »

Nie padło tutaj, ale moim zdaniem praktycznie wszystkie Twoje wymagania spełnia Small World. Trudno tam o pozytywną interakcję, ale o to bym się nie martwił, bo i tak nie znajdziesz gry spełniającej wszystkie wymagania - taka nie istnieje ;)

[edit] Widzę, że jednak ktoś nieśmiało Small World proponował.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
MsbS
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 73 times

Re: Dorwać Teściową (i nie tylko)

Post autor: MsbS »

Przejrzałem wątek, przeczytałem jeszcze raz pytania/wymagania i przyszło mi do głowy... A może Fasolki? Szybka, prosta, interakcji fura. Jedno "ale" - skalowalność. Na 2 osoby chodzi zdaje się dość średnio, a na 6 potrzeba dodatku. Na szczęście dodatek ów wkrótce ma wyjść w Polsce: http://www.gamesfanatic.pl/2010/09/14/o ... o-fasolek/
Awatar użytkownika
redy
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2008, 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dorwać Teściową (i nie tylko)

Post autor: redy »

Fasolki mam i znam. Nie dam rady już jednak na nie patrzeć. Za dużo grałem swego czasu i teraz ciężko mnie namówić na partyjkę :lol:

Co do Smallworld, to jakoś nie przekonuje mnie ta gra. Nie grałem, ani nie widziałem, ale... wydaje mi się jakaś taka banalna i dziecinna. Być może się mylę, ale nie widzę tam nic co by mnie urzekło, co by sprawiło, że choć trochę czułbym potrzebę spróbowania.

Na razie najbardziej przypadły mi do gustu Cytadela i Bang!. Zwłaszcza przy tym drugim cena była idealna, jak za lekką grę której szukam. Niestety obie na razie nie odstępne na rynku pierwotnym.
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Dorwać Teściową (i nie tylko)

Post autor: BMC »

Negatywna interakcja w Bangu owszem ale jego atutem jest jeszcze to że po rozgrywce gdzie było się bandytą i bez skrupułów zastrzeliło swoją teściową grającą jako szeryf w następnej można ją ochraniać jako pomocnik i odbudować nadszarpniętą ocenę w jej oczach :)
ODPOWIEDZ