(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Geko pisze:
garg pisze: Ponieważ jednak rozpoczyna się nowy rok akademicki i muszę na nowo rozpocząć męczenie pierwszorocznych :mrgreen: , od 1 października mogę przychodzić dopiero na 16.30.
Ja bym na Twoim miejscu już zrezygnował. Od 16.30 zostaje mało czasu na granie :lol:
Właśnie negocjuję w domu nieco późniejsze powroty - taki ze mnie pantofel :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

garg pisze:Właśnie negocjuję w domu nieco późniejsze powroty - taki ze mnie pantofel :lol:
Trzymamy kciuki! :mrgreen: Będę o 16tej tym razem, chętnie dołączę do jakiejś rozgrywki :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Michał,negocjuj prędko,bo juz niedługo chęci negocjacyjne Twojej żony spadną(nie wiem czy nie TRZYkrotnie ;) )-wiem coś o tym ;)
nikomachos
Posty: 41
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:21

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nikomachos »

Zjawię sie po 16.00 razem z Castle Ravenloft Board Game. Chętnych do skopania tyłka hrabiemu Strahdowi i jemu sługusom zapraszam do gry. :)
ertla
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2010, 10:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ertla »

Czy ktoś miałby ochotę zagrać w Cywilizację? Potrzeba jeszcze dwóch osób.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

No i jednak mnie nie będzie :(
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Chmurnik »

Ktoś zagra w Bitwę na polach Pelennoru?
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Chmurnik - w ten piątek nie mogę ale w następny to chyba tak i przyszedłbym z "Sauronem" (tylko gdy byłaby wieloosobówka historyczna to preferowałbym jednak ją).
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Chmurnik »

berem pisze:Chmurnik - w ten piątek nie mogę ale w następny to chyba tak i przyszedłbym z "Sauronem" (tylko gdy byłaby wieloosobówka historyczna to preferowałbym jednak ją).
Witaj :)
W następny piątek jestem już umówiony na walki z Raleenem. Kolejny piątek (15) mam zajęty, więc następny wolny termin to 22. Możemy też zagrać jeszcze raz w HB, jeśli wolisz, ale tym razem nie władam Syrakuzami ;)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Garg-nic się nie zmieniło w naszych 17.20-wych planach? ;)
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: evergreen »

Chmurnik pisze:
berem pisze:Chmurnik - w ten piątek nie mogę ale w następny to chyba tak i przyszedłbym z "Sauronem" (tylko gdy byłaby wieloosobówka historyczna to preferowałbym jednak ją).
Witaj :)
W następny piątek jestem już umówiony na walki z Raleenem. Kolejny piątek (15) mam zajęty, więc następny wolny termin to 22. Możemy też zagrać jeszcze raz w HB, jeśli wolisz, ale tym razem nie władam Syrakuzami ;)
Na 15 wstępnie umówiłem się z naharem na rewanż w HB - wszyscy którzy brali udział w poprzedniej partii są z zaproszeni "z automatu". Z posta wyżej wnioskuję Chmurnik, że nie dasz rady (szkoda).
Berem chętny ?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

staszek pisze:Garg-nic się nie zmieniło w naszych 17.20-wych planach? ;)
Wszystko bez zmian - chyba, że zabraknie chętnych graczy albo coś się nieco przesunie :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

I znowu dziękuję za rozgrywki - co prawda tylko dwie, ale obie bardzo miłe i w fajnym towarzystwie.

Metropolys z Michałem i Trutu. Ta gra jest równocześnie tak prosta i tak kombinacyjna, że aż trudno uwierzyć. Graliśmy z dodatkiem, więc cele nie były tak oczywiste, jak w grze podstawowej, ale i tak po kilku ruchach było mniej więcej wiadomo, kto na co poluje. I mimo to grało się doskonale :)

A później porządna partyjka w Ys z dodatkiem. Graliśmy w pięć osób: Bart, Mustafa, Ostry, Staszek i ja. Rozgrywka pięcioosobowa jest zupełnie inna od tej w czwórkę. Niby jest trochę ciaśniej, ale prawdziwa różnica jest w tym, że nie sposób kontrolować posunięć wszystkich graczy. Przez to staje się mniej grą większościową z półjawną informacją, a bardziej po prostu grą blefu. I to mi się nawet podoba :D Wyniki końcowe były niesamowicie wyrównane: pierwszego i ostatniego gracza dzieliło mniej niż 10 punktów, a wszyscy zdobyliśmy około 70. To chyba też jest charakterystyczne dla gry w 5 osób - nie wszyscy punktują w dzielnicach i nie wszyscy punktują w klejnotach na koniec, więc średnio osiąga się niższe wyniki. I wbrew intuicji, na planszy nie było specjalnie chaosu - raczej zwyczajny ścisk :lol:

Dzięki wszystkim - było naprawdę super :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

ja też swoje 5 groszy o tej grze.Chyba pierwszy raz się zdarza,że nie potrafię wystawić oceny po 1 grze.
Z jednej strony sporo rzeczy,które w planszówkach mi się podobają(interakcja,walczenie o przewagi w obszarze,dość proste zasady.Ale z drugiej chaos na planszy i ten blef(a raczej niepełna informacja) i dodatkowo chyba zbyt wiele(jak dla mnie) zmiennych,które decydują o sukcesie,lub porażce,a na które tak naprawdę nie mamy wpływu.
Oczywiście dzięki wszystkim za grę.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

Mi się całkiem spodobała. Po tym jak zobaczyłem planszę i wysłuchałem o co w grze chodzi moje pierwsze skojarzenie było - kolejna sucha i nijaka eurogra i myślałem jak by tu się wykręcić z tego, ale, że nie było żadnej alternatywy to zagrałem i w sumie nie żałuję. Na pewno ciekawy pomysł jest z tą połową informacji jawną, a połową tajną. Za grami z elementem blefu nie przepadam (poza wyjątkami), ale tu dobrze to działało. Z chęcią jeszcze kiedyś zagram, zwłaszcza, że z początku nie pokapowałem punktacji za kamienie i dopiero gdzieś tak od 3 rundy uświadomiłem sobie, że wcale nie należy z automatu brać tych kamieni, które są najdroższe :)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zath »

Byłby ktoś chętny w następny piątek zagrać (i przynieść, bo nie mam własnego egzemplarza) w Boże Igrzysko? Instrukcję przeczytałem, ale chętnie posłuchałbym zasad jeszcze raz.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

ja bym mógł,ale najchętniej z kimś kto wytłumaczy zasady-najlepiej w 4 osoby-gre mogę przynieść
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

staszek pisze:Ale z drugiej chaos na planszy i ten blef(a raczej niepełna informacja) i dodatkowo chyba zbyt wiele(jak dla mnie) zmiennych,które decydują o sukcesie,lub porażce,a na które tak naprawdę nie mamy wpływu.
Oczywiście dzięki wszystkim za grę.
No właśnie, dopiero z dodatkiem Ys jest na 5 graczy i może stąd to uczucie pewnego chaosu.
Ja zdecydowanie nie przepadam za grą w większą ilość graczy - niż to przewiduje podstawka - dzięki dodatkowi (ostatnie przykłady: Pelponnes, Nefertiti). Do 5-osobowego Ysa też pewnie by mnie nie ciągnęło. Jednak podstawka to podstawka i nie bez powodu została pomyślana na daną ilość graczy a dodatki rzadko wnoszą na tyle by tego 5-ego (czy 6-ego) gracza usprawiedliwić..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Jacku,z tego co pamiętam w Nefertiti i w Peloponnes graliśmy w liczbę osób przewidzianą w podstawce(odpowiednio w 4 i w 5)dodatek w Peloponnes chyba wiele nie zmieniał,ale w Nefertiti mieszał bardzo(głównie od strony wizualnej-fatalnej zresztą)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

staszek pisze:Jacku,z tego co pamiętam w Nefertiti i w Peloponnes graliśmy w liczbę osób przewidzianą w podstawce(odpowiednio w 4 i w 5)
zgadza się, właśnie dlatego, że niechętnie patrzę na więcej osób niż podstawka przewiduje
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Poszukuję jednej lub dwóch osób na piatek ok.17.20 żeby pograć w Byzantium-na razie chętni-chiapas i ja
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zath »

Staszek: czyli rozumiem, że Boże Igrzysko odpada w ten piątek?
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

powiem tak-jak mi się nie uda Byzantium(które ma baaaaardzo duży priorytet)to zagram w BI.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

jax pisze:
staszek pisze:Jacku,z tego co pamiętam w Nefertiti i w Peloponnes graliśmy w liczbę osób przewidzianą w podstawce(odpowiednio w 4 i w 5)
zgadza się, właśnie dlatego, że niechętnie patrzę na więcej osób niż podstawka przewiduje
Dziadkowe narzekania :wink: W końcu chodzi o to, żeby trochę poeksperymentować :lol: A tak poważnie - też rzadko jestem przekonany do dodatków zwiększających liczbę graczy, ale przy Ys mam wrażenie, że nie zmieniło to rozgrywki w jakiś istotny sposób. Owszem - jest ciaśniej na planszy i nie sposób kontrolować wszystkich posunięć współgraczy, ale charakter gry nie zmienił się chyba zbytnio.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Tym razem już na pewno się pojawię i to o 17:30.

Najchętniej zagram oczywiście w Brassa, El Grande lub Ra, AoS też byłby ok.

Ze sobą wezmę nieśmiertelne Wysokie Napięcie z Ultra szybkim (podobno godzinę krótszym) Beneluxem, który również chętnie bym ograł :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
ODPOWIEDZ