Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: piotrek.t »

Gra miesiąca to jak zwykle go z kilkunastoma rozrywkami.

Rozczarowanie to utrzymanie poziomu ok 15 kyu - no ale jaki nakład czasu na granie, takie rezultaty.

Z "normalnych" gier to z przyjemnością gram w Dominiona po zakupie Intrygi i w końcu zacząłem ogrywać żonę B)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: Geko »

Zaskoczenia nie będzie. Grą miesiąca jest Cywilizacja. Gra, którą bez problemu łyknęły w pełnej wersji trzy nowe osoby - jak widać, bardzo dużo zależy od nastawienia do gry. Gra, w którą uzależniłem się online (m.in. całowieczorna rozgrywka z Irqiem i robotem o kryptonimie Nataniel :wink:), a strona zaczęła się chwiać i sobie padła. Muszę zagrać na żywo w najbliższym czasie. Muszę!
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: Nataniel »

U mnie jak zwykle słabiutko z graniem i jak zwykle głównie w dwie gry - Cywilizację i RFTG. Ale gra miesiąca do innego tytułu - Unpublished Prototype autorstwa Wookiego :) Gra o giełdzie amsterdamskiej coraz bardziej mnie do siebie przekonuje - mam nadzieję, że uda się ją dopracować i zostanie kiedyś wydana.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: konev »

Nataniel pisze:Ale gra miesiąca do innego tytułu - Unpublished Prototype autorstwa Wookiego :) Gra o giełdzie amsterdamskiej coraz bardziej mnie do siebie przekonuje - mam nadzieję, że uda się ją dopracować i zostanie kiedyś wydana.
Ha! Miałem okazję czytać instrukcję dawno temu i rzeczywiście bardzo fajna gra :). Szybka, klimatyczna, z nutką blefu, co w grach lubię i jak ją widziałem była już praktycznie skończona.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: watman »

u mnie po calkiem planszowkowym sierpniu, wrzesien byl miesiacem absolutnej posuchy... tak strasznej, ze gra miesiaca zostaje flashowa hanafuda z mniej-wiecej pierdyliardem rozgrywek konczacych sie po drugim-trzecim rozdaniu (kiedy przychodzil nastepny mail) w pracy...

ale cos obstawiam, ze jak przyjda bloczki, to pazdziernik bedzie stal pod znakiem hammer of the scots i fearsome floors ;P
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: Furan »

Puerto Rico - kolejne wciągnięte osoby.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: BloodyBaron »

u mnie wrzesień relatywnie udany, choć niestety niewiele partii: 11. Za to na stół trafiły większe pozycje i dały dużo frajdy:
gra negocjacyjna miesiąca: Bootleggers: doskonały tytuł. Polecam serdecznie, zwłaszcza że niedawno ciągle można go było kupić za grosze (+/- 70-80 zł). A gra jest rewelacyjna. W tym miesiącu świetna 4-osobowa partia z mistrzowskim finałem wykonanym przez kolegę, który dzięki cwanemu zagraniu kart w jedną rundę wykręcił 50+ tys. i skasował nas w 6 rundzie.
klasyk miesiąca: Puerto Rico: 4-osobowa partia, pełna zwrotów akcji, ciekawych zagrań taktycznych, a wszystko w godzinę czterdzieści. Tyle radochy w tak sensownym czasie możliwe jest wyłącznie przy najlepszych eurograch. I nowa taktyka, która dała końcowe zwycięstwo :)
żal miesiąca: niedokończona partia w Cywilizację: grywamy z żoną, obojgu nam bardzo się podoba, ale trwa... niestety trwa... próbuję walczyć z międzyczasami, ale i tak nie udaje się nam zejść poniżej 3 godzin, a to ciągle za długo jak na nasze możliwości czasowe.

gra miesiąca: Dominion z Intrygą: losowane zestawy z tych dwóch pudeł naprawdę dają czasem sporo do myślenia. Co gra, to zupełnie inna. Zwłaszcza przy 4 graczach. Wiadro zabawy.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: tchazzar »

BloodyBaron, a co ze SC? 8)

U mnie partii niewiele, bo 12 ( 2x citow, 2x dixit, 2x osadnicy, 2x WI, 4x claustro)

Gra miesiąca: Chaos in the Old World - emocje, interakcja, planowanie, tylko szkoda, ze walka na kosci ;(

Najwięcej rozgrywek:(4) - Claustrophobia - lekka, szybka, przyjemna

Najwięcej śmiechu/emocji: Dixit
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: BloodyBaron »

tchazzar pisze:BloodyBaron, a co ze SC? 8)
Niestety, debiut się nie udał, umówionego wieczoru rozłożyliśmy z żoną grę, wyłożyłem reguły, rozpoczęliśmy pierwszą rundę, wynikła pierwsza bitwa i... dość nagle obudziła się córcia :) A potem nie było już okazji. Ale plan jest, żeby zagrać w kolejny weekend :)

mam nadzieję, że to nie jest to sławne przekleństwo trumien od FFG: chcesz mieć, chcesz grać, kupujesz, a potem pudło kurzy się na półce...
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: farmer »

Wrzesień to drugi z kolei rekordowy dla mnie miesiąc. W sierpniu miałem rekordowo dużo partii, we wrześniu zaś rekordowo mało. Podobnie jak u kolegi...
watman pisze:u mnie po calkiem planszowkowym sierpniu, wrzesien byl miesiacem [...]posuchy..
W dodatku, było to raczej gry lekkie (w sumie 18 partii, 11 tytułów).
Nowości poznanych: brak

Gra miesiąca
1. War of the Ring: Battles of the Third Age
Jedna tylko partia, ale za to jak udana i jak emocjonująca :). Dawno niegrana, ale z pewnością warta grania, pozycja :)

Wyróżnienia:
2. Warhammer: Inwazja - Drugi raz z rzędu wędruje wysoko - za frajdę przy prostocie i szybkości. Aczkolwiek tak zaszczytne miejsce gra zajęła głównie poprzez brak poważnej konkurencji do podium :).
3. Age of Empires III - kolejny, bardzo udany, powrót, bardzo udanej gry :).

Największa ilość partii: Warhammer: Inwazja ("aż" 5)
Najwięcej czasu nad planszą: Asia Engulfed
Najwięcej emocji: War of the Ring: Battles of the Third Age

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: Krwawisz »

U mnie we wrześniu nieźle - prawie 70 rozgrywek.

Tytuł gry miesiąca otrzymuje zdecydowanie : Warhammer: Inwazja. Nic dodać, nic ująć - po zakupie kilku dodatków, mamy karciankę niemal idealną.

Miejsce drugie: Small World - geniusz w prostocie. I kropka.
Miejsce trzecie: Halli Galli - oj, ileż emocji wywołuje ta prościutka gra imprezowa... Ręce krwawią, paznokcie niektórym się łamią, ale wciąż chce się grać :)

Większego rozczarowania w tym miesiącu brak. Niestety nowości także. Ale nowościami odbije sobie zapewne w październiku także luz :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: Tommy »

To, że na ta chwile gram już praktycznie w jeden tytuł wcale nie oznacza, że jest to nominacja na siłę. Gra jest po prostu rewelacyjna, a jest nią:

Warhammer: Invasion
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: Matio.K »

Gra miesiąca : Stronghold - za mnóstwo pelnych emocji rozgrywek.
Nowość Miesiąca - Fauna [wreszcie!]; graliśmy w 6 osób, więc bylo sporo negatywnej interakcji w postaci blokowania :)
Rozczarowanie miesiąca - WH : Invasion; nie żeby gra była zła, ale po serii zachwytów na forum spodziewalem się mózgotrzepa. Tymczasem dostałem mocno losową karciankę [w jednej partii mialem dociąg, który uniemożliwilil mi dzialania, a oponent wylosowal dwie karty, ktore umozliwily mu zwycięstwo już w drugiej turze]. Jeśli ktoś zaproponuje zagram, ale tylko tyle.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: Tommy »

Matio.K pisze: Rozczarowanie miesiąca - WH : Invasion; nie żeby gra była zła, ale po serii zachwytów na forum spodziewalem się mózgotrzepa. Tymczasem dostałem mocno losową karciankę [w jednej partii mialem dociąg, który uniemożliwilil mi dzialania, a oponent wylosowal dwie karty, ktore umozliwily mu zwycięstwo już w drugiej turze]. Jeśli ktoś zaproponuje zagram, ale tylko tyle.

Eeeee.... że co? Po karciance (chyba losowej z natury) spodziewałeś się nielosowego mózgotrzepa? Sorry, ale troszkę mi ręce opadły. Powiem tylko tak: kompletnie źle podszedłeś do gry i pewnie Cię przez to odrzuciła.

Biorąc pod uwagę ilość możliwości i kombinacji jaka niesie ze sobą zarówno faza samego tworzenia decku (co przy okazji wpływa na zmniejszenie tej losowości bo konstruujesz tak, żeby w miarę możliwości ograniczyć się do kart które będa się dobrze combić (od combo :-) ), jak i faza samej gry - samo reagowanie na to co się dzieje podczas rozgrywki - dla mnie poziom skomplikowania jest wystarczający.

Sorry, ale karcianka LCG to nie gra 18xx.


EDIT: i żeby nie było, że ja twierdzę, że WH:I się musi wszystkim podobać. Każdy ma swój gust (ja na przykład nie trawię Puerto Rico), ale po prostu Twoje zarzuty były dla mnie nie do pominięcia :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra miesiąca - WRZESIEŃ

Post autor: magole »

Dobry miesiąc, będzie kilkanaście rozgrywek.

Gra miesiąca: Caylus - spodobał się wszystkim, jeszcze nie rozgryzłem dlaczego ostatnio przegrałem z żonką
Powrót miesiąca: Wysokie napięcie - na mapie z Polską i dodatkowymi elektrowniami :)
Rozczarowanie miesiąca: Stronghold - trzy razy do niego podchodziliśmy, za każdym razem w połowie gry, po 3 godzinach grania pasowaliśmy, będzie jeszcze jedno podejście, ale u mnie w domu już jest stracona
ODPOWIEDZ