Gra dla koleżanki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Gra dla koleżanki

Post autor: gervaz »

Witam witam i o grę pytam :)

A tak na poważnie: proszę poleccie mi grę, która nadawała by się na prezent dla koleżanki. Należy ona do ekipy, z którą spotykamy się regularnie - i gramy w różne gry - rpg i czasami planszówki. Niestety ostatnio została ona przyszpilona do domu przez swego potomka i teraz poszukujemy gry na prezent dla niej. Gra ta ma spełniac następujące wymagania (w kolejności od najważniejszgo do najmniej ważnego):
1) Dobrze by było, gdyby była fajna na dwóch graczy, ale dało się też grac w większym gronie (do 5 osób)
2) Gra logiczna (albo ekonomiczna), bez elementów przemocy - z łatwymi do nauczenia się zasadami
3) mało losowa
4) cena tak do około 150 zeta
5) nie osadnicy. puerto rico, dominion, age of empires 3 - te gry już mamy na stanie...

co by się nadało?
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: staszek »

Gdyby nie to,że w większtm gronie to bym polecił coś z gier projektu GIPF,ale skoro w dwie osoby i więcej to Notre Dame
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: cezaras »

w kolejności od najważniejszgo do najmniej ważnego):
1) Dobrze by było, gdyby była fajna na dwóch graczy, ale dało się też grac w większym gronie (do 5 osób)
2) Gra logiczna (albo ekonomiczna), bez elementów przemocy - z łatwymi do nauczenia się zasadami
3) mało losowa
4) cena tak do około 150 zeta
5) nie osadnicy. puerto rico, dominion, age of empires 3 - te gry już mamy na stanie...
skoro gracie i w Puerto, i w AoE, to nie jesteście nowicjuszami.
A jeżeli nie jesteście nowicjuszami, to idealnie Wasze warunki spełnia Agricola (na allegro kupisz do 150 z przesyłką).

Nie byłbym sobą jakbym nie polecił Notre Dame - świetnie chodzi we 2 czy 3 osoby, ale da się też zagrać w piątkę bez szalonej straty.

Poza tym warunki spełniają też:
Hazienda - ale ponoć nie da się / ciężko teraz kupić
Wysokie napięcie - aczkolwiek tu trzeba byłoby popatrzeć na dodatek, który łacniej nadaje się do gry we dwójkę
Hamburgum -po jakimś czasie wróciłem do tej pozycji i ...... Gerdts daje radę
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: Odi »

Dokładnie - Agricola ma również tę zalete, że można zagrać samemu, robiąc przerwy na przewijanie malucha 8)

Warunki spełnia idealnie, może poza zasadami - nie są one skomplikowane. Odwrotnie - są bardzo proste. Tyle że instrukcja jest dosyć... ciężka. Warto, żeby ktoś jej te zasady wytłumaczył przy pierwszej grze raczej, niz kazał czytać.

Mimo wszystko - chyba pewniak
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: cezaras »

Problem z instrukcją do Agricoli (która, jest napisana koszmarnie) da się łatwo ominąć za pomocą video recenzji Marasa na planszolandii - jeśli nie macie kogoś kto zna.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: MattCarnall »

gervaz pisze:Witam witam i o grę pytam :)

A tak na poważnie: proszę poleccie mi grę, która nadawała by się na prezent dla koleżanki. Należy ona do ekipy, z którą spotykamy się regularnie - i gramy w różne gry - rpg i czasami planszówki. Niestety ostatnio została ona przyszpilona do domu przez swego potomka i teraz poszukujemy gry na prezent dla niej. Gra ta ma spełniac następujące wymagania (w kolejności od najważniejszgo do najmniej ważnego):
1) Dobrze by było, gdyby była fajna na dwóch graczy, ale dało się też grac w większym gronie (do 5 osób)
2) Gra logiczna (albo ekonomiczna), bez elementów przemocy - z łatwymi do nauczenia się zasadami
3) mało losowa
4) cena tak do około 150 zeta
5) nie osadnicy. puerto rico, dominion, age of empires 3 - te gry już mamy na stanie...

co by się nadało?
Polecam Mr. Jack'a:
1. Idealna dla 2 graczy-nie da się grać w więcej
2. Posiada element logiczny, podkreślający jej niesamowitą rozgrywkę
3. Posida element losowy, aczkolwiek jest on mocno ograniczony, nie wpływa na miodność gry, nie wypacza jej
3. Cena od 116 do 130
5. Mr. Jack nie jest Osadnikiem ani nie mieszka w Puerto Rico, nie kolonizuje nowych miejsc oraz tej gry nie macie na stanie.
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: gervaz »

no i nie buduje średniowiecznego państewka.

Do agricoli zniechęca mnie wiejska tematyka - ale to moja osobista niechec, znajomym może się mimo wszystko spodobac - muszę obejrzec tą recenzję....
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: Sandman »

K2 ?
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: gervaz »

to by z kolei trafiało częsciowo w jej zainteresowania... Ale w sumie nie wiadomo jeszcze, czy to fajna gra...
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: Sandman »

Po Folko i Rebelu myślę, że określonego poziomu można się spodziewać. Powiem szczerze, że jeśli ,jak mówisz, tematyka trafia dodatkowo w zainteresowania to bym zaryzykował bez zastanowienia (sam mam K2 na wishliście mimo, że góry to ja wolę znad morza oglądać :lol: ).
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: Odi »

Ta wiejska tematyka ma w sobie jakiś urok. Przaśny trochę, naturalny... Ale naprawdę ma :) Dziewczyny są zwykle zachwycone tym, że moga zarządzać sobie taką małą rodzinką. Agricola to - w dużym uproszczeniu - trochę takie planszowe The Sims :wink:

K2....

Mimo całej sympatii dla Folka, obiecującej instrukcji i pieknego wykonania lepiej się jednak wstrzymać (mówie to po stuacjiz 51 stanem), jeśli to ma być gra na prezent. Za ok dwa tygodnie powinny byc już w sieci pierwsze opinie - jeśli możesz wstrzymać się do tego czasu, zrób to.
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: BMC »

W K2 grałem i gra jest bardzo dobra, zdecydowanie najlepsza która wyszła z Folkowej głowy :)
Jeśli temat Ci odpowiada to mocno się zastanów.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: Sandman »

Odi pisze:
K2....

Mimo całej sympatii dla Folka, obiecującej instrukcji i pieknego wykonania lepiej się jednak wstrzymać (mówie to po stuacjiz 51 stanem)
Czemu Rebel i Folko mieliby "płacić" w ten sposób za błędy Portalu? Jak dotąd o Rebelu mam zdanie, że zawsze pracuje w pełni profesjonalnie (i nie ma chyba żadnych przesłanek, że miałoby się to zmienić), o Portalu niestety wręcz przeciwnie.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: gervaz »

Mimo wszystko wolę kupic sprawdzoną grę - po agricoli mniej więcej wiadomo czego się spodziewac. Ale i tak decyzję podejmie mąż koleżanki...
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: Odi »

Masz rację. Teoretycznie nie powinni płacić za błędy Portalu.
Ja sam moje zamówienie na K2 utrzymałem, choć nie mam pojęcia jeszce jak będzie się kształtowała jakośc produkcji itp.
Ale to ma być gra dla mnie.

W przypadku gry 'na prezent' niefajnie potem ganiać wydawnictwo za jakimiś żetonami, kartami etc w imieniu obdarowanego. Chwilkę można się zatem wstrzymać, żeby zobaczyć, czy w tym gorącym przed-essenowym okresie, 'afera portalowo-żetonowa' była odosobnionym przypadkiem, czy może zapowiedzią niechlubnego trendu.
Tak to już jest, że jak jeden wydawca robi błąd, to i pozostałym się dostaje trochę rykoszetem.
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: gervaz »

a o co biega z tymi żetonami? przyznam, że jestem trochę nie w temacie....
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: Sandman »

gervaz pisze:a o co biega z tymi żetonami? przyznam, że jestem trochę nie w temacie....
Zajrzyj do tematu o 51 stanie. Chodziło o to, że zwyczajnie brakowało żetonów. W każdym razie po licznych interwencjach graczy sytuacja została przed momentem wyjaśniona i Portal brakującą wypraskę z żetonami dośle.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: Gra dla koleżanki

Post autor: Odi »

Tu masz trailer K2 8)
ODPOWIEDZ