Horse Fever

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Horse Fever

Post autor: DDP »

Czy ktokolwiek mial stycznosc z ta trudno dostepna gra? Jesli tak to czy moglby podzielic sie wrazeniami?:)
Gra jest o wyscigach konnych/hazardowa wiec tematyka dosc juz wyczerpana ale zadna z gier tego typu jakos nie zablysnela (w kazdej czegos brakowalo). Horse Fever zbiera pozytywne noty na bgg wsrod nielicznych jej posiadaczy. Interesujace jest to ze jest modulowa i posiada 3 tryby: dla graczy (po przeczytaniu instruckji faktycznie jak na gre o tej tematyce jest dosc skomplikowana) rodzinny (urposzczony) i imprezowy (zmieniony tak by moglo sie bawic jak najwiecej osob). Grafika w grze jest dosc specyficzna i zrobiona z humorem co sprawia ze albo sie podoba albo nie. W chwili obecnej niestety nie jest dostepna w Polsce ale moze sie to zmieni niedlugo... Znacie moze jakies inne dobre gry z tej tematyki?
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Horse Fever

Post autor: BloodyBaron »

bardzo nieźle prezentuje się Long Shot od Zman Games. Ładnie wydane, fajny mechanizm hazardowy. Gra jest szybka, niezbyt trudna i bez wątpienia może dostarczyć niezłych emocji. Jeśli kiedyś będę chciał kupić sobie grę konną/hazardową, to kupiłbym właśnie tą.

videorecki:
Scotta N.
Joe Steadmana (Dice Tower)

i-szop podpowiada, że można kupić w hobbicie za 159,90 PLN.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Horse Fever

Post autor: herman »

Ja nabyłem Horse Fever na tegorocznym Essen i musze powiedzieć, że to narazie najlepsza gra tych(choć nie do końca bo gra z jest z 2009) targów.

Wcielamy się w rolę bukmachera, którego zadaniem jest zdobycie jak największej ilości VP (nie pieniędzy!). To bardzo dobre rozwiązanie, zapobiega jak dla mnie kuli snieżnej i do końca trzyma w napięciu. Punkty dostajemy za poprtawnie wytypowane wyścigi, za zakupione stajnie i wypełnione tajne cele (coś jak cele w tickecie).

Tura składa się z 4 faz. W pierwszej kupujemy karty: akcji (wpływają bezpośrednio na konie podczas wyścigu, negatywnie bądź pozytywnie), pomocników, stajni, koni, celów bądź zaciągamy pożyczkę jeśli jest taka potrzeba.

W drugiej fazie obstawiamy i przygotowywujemy wyścig. Najpier pierwsze obstawianie, później zagrywamy ukryte akcje, później drugie obstawianie dla chętnych.

Trzecia faza to wyścig rozstrzygany za pomocą specjalnego decku, gdzie wieksze szanse ma ten koń, który ma najwyższe notowania, do tego kostki sprintu i efekty działania kart akcji.

Na koniec mamy rozliczenie i aucke holenderską (bank kupuje 1 VP) i angielską (bank sprzedaje 1 VP).

Gra ma jeszcze kilka mniejszych wplecionych mechanizmów i całościowo działa jak dla mnie świetnie. Jest planowanie, ekonomia , cele, trochę losowości (w końcu to wyścigi konne, ale ogólnie da się tym sprawie sterować , nie dochodzi do sytuacji, że wygrywa najsłabszy koń etc.) i masę dobrej zabawy. Dla mnie gierka jest mocno klimatyczna, czuje się klimat wyścigowy a adrenalinska lekko skacze w fazie wyścigu.

Wielkim atutem gry są też mistrzowskie grafiki, komiksowe mocno prześmiewcze, trochę w stylu Śledzia.
Wykonanie też na 5, grube żetony, ładna plansza, płyta z muzyczką (choć ta troche depresyjna).

Na razie mam za sobą dwie rozgrywki, pierwszej nie licze bo trochę pochrzaniliśmy zasady, ale druga to istne mistrzostwo świata. Masa śmiechu, dużo emocji i co warte podkreślenia zwycięzcę wyłonił dopiero ostatni wyścig. PIerwsza osoba miała 14 VP, druga 12, trzecia 11 a czwarta 9.

Bardzo polecam !
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Horse Fever

Post autor: bart8111 »

Ja jakiś czas temu po bardzo pozytywnej recenzji Toma Vasela zastanawiałem się nad jej kupnem ale fakt, że według Toma jak na pełną rozgrywkę w grze jest za mało żetonów Vp-ków i pieniędzy trochę ostudził mój zapał i odpuściłem zakup. Ty nie miałeś z tym problemu podczas rozgrywki?
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Horse Fever

Post autor: herman »

Wariant Board Game (jest jeszcze Party i Family), który opisuje przewidziany jest na 5 lub 10 rund. De facto przed grą można ustalić ile rund się gra. (różne strategie). My graliśmy raz 5 a raz 6 rund i z kasą i żetonami nie było problemów.

Ogólnie z tego co widze po opisach i relacjach to raczej nikt na 10 rund nie gra bo te 5-6 rundek w zupełności wystarcza.
Myślę, że max to 8 bo w 9 i 10 rundzie nie byłoby nawet nic do kupienia oprócz akcji.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Horse Fever

Post autor: DDP »

Rowniez posiadam gre i jestem po kilku partiach. Horse Fever to jedyna eurogra o wyscigach konnych. Laczy ona w sobie emocje jakie sie udzielaja podczas gier wyscigowych oraz spojne i pozbawione nadmiernej losowosci elementy porzadnej eurogry. Mozemy kupic co chcemy - konie, stajnie, stajennych ale najwazniejsze jest zdobywanie punktow i kasy a do tego jest wiele drog i nie ma jedne najlepszej. Mozna isc w karty celu, zbierac je i realizowac albo byc posiadaczem wielu stajni/koni i czerpac z nich profiry. Mozna tez nie posiadac ani jednego konia i miec nosa do obstawiania zakladow (z pomoca kart akcji). Sam fakt ze gramy tyle rund ile ustalimy przed gra sprawia ze potrzebne sa rozne strategie co zwieksza regrywalnosc. Z czystym sumieniem polecam. Do nabycia w planszomanii w przyzwoitej cenie.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Horse Fever

Post autor: sowacz »

Brzmi jak powtórka z N1ckoli.
ODPOWIEDZ