Gra miesiąca - październik

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: SeeM »

Niezmiennie króluje Warhammer Invasion - w tym zaliczone dwa turnieje. Ale jest też powrót związany z zakupem kart ovderlord, czy Memoir'44 na osiem osób.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Ink »

kwiatosz pisze:
Filip Apostoł pisze:Zawodem miesiąca okazuje się Imperial 2030. W założeniu gra jest świetna, ale sama partia już mnie tak nie porywa. Chyba po prostu nie przepadam za grami Gerdtsa:/
O proszę, a ile było gadania żeby to kupić, mówienia, że jestem przeciwny kupieniu tego bo jestem głupi, a gra będzie świetna :)
Tak ktoś mówił? Serio ktoś tak powiedział, czy tak sobie z nudów jątrzysz?
Tak się złożyło, że opinia Filipa to akurat votum separatum w pięciososobowej grupie, która grała.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: WRS »

Odkrycie: Chłopska Szkoła Biznesu (recenzja na GF)
Przypomnienie: Wysokie Napięcie - gra wciąż i nieustannie w moim typie!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4493
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: garg »

U mnie cienko z liczbą rozgrywek, ale nie tak źle, jak miesiąc temu.

Gra Miesiąca: 7 Wonders czyli 7 cudów świata. Nie myślałem, że będę się tak dobrze bawił przy grze udającej prostszy Race for the Galaxy. No i grafiki przypominają mi Cyklady, co jest naprawdę ogromnym komplementem.

Rozczarowanie Miesiąca: Egizia i Macao. Egizia jest bardzo dobrą grą, która po prostu mnie znudziła już podczas rozgrywki. Nie potrafię tego nazwać - zagrałem dwa razy i patrzę na pudełko z obojętnością :| . Z kolei Macao jest kolejną po Speicherstadt grą Felda, która mnie zmęczyła. Niby wszystko jest pomyślane, fajnie i dobrze dotestowane, ale całość jakoś nie gra. No i losowe karty irytują w grze o tej wadze :?

Zaskoczenie Miesiąca: Blue Moon City - faktycznie lekka i faktycznie można pomyśleć, a do tego element współpracy przy odbudowywaniu miasta działa naprawdę dobrze.

Filler Miesiąca: Ingenious Travel - już zdążyłem zapomnieć, jaka to fajna gra. Ale szwagier i jego syn przypomnieli mi :lol:

Powrót Miesiąca: Cuba grana razem z prawie wszystkimi dodatkami oraz Samuraj. Cuba w pełnym wydaniu jest trochę za długa, ale obie rozegrane w tym miesiącu partie były rewelacyjne zarówno pod względem klimatu, jak i bogactwa rozgrywki. Oby więcej takich partii. A Samuraj jak zwykle pokazuje klasę - do tego po raz pierwszy zdarzyło mi się, że podczas gry w trzy osoby wszyscy trzej zajęliśmy ex equo pierwsze miejsce :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Andreus »

U mnie rozgrywek zaledwie pięć, grą i powrotem miesiąca zostaje Puerto Rico, wyprzedzając minimalnie Agricolę.
Filerem miesiąca zostaje Archaeology: The Card Game
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: godpuppet »

Dzieci nadal nie pozwalają grać, ale udało mi się wyrwać dwukrotnie na sparingi Call of Cthulhu LCG, no i na wyjeździe integracyjnym namówiłem kumpla na LOTR Konfrontację - 19 rozgrywek!
Gra miesiąca - bezapelacyjnie LOTR: Konfrontacja, z pewnością jedna z moich ulubionych gier.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: B »

Najwięcej rozgrywek: DOMINION (30) - podoba nam się prosperity, nawet jeśli jest mocno rozwodnione innymi kartami
Nowość miesiąca: BATTLE LINE (11) - chyba najlepsza 'cyferkowa' gra Knizi, kapitalnie wydana, gramy całe kampanie
Powrót miesiąca: BLUE MOON (1) - tylko jedna rozgrywka dla przypomnienia i wróciło zauroczenie tą grą - najlepszy Knizia, koniec, kropka.
Zawód miesiąca: DUEL OF THE GIANTS (1) - jedna rozgrywka i jakoś nie możemy się zabrać do następnej... mam nadzieję że to się zmieni

oprócz tego sporo pojedynczych pewniaków: Kingsburg, Cywilizacja, Last Night on Earth, In the Year of the Dragon... 53 rozgrywki total.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: magole »

Słaby miesiąc, żadnych nowości, głównie dobre starocie, zasadniczo był to miesiąc naboru nowych graczy, wygrywają:
Gra miesiąca: Caylus (tak, tak, wygrałem wreszcie z żonką :)
Klasyk miesiąca: Agricola (ciągle w wersji rodzinnej)
Powrót miesiąca: Osadnicy z Catanu (a mieli być pochowani żywcem) oraz Cytadela
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Kaktus+ »

Październik śmiało mogę określić miesiącem wielkiej posuchy, partii było niewiele, a zdecydowanym numer 1 zostało "Wsiąść do pociągu Europa", które zepchnęło na drugie miejsce Neuroshime Hex.
Wielkie odkrycie tego miesiąca to Space Hulk 3 ed
Wielki powrót po latach: Grundwald 1410 Dragona ;)
MójMistrzu
Posty: 116
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: MójMistrzu »

I miejsce: 51 stan - za niesamowity klimat
II miejsce: Dominion - za regrywalność
III miejsce: Egizia
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Wookie »

51szy Stan, za zdjęcie ze stołu R4tG, przynajmniej na chwilę

Inca Empire - za 3,5 godzinną partię w hotelu na targach w Essen. Dawno tak się nie kłóciłem podczas gry.

Water Lily - za kilkanaście krótkich partii, z których większość wygrałem, a nawet przegrywając świetnie się bawiłem. Te żaby są fajniejsze od żab z Hoop!
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: watman »

Wookie pisze: Water Lily
standardowo zerknalem na bgg, popatrzylem w instrukcje i widze, ze to nie do konca gra dla dzieciakow:
"Note: being in fifth place (or worse) earns no pints at all!"
jak mam nie dostac piwa to nie gram ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: folko »

Wookie pisze: Water Lily - za kilkanaście krótkich partii, z których większość wygrałem, a nawet przegrywając świetnie się bawiłem. Te żaby są fajniejsze od żab z Hoop!
Za takie coś to... podam Cię do sądu!! ;-)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4493
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: garg »

folko pisze:
Wookie pisze: Water Lily - za kilkanaście krótkich partii, z których większość wygrałem, a nawet przegrywając świetnie się bawiłem. Te żaby są fajniejsze od żab z Hoop!
Za takie coś to... podam Cię do sądu!! ;-)
I tak właśnie powinni reagować projektanci gier na krytykę ich dzieł, a nie jakieś tam pokorne zwieszenie głowy i zgadzanie się z zarzutami - krytykanctwu mówimy stanowcze NIE :!: :twisted: :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Krwawisz »

Gra miesiąca : ponownie Warhammer: Inwazja - tym razem ponad 30 rozgrywek i wciąż chce się więcej...

Powrót miesiąca : Stronghold - powrót po sporej przerwie i dwie świetne, emocjonujące partie

Nowość miesiąca : Triumvirate - świetna, mała karcianka w nowym wydaniu od Indie Games (tej samej co chwalony na GF Haggis). Bardzo ciekawe, innowacyjne podejście do gier spod znaku zbierania lew.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Wookie »

watman pisze: standardowo zerknalem na bgg, popatrzylem w instrukcje i widze, ze to nie do konca gra dla dzieciakow:
"Note: being in fifth place (or worse) earns no pints at all!"
jak mam nie dostac piwa to nie gram ;)
Chodzi tu o piąte miejsce w każdym rzędzie - nie zdarza się to często, ale im wyżej tym więcej punktów, więc pamiętasz, albo ryzykujesz.
Wszystko będzie ładnie opisane w recenzji wideo.
folko pisze:Za takie coś to... podam Cię do sądu!! ;-)
Polecam Ci przy okazji zagrać w Water Lily zanim pójdziemy z ta sprawą do sądu. Zresztą ja student jestem - oprócz żałośnie niskiego stypendium i kolekcji gier nic ode mnie nie wyciągniesz:)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: watman »

Wookie pisze:
watman pisze: standardowo zerknalem na bgg, popatrzylem w instrukcje i widze, ze to nie do konca gra dla dzieciakow:
"Note: being in fifth place (or worse) earns no pints at all!"
jak mam nie dostac piwa to nie gram ;)
Chodzi tu o piąte miejsce w każdym rzędzie - nie zdarza się to często, ale im wyżej tym więcej punktów, więc pamiętasz, albo ryzykujesz.
Wszystko będzie ładnie opisane w recenzji wideo.
nie o to mi chodzilo ;P
literowka w instrukcji mowi o pints zamiast points ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: sowacz »

Gra i debiut miesiąca: Cosmic Encouter. Za miodność, regrywalność i klimat! Świetna gra, chcę jeszcze!
Filler miesiąca: Spadamy! :D Odkopana z dna szafy pokazała, że przy dobrej ekipie może być niezła.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: farmer »

Październik był niezły. Dużo partii solo na kompie, "normalnych" partii średnio (26 w 11 tytułów), ale za to w gry zacne :).
Nowości aż 4: Chaos in the Old World, Antike, Mare Nostrum i Race for the Galaxy.

Gra miesiąca
1. Chaos in the Old World
Oczarowała mnie ta gra :). Naprawdę fajna zabawa, gra daje możliwości kombinacji, nie trwa przy tym długo...

Wyróżnienia:
2. Mare Nostrum - bardzo mi ta gra przypadła do gustu - trudno mi było wybrać pomiędzy nią a Chaosem odnośnie pierwszego miejsca. Świetna zabawa, sprytne, proste mechanizmy oddające zacnie charakter zmagań :). Będzie często lądowała na stole :).

2. Europe i Asia Engulfed - za możliwość zobaczenia/ zasymulowania z dużą dozą realizmu, co by było gdyby... :D
Szalone rzeczy mogły się zdarzyć w latach 40tych...

Największa ilość partii: Race for the Galaxy - 73
(z "prawdziwych" gier Warhammer Inwazja - 5)
Najwięcej czasu nad planszą: Europe i Asia Engulfed
Najwięcej emocji: Mare Nostrum

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Sztefan »

Key Market
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Matio.K »

Oj, sam już nie wiem co jest grą miesiąca. W zbyt mało rzeczy grałem przez te 31 dni, więc drugi raz z kolei bezpiecznie będzie stwierdzić : "Stronghold". Dodatek łykam jak tylko będę składal większe zamówienie :wink:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Fiona
Posty: 34
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:24
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Fiona »

Grą miesiąca jest 51 stan i poprzedniego i obecnego. :) Ravenloft też pojawia się często na stole.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Maras »

Gra miesiąca to Hansa Tuetonica
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: ryba555 »

Gra miesiąca to Antics!
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - październik

Post autor: Roballo »

gath pisze: Zwycięzca jest tylko jeden - 51 stan - 37 rozgrywek, dzień bez 51 jest dniem straconym :)
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
ODPOWIEDZ