A Game Of Thrones LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pająk
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 18:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Pająk »

od nas na ew. duży turniej (np MŚ :) ) 10+ osób na bank by przyjechało
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Oto moja talia, którą grałem w Poznaniu:

House Baratheon
, Knights of the Realm

plots:
Wildfire Assault
The King's Law
An Empty Throne
The Power of Blood
Take Them by Surprise
Lineage and Legacy
A Song of Summer

characters (30):
3X Highgarden Refugee (A Time of Ravens)
3x Herald of Storm's End (Kings of the Storm)

1x Bastard of Robert (Core Set)
3x Hedge Knight (Kings of the Storm)

1x Edric Storm (Core Set)
3x Vanguard Lancer (Kings of the Storm)
1x Ser Emmon Cuy (Kings of the Storm)
1x Joffrey Bartheon (Princes of the Sun)

1x Ser Davos Seaworth (Core Set)
1x Ser Parmen Crane (Kings of the Storm)
1x Ser Guyard Morrigen (Kings of the Storm)
1x Ser Axel Florent (Core Set)
1x Ser Cortnay Penrose (Kings of the Storm)
1x Knight of Flowers (King's Landing)
2x Former Champion (Princes of the Sun)

2x Robert Bartheon (Core Set)
1x Stannis Baratheon (Core Set)
1x Melisandre (Core Set)
1x Renly Baratheon (A Time of Ravens)
1x Arena Knight (A Time of Ravens)

locations (11):
1x Street of Steel (Lords of Winter/Core Set)
1x Street of Sisters (Core Set)
2x Aegon's Garden (Core Set/Kings of the Storm)
3x Narrow Sea (Core Set/Kings of the Storm)
1x King Robert's Chambers (Core Set/Kings of the Storm)
3x Smuggler's Cove (Kings of the Storm)

attachments (7):
2x Milk of the Poppy (Core Set)
3x Accepted Destiny (Kings of the Storm)
1x Martial Law (A Clash of Arms)
1x Formal Petition (Princes of the Sun)

events (12):
2x Nightmares (Lords of Winter)
3x Superior Claim (Kings of the Storm)
3x Heart of the Stag (Kings of the Storm)
2x Distinct Mastery (Core Set0
2x Make an Example (Princes of the Sun)

Gdybym posiadał odpowiednie karty, na pewno zmieniłbym A Song of Summer na The Fury of the Stag oraz grał 3 Bastard of Robert. Inne sugestie mile widziane :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Fajna talia, też gram Bara na knightach. Jeśli chodzi o sugestie to:

1) nie masz ani jednego Fox Teeth, a będąc pierwszym ta karta jest nieoceniona
2) Melisandre z RotO jest o wiele lepsza na rushowy deck niż ta z CS
3) Zamiast Distinct Mastery wolę używać Obey the King (KotStorm)
4) Lightbringer jest zawsze mile widziany :D
5) Knights of the Storm są fajni, żeby uzyskać pierwszeństwo, a to ważne w rushowym decku. Poza tym mają Renown i Knight

No i chyba tyle. To raczej nie sugestie tylko przedstawienie tego co sam mam w mojej talii. Muszę się zgodzić co do tego, że tym deckiem albo się wygrywa w max trzeciej turze albo wcale. I oczywiście gratuluję wygranej. Zieloni górą!!!
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

fruszu pisze:Gdybym posiadał odpowiednie karty, na pewno zmieniłbym A Song of Summer na The Fury of the Stag oraz grał 3 Bastard of Robert. Inne sugestie mile widziane :)
Bardzo dobry deck, nie ma się do czego przyczepić, może poza tym, że powinieneś jednak wydać kasę na Ancient Enemies :p
A powiedz mi, Milk of the Poppy ci się przydało na turnieju?

@Grzechu: jak mniemam fruszu wziął Mel z CS, bo się obawiał Red Vipera (chyba słusznie).
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Rogue30 pisze:@Grzechu: jak mniemam fruszu wziął Mel z CS, bo się obawiał Red Vipera (chyba słusznie).
Jeśli obawiał się Red Vipera, to tym bardziej żałuję, że z nim nie zagrałem ;) moja talia (chociaż już przestarzała, bo mam nową koncepcję ;))

agenda:
Kings of Summer

plots:
Fury Of the Sun
A Time for Ravens
A Song Of Summer
Summoning Season
Holding the Trident
The Power Of Blood
Valar Morghulis

characters:
3x The Red Viper (PotS)
1x Areo Hotah (PotS)
1x Arianne Martell (PotS)
1x The Bastad Of Godsgrace (Epic Battles)
2x Maester Of the Sun (A Song of Summer)
2x Underhanded Assassin (The Winds Of Winter)
2x Pit Viper (Refugees Of War)
2x Dornish Paramour (The Tower Of the Hand)
2x Ellaria Sand (PotS)
1x Ser Aerys Oakheart (PotS)
2x House Messenger (PotS)
3x Orphan of the Greenblood (PotS)
2x Maester of the Lemonwood (Beyond the Wall)
1x Syrio Forel (Tales from the Red Keep)
1x Varys (Secrets and Spies)
1x Bringers Of Law (Ancient Enemies)
1x Vale Refugee (Refugees Of War)
1x Darkstar (PotS)
2x Herald of the Sun (Sacred Bonds)

locations:
3x Lost Oasis (A time of Trials)
2x Summer Sea (Core)
2x Lord Doran's Chambers (PotS)
2x Dornish Fiefdoms (PotS)
2x Palace Fountains (PotS)
2x Water Garden (PotS)

attachments:
3x Venomous Blade (The Battle Of Blackwater Bay)
3x Taste For Blood (PotS)
3x Black Raven (A Song Of Summer)

events:
2x To be a Viper (Sacred Bonds)
2x The Vipers Rage (Tales from the Red Keep)
2x Princes Wrath (PotS)
1x Condemed by the Council (A Time of Trials)
3x Burning on the Sand (Return of the Others)

Mówiąc krótko, deck zbudowany wokół Red Vipera, przy czym nauczony stylem grania moich poznańskich kolegów, Viper nigdy nie wychodzi nie mając minimum jednego save'a, bo inaczej od razu dostaje Valarem po głowie ;) Do tego kilka wrednych rzeczy oferowanych przez Martelli, czyli Burning, Venomous, Taste For Blood i odbieranie ikonek.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, 12:20 przez Michałku, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
arecki2001
Posty: 21
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:39

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: arecki2001 »

Grzechu pisze:
Michałku pisze:Co do wyników, wygrał jedyny przyjezdny czyli Fruszu talia Baratheonow na knightach. Drugi Arecki - Stark na wilkach z agenda, trzeci byłem ja Martellowie (The Red Viper).
To ciekawe. A dałoby radę opublikować trzy pierwsze decki na forum? Chętnie bym zobaczył czym dokładnie graliście.
To teraz deck z drugiego miejsca

House
House Stark (Core) x1

Agenda
The Siege of Winterfell (LoW) x1

Character
Catelyn Stark (LoW) x2
Direwolf Pup (Core) x3
Eddard Stark (Core) x1
Hodor (Core) x1
Kennel Master (Core) x3
Lady (Core) x1
Robb Stark (LoW) x2
Robb Stark (Core) x1
Sansa Stark (Core) x1
Summer (LoW) x1
Wolf Pack (LoW) x3
Guard at Riverrun (LoW) x3
House Tully Septon (LoW) x1
The Blackfish (LoW) x1
Trident Reinforcements (Core) x2
King Robb's Companions (LoW) x1
Feral Pack (SB) x1
The Bastard's Elite (RoR) x2
Carrion Bird (ASoS) x2


Location
Godswood (Core) x2
Great Keep (Core) x3
Lord Eddard's Chambers (Core) x1
Winterfell Kennels (Core) x2
Wolfswood (LoW) x1
Northern Fiefdoms (Core) x3
Bear Island (AE) x2


Event
At Night They Howl (LoW) x3
Endless Endurance (LoW) x2
Nightmares (LoW) x3
Wolf Dreams (LoW) x2
To Be a Wolf (SB) x1


Attachment
Frozen Solid (LoW) x2
Grey Wind (LoW) x1
Nymeria (Core) x1
Shaggydog (LoW) x2


Plot
Building Season (Core) x1
Valar Morghulis (Core) x1
Storm of Swords (LoW) x1
Respect of the Old Gods (LoW) x1
Fury of the Wolf (AE) x1
Fleeing to the Wall (Core) x1
After the Mummer's Ford (KotS) x1

Nie jestem z niego do końca zadowolony , wydaje mi się że mam za drogich charakterów albo z mało złota w plotach i lokacjach.
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Serenicus »

Dzięki chłopaki za podzielenie się swoimi deckami.
Jestem ciekaw jak sie sprawdza deck Michałku, sam gram martelami i po testach wlasnych wyrzucilem wszystkie karty, które zabieraja ikonki. Mialem ich zbyt malo, a ten styl grania jest na tyle ciekawy ze chyba kiedys zrobie sobie tylko na tym fun deck :) Mam nadzieje, ze uda nam sie spotkac wieksza ekipa.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Ten deck martelli sprawdza się bardzo dobrze, odbiłem się z hukiem tylko od wilków Areckiego, ale ciągłe obniżanie siły bardzo obniża efektywność Vipera ;) a poza tym chodzi świetnie.
Kilka kart zabierających ikonki lubię mieć, pozwala czasem wyłączyć kluczowych bohaterów, którzy mogą mi najwięcej namieszać - kiedyś trzymałem więcej takich kart, ale obecnie też coraz mniej ich w decku się znajduje. Na tym turnieju z kolei odkryłem skuteczność Burning on a sand - rewelacja, właśnie ta karta zapewniła mi zwycięstwo z Baratheonem na knightach (drugi deck obecny na turnieju, podobny do Fruszu).
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Michałku pisze:Viper nigdy nie wychodzi nie mając minimum jednego save'a, bo inaczej od razu dostaje Valarem po głowie
To czemu The power of blood tylko jedno?
A w ogóle miałeś agendę?
Michałku pisze:Na tym turnieju z kolei odkryłem skuteczność Burning on a sand
Ta karta jest przegięta. Nie widzę powodu, żeby jakikolwiek deck tego nie miał 3x.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Rogue30 pisze:To czemu The power of blood tylko jedno?
No właśnie istotną kwestię poruszyłeś, bo nie wiedzieliśmy jak interpretować zapis na tym plocie. Ponieważ normalnie można mieć trzy kopie karty w talii, a ponieważ na power of blood było napisane, że mogą być dwie, uznaliśmy, że to ma być sposób na ograniczenie jej ilości w talii. A ponieważ zasady turniejowe mówią o tylko jednej kopii każdego plota, to tak właśnie graliśmy. Czyli rozumiem, że na turniejach nie ma przeciwwskazań, żeby używać 2x Power Od Blood (czy innych plotów z podobnym zapisem)?
Rogue30 pisze:A w ogóle miałeś agendę?
Zapomniałem dopisać, oczywiście miałem Kings Of Summer.
Rogue30 pisze:Ta karta jest przegięta. Nie widzę powodu, żeby jakikolwiek deck tego nie miał 3x.
Jej jeszcze bardziej obrzydliwą wersją jest Red Vengance, ale trudniejsza do użycia, bo trzeba najpierw te 2 influnce zebrać, natomiast chodzi mi po głowie właśnie wyrzucenie kilku zabawek odbierających ikonki, a dorzucenie do tej talii również 3x Red Vengance.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Michałku pisze:Czyli rozumiem, że na turniejach nie ma przeciwwskazań, żeby używać 2x Power Od Blood (czy innych plotów z podobnym zapisem)?
Zasady są jednakowe czy to towarzyska gra czy turniejowa. Zazwyczaj w AGOT trzeba ostrożnie stosować "złotą zasadę" gier karcianych, bo łatwo można jej nadużyć, ale tu wyraźnie karta się odwołuje do konkretnego przepisu i go "nadpisuje".
Michałku pisze:Jej jeszcze bardziej obrzydliwą wersją jest Red Vengance
No co ty, bez porównania. Red Vengeance nie działa na power i nie zmienia faktu kto wygrał (ważne przy Siege czy innym power rush albo kartach typu Die by the Sword). Wiadomo, zagrane w kluczowym momencie boli, ale Burning to jest skandal.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Rogue30 pisze: No co ty, bez porównania. Red Vengeance nie działa na power i nie zmienia faktu kto wygrał (ważne przy Siege czy innym power rush albo kartach typu Die by the Sword). Wiadomo, zagrane w kluczowym momencie boli, ale Burning to jest skandal.
Czekaj, bo chyba czegoś nie rozumiem.
Burning ma napisane: "Response: If an opponent would win a challenge against you, cancel the determination of the challenge winner. No one wins the challenge. "
Czyli ignorujesz zwycięzcę challangu, koniec.

Vengacne: "Response: After you lose a challenge as the defender, kneel 2 influence to cancel the claim effect of that challenge, Then, choose an opponent to staisfy the claim of that challenge as if he or she had lost the challenge as the defender"
Czyli nie tylko ignorujesz zwycięzcę challangu tak jak wyżej, ale jeszcze do tego wygrywasz go dodatkowo, bo przeciwnik musi zapłacić claime tak jakby przegrał już wygrany przez siebie challenge. I nie bardzo łapię, co znaczy, że nie działa na power...
No chyba, że Vangence działa tak, że ja ten challange mimo wszystko przegrywam, a tylko dostaję claima jak zwycięzca, to wtedy rozumiem ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

No tak, jak się nie wie to łatwo można tu zbłądzić.

Burning powoduje, że nikt nie wygrywa, czyli przeciwnik się namęczy, naklęka a tu dupa - to jest chyba jasne?

Red Vengeance kasuje tylko i wyłącznie claim. Przeciwnik nadal wygrał (a Ty nadal przegrałeś). Ta karta powoduje tylko, że przeciwnik spłaca claim (renown, deadly, passives i responsy - wszystko nadal tak samo). A na power nie działa, bo jak się wczytasz w podręcznik (wiem nikt by nie pomyślał o tym, ja też), to spłacenie power claim przez przeciwnika wygląda tak, że bierze żetony ze swojej karty i kładzie je z powrotem na swoją kartę.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

No to rzeczywiście zasadnicza różnica ;) dzięki za kolejne oświecenie ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
huzar1984

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: huzar1984 »

Domyślam się że część z Was (graczy AGoT LCG) zna również Warhammera Inwazje LCG. Dlatego chciałbym Was zapytać która z nich jest lepsza i jakie są między nimi największe różnice (np. w stopniu trudności, interakcji itp.). Pytam ponieważ chcę jedną z nich kupić wraz z dodatkami a nie wiem którą wybrać. Więc jeżeli możecie mi pomóc nawet w niewielkim stopniu to będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Warto jeszcze dodać, że właśnie z powodu zapisu z podręcznika Doran dostał klaryfikację, gdyż taka była intencja jego zdolności. No i warto też pamiętać, że deadly nadal działa jak użyjesz Burning on the Sand.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

huzar1984 pisze:Domyślam się że część z Was (graczy AGoT LCG) zna również Warhammera Inwazje LCG. Dlatego chciałbym Was zapytać która z nich jest lepsza i jakie są między nimi największe różnice (np. w stopniu trudności, interakcji itp.). Pytam ponieważ chcę jedną z nich kupić wraz z dodatkami a nie wiem którą wybrać. Więc jeżeli możecie mi pomóc nawet w niewielkim stopniu to będę bardzo wdzięczny.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Niebezpieczny temat wybrałeś, bo miłośnicy AGoT na pewno polecą Ci AGoT :D
Ja osobiście miałem okazję grać w obie gry, sam zdecydowałem się na AGoT ze względu na świat, ponieważ jestem wielkim miłośnikiem Martina. Jednak niewątpliwą zaletą Inwazji jest fakt, że gra w nią zdecydowanie więcej osób. Proponowałbym najpierw zorientować się w jaką grę grają ludzi w Twojej okolicy, bo niestety może się okazać, że jeśli wybierzesz AGoT, to będziesz jedynym graczem. Jeśli znajdziesz gracz do obu gier, to umów się z nimi, zagraj w jedną i w drugą i zobacz, która mechanika Ci się bardziej podoba, bo są to gry zupełnie inne. No i oczywiście kwestia świata, który Ci się bardziej podoba, bo znając świat gry, zupełnie inaczej odbierasz samą grę. Uwielbiam w AGoTcie te smaczki z książki przeniesione na karty, czy też działanie kart / rodów tak jak w książce :)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

huzar1984 pisze:która z nich jest lepsza
Za mało grałem w WHI, więc się nie wypowiadam. Poza tym, tak naprawdę tylko Ty możesz odpowiedzieć na takie pytanie. Mi np. przeszkadza brak precyzji w zasadach WHI - gra jest jeszcze nowa, "niedotarta", nie wiedziałbym jak grać i to by mnie irytowało. Ale inni jakoś grają i mają radochę. Dużo czynników ma znaczenie, klimat, społeczność, zasady - co kto lubi. Radziłbym Ci spróbować obydwu. Jest możliwość zrobienia tego online. Wydasz kasę dopiero jak się zdecydujesz.
huzar1984

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: huzar1984 »

Dzięki za tak szybką odpowiedź.
Szczerze mówiąc to gram ze swoimi braćmi i kolegami którzy grają w to co ja kupię :p. Mieszkam w małym mieście (Skierniewice) gdzie nie ma klubów gier planszowych (planuje pojechać do Warszawy na takie spotkanie) więc nie ma sensu pytać w co wolą bo żadnej z tych gier nie znają :p. Ja natomiast sporo czytałem/oglądałem o WI natomiast o AGoT wiem stosunkowo niewiele ponieważ o tej grze mało jest informacji. Czy jest gdzieś dostęp do instrukcji to tej gry? I jeżeli znacie jakieś stronki gdzie można pograć w nią online to byłbym bardzo wdzięczy za ich podanie.

Dzięki i pozdrawiam.
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

huzar1984 pisze:Szczerze mówiąc to gram ze swoimi braćmi i kolegami którzy grają w to co ja kupię :p
W takim razie proponuję kontakt do mnie i zagramy online. Jest jeszcze kwestia czy chcesz grać 1 vs 1 czy multi. W AGOT można i to i to.
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Serenicus »

Rogue30 pisze:Warto jeszcze dodać, że właśnie z powodu zapisu z podręcznika Doran dostał klaryfikację, gdyż taka była intencja jego zdolności. No i warto też pamiętać, że deadly nadal działa jak użyjesz Burning on the Sand.
Przy Burning działą również unopposed. Jezeli nikogo nie przydzieliles to pomimo ze challange nikt nie wygral atakujacy nadal dostaje 1 punkt za brak obronców. Genialna karta, w kazdym Martellowym decku x3 :)

Michałku zauwazylem w Twojej rozpisce nie ma karty (http://agot.dbler.com/index.php?view=ca ... alid=20679), a mysle ze warto sie nad nia zastanowic. Potrafi niezle zamieszac. Na ostatnim Trojmiejskim turnieju wygralem partie dzieki tej karcie (Zablokowalem u przeciwnika "Make an Example"). Od tej chwili honorowe miejsce zawsze :)

Co do wyboru WHI czy AGoT, to oczywiscie polecam tego drugiego :) Dla miłośników prozy Martina pozycja obowiązkowa. Inwazja jest bardziej dynamiczna, krótsza (zazwyczaj, choc rush deck w AGoCie również szybko kończy partię), mialem wrazenie ze wymaga mniejszego kombinowania. To taki prostszy i bardzo kolorowy Magic, który przyjmie się dobrze bo mozna partie rozegrac na przysłowiowej przerwie. Generalnie WHI jakoś mnie nie porwał, ale mam znajomych którzy to samo odczówali w stosunku do AGoTa a w Inwazje pocinaja równo. Takze zgodze się z przedmówcami, musisz wybrac sam, który swiat, mechanika bardziej Cie kreci, szczegolnie ze obie (AGoT na pewno) mozesz przetestowac online.
Pozdrawiam serdecznie!

PS. Michałku wspominales ze u was nikt nie gra Lannisterami, czy w zwiazku z tym macie moze karty z poszczegolnych chapterow na sprzedaz/wymiane? Generalnie gram Martellami, ale myslalem nad zlozeniem wlasnie Lanni z tym ze w Trojmiesice bede juz 5 grajacy tym rodem i dostepu do kart praktycznie zadnego hehe.
ashura
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2010, 18:05

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ashura »

Witam! :)

Ostatnio zakupiłem AGOT + Lords of Winter i Kings of the Sea ;) Jestem w fazie uczenia się grać (1 partyjka w melee i około 8 w joust) i wątek jest bardzo przydatny w rozwianiu paru wątpliwości. Planuje jeszcze zakupić Kings of the Storm i Princes of the Sun ale to dalsze plany.

Mam jedno pytanko - jak wygląda stan osobowy graczy AGOT w Warszawie? W wątku widziałem parę osób z Warszawy :)
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: JB »

Serenicus pisze:Przy Burning działą również unopposed. Jezeli nikogo nie przydzieliles to pomimo ze challange nikt nie wygral atakujacy nadal dostaje 1 punkt za brak obronców.
Rulebook str. 15:
Unopposed Challenges
During the “Resolve” step of any challenge, if the attacker wins the challenge, and the defender had a total STR of 0 (or no defending characters), then the attacker claims 1 bonus power for his or her House from the power pool.

Wiec nie dziala, skoro atakujacy nie wygral.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, 20:26 przez JB, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Serenicus pisze: Michałku zauwazylem w Twojej rozpisce nie ma karty (http://agot.dbler.com/index.php?view=ca ... alid=20679), a mysle ze warto sie nad nia zastanowic. Potrafi niezle zamieszac. Na ostatnim Trojmiejskim turnieju wygralem partie dzieki tej karcie (Zablokowalem u przeciwnika "Make an Example"). Od tej chwili honorowe miejsce zawsze :)
Nieobecność He calls it thinking to nie przypadek. Jest dobra, natomiast z czegoś zawsze trzeba zrezygnować, żeby weszło coś innego i tym razem wyrzuciłem i powiem szczerze nie tękniłem ;)
Serenicus pisze: PS. Michałku wspominales ze u was nikt nie gra Lannisterami, czy w zwiazku z tym macie moze karty z poszczegolnych chapterow na sprzedaz/wymiane? Generalnie gram Martellami, ale myslalem nad zlozeniem wlasnie Lanni z tym ze w Trojmiesice bede juz 5 grajacy tym rodem i dostepu do kart praktycznie zadnego hehe.
[/quote]
NIgdy tak nie powiedziałem ;) tym bardziej, że sam mam złożony deck Lannisterów, a kolejna osoba ma zamiar zacząć grać i właśnie Lannisterów sobie upodobała (po grze moją talią). Ja osobiście nie rozstaję się z kartami (bo nigdy nie wiadomo czym zechcę grać), ale niewykluczone, że ktoś coś na sprzedaż będzie miał. Polecam wycieczkę na nasze sztabowe forum - tam zagląda więcej osób niż tutaj.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Serenicus »

Mam pytanie jeszcze o zasady. Jezeli karta wymaga kneel charaktera ale nie ma napisane ze musi byc pod moja kontrola to rozumiem, ze moge zneelowac charakter przeciwnika np tak? Oto przykladowe karty, ktore budza moja watpliwosc (http://agot.dbler.com/index.php?view=ca ... alid=20160), (http://agot.dbler.com/index.php?view=ca ... alid=20534). Dzięki za odpowiedz.

Michałku, mówiłeś ze na waszym turnieju nikt nie gral lannisterami, pewnie zbyt pochopnie to odebralem jako ze nikt z was nimi nie gra. Szkoda ze tak nie jest :P Przydaloby mi sie pare kart, ale nie usmiecha mi sie kupowac calego chaptera, dla jednej karty (dystrybucja u lannisterow jest naprawde straszna) ;/
ODPOWIEDZ