A Game Of Thrones LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: JB »

Jesli to jest koszt jaki trzeba zaplacic, by jakis efekt mial miejsce (w formie tekstu na karcie 'do smth to do smth'), to musi to byc postac, ktora kontrolujesz. W kazdym innym przypadku, jesli nie jest to sprecyzowane, mozesz 'kleknac' dowolna postac.

Tak wiec w przypadku You've Killed the Wrong Dwarf! mozesz kleknac dowolna non-noble postac, a nastepnie polozyc na nia powerka. w Death by Payne zas klekniecie postaci jest kosztem i musi to byc postac, ktora kontorlujesz.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

JB pisze:Wiec chyba nie dziala, skoro atakujacy nie wygral.
Zgadza się.
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Serenicus »

Dzięki za szybkie wyjasnienie. Ja mam jeszcze pytanie odnosnie plotow ze słowkie City. Kazdy z nich robi efekt za X, gdzie X to ilosc uzytych plotow z tym slowkiem. Czy w zwiazku z tym dopiero co wystawiony plot rowniez sie liczy, czy liczymy bez niego? (Pytanie czy jak zagram plot z city jako moj pierwszy plot, to czy wywrze on jakikolwiek efekt).
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Serenicus pisze:Czy w zwiazku z tym dopiero co wystawiony plot rowniez sie liczy, czy liczymy bez niego?
Zwróc uwagę, że chodzi o ploty w "used pile". Twój dopiero co wystawiony plot, nie jest w used pile, jest "revealed".
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Serenicus »

Tak niestety myslalem, aczkolwiek mialem nadzieje ze jest inaczej hehe :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Czy mając na stole Xaro's Home, jeśli zagrywam attachment, mogę wielokrotnie skorzystać z jego Response'a? Tj. czy mogę klęknąć więcej infulence'a żeby dociągnąć więcej kart, czy na każdy attachment tylko raz?
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: JB »

FAQ
(2.4) Responses Per Trigger
If a response or passive ability is triggered, the effect can only occur once per trigger.

Czyli w wypadku Xaro's Home - raz na zagrany attachment.

Pamietaj tez, ze takie same responsy na roznych kartach sa traktowane jako osobne efekty. Jakby np. Xaro's Home nie byl unique i mialbys ich trzy na stole, to na jeden zagrany attachment moglbys odpalic je wszystki trzy, oczywiscie kazdy osobno i za kazdy placac influencem osobno.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Tak sądziłem, ale zawsze warto spróbować ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

ashura pisze:Mam jedno pytanko - jak wygląda stan osobowy graczy AGOT w Warszawie? W wątku widziałem parę osób z Warszawy
W sumie to też jestem ciekaw, jak to wygląda w Warszawie, więc dołączę się do pytania :)
ashura pisze:Planuje jeszcze zakupić Kings of the Storm i Princes of the Sun ale to dalsze plany
Co do Twoich planów zakupowych, zarówno Princes of the Sun jak Kings of the Storm polecam/ Zwłaszcza ten drugi to BARDZO dobra podstawa do zbudowania talii.
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

Grzechu pisze:Fajna talia, też gram Bara na knightach. Jeśli chodzi o sugestie to:

1) nie masz ani jednego Fox Teeth, a będąc pierwszym ta karta jest nieoceniona
2) Melisandre z RotO jest o wiele lepsza na rushowy deck niż ta z CS
3) Zamiast Distinct Mastery wolę używać Obey the King (KotStorm)
4) Lightbringer jest zawsze mile widziany :D
5) Knights of the Storm są fajni, żeby uzyskać pierwszeństwo, a to ważne w rushowym decku. Poza tym mają Renown i Knight
ad 1) W niedzielę na Gratislavii przekonałem się, że faktycznie nieoceniona
ad 2) Zgadza się, ale nie mam, póki co...
Rogue30 pisze:jak mniemam fruszu wziął Mel z CS, bo się obawiał Red Vipera (chyba słusznie).
jak wyżej, to nie obawa przed Red Viperem :)
ad 3) Nie byłem pewien, ale teraz również przychylam się raczej do Obey the King
ad 4) Przemyślę, aczkolwiek nie lubię attachmentów za 2 golda :P :twisted: Ale jak pogram więcej tą talią, to sprawdzę
ad 5) To również karta, którą miałem sprawdzić, ale ze względu na jej koszt póki co sobie darowałem. Niemniej uwaga jak najbardziej słuszna, dzięki!

Rogue30 pisze: Bardzo dobry deck, nie ma się do czego przyczepić, może poza tym, że powinieneś jednak wydać kasę na Ancient Enemies :p
A powiedz mi, Milk of the Poppy ci się przydało na turnieju?
Z tym Ancient Enemies masz 100% racji, zamierzam nadrobić braki. Co do Milk of the Poppy, to przydało mi się tylko w jednej partii na turnieju. Ale wziąłem ją głównie na wypadek Red Vipera i Lannisterów (Jhalabar Xho, Castellan of the Rock), których w Poznaniu nie było.Więc póki co zamierzam grać makowym mlekiem :)
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Serenicus »

A ja mam takie pytanie raczej zaczynajace wieksza dyskusje. Jak uwazacie, talia na Night Watchy po wprowadzeniu ograniczenia na North Agendy zda egzamin? Do tej pory mieszalo sie ich z wildlingami, teraz to raczej juz srednio taka hybryda sie sprawdzi. Pytam, bo talia jest mega klimatyczna i nawet zastanwaim sie nad ich zlozeniem, jednak z racji kwestii finasnowej wolalbym poznac opinie :D To samo sie tyczy nowo wprowadzanych Brotherhoodow, czy maja jakies wieksze szanse powodzenia? Dyskusje traktuje jako oficjalnie rozpoczeta :P :D
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

fruszu pisze:W sumie to też jestem ciekaw, jak to wygląda w Warszawie
A co, zamierzasz przyjechać? :p

A tak serio, to słabo jest, przynajmniej z tego co mi wiadomo. Widziałem około 8 osób z tym, że oni nie mogą się rozstać ze starą wersją a to nie to samo (zniechęca potencjalnych początkujących ani turnieju się nie zrobi). Tylko LCG to ja, mój przyjaciel, który ma mało czasu i jeden koleś. Bardzo jednak możliwe, że nie mam pojęcia o istniejących graczach LCG. W Wawie jest kilka sklepów i w każdym może być teoretycznie mini środowisko. Poza tym ktoś kupuje te karty (wiem na 100%), więc ludzie grają chociaż nie wiem czy to z tych co przyjdą zagrać do sklepu czy na turniej. Niestety z powodu pracy wciąż nie mogę "zadziałać" i się pokręcić po sklepach np. w soboty. Jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat, to ponawiam prośbę o kontakt. Marzy mi się turniej, czy chociaż "dzień AGOTa" u nas. Tak przy okazji, to uwielbiam takie sytuacje jak piszę do kogoś, kogo np. przyuważyłem na forum oficjalnym, że jest z Wawy, proponuję się spotkać pograć a on nawet nie odpisze... Kurde, przecież go nie pobiję. Nie wiem, boi się przegranej z doświadczonym graczem, czy jak?
Serenicus pisze:Jak uwazacie, talia na Night Watchy po wprowadzeniu ograniczenia na North Agendy zda egzamin?
Nie. Co oni mogą? Tylko Mur mają, a to za mało i defensywne tylko. Jeśli chodzi o Brotherhood, to już ludzie nimi grają. Postacie mają zarąbiste a jeszcze dojdzie kilka. Widziałeś Hollow Hill? Moim zdaniem już niedługo będą jakieś chore decki, o których testerzy nie pomyśleli.
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Serenicus »

Hollow Hill przegieta lokacja. Generalnie ona + neutralny dom i mozna zrobic zabójczą mieszanke najwazniejszych postaci z kazdego domu. Poki co mam za malo kart zeby cokolwiek kombinowac, ale nie minie wile czasu a w sieci na pewno zobaczymy jakis kosmos na 6 domow :)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Trochę z innej beczki. Pionek w Gliwicach na dniach, więc się grzecznie zapytuję, czy są chętni na rozpoczęcie rozgrywek Wielkiej Ligi AGoT'a :wink: . A na poważnie to można zorganizować mały turniej, spotkać się w realu (albo Auchanie :wink: ) i pograć poważnie. Myślę, że jakby pogadać z Trzewikiem, to kilka stołów w osobnym pokoju by się znalazło.
Awatar użytkownika
qotsa
Posty: 91
Rejestracja: 28 cze 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: qotsa »

Rogue30 pisze:
Poza tym ktoś kupuje te karty (wiem na 100%), więc ludzie grają chociaż nie wiem czy to z tych co przyjdą zagrać do sklepu czy na turniej.
No dobra... To się przyznam... :-)

Jestem fanem Game Of Thrones LCG, mimo iż do tej pory rozegrałem tylko 3 gry :-) i to tylko predefiniowanymi taliami z podstawki. Ale za to kupuję wszystkie kolejne dodatki i mam wszystkie karty elegancko poukładane w klaserze :-)

Niestety brak czasu (praca, rodzina, zajęcia dodatkowe) nie pozwala mi się poważniej zająć tym tematem - a chciałbym bardzo.

No ale skoro już się ujawniłem to może jednak uda nam się jakoś umówić i rozegrać kilka partii?
You Think I Ain't Worth A Dollar, But I Feel Like A Millionaire
-----------
Moje pasje:
http://www.boardgamegeek.com/user/gooser
http://jpgmag.com/people/jarek
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

qotsa pisze:No ale skoro już się ujawniłem to może jednak uda nam się jakoś umówić i rozegrać kilka partii?
Byłoby super. Publicznie odpowiadam i się cieszę, żeby zachęcić innych do ujawnienia :wink: a reszta na PW.
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: fruszu »

qotsa pisze:No dobra... To się przyznam...

Jestem fanem Game Of Thrones LCG, mimo iż do tej pory rozegrałem tylko 3 gry i to tylko predefiniowanymi taliami z podstawki. Ale za to kupuję wszystkie kolejne dodatki i mam wszystkie karty elegancko poukładane w klaserze
No to pierwszy agotowy coming out mamy za sobą. Następne proszę :)
A brak czasu i kupowanie kart do klasera rozumiem, bo są okresy czasu kiedy u mnie to wygląda podobnie. Z tą różnicą, że ja nie mam wszystkich dodatków :twisted:
Grzechu pisze:Trochę z innej beczki. Pionek w Gliwicach na dniach, więc się grzecznie zapytuję, czy są chętni na rozpoczęcie rozgrywek Wielkiej Ligi AGoT'a . A na poważnie to można zorganizować mały turniej, spotkać się w realu (albo Auchanie ) i pograć poważnie. Myślę, że jakby pogadać z Trzewikiem, to kilka stołów w osobnym pokoju by się znalazło.
No ja już się wprosiłem. Czekam, aż się Poznań wypowie. I Trójmiasto, i Rzeszów, i Wrocław i reszta, niekoniecznie ujawnionych graczy. Do Gliwic to wcale nie tak daleko, a pionek to święto, więc nawet się nie zastanawiać!

PS: A na stronie FFG jeszcze nie ma "card of the week". Granda!
ashura
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2010, 18:05

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: ashura »

Hej,

Jesli chodzi o Warszawe to ja tez bardzo chetnie zagram. Teraz to tylko kwestia dogadania sie :)
Co do Twoich planów zakupowych, zarówno Princes of the Sun jak Kings of the Storm polecam/ Zwłaszcza ten drugi to BARDZO dobra podstawa do zbudowania talii.
Grudzien miesiac prezentow, wiec na pewno jeden albo drugi sie zjawi :)
Awatar użytkownika
Serenicus
Posty: 46
Rejestracja: 29 lip 2010, 15:04
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
Been thanked: 3 times

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Serenicus »

O prosze dwoch nowych graczy. Serdecznie witamy i jednoczesnie zapraszmy pozostalych, ktorzy w ukryciu sledza nasze rozmowy aby rowniez sie ujawnili :)
Na pionek bardzo chetnie bym przyjechal, ale sa 2 glowne problemy. Termin mi srednio pasuje i niestety finansowo podroz by mnie zjadla. Ech studenckie zycie.... Moze jak bedize gdzies blizej to uda sie pograc :)
Jednoczesnie zachecam i wrecz namawiam, aby po Pionkowym turnieju AGoT umiescic tutaj tytulem zwyczaju jakas mega obszerna relacje, ze zdjeciami i spisami deckow :P Ech, rozmarzylem sie :D
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Mi niestety nie pasuje termin Pionka :( a fakt, że bardzo daleko do Gliwic nie mamy. Niestety nie sądzę, aby tym razem ktoś z Poznania się wybrał.
A jak często jest pionek? Raz do roku, czy częściej? Bo kolejną edycję zaplanuję sobie z wyprzedzeniem, to na pewno się pojawię :)

I są już karty dnia na FFG :) Niiiice, nie dość, że Targaryenowie, to jeszcze Dothraki, których ostatnio sobie złożyłem... tylko nie miałem jeszcze okazji zagrać ;) tym nie mniej widzę potencjał w tym decku

Właśnie doczytałem kolejną rewelacyjną zapowiedź (plotkę), że kolejnym dużym rozszerzeniem mają być właśnie Targaryenowie :) nie mogę się już doczekać, bo mimo grania różnymi domami, oni nadal pozostają moim ulubionym ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Michałku pisze:Właśnie doczytałem kolejną rewelacyjną zapowiedź (plotkę), że kolejnym dużym rozszerzeniem mają być właśnie Targaryenowie
A gdzie to wyczytałeś? Bo jak na razie to była tajna informacja :wink:
Szybko chyba jednak nie wyjdą, bo dopiero niedawno skończyli testować.

Granda to jest to, że nadal nie ma zapowiedzianego następnego seta, a przecież już 4CP za nami.

A widzieliście to:
Obrazek
Pająk
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 18:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Pająk »

na marginesie zróbmy gdzieś w końcu porządne forum AGOTA z miejscem na decki, rozmowy o kartach, turniejach itp.. śmiało możemy założyć to u nas (http://www.spidergames.vizz.pl/forum/index.php) z osobnym działem ale nie wiem czy innym będzie to odpowiadało (adminami mogą być osoby takie jak Rogue)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 391
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Michałku »

Rogue30 pisze:
Michałku pisze:Właśnie doczytałem kolejną rewelacyjną zapowiedź (plotkę), że kolejnym dużym rozszerzeniem mają być właśnie Targaryenowie
A gdzie to wyczytałeś? Bo jak na razie to była tajna informacja :wink:
W zapowiedziach nowych kart w komentarzach o tym wspominają, cała grafika eventu w FFG była ozdobiona grafikami Targaryenów.
A Ty skąd wiedziałeś, że ich testowali? ;)

@Pająk nie wiem na ile rzeczywiście jest potrzeba osobnego forum AGoTa, ale w razie czego myślę, że mogę coś zrobić w tym kierunku, może nawet jakieś miejsce na serwerze się znajdzie.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Rogue30 »

Michałku pisze:A Ty skąd wiedziałeś, że ich testowali? ;)
Ma się te znajomości :wink:
Michałku pisze:nie wiem na ile rzeczywiście jest potrzeba osobnego forum AGoTa, ale w razie czego myślę, że mogę coś zrobić w tym kierunku, może nawet jakieś miejsce na serwerze się znajdzie.
Ja jestem za jakby co.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: A Game Of Thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Rogue30 pisze: A widzieliście to:
Obrazek
Już mnie świerzbi na myśl o złożeniu decku na Asshai i Shadows. Będzie pięknie, tylko nie ma kasy na chaptery :cry:
ODPOWIEDZ