artykuł o grach

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

artykuł o grach

Post autor: Meechauek »

witam serdecznie,

mam do przygotwania na angielski artykuł w języku lektoratu na wybrany temat (najlepiej zw. z ekonomią, ale inne tez przechodzą). Pomyślałem że fajnie cos będzie napisac o grach planszowych. jednak nie moge znalezc niczego co spełniałoby moje kryteria: było w j.ang i miało przynajmniej 7-8 stron tekstu.

HELP !!!!!!!
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: artykuł o grach

Post autor: Wladek »

Meechauek pisze:(...) było w j.ang i miało przynajmniej 7-8 stron tekstu.
To jak jest w końcu, Ty masz napisać czy znaleźć?

Jeżeli napisać to nie ma problemu- bierzesz na celownik top 10 BGG i omawiasz te tytuły ze względu na problemy decyzyjne, micro i macro management zasobami, strategie krótko i długofalowe, rachunek prawdopodobieństwa odpowiedzialny za błędy losowe oszacowań i ich wpływu na decyzje, strategie postępowania i rywalizacji pomiędzy graczami w kontekście game theory dodajesz wprowadzenie na temat dystynkcji nowych (oraz źródła podziału na eurogry, AT, logiczne i wszelkie hybrydy) i starych gier, jakieś optymistyczne podsumowanie i już masz 7-8 stron tekstu :mrgreen:
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: artykuł o grach

Post autor: mbork »

A jeśli znaleźć, to na BGG w dziale "fora" jest tego masę, np. długie recenzje czy artykuły o strategiach i taktykach w RftG;).
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: artykuł o grach

Post autor: Meechauek »

właśnie muszę go opowiedzieć, tzn przeczytać a później streścić. Na BGG nie potrafię niczego znaleźć... Any other sugestions? Mam jeden artykuł ale to o Monopoly (-_-) i w ostateczności opowiem o tym.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: artykuł o grach

Post autor: MichalStajszczak »

Jak to ma być artykuł z założenia związany z ekonomią, a chcesz, żeby był związany z grami, to poszukaj jakiegos artykułu o grze Cash Flow
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: artykuł o grach

Post autor: kwiatosz »

MichalStajszczak pisze:Jak to ma być artykuł z założenia związany z ekonomią, a chcesz, żeby był związany z grami, to poszukaj jakiegos artykułu o grze Cash Flow
Tylko przeczytaj go sobie w domu wcześniej z 50 razy, żeby potem podczas czytania nie parskać smiechem :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ