Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Jacek_PL »

stalker pisze:
sipio pisze:Hobbit Knizii
O, ale fajnie :)
A wiadomo czy to ten nowy ?
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Jarek B. »

Jacek_PL pisze:
stalker pisze:
sipio pisze:Hobbit Knizii
O, ale fajnie :)
A wiadomo czy to ten nowy ?
Ten nowy.
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Maddas »

poooq pisze:Borejko na swoim blogu ogłosił lokalizację "Pocket Dungeona", wkrótce pojawi się w ofercie wydawnictwa S.N.T.
Czy coś więcej słychać o w tym temacie?
cartonboardgames
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2010, 00:56

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: cartonboardgames »

CANNONADE STARFLEET

ZA DARMO DO POBRANIA:
http://www.cartonboardgames.com/
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Odi »

Phalanx Games wyda w czerwcu br grę card-driven, klona TS poświęconego 'jesieni ludów' 1989: Dawn of Freedom od GMT. Oczywiście w wersji PL

http://www.phalanxgames.pl/

PS
To nie do końca była prawda :wink:
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2011, 09:11 przez Odi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: yosz »

ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: stalker »

Galakta na swojej stronie podała, że polska premiera gry karcianej Władca Pierścieni jest planowana na 17.04.2011. Podobno tytuł będzie miał swoją premierę równolegle we wszystkich wersjach językowych.

http://galakta.pl/newspost_238.html
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: jax »

Odi pisze:Phalanx Games wyda w czerwcu br grę card-driven, klona TS poświęconego 'jesieni ludów' 1989: Dawn of Freedom od GMT. Oczywiście w wersji PL

http://www.phalanxgames.pl/
czyli wyda miesiąc wcześniej niż GMT? brawa dla Phalanxa :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: vaski »

Wczoraj t.j. 2011-04-25 Lacerta na swojej stronie zamieściła taki oto news:
"W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące planów na 2011 rok przekazujemy informację, że jesteśmy na finiszu rozmów dotyczących wydania dwóch tytułów z pierwszej trzydziestki BGG.
Jeśli wszystko pozytywnie się zakończy, premiery będą miały miejsce po wakacjach bieżącego roku.
Informacje o postępach publikowane będą na naszej stronie internetowej."

Jak myślicie co to będzie:
Twilight Struggle, Le Havre?
Czy może po najmniejszej linii oporu, niezależny językowo Brass?
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Arhtu »

Może nowa Goa? :D Stawiam na Dominant Species + TS (obie GMT, akurat pozycje 1 i 28). Osobiście liczę na Le Havre i El Grande, ale moje marzenia się nie spełniają. :evil: Jeśli będą to niezależne językowo gry (Caylus, Brass), to stracę wiarę w to wydawnictwo. :P
-
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: pan_satyros »

Obstawiam Le Havre i Goa, ewentualnie El Grande, grami GMT podobnież ma zająć się Lockworks (http://www.luzodajnia.pl/sklep/gry-bez- ... jenne-gmt/)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: stalker »

Ja też sądzę, że chodzi tu o Goa, bo gra ma zapowiadany już od dłuższego czasu dodruk (a właściwie nowe, zmienione wydanie). Ponieważ w tym samym czasie Philosophia ma wydać El Grande, a ta gra mi jakoś "pasuje" do profilu i typu gier wydawanych przez Lacertę, także (choć z nieco mniejszą pewnością) postawiłbym i na ten tytuł. Le Havre już troche przyschło, jakoś mi nie pasuje do teg planu, ale nie sprawdzałem, czy nie są teraz zapowiadane jakieś dodruki.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Tycjan »

pan_satyros pisze:Obstawiam Le Havre i Goa, ewentualnie El Grande, grami GMT podobnież ma zająć się Lockworks (http://www.luzodajnia.pl/sklep/gry-bez- ... jenne-gmt/)
GMT raczej nie jest skore to wydań narodowych swoich gier. Ale chciałbym się mylić :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: surmik »

DS po niemiecku, TS po niemiecku i francusku (ten drugi jest chyba nadal w planach) widać, że nie jest aż tak źle z tymi zagranicznymi wydaniami. A co do Lacerty, kumpel napisał do nich maila (obstawialiśmy TS) ale dostał info, że nie będzie to gra ściśle na dwie osoby :) Naturalnym wyborem będzie pewnie Le Havre + Brass/DS :) A może RftG? ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: yosz »

Myślę że Stalker trafił. Ja obstawiałem Goa i Le Havre - Goa ponieważ jest planowany doduk na ten rok. Ale jak stalker powiedział że Filozofia Games wydaje w tym roku tez El Grande to oczywiste jest dla mnie że to właśnie Goa i El Grande będą wydane. GMT jednak nie pasuje mi jakoś do Lacerty - ale oczywiście mogę się mylić ;) Wszystkie opcje zresztą brzmią nieźle dla polskiego rynku.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: vaski »

Wie ktoś może, kiedy będzie dostępny dodatek do Sabotarzysty?
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: jerrymagu »

Ja stawiam na gry:
Goa
Race for the Galaxy
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: maciejo »

pan_satyros pisze:grami GMT podobnież ma zająć się Lockworks (http://www.luzodajnia.pl/sklep/gry-bez- ... jenne-gmt/)
próbowałem coś wyciągnąć od gościa z luzodajni ale niestety milczał jak grób :( tak w sprawie podania konkretnych tytułów jak i odpowiedzi na pytanie kiedy w ogóle coś planują wydać.więc może to tylko blef i takie tam przechwałki :D ,ale z drugiej strony to są chyba poważni ludzie więc chciałbym się mylić.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: locworks »

maciejo pisze:próbowałem coś wyciągnąć od gościa z luzodajni ale niestety milczał jak grób :( tak w sprawie podania konkretnych tytułów jak i odpowiedzi na pytanie kiedy w ogóle coś planują wydać.więc może to tylko blef i takie tam przechwałki :D ,ale z drugiej strony to są chyba poważni ludzie więc chciałbym się mylić.
Jeden człowiek.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: maciejo »

locworks pisze:
maciejo pisze:próbowałem coś wyciągnąć od gościa z luzodajni ale niestety milczał jak grób :( tak w sprawie podania konkretnych tytułów jak i odpowiedzi na pytanie kiedy w ogóle coś planują wydać.więc może to tylko blef i takie tam przechwałki :D ,ale z drugiej strony to są chyba poważni ludzie więc chciałbym się mylić.
Jeden człowiek.
ok jeden człowiek 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Filip z Lublina »

No i co z tymi polskimi Piratami(Boomtown)?;)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: piton »

Co do Lacerty:Jeśli chodzi o El Grande czy Le Havre teraz po polsku ...kto chciał dawno dodrukował sobie tłumaczenia kart, poza tym po kilku rozgrywkach wszystko się zna na pamięć. Co do GOA - mam te grę po holendersku (nadal jest tam do kupienia), tyle tam tekstu do spolszczenia co kot napłakał. Chyba, że chodzi o dodruk to spoko, fajna gra warta reedycji. Natomiast pozostałe, wymieniane wyżej przez Was, niezależne językowo pozycje - jak będą wydane - to też lekka kpina. Takie moje zdanie. Rozumiem politykę firmy - klasyki, sama śmietanka, ale ja wolałbym coś nowego i faktycznie pozycje gdzie spolszczenie robi różnicę. Pożyjemy zobaczymy.
Na marginesie - Lacerta podaje info o grach późno, to samo pisali pół roku wcześniej...może chodzi o gry które spadły z 30 :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: GoldenDragon »

No i co z tymi polskimi Piratami(Boomtown)?;
Z tego co wiem, będą 17-tego :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: maciejo »

surmik pisze:DS po niemiecku, TS po niemiecku i francusku (ten drugi jest chyba nadal w planach) widać, że nie jest aż tak źle z tymi zagranicznymi wydaniami. A co do Lacerty, kumpel napisał do nich maila (obstawialiśmy TS) ale dostał info, że nie będzie to gra ściśle na dwie osoby :) Naturalnym wyborem będzie pewnie Le Havre + Brass/DS :) A może RftG? ;)
chyba masz rację.oferta niby już jest ale o teminie wydania informacji już nie :(
http://www.cosimshop.de/Cosims/Card-Dri ... :2347.html
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Cin »

piton pisze:Co do Lacerty:Jeśli chodzi o El Grande czy Le Havre teraz po polsku ...kto chciał dawno dodrukował sobie tłumaczenia kart, poza tym po kilku rozgrywkach wszystko się zna na pamięć. Co do GOA - mam te grę po holendersku (nadal jest tam do kupienia), tyle tam tekstu do spolszczenia co kot napłakał.
Ja jednak zaryzykuję twierdzenie, że jest duuużo więcej tych, którym się nie chciało niczego dodrukowywać, z powodu bariery językowej nie przeszli nawet przez pierwszą rozgrywkę, uczenie się kart na pamięć nie jest dla nich żadną przyjemnością a kupienie gry po holendersku brzmi jak absurdalny żart :)
ODPOWIEDZ