havana - faza 3

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
lexis_2005
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:04

havana - faza 3

Post autor: lexis_2005 »

Witam,
poniżej część instrukcji dotycząca fazy 3 gry Havana.

Faza 3: Zagranie nowych kart akcji. Każdy gracz zgodnie z kolejnością swojego numeru
wybiera kartę akcji spośród wszystkich posiadanych w ręce i umieszcza ją zakrytą na wierzchu jednej z dwóch kart leżących odkrytych przed sobą.
Uwaga: Kolejność wybierania kart i układania ich przed sobą jest tą samą, która obowiązywała w Fazie 1 (zgodnie z numeracją odkrytych kart)!
Gdy wszyscy gracze położyli już zakrytą kartę na jednej ze swoich odkrytych kart, odrzucają na własny stos kart odrzuconych kartę przykrytą, a w zamian odkrywają kartę dołożoną przed chwilą. Karty należy ułożyć w odpowiedniej kolejności: karta o niższym numerze musi leżeć po lewej stronie karty o wyższym numerze.

Moje wątpliwości:
Nie za bardzo rozumiem, na którą kartę z dwóch odkrytych mam położyć tę zakrytą.
Na dowolną?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
MsbS
Posty: 885
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: havana - faza 3

Post autor: MsbS »

lexis_2005 pisze:Witam,
poniżej część instrukcji dotycząca fazy 3 gry Havana.

Faza 3: Zagranie nowych kart akcji. Każdy gracz zgodnie z kolejnością swojego numeru
wybiera kartę akcji spośród wszystkich posiadanych w ręce i umieszcza ją zakrytą na wierzchu jednej z dwóch kart leżących odkrytych przed sobą.
Uwaga: Kolejność wybierania kart i układania ich przed sobą jest tą samą, która obowiązywała w Fazie 1 (zgodnie z numeracją odkrytych kart)!
Gdy wszyscy gracze położyli już zakrytą kartę na jednej ze swoich odkrytych kart, odrzucają na własny stos kart odrzuconych kartę przykrytą, a w zamian odkrywają kartę dołożoną przed chwilą. Karty należy ułożyć w odpowiedniej kolejności: karta o niższym numerze musi leżeć po lewej stronie karty o wyższym numerze.

Moje wątpliwości:
Nie za bardzo rozumiem, na którą kartę z dwóch odkrytych mam położyć tę zakrytą.
Na dowolną?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Ten mechanizm działa tak:

1. Masz przed sobą dwie odkryte karty - dwie postacie z poprzedniej rundy. W kolejnej rundzie musisz jedną z tych postaci zamienić na kartę "z ręki".
2. Na tę postać, którą chcesz zmienić, kładziesz zakrytą (czyli postacią do dołu) kartę z ręki.
3. To samo robią pozostali gracze (według takiej kolejności, jaka była w trakcie rundy). Każdy kolejny widzi, którą z dwóch kart wymieniasz, ale nie wie, na co.
4. Teraz każdy odrzuca przykrytą kartę na swój stos kart odrzuconych, a tę nową kartę odkrywa. Dzięki temu każdy ma znowu dwie karty odkryte.
5. Te dwie karty każdy układa tak, żeby ta z mniejszym numerem była po lewej. Kolejność graczy w następnej rundzie będzie określona przez tę dwucyfrową (dwie karty) liczbę.
lexis_2005
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:04

Re: havana - faza 3

Post autor: lexis_2005 »

Czyli wymieniam dowolną kartę.
W takim bądź razie najlepszym zagraniem na samym początku gry będzie karta "2 Ochrona", (która pozwala graczowi na bezpieczne zbieranie peso oraz materiałów budowlanych, ponieważ chroni przed Złodziejami oraz Poborcami podatkowymi) i inna dowolna karta. I ta karta "2 Ochrona" zostaje na stole do końca rundy aby nikt nie zabrał mi pieniędzy i materiałów budowlanych, dobrze myślę???
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: havana - faza 3

Post autor: cezaras »

to duże uproszczenie
oznacza to, że pozostałe karty grasz tylko po jednym razie, a dodatkowo mając najmniejsza dwójeczkę, możesz nie mieć co zbierać (a potem czego bronić)

zagrasz dwa razy i sam zobaczysz ... :)
ODPOWIEDZ