Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Hunterka
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2011, 16:25

Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: Hunterka »

Witam,
chciałabym kupić mamie (60 lat) jakąś grę planszową, w którą mogłaby sama grać (niepracująca emerytka). Moja mama zaczyna mieć problemy z pamięcią i koncentracją. Ostatnio zaczyna być to już bardzo zauważalne. Chciałabym ten proces starzenia się jakoś spowolnić, stąd pomysł o kupnie planszóweczki. Może jakaś gra przyczyniłaby się choć trochę do zahamowania nieuchronnego :(

Ostatnio sama wpadłam w szał grania na planszóweczkach (są cudowne!), ale nie posiadam jeszcze tak obszernej wiedzy, aby móc wybrać coś najodpowiedniejszego. Poza tym gier jest tak strasznie duuuużooooo :D

Znając moją mamę, myślę, że z góry można odrzucić:
1. wszystkie gry, w których trzeba układać jakieś wzorki,
2. gry z małymi/ drobnymi elementami.
Takie gry mogłyby się okazać uciążliwe i przez to nieprzyjemne, gdyż moja mama jako osoba starsza ma już też problemy ze wzrokiem.

WAŻNE, aby mogła grać w grę sama (mieszka sama).

Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze gry :D
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: _________________________ Planszóweczka dla OSOBY STARSZ

Post autor: srokaplotkara »

To ja zaproponuję Ingenious. Ma tryb na jedną osobę, nie jest trudny, symbole na kafelkach są bardzo dobrze widoczne. Proste zasady.
Polecam :)
Hunterka
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2011, 16:25

Re: Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: Hunterka »

Super! Dziękuję za info. A w której wersji: angielskiej czy polskiej (Geniusz)?

A czy się różni tak wskazana przez Ciebie od tej: http://www.rebel.pl/product.php/1,4/200 ... nious.html ?

Proszę o jeszcze jakiś typ, bo chciałabym kupić mamie kilka gier, żeby jej się jedna nie znudziła.
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: arturion »

Co do Ingeniousa i Geniusza, to to samo, tylko, że to drugie ma po prostu ładne polskie pudełko, sama gra oczywiście nie ma żadnych napisów.
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: srokaplotkara »

Tak właśnie, to ta sama gra. Ja mam akurat wydanie angielskie. Ale skoro gra jest niezależna językowo, to wydanie właściwie zbytnio nie gra roli. Na pewno lepiej kupić polską, bo instrukcja i pudełko jest po polsku.
A z propozycji to jeszcze mogę polecić Blokusa.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: FormatC »

Może jakieś łamigłówki by się nadały, np. mojej mamie b. podobał się Rush Hour... :)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: bartek_mi »

FormatC pisze:Może jakieś łamigłówki by się nadały, np. mojej mamie b. podobał się Rush Hour... :)
polece tez przesliczne "czekoladki" czyli "chocolate fix" (choc malo zagadek - moze bedzie jakis dodatek...)
w ogole z produkcji "think fun" mozna cos znalezc sympatycznego

na GF byl test lamiglowek granny i byly polecane
Dice Hate Me :(
Hunterka
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2011, 16:25

Re: Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: Hunterka »

O super, że polecacie mi tyle gier. Coś tak czuję, że będę je wszystkie po kolei kupować. Mamuśka się na pewno ucieszy. Bardzo mi się spodobała Rush Hours :)

Dzisiaj w sklepie polecili mi Lonpos 505. Co sądzicie o tej grze? Ktoś próbował już swoich sił w niej?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: FortArt »

Układanie wzorków odrzucasz, ale co powiesz na układanie kształtów?
Tangram
tych zadań są setki, łatwych i trudnych

Tylko poszukaj solidnego wydania z drewnianymi klockami, a nie tekturowych kartoników.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Hunterka
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2011, 16:25

Re: Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: Hunterka »

Wow, to jest to i do tego cenowo rewelacyjnie! To też kupię mamuśce.

Znalazłam taką wersję Tangramu: http://allegro.pl/tangram-w-metalowej-p ... 60351.html
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Planszóweczka dla OSOBY STARSZEJ

Post autor: FortArt »

Cieszę się, ze się spodobało. Tu masz multum różnych do wyboru
http://www.tropy.pl/rozegrane.php?go=dzial&did=176
Ja mam tę wersję podpisaną jako "Tangram - puzzle edukacyjne".

Tak tylko utrudniam wybór :)

PS. Z podobnych układanek jest Pentomino, ale tu masz do wyboru albo tekturkę za 9 zł (i nie ma w niej zadań), albo drewno za 85 zł.
PS2. Jak Rush Hour Ci się spodobało to dość zbliżony jest Port Lotniczy. Przeźroczyste "szybki" z samolotami nakładasz na mapkę. 4 poziomy, razem 48 zadań. Tu ładnie widać i kształty szybek i mapki wszystkich typów:
http://dragonus.pl/index.php?products=p ... od_id=2189
PS3. A ja bym Cię do tych wzorków jednak zachęcał. Kup coś z serii Tantrix. Może Tantrix Odkrywanka (~19zł) na początek. Bierzesz 3 kafelki i układasz tak by powstała pętla w podanym kolorze, a potem to samo z 4 kafelkami, 5, ... 10.
http://www.jaapsch.net/puzzles/tantrix.htm#discsol
(! link do rozwiązań, jeśli ktoś ma pamięć fotograficzną proszę nie klikać !)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
ODPOWIEDZ