through the ages

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
folik
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2009, 08:46

Re: through the ages

Post autor: folik »

Ostetecznie po zebraniu wszystkich uwag pojawiła się poprawiona wersja przetłumaczonych kart. Gdyby ktoś był ciekaw jak wyglądają to można je znaleźć tutaj: link BGG
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: Don Simon »

Czy ktos (salou?) ma zrobione jakies PDFy z tymi nowymi kartami? Tak, zeby to wydrukowac na papierze A4 i wymiary pasowaly do kart?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
folik
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2009, 08:46

Re: through the ages

Post autor: folik »

Jeżeli możesz w momencie drukowanie ustawić ręcznie wysokość i szerokość, to wpisz [18.80 x 26.98].
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: through the ages

Post autor: salou »

Don Simon pisze:Czy ktos (salou?) ma zrobione jakies PDFy z tymi nowymi kartami? Tak, zeby to wydrukowac na papierze A4 i wymiary pasowaly do kart?
Ktoś Salou ?? :lol: , tak mam taki plik który jest gotowy do druku są to 4 arkusze z kartami. Plik ma 50 mb więc pocztą go nie wyślę. Chyba że jakoś tak nocą bo raczej w ciągu dnia nie da rady.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: Don Simon »

folik pisze:Jeżeli możesz w momencie drukowanie ustawić ręcznie wysokość i szerokość, to wpisz [18.80 x 26.98].
Sprobuje. To sie powinno na 1 stronie zmiescic?
salou pisze: Ktoś Salou ?? :lol: , tak mam taki plik który jest gotowy do druku są to 4 arkusze z kartami. Plik ma 50 mb więc pocztą go nie wyślę. Chyba że jakoś tak nocą bo raczej w ciągu dnia nie da rady.
No ktos, ale salou w szczegolnosci :). Ale Ty masz jakis dziwny format chyba? PDF ma 50 mega? :shock:
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: through the ages

Post autor: costi »

Jesli jest wysokiej jakosci i nie jest splaszczony, to nie widze problemu.

@salou - ja moge to powiesic na swoim koncie 4shared, nie bedziesz musial rozsylac nie wiadomo ile razy, podeslij mi na costi@purepc.pl
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
folik
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2009, 08:46

Re: through the ages

Post autor: folik »

Don Simon pisze:
folik pisze:Jeżeli możesz w momencie drukowanie ustawić ręcznie wysokość i szerokość, to wpisz [18.80 x 26.98].
Sprobuje. To sie powinno na 1 stronie zmiescic?
Tak, idealnie na jednej stronie 16 kart.
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: through the ages

Post autor: salou »

Nie napisałem nigdzie że to jest PDF. :wink:
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: through the ages

Post autor: Tolis »

Spotkalem sie z taka sytuacją:

Mam, robotnika w Work Pool, mam na styk Happiness (nie mam unhappy worker).
Gracz przedemną konczy ere, trace 2 żółte znaczniki.
Zaczyna się moja gra, zagrywam event a w current event wychodzi: Rebelion - Each player loses 2 civil action per discontent worker (this applies only to the player's next turn).

Kwestia kiedy musze wstawić robotnika z work pool na tor Happines.
Jeśli musze od razu (na zakonczenie ery) to powinienem stracic 2 akcje cywilne.
Jeśli moge to zrobić dopiero na koniec swoich ruchów (biorąc pod uwagę ze moge zbudowac inne budynki ktore daja mi happy face) to nie powinienem tracic tych 2 akcji.

Ktos wie jak jest poprawniej?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: zephyr »

Przede wszystkim - nie ma w oficjalnych regułach żadnego wstawiania robotnika na tor hapiness. (edit: oż jest, byłem pewien że to tylko standardowa praktyka nie opisana w instrukcji, ale nie zmienia to faktu że) Formalnie wszyscy są w worker poolu, ale przenoszenie ich na hapiness pozwala łatwiej zapamiętać że ruszanie tych robotników z worker poola nie jest najlepszym pomysłem.

W szczególności jak ktoś chce z jakichś powodów mieć powstanie to może ich zatrudnić jak zwykłych robotników.

Tracisz akcje cywilne bo masz za dużo niezadowolenia.

I tracisz dużo tych akcji cywilnych, niezadowolony pracownik to każda brakująca buźka (niezaleźnie od tego czy coś na niej leży czy nie). Nie zatrudnianie pracowników niezadowolonych chroni przed powstaniem, ale nie leczy samego niezadowolenia. Nie ma różnicy ilu pracowników jest na hapiness - każda brakująca buźka kosztuje akcję.

Event wchodzi w fazie eventu więc o możliwości budowy czegokolwiek do tego czasu nie ma mowy.

Jedyna wątpliwość jaką widzę to sformułowanie "next turn" dla aktualnego gracza, ale raczej chodzi o aktualnie wykonywaną turę niż przyszłą (to by było dziwne)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: Nataniel »

zephyr pisze:Jedyna wątpliwość jaką widzę to sformułowanie "next turn" dla aktualnego gracza, ale raczej chodzi o aktualnie wykonywaną turę niż przyszłą (to by było dziwne)
Chodzi o to, że strata akcji dotyczy to tylko 1 tury a nie na stałe.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: through the ages

Post autor: gocho »

Ciekawe czy lub kiedy powstanie karta nowego polskiego cudu: figury ze Świebodzina ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: Nataniel »

gocho pisze:Ciekawe czy lub kiedy powstanie karta nowego polskiego cudu: figury ze Świebodzina ;)
To jest ich więcej niż jedna? :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: through the ages

Post autor: gocho »

Kart czy figur ;)

Też się zastanawiasz czy będzie ich więcej :)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: through the ages

Post autor: konev »

Chodzi Wam o Aragorna? ;)

Obrazek
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: through the ages

Post autor: uyco »

Lol :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: through the ages

Post autor: costi »

Nataniel pisze:
gocho pisze:Ciekawe czy lub kiedy powstanie karta nowego polskiego cudu: figury ze Świebodzina ;)
To jest ich więcej niż jedna? :)
He? Przeciez w tym zdaniu "figury" to dopelniacz liczby pojedynczej...

A demot zacny :D
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pirez
Posty: 18
Rejestracja: 29 lip 2009, 17:19
Lokalizacja: Marki k.Warszawy
Has thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: pirez »

Wydawałoby się, że pierwsze karty z Polakami pojawiły się dopiero z wydaniem Rebela, a tu proszę...

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... -king.html

:D
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: through the ages

Post autor: blazej »

Grałem ostatnio dwie partie z w TTA z osobą, która rozgrywała swoją 3 i 4 partię. U mnie była to odpowiednio 13 i 14 w przeciągu dwóch lat, czyli nie jestem jakimś pro graczem jeśli chodzi o TTA :wink: , ale większość partii do tej pory wygrywałem lub walczyłem o zwycięstwo.

Do czego zmierzam. Ostatnie dwie partie przegrałem 375 do 56 i 386 do 67. Często zdarzają się takie rozbieżności? Ponadto wynik 386 w czwartej partii jest chyba niezłym wynikiem.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: mst »

Jak na 2-osobowe partie wyniki faktycznie wysokie - podzieliłeś się ze zwycięzcą swoją kulturą? ;-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: through the ages

Post autor: Pjaj »

Wyniki wręcz nieprawdopodobne - wyglądają jak efekt kilku wojen przegranych o kilkadziesiąt punktów. Na pewno graliście dobrze? Czasami zapomina się np. o odejmowaniu z populacji po zakończeniu każdej ery.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: through the ages

Post autor: blazej »

Jak na 2-osobowe partie wyniki faktycznie wysokie - podzieliłeś się ze zwycięzcą swoją kulturą? ;-)
W pierwszej partii chciałem zagrać pokojowo - najpiew na Joannie, później planowałem Ghandiego, ale mi go sprzątnął. Następnie wojna o kulturę i po sprawie. Dodatkowo jako, że był silniejszy militarnie ściągnął wszystkie kolonie + James Cook do tego.

W drugiej nie wiem co poszło źle. Do połowy gry byłem we wszystkim lepszy, ale z różnych względów odpuściłem lepsze technologie wojskowe i w efekcie znowu przegrałem przez zlekceważenie siły militarnej.

Pjaj napisał(a):
Wyniki wręcz nieprawdopodobne - wyglądają jak efekt kilku wojen przegranych o kilkadziesiąt punktów. Na pewno graliście dobrze? Czasami zapomina się np. o odejmowaniu z populacji po zakończeniu każdej ery.



Raczej dobrze. Populację odejmowaliśmy. Dobrze trafiłeś, że to był efekt przegranych wojen. W pierwszej partii jednej, a w drugiej dwóch. Kolega miał 60 siły militarnej + 30 z poświęconych jednostek, a ja łącznie 30. Rozumiem, że można poświęcać jednostki w wojnie i w efekcie mieć więcej niż 60?
Marc
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2008, 11:46
Lokalizacja: Poznań

Re: through the ages

Post autor: Marc »

blazej pisze:W pierwszej partii chciałem zagrać pokojowo - najpiew na Joannie, później planowałem Ghandiego, ale mi go sprzątnął. Następnie wojna o kulturę i po sprawie. Dodatkowo jako, że był silniejszy militarnie ściągnął wszystkie kolonie + James Cook do tego.
Mając Ghandiego nie można wypowiadać wojen, więc chyba jednak coś źle graliście.
No chyba, że sam zaatakowałeś mając zdecydowanie za mało siły ;)

I tak, można osiągnąć więcej niż 60 siły podczas poświęcania wojska.
Marc
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: mst »

Można komuś sprzątnąć z toru Gandiego ale go nie wystawiać. ;-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: through the ages

Post autor: blazej »

mst pisze:Można komuś sprzątnąć z toru Gandiego ale go nie wystawiać. ;-)
Dokładnie tak. Dodatkowo nie mógł mieć wystawionego lidera z trzeciej epoki. Tu się wszystko zgadzało. Miał Cooka z drugiej na stole, a Ghandiego z trzeciej na ręku.
ODPOWIEDZ