(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Dzisiaj udało mi się zagrać w Indonesię razem z Bartem i Jaxem.

Tym razem poszedłem w produkcję. Z początku trochę odstawałem, bo zacząłem z boku, gdy pozostała dwójka dzieliła się wpływami w centrum mapy, jednak później było już lepiej. Zobaczyłem jak silny jest mnożnik kolejności, kiedy w decydujących rundach zapewniłem sobie prowadzenie. Jak zawsze było też wiele interesujących licytacji, dla mnie szczególnie ciekawe były:
Firmy gumowe kupione tak, że nie jestem pewien czy było warto,
Firma produkująca Siap Faji, ważna licytacja, nie byłem do końca pewien kto na niej skorzysta (gdybym wygrał licytację mógłbym teoretycznie połączyć potem te dwie firmy, łączenie firm Siap Faji jest bowiem dozwolone),
Firma transportowa kupiona przez Barta w ostatniej rundzie.

Ponieważ rozmawialiśmy z Bartkiem o słabości czystego transportu, wpadł mi do głowy pomysł, co można było zrobić. Otóż łączyć firmy na zasadzie ryż z ryżem, przyprawy z przyprawami. Gdyby będąc właścicielem firmy transportowej wystawiać na licytację takie firmy można by albo tanim kosztem sporo zarobić (nie płacąc za transport i wygrywając licytację), albo też zmusić pozostałych graczy do wysyłania 10 ryży po całej mapie za niebotyczny koszt.

Dziękuję za grę i mam nadzieję, że uda nam się jeszcze zagrać w tym gronie :D
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: fluor »

Dzięki za partię w Pret-a-Porter. Pierwszy raz grałem na czterech graczy i w sumie nie rozczarowałem się - na planszy było odpowiednio ciasno, a tempo aż tak strasznie nie spadało. Dało się też zachować orientację w tym kto jaką cechę może wygrać. Taktyka na ilość opłaciła się, dzięki czemu udało się zebrać wynik ponad 300 tys., między innymi dzięki inwestycji w dom kredytowy już na samym początku. Kolejny (drugi już) raz negocjator okazał się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.
W dwóch ostatnich miesiącach wystawowych zabrakło gwiazdek, chyba trzeba będzie zrobić kilka tokenów 5-gwiazdkowych.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Przemekk pisze:Dziękuję za grę i mam nadzieję, że uda nam się jeszcze zagrać w tym gronie :D
Musowo ;) Bardzo dobra, na wysokim poziomie, emocjonująca i płynna rozgrywka :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

Piszesz, że miałeś dobry mnożnik, ale również że mogłeś połączyć 2 x siap faiji. Do tego trzeba mergera na poziomie 4. Ile rund graliście?
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

Gra trwała 8 rund, nikt nie doszedł do Merge 4.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

melee pisze:Piszesz, że miałeś dobry mnożnik, ale również że mogłeś połączyć 2 x siap faiji. Do tego trzeba mergera na poziomie 4. Ile rund graliście?
Chodziło mi o to że mógłbym tak zrobić, jeśli wygrałbym licytację i rozwinął merge kosztem czegoś innego. Jednak jej nie wygrałem, więc problem się rozwiązał. Przepraszam za nieścisłość. Jeśli się nie mylę to na koniec miałem, kolejność na 3 poziomie, sloty na 4, merge na 2 poziomie, rozwój na 2 poziomie, Hull na 2 poziomie, czyli mi też wychodzi 8 rund.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Atamán »

Wczoraj miałem okazję uczestniczyć w niezwykle żywiołowej partyjce Brassa. Podobało mi się. Tak dzielnie broniłem Birkenhead czy to odwołując się do instrukcji, czy to budując tory gdzie popadnie, że w końcu sam się pomyliłem o 1£ w swoich wyliczeniach i nie byłem w stanie postawić tam statku w ostatniej turze :P


Najlepsze były jednak komentarze nad planszą, wyśmiałem się przednio. Dzięki za grę!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

Ja też dziękuje, grało się jak zwykle fajnie.
Ataman konkretnie oklepał nas w Brassa. Na więcej rozgrywek z powodów towarzyskich zabrakło już czasu ;) Grałem jeszcze ok 1 w nocy w Manouvra, ale byłem po wielu piwach i nie byłem juz na Politechnice. Więc to się nie liczy chyba :D
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

Przemekk pisze:
melee pisze:Piszesz, że miałeś dobry mnożnik, ale również że mogłeś połączyć 2 x siap faiji. Do tego trzeba mergera na poziomie 4. Ile rund graliście?
Chodziło mi o to że mógłbym tak zrobić, jeśli wygrałbym licytację i rozwinął merge kosztem czegoś innego. Jednak jej nie wygrałem, więc problem się rozwiązał. Przepraszam za nieścisłość. Jeśli się nie mylę to na koniec miałem, kolejność na 3 poziomie, sloty na 4, merge na 2 poziomie, rozwój na 2 poziomie, Hull na 2 poziomie, czyli mi też wychodzi 8 rund.
8 to dużo. U mnie jakoś chyba zawsze kończyło się ok. 6. Połączenie dwóch siap faiji niewiele by ci dało, tylko wolny slot, a ryzyko przejęcia przez kogoś.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

melee pisze:8 to dużo. U mnie jakoś chyba zawsze kończyło się ok. 6. Połączenie dwóch siap faiji niewiele by ci dało, tylko wolny slot, a ryzyko przejęcia przez kogoś.
melee, przecież nie wiesz jaka była sytuacja, nie wiem jak można tak wypowiadać się na sucho :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Dziękuję za miłe gry! Najpierw był Navegador w 5 osób - dosiadłem się pod koniec rozkładania i okazało się, że mam tłumaczyć :lol: Gratulacje dla Andreusa - niajk mu się maszynka nie zacinała :wink: . Ja natomiast sam sobie wciąż blokowałem rozwój (np. zużywając rzeczy, których bardziej potrzebowałbym za chwilę) i chyba tylko skromne doświadczenie pozwoliło mi uratować 3 miejsce. I niech ktoś powie, że w tej grze nie można przeszkadzać :mrgreen: Ciekawostka: aż 3 osoby (miejsca 2-4) zebrały po 50 punktów. Karta Navegadora na wagę złota :lol: . Partia trwała zaledwie godzinę :shock: :mrgreen:
Później niestety wszyscy siedzieli przy mózgożerach (nie licząc paru osób przy b. lekkich pozycjach, no a nie po to zwykle przychodzę na spotkanie, by grać dwie rzeczy o małym kalibrze) :x Już chciałem się zbierać do domu, ale po jakimś czasie jeden skład się rozsypał wskutek zgubienia kostki (wyrazy współczucia :wink: ) i udało mi się przeforsować Mykerinosa z Nilem (mym zdaniem dodatek ładnie rozbudowuje grę, nie gubiąc jej tempa i klimatu). Tym razem gratulacje dla Nicomachosa... zebrał aż 13 kafli :shock: Udało mi się wywalczyć drugie miejsce, może częściowo dzięki doświadczeniu (acz to moja chyba trzecia partia w życiu, a pierwsza z Nilem), bo nic nie robiłem b. dobrze.
Potem przedstawiałem jeszcze Nichomachosowi Zombiaki II, acz ze świadomością, że maluśko czasu zostało... faktycznie nie skończyliśmy, ale grunt, że podobało mu się :)

Atmosfera była b. miła. Jednak przy skróconym czasie na spotkanie zaczyna być ciężko zagrać bez umawiania w coś ciężkiego :evil: ... I nie chodzi o długie myślenie, tylko trudności organizacyjne. Przyszedłem po 16, a do 21.30 ostatecznie tylko ok. 2h spędziłem grając :cry: Agresor zaczyna dla mnie pod tym względem przegrywać z kawiarniami, gdzie można siedzieć zwykle o jakąś godzinę dłużej i jakoś łatwiej się dopchać do dobrej gry :roll:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

jax pisze:
melee pisze:8 to dużo. U mnie jakoś chyba zawsze kończyło się ok. 6. Połączenie dwóch siap faiji niewiele by ci dało, tylko wolny slot, a ryzyko przejęcia przez kogoś.
melee, przecież nie wiesz jaka była sytuacja, nie wiem jak można tak wypowiadać się na sucho :)
właśnie na sucho próbuję sobie wyobrazić sytuację, w której się to może opłacać
musi być bardzo specyficzna: masz merge na 4 (nigdy takiego nie widziałem), potrzebujesz slotu, a nikt z gotówką nie ma wolnego slotu, aby przejąć tę łączoną firmę
za to nie pamiętam jakie są zasady przy łączeniu dwóch swoich firm - czy i tak w licytacji trzeba mieć gotówkę na przejęcie? pewnie tej mniejszej, jeśli już
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

melee pisze: właśnie na sucho próbuję sobie wyobrazić sytuację, w której się to może opłacać
Proponuję przenieść dyskusję na PW, z chęcią opiszę sytuację i porozmawiam o niuansach gry.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: stalker »

Przemekk pisze:
melee pisze: właśnie na sucho próbuję sobie wyobrazić sytuację, w której się to może opłacać
Proponuję przenieść dyskusję na PW, z chęcią opiszę sytuację i porozmawiam o niuansach gry.
Załóżcie po prostu o tym wątek, może jeszcze ktoś zgłosi ciekawe uwagi.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

stalker pisze:
Przemekk pisze:
melee pisze: właśnie na sucho próbuję sobie wyobrazić sytuację, w której się to może opłacać
Proponuję przenieść dyskusję na PW, z chęcią opiszę sytuację i porozmawiam o niuansach gry.
Załóżcie po prostu o tym wątek, może jeszcze ktoś zgłosi ciekawe uwagi.
Tak... jest cały dział nt odobioru gier, strategii itp. - jednak rzadziej się tam zagląda :) Dlatego krótkie dyskusje nt odbytych partii większość ludzi dopuszcza tutaj - to dodaje atmosfery po-spotkaniowej...

Na najbliższy pt dopuszczam przyniesienie Dominant S. Ale gra musiałaby się zacząć około 16. Chętni?
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
magdalena
Posty: 31
Rejestracja: 11 wrz 2006, 13:34
Lokalizacja: ursynow

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: magdalena »

A kto ma ochotę zagrać w Dixit? (mam 1 i 2 część).
Potrzeba minimum 3-4 osób.
Mogę być ok 16:30
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: oopsiak »

dzięki wszystkim za świetnie spędzony czas!

Navegador podobał mi się bardzo bardzo - chcę jeszcze!

Zostań Menadżerem - podoba mi się cały czas, ale nie wiem, co robię źle : P muszę kiedyś na spokojnie usiąść nad tą grą : )

7 Wonders - fajne fajne, ale najfajniejsze jest to, że jest szybciutkie. Dodatkowy plus, że ilość graczy nie bardzo zmienia czas trwania gry - super sprawa.


W tym tygodniu też wpadam. Wiecie, sesja jest : P
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Kostyr »

Jak co tydzień zapraszam wszystkich chętnych na rozgrywki w
Battlestar Galactica + Pegasus + Exodus (Prawdopodobnie gramy bez Ionian Nebula),w piątek rezerwuję dla siebie granie CL.

Docelowo szukam chętnych na piątek i niedziele,sobota jak się uda będzie dodatkowa.
Chętnych proszę o kontakt na PW lub tutaj.

Lista zainteresowanych:

Piątek 17:15 - 1.Kostyr | 2.Inermis | 3.Brown_Jenkin | 4.Barni | 5.Tajemniczy nieznajomy | 6.Wolne Miejsce | 7.Wolne Miejsce
Sobota 11:00 - 1.Kostyr | 2.Inermis | 3.Brown_Jenkin | 4.Barni | 5.Patryk | 6.Rafał | 7.e.Paku
Niedziela 11:00 - 1.Kostyr | 2.Inermis | 3.Brown_Jenkin | 4.Kleszcz | 5.Patryk | 6.Rafał | 7.dezerter
Micelius pisze:Na najbliższy pt dopuszczam przyniesienie Dominant S.
Od pewnego czasu chcę poznać tytuł,ale nie mam kiedy.
Ten piątek odpada,ale w przyszłym zagrałbym. (Instrukcja przeczytana)
magdalena pisze:A kto ma ochotę zagrać w Dixit? (mam 1 i 2 część).
Potrzeba minimum 3-4 osób.
Mogę być ok 16:30
Ja będę na 16:00,rozłożę plansze do BSG i jeśli zdążymy skończyć Dixit do max 17:15 to z chęcią zagram.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2011, 18:19 przez Kostyr, łącznie zmieniany 13 razy.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Inermis »

Zaklepuje miejsce na BSG piątek i sobota.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Barni
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:37

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Barni »

Zaklepuje miejsce na BSG piątek i sobota.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: piotrsmu »

Micelius pisze: Na najbliższy pt dopuszczam przyniesienie Dominant S. Ale gra musiałaby się zacząć około 16. Chętni?
bardzo chętnie zagram o ile partia naprawdę zacznie się punkt 16
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

piotrsmu pisze:
Micelius pisze: Na najbliższy pt dopuszczam przyniesienie Dominant S. Ale gra musiałaby się zacząć około 16. Chętni?
bardzo chętnie zagram o ile partia naprawdę zacznie się punkt 16
Chętnie się dołączę, ale jestem w stanie przyjść nie wcześniej jak 16:30.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Przemekk »

Ponownie będę o 16:00, tym razem biorę ze sobą Tichu i Wysokie Napięcie z Europą centralną, bo jest jeszcze nie ograna.

Jeśli chodzi o preferencje to chętnie dołączę się również do Acquire, Ra, R4TG, Samuraja.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Zapewne będę w piatek.
Czy brać ze sobą np. Napoleonic wars (były osoby które wcześniej deklarowały chęć zagrania w te grę? A może prostrzą wieloosobówkę z tej lub innej serii?
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: fluor »

W piątek od 17 Pret-a-Porter z veljarkiem. Jest jeszcze jedno wolne miejsce.
ODPOWIEDZ