Czy warto zainwestowac w TI3 majac juz...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
eyrmin
Posty: 128
Rejestracja: 22 lis 2010, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Portsmouth

Czy warto zainwestowac w TI3 majac juz...

Post autor: eyrmin »

Witam,

Od dluzszego czasu rozawazam zakup TI3 (moze od razu z dodatkiem), tylko nie jestem pewien czy warto posiadajac juz w kolekcji: Gre o Tron, Runewars, Starcraft+Brood, Civ (FFG). Czy jesli bede mial TI3 bede do niej zasiadal posiadajac wymienione gry i ew na odwrot - czy bede zasiadal do tych wymienionych :)
Jesli chodzi o liczbe graczy to zwykle beda to zapewne 4-5 osob.

Pomozcie rozwiazac dylemat :)
Z gory dzieki
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Czy warto zainwestowac w TI3 majac juz...

Post autor: FormatC »

Moim zdaniem TI jest na tyle rozne od pozostalych gier, ktore wymieniles (tak, od SC tez ^^), ze bedziesz do niego wracal... Przynajmniej my wracamy. :)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Czy warto zainwestowac w TI3 majac juz...

Post autor: Dabi »

Odpowiem troszkę naokoło :)

My zaczeliśmy od GoTa

Potem było Twilight Imperium z dodatkiem. Po nim pojawił się Starcraft i dodatek do niego. A teraz najnowszym zakupem jest Cywilizacja.

Zastanawiam się tylko czy 4-5 to jest dobra liczba do TI 3. Zdecydowanie mniej niż 5 moim zdaniem troszkę to gorzej będzie chodzić. Ale specjalistą nie jestem.

Te gry są różne. Z eurogrami jest często dużo gorzej jeśli chodzi o podobieństwo wrażeń
eyrmin
Posty: 128
Rejestracja: 22 lis 2010, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Portsmouth

Re: Czy warto zainwestowac w TI3 majac juz...

Post autor: eyrmin »

Dzieki za odpowiedzi.

Ale wlasnie, pytanie czy bedzie gra dobrze dzialac przy 4 osobach, bo 5 osoba to raczej tylko tak z doskoku od czasu do czasu niestety. Jakby ktos mogl cos powiedziec o tym jak gra dziala przy 4 graczach byloby super.

Czy SC jest bardzo zblizony do TI pod wzgledem mechaniki czy sa zupelnie rozne?
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Czy warto zainwestowac w TI3 majac juz...

Post autor: Ryslaw »

Starcraft i TI3 to zupełnie różne gry. A TI3 moim zdaniem całkiem dobrze chodzi na 4 osoby. Rewelacyjna gra, zwłaszcza z dodatkiem.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Czy warto zainwestowac w TI3 majac juz...

Post autor: FormatC »

Potwierdzam, TI w 4 (a nawet w 3) osoby daje rade! :) Im wiecej osob tym ciekawiej, to fakt, ale tez przestoje sa dluzsze... Ja przedostatnio gralam w 4 a ostatnio - w 3 i w obu przypadkach b. mi sie podobalo. :)

Inna sprawa jest to, ze w TI grywam tylko w "luznym towarzystwie", tzn. raczej nie skusilabym sie na gre z kims, kto na poczatku obmysla skomplikowane strategie i denerwuje sie (albo wrecz obraza ;) ), gdy planety/wydarzenia/kostki a wreszcie inni gracze przeszkadzaja mu w realizacji tej strategii... ;)
eyrmin
Posty: 128
Rejestracja: 22 lis 2010, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Portsmouth

Re: Czy warto zainwestowac w TI3 majac juz...

Post autor: eyrmin »

Dzieki FormatC. Coraz bardziej sie przekonuje do zakupu. Zwlaszcza ze twierdzisz ze w 3 tez mozna spokojnie zagrac, bo czasem i w takim gronie moze sie zdarzyc gra. Moze w najbliszym czasie nadarzy sie okazja do kupienia po nienajgorszej cenie razem z dodatkiem, wiec sie pewnie skusze.

Dzieki wszystkim za pomoc
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Czy warto zainwestowac w TI3 majac juz...

Post autor: Wladek »

Muszę przestrzec: gra w TI będzie niekoniecznie taka miodna jak na większą liczbę graczy. Po prostu praktycznie zawsze występuje syndrom 2vs1. Na trzy osoby zdecydowanie polecałbym wybrać coś innego. Za to gra na 4 jest za to bardzo przyjemna. Każdy dostaje po 2 karty strategii co znacząco poszerza pole działania i zwiększa zakres przyzwolenia na błędy graczy (po prostu gra wybacza więcej głupich błędów). Trochę zaburza balans ras (Hacan wie że zawsze będzie trade, Jol-Nar i Winnu że technologia etc.), ale nie jest źle.

edit: przy okazji TI3, SC i GoT to zupełnie inne gry. Na temat Civ'a się nie wypowiem- nie grałem. Natomiast RW przy tym zestawie dla mnie okazał sie być obsolete.
ODPOWIEDZ