Monopoly

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
monopoly
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2011, 13:16

Monopoly

Post autor: monopoly »

Witam!
Nie rozumiem tekstu na karcie szansa:
"Idź na najbliższy dworzec kolejowy. Jeśli nie jest zajęty możesz go kupić od Banu. Jeśli jest już zajęty rzuć kostką jeszcze raz i zapłać właścicielowi odpowiednią sumę."
Jak mam to rozumieć? Czy nie powinno tutaj być "obiekt użyteczności publicznej" zamiast "dworzec kolejowy"?

pozdrawiam
m
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Monopoly

Post autor: Edwardo »

Po prostu jeżeli jest ten dworzec zajęty, to płacisz właścicielowi należność a następnie rzucasz kostkami i wykonujesz następny ruch. Trochę niefortunnie jest opisana ta karta ale generalnie jest tak jak napisałem.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Monopoly

Post autor: FortArt »

Dodatkowy ruch to nadinterpretacja, a nawet falandyzacja :)

W obiektach użyteczności publicznej płaci się wielokrotność rzutu kostką, na dworcach kolejowych opłata jest stała. Tutaj ewidentnie ktoś zmiksował opisy z dwóch kat. I stąd wątpliwość założyciela wątku.

Moim zdaniem:
Skoro polecenie brzmi "idź na dworzec" to idź tam, kup jeśli wolne, zapłać czynsz jeśli zajęte. Rzucanie kostkami by ustalić czynsz jest tu zbędne.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
ODPOWIEDZ