Strategiczna, planszowa gra wojenna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kryhu
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2011, 17:18

Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: kryhu »

Witam. Poszukuję ciekawej, ambitnej gry strategicznej z rozbudowanym systemem takiej by można było zagrać w 4 osoby ale i w 6 (jeśli by się dało). Również interesuje mnie podobna gra dla 2 osób. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję ;)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Strategiczna gra wojenna

Post autor: farmer »

Na 2 - 6 graczy:
- StarCraft

Na 4 - 8:
- Twilight Imperium

Na 2 - 4:
RuneWars

Na 2:
War of the Rings
Europe Engulfed
Asia Engulfed

Pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: ozy »

Gra o Tron
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: Królik »

Here I stand, Succesors.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: Ouragan »

Orzeł i Gwiazda - 4 osoby

Na dwie osoby wejdź sobie na wydawnictwo GMT albo wydawnictwo Taktyka i Strategia, tam są typowe strategie wojenne dla dwóch osób, a czasem i na większą ilość.

Świetne recenzje lub opisy rozgrywek z tych gier znajdziesz np na portalu strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

zapraszam też na forum strategów gier wojennych:

http://www.strategie.net.pl/index.php

:)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: Matio.K »

Cyklady - bardzo, ale to bardzo proste, a zarazem pozwalające na stosowanie szerokiej maści strategii. W dodatku znakomicie się skaluje [2-5] z racji tego, że mapka dostosowana jest do ilosci osob uczestniczących w zabawie.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: Targowo.Istore »

Dołączym by,m jeszcze AOE II,dla 2-4 osób. Łatwa,ale bardzo wciągająca gra strategiczna. Poza tym na 6 osób fajnie sprawdzi się Starcraft. Zależy Ci na dużej losowości?
kryhu
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2011, 17:18

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: kryhu »

Losowość oczywiście może być nawet spora ale na tyle by dalej pozostawał element planowania swoich ruchów, myślenia strategicznego itp. An a dodatek 2 pytania:
- Czy warto kupić Stronghoda?
- Zastanawiam się jeszcze nad Chaos in Old World
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: FormatC »

Przyłącze się do proponujących TI i Grę o Tron. :)

Fajna strategia dla 2 osób to z kolei Cywilizacja: Poprzez Wieki (Through the Ages). Nie ma w niej mapy, ale jest jak najbardziej rozbudowana, wymaga planowania, myślenia strategicznego itp. ;)

Strongholda nie znam, ale Chaos mnie zawiódł. :( Nie dość, że w zasadzie można w niego pograć TYLKO w 4 osoby (na 2-3 nie działa zbyt dobrze), to jeszcze, jak dla mnie, jest mało "klimatyczny". Tak, tak, planszę ma ładną, figurki też, ale podczas gry jakoś nie czuję że "korumpuję wieśniaków" tylko po prostu układam jakieś abstrakcyjne żetony na różnych prowincjach... :? Może miałam zbyt wysokie oczekiwania w stosunku do tej gry? A może to kwestia towarzystwa? W każdym razie zagrałam raz i nie mam ochoty zagrać po raz kolejny, są lepsze gry.
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: Ryach »

Należało by dodać że tak w starcrafta jak i w Grę o o tron nie ma sensu grać w dwie osoby. A tak w ogóle Gra o tron wydaje się być stworzona dla gry w pięć osób, Starcraft tak samo 4 osoby to minimum żeby fajnie się grało. Ja też polecę Tide of iron, i może też trochę lżejsze Battlelore gra dla dwóch osób, z dodatkiem Epic dla czterech.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: Dabi »

Należało by dodać że tak w starcrafta jak i w Grę o o tron nie ma sensu grać w dwie osoby. A tak w ogóle Gra o tron wydaje się być stworzona dla gry w pięć osób, Starcraft tak samo 4 osoby to minimum żeby fajnie się grało.
Wydaje mi się, że co do Starcrafta to gra w 2 osoby jest jak najbardziej grywalna i ma zresztą swoich fanów. Odchodzi dyplomacja ale to nie jest to co jest istotne w tej grze. Na 3 graczy też da się grać chociaż tu trzeba uważać na syndrom 2 vs 1 ale przy świadomych graczach to nie jest też takie istotne. Graliśmy parę razy właśnie we 3 i co prawda w 4 jest ciekawiej ale i we 3 dawało radę.

Gra o Tron to zgoda tylko komplet - i to z dodatkami bo bez nich to lepiej nie ruszać.
Awatar użytkownika
Ryach
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2004, 01:08

Re: Strategiczna, planszowa gra wojenna

Post autor: Ryach »

W wypadku gry w trójkę najczęściej zachodziła sytuacja gdzie 2 sie bije tam 3 korzysta, potem, 2 słabszych na 1go silniejszego, kończyło sie to długim gambitem, stad zuważyłem że lepiej grać w 4 niż we trójkę. A starcraft dużo traci przy grze w dwie osoby stając się bardzo przewidywalną grą, w której bardzo wcześnie widać kto wygra.
ODPOWIEDZ