SH Anioł śmierci

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

SH Anioł śmierci

Post autor: maciejo »

dwie niewiadome :D

1.czy każdy rój atakuje tylko raz :?: czy też jeżeli jakiś rój zabije mojego marinsa i na jego miejsce wskoczy inny marins (po wykonaniu przesunięcia) ten sam rój atakuje nowego jeszcze raz :?:
2. po fazie rozpatrywania akcji graczy wyczerpuje się jeden ze stosów radaru.wtedy automatycznie wykonujemy oczywiście przejście do innego pomieszczenia.
i teraz pytanko:
czy po wykonaniu wszystkich czynności związanych z wyłożeniem nowego pomieszczenia gra jest kontynuowana od następnej fazy czyli ataku genków,czy też runda zaczyna się od nowa :?:

z gory dzieki za odpowiedz :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

1. Tylko raz
2. Kontynuujesz następną Fazę, nie zaczynasz nowej tury
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: beju »

Pytanie z życia wzięte dotyczące przesuwania szyku po zabiciu marines:

pozostało mi 4 marinsów (dla higieny tego case'u: pozycja nr 1 - góra, numer 4 - dół). Przy każdej pozycji jest karta terenu, a przy 4 nawet 2 (po jednej z każdej strony). Podczas ataku genozłodziejaszków ginie marines z pozycji numer 4.

Pytanie - czy cały szyk przesuwa się w dół na miejsce marinsa numer 4? Jeśli tak to zgodnie z instrukcją przesuwają się także karty genokradów i terenu. A wtedy to trochę bez sensu - bo wyobrażając sobie, że karty terenu to elementy korytarza (np. szyb wentylacyjny) to w jaki sposób szyb może się przesunąć razem z marinsem???? :shock:

pozdr
B.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Jeśli już wyobrażasz to sobie fabularnie to nie szyb się przesuwa, to Marine musi od tej chwili "ogarnąć" większy teren (w twoim przykładzie o ile dobrze zrozumiałem, ostatni w szyku będzie musiał teraz zwracać uwagę aż na trzy lokacje na raz)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
beju
Posty: 47
Rejestracja: 05 wrz 2010, 16:46

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: beju »

sirafin pisze:Jeśli już wyobrażasz to sobie fabularnie to nie szyb się przesuwa, to Marine musi od tej chwili "ogarnąć" większy teren (w twoim przykładzie o ile dobrze zrozumiałem, ostatni w szyku będzie musiał teraz zwracać uwagę aż na trzy lokacje na raz)
No tak - w ten sposób na to nie patrzyłem. Ale takie podejście z kolei wyklucza się z ideą "zasięgu". Bo zasięg to dla mnie ilość lokacji od siebie w górę i w dół kiedy jego broń razi genokrady. W moim opisanym przypadku jeśli ostatni ogarniałby 3 lokalizacje po "odpadniętych" marinsach a sąsiadujący z nim marine ma zasięg 1 - to atakując może ciachać wszystkie genokrady tego marinsa ogarniającego 3 lokalizacje... co w normalnym przypadku (gdyby wszyscy żyli) nie byłoby możliwe bo byłyby rozłożone w szyku a nie skumulowane na jednym marines.... Ale w sumie to chyba za bardzo się czepiam :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Za bardzo się czepiasz ;) Nie strzelasz do lokacji tylko do Genokradów. To że karta szybu wentylacyjnego znalazła się przy trzecim Marine, nie znaczy że szyb wentylacyjny się przybliżył. Po prostu Genokrady wyskakujące z szybu na końcu pomieszczenia, od razu dobiegają do trzeciego Marine, bo nic im nie stoi na przeszkodzie.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: maciejo »

mam pytanko :D
miałem taką sytuację:
-6 marinsów w szyku
-ginie 4 od góry

-przy tym zabitym (4 od gory) po lewej stronie jest pomieszczenie.
-przy 5 po lewej jest pomieszczenie i dwa genki
-przy 6 nie ma nic

przesuwam naturalnie 5-go marinsa na miejsce 4-go marinsa,a 6-go na miejsce 5-go

i teraz moje pytanie:
czy pomieszczenie i dwa genki,które były na miejscu 5-go marinsa też przesuwam wraz z nim na miejsce 4-go zabitego marinsa ,czy tylko marinsi przesuwaja sie o pole w górę tzn 5-ty na miejsce 4-go i 6-ty na miejsce 5-go a pomieszczenie i 2 genki zostają na swojej pozycji i wskakuje tam 6-ty marins :roll: :?:

w instrukcji jest tylko przykład przesuniecia ostatniego marinsa w szyku wraz z całym jego majdanem.i wtedy logicznym jest przesuniecie wszystkiego co bylo kolo niego wraz z nim ponieważ za nim nie stoi już żaden inny marins.

z góry dzięki za pomoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

Przesuwasz wszystko, genokrady też.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: maciejo »

sirafin pisze:Przesuwasz wszystko, genokrady też.
napisz mi proszę po prostu jak będzie wygladał mój szyk po śmierci marinsa z 4-tej pozycji :roll:

1 pozycja w szyku -marins
2 pozycja w szyku -marins
3 pozycja w szyku -marins
4 pozycja w szyku -marins zabity jedno pomieszczenie po lewej
5 pozycja w szyku -marins + jedno pomieszczenie po lewej + 2 genki
6 pozycja w szyku -marins

dzięki :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: maciejo »

mam pytanie dotyczące władcy szczepów.
władca ma na swojej karcie dwa symbole ruchu.
i teraz moje pytanie:
czy rój w którym znajduje się władca szczepu porusza się tylko wtedy kiedy zostanie aktywowany jakikolwiek symbol ruchu na jego karcie czy też obojetnie jaki symbol ruchu na karcie innego genka w tym roju :?:
chodzi mi o to czy ruch roju jest uzależniony tylko od symboli na karcie władcy szczepu :?:

:wink:
Ostatnio zmieniony 05 mar 2011, 11:44 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: arturion »

Maciejo, instrukcja mówi : "Władcy szczepów posiadają po dwa symbole ruchu, a ich rój porusza się, kiedy zostanie aktywowany dowolny z OBU symboli". Czyli chyba jak w roju jest władca patrzymy tylko na jego symbole ;)

Aczkolwiek, mogę się mylić.
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: SH Anioł śmierci

Post autor: maciejo »

arturion pisze:Maciejo, instrukcja mówi : "Władcy szczepów posiadają po dwa symbole ruchu, a ich rój porusza się, kiedy zostanie aktywowany dowolny z OBU symboli". Czyli chyba jak w roju jest władca patrzymy tylko na jego symbole ;)

Aczkolwiek, mogę się mylić.
no też mi się tak wydaje :D władca to władca i podporządkowuje sobie nie tylko te szczepy ,ktorych symbole posiada ale także i inne.
pytałem dlatego,że w ostatniej partii na moim zwyciestwie zaważylo takie to wlasnie przesuniecie.
opisze to dokladniej:
-cały rój znajdował się na karcie pomieszczenia,która po aktywacji zabija wszystkie genki na tym polu (nie wiem jak sie ona nazywa w polskiej wersji bo mam wersję niemiecką).
W tym pomieszczeniu bylo 7 genkow i władca szczepów.po rozmnożeniu genków przyszedl czas na ich ruch.
w/g kary wydarzen powinienem przesunąć rój zawierający genka o symbolu innym niż posiadał władca szczepów,więc zostawiłem rój na swoim miejscu następnie zagrałem karte ruch i aktywacja i aktywowalem te pomieszczenie,naturalnie zabijając wszystkie genki na tym polu.
i tu zadałem sobie pytanie czy własciwie postapiłem ponieważ była to kluczowa zagrywka pozwalająca mi wygrać gre.
dlatego moje pytanie. :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ