Pocket Battles: Celts vs. Romans

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Pocket Battles: Celts vs. Romans

Post autor: koksik111 »

Chcę zagrać w tę grę ale moja znajomość angielskiego jest znikoma, a instrukcja w języku polskim od Rebela którą posiadam jest "słaba". Pytań będzie sporo, więc jeśli ktoś ma inną instrukcję, która by pomogła to może byłoby prościej. Jednak podam również pytania i proszę o pomoc.
Przyjmuję, że oddział to grupa jednostek. Jednostka jest reprezentowana przez jedną kartę.
1. Jak wykładam oddziały? W instrukcji mam, że ułożone w stosach, ale na rysunku widzę, że oddziały są rozłożone na jednostki.
2. Ile oddziałów mogę umieszczać w danym sektorze?, czy jest jakieś ograniczenie? Czy np. z przodu na środku mogę umieścić 3 oddziały?
3. Podczas ataku operuję oddziałami a nie poszczególnymi jednostkami(no chyba że oddział składa się z jednej jednostki)?
4. Gdy gracz A atakuje gracza B to przesuwa się do strefy walki i wtedy gracz B może podjąć walkę, ale czy wykłada wtedy żeton rozkazu na zaatakowaną jednostkę? Czy podjąć walkę może dowolnym oddziałem z zaatakowanego sektora, czy też atakujący wybiera?
5. W instrukcji mam, że gdy atakuję z sektora naprzeciw którego przeciwnik nie ma oddziału to mogę wybrać jako cel dowolny oddział z sektora sąsiadującego i przeciwnik nie może mnie ostrzelać ani wdać się w potyczkę. Jak to ma więc wyglądać, czy walczę z przeciwnikiem normalnie a gdy walka się zakończy i przeciwnik przeżyje to wraca do sektora i rzędu w którym go atakowałem?
6. No i w końcu sama walka. W instrukcji pisze że „ atakujący gracz rzuca 1 kością za oddział, plus dodatkową kością jeśli jego oddział szarżował w tej turze” (tzn przesunął się do strefy walki). No więc po co 6 kości jak wykorzystuję dwie.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pocket Battles: Celts vs. Romans

Post autor: folko »

Niestety ja tłumaczyłem instrukcję, niestety bo nie lubię tłumaczyć nie widząc gry i nie grając... a tak to przeważnie się dzieje... Postaram się coś odpowiedzieć, chociaż tłumaczyłem dawno i ciągle nie grałem...

Przyjmuję, że oddział to grupa jednostek. Jednostka jest reprezentowana przez jedną kartę.

Tak

1. Jak wykładam oddziały? W instrukcji mam, że ułożone w stosach, ale na rysunku widzę, że oddziały są rozłożone na jednostki.

W stosy układa się przy budowie armii i jej rozłożeniu. Następnie rozkłada się jednostki. Str. 6 instrukcji pkt 4.

2. Ile oddziałów mogę umieszczać w danym sektorze?, czy jest jakieś ograniczenie? Czy np. z przodu na środku mogę umieścić 3 oddziały?

Według mnie dowolne ilości - tak wynika z instrukcji, str 5.

3. Podczas ataku operuję oddziałami a nie poszczególnymi jednostkami(no chyba że oddział składa się z jednej jednostki)?

Tak.

4. Gdy gracz A atakuje gracza B to przesuwa się do strefy walki i wtedy gracz B może podjąć walkę, ale czy wykłada wtedy żeton rozkazu na zaatakowaną jednostkę? Czy podjąć walkę może dowolnym oddziałem z zaatakowanego sektora, czy też atakujący wybiera?

Nie jestem pewien o co pytasz... ale jeśli dobrze zrozumiałem to patrz str. 10

Jak to ma więc wyglądać, czy walczę z przeciwnikiem normalnie a gdy walka się zakończy i przeciwnik przeżyje to wraca do sektora i rzędu w którym go atakowałem?

Str. 17 pkt 6 i dalej...

6. No i w końcu sama walka. W instrukcji pisze że „ atakujący gracz rzuca 1 kością za oddział, plus dodatkową kością jeśli jego oddział szarżował w tej turze” (tzn przesunął się do strefy walki). No więc po co 6 kości jak wykorzystuję dwie.

A nie jest to związane ze specjalnymi zdolnościami jednostek? Nigdy ich nie widziałem, a w instrukcji jaką dostałem, nie było opisów...

Niestety powtarzam w grę nie grałem, widziałem wczoraj przez pół minuty, więc nie wszystko wiem na 100%. Tak wywnioskowałem z instrukcji ang, która wydawała mi się niezbyt jasna :( Być może w sieci są jakieś FAQi, przy tego rodzaju grze raczej na pewno... Po powrocie do kraju przyjrzę się tematowi bliżej, ale na razie nie wiem kiedy... bo czeka mnie kilka spraw.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pocket Battles: Celts vs. Romans

Post autor: folko »

Jeszcze co do pkt 3... atakuje oddział... bo po przeczytaniu nie wiem do końca o co pytasz... :-)
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pocket Battles: Celts vs. Romans

Post autor: Sandking »

Tłumaczysz instrukcje do gier nie grając w nie? Rebela nie stać na rozpakowanie jednego egzemplarza? Brzmi trochę jak czeski film.
ODPOWIEDZ