(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Tą razą środa? ;)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

Ja będę. Chetnie zagram w Be i w co tam jeszcze będzie.
Przyniosę prawdopodobnie swoje ASP na dokładnie 6 graczy (około 45 minut).

Ola, Artur, Witek, będziecie? Będę miał Poradnik Spaleologiczny :wink:
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Witold Janik »

Średniowieczne zamczysko.
W ciemnym załomie coś się wyraźnie czai.
"Khem, khem..." słychać pochrząkiwanie.
"Może nie uwierzycie" zaczyna ktoś nieśmiało "ale chyba..."
TARAAAM!!! Wybucha dźwięk fanfar. Kolorowa postać z rękoma rozłożonymi jak do telemarku wypada na środek korytarza rozświetlonego teraz snopem oślepiającego światła
"...wpadnę do Monsoona!" krzyczy.

Światło blednie, teraz już można rozpoznać kształt i rysy sylwetki. Postać stoi wyprostowana, przeciągając ręką po brodzie, mrużąc oczy mówi tajemniczym głosem:
"Z moją nową grą..."

PS. Uprzedzam, że gra nie jest "mojego typu" (jeśli ktoś się zdążył przyzwyczaić do moich pomysłów ;)), prędzej można by pomyśleć że to dziecko ze stajni typu Folko albo Stalker. Ale ciężko walczyć z natchnieniem. Albo raczej snem, bo ta gra mi się przyśniła :roll:
Może dlatego ją nie oceniam najlepiej (6.8-7.1) bo blisko jej do gry logicznej, za którymi nie szaleję. Ocena Bartosza Chedy: "Daję jej 7/10. Sam bym nie kupił, ale jakby ktoś wyjął, to mógłbym zagrać" :lol:
Potrzebuję od 1 do 3 osób na 30-45 minut + tłumaczenie reguł (5minut?) + dyskusja.
Serdecznie - ze względu na tematykę transportową - zapraszam Stalkera.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Tem razem środa indeed.

Wykurowawszy się przybędę. Nie wiem czy zupgrejduję Greenpeace'a do grywalnej wersji 1.2 do środy ale widzę że będzie c o grać więc się nie stresuję. :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Witold Janik pisze:Serdecznie - ze względu na tematykę transportową - zapraszam Stalkera.
You're welcome. Szczególnie, że Cargo zrobiło kupkę i umarło.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

Jeszcze Monsoon? Też powinienem być ale raczej około 19 dopiero :/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: sipio »

A mi niestety jak na złość akurat w środę wypadł wyjazd pracowniczy :-(
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mustafa »

Jak to środa ostatnio , było w środę teraz jest, we wtorek ja juz się z wszystkimi umawiam, że wtorek monsoon, a środa fajrant
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Mustafa pisze:Jak to środa ostatnio , było w środę teraz jest, we wtorek ja juz się z wszystkimi umawiam, że wtorek monsoon, a środa fajrant
Tydzień temu był wtorek. Sprawdź na poprzedniej stronie Maćku.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mustafa »

Filippos pisze:
Mustafa pisze:Jak to środa ostatnio , było w środę teraz jest, we wtorek ja juz się z wszystkimi umawiam, że wtorek monsoon, a środa fajrant
Tydzień temu był wtorek. Sprawdź na poprzedniej stronie Maćku.
to mnie będzie, albo będę późno :(
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

To przyjdź nawet późno :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: BMC »

Daję jej 7/10. Sam bym nie kupił, ale jakby ktoś wyjął, to mógłbym zagrać
Jako autor tej oto wyżej przytoczonej przez Witka wypowiedzi podpisuję się pod nią :D
A i zmieniłem zdanie Witku, jak Ci wydawca zamiast tych kolorowych kwadratów zrobi kafle dzielnic a pomiędzy nimi ulice i jeszcze obowiązkowo figurki autobusów zamiast tych patyczków to wtedy kupię :P ale ocena zostaje :D
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: draco »

Też przyjdę. Z prototypami lub bez.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Witold Janik »

BMC pisze:jak Ci wydawca zamiast tych kolorowych kwadratów zrobi kafle dzielnic a pomiędzy nimi ulice i jeszcze obowiązkowo figurki autobusów zamiast tych patyczków to wtedy kupię :P ale ocena zostaje :D
Dziękuję :oops:.

Wow, czuję że odniosłem pierwszy sukces :D Mam pierwszego, potencjalnego nabywcę na moją grę. Mogę już umierać spokojnie, bez wyrzutów sumienia :lol: ;)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: oopsiak »

ja też przyjdę :) oj, będą dziś problemy ze stolikami! :lol:
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Może zarezerwujemy?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

No to wczoraj się działo :)

Lista obecności w kolejności mniej więcej przychodzenia:

Draco
Filippos
Yosz
Karol Madaj
Stalker
Michał Stajszczak

W tym momencie Karol wyciąga nie aż taki ASP na 6 osób - jest wesoło (frakaliście mnie tak, że przez pierwsze 3 albo 4 kolejki w moich dwóch kluczowych lokacjach były blokady. Gdy 3 osoby były blisko zwycięstwa ja byłem ledwo w połowie drogi do końca). Ale było fajnie ;)

W międzyczasie przyszła Ola (dzięki jeszcze raz za transport gier :D). Po chwili wpadł Witek i Mustafa i usiedli do agricola-like (z wyglądu) gry transportowo-logicznej by Witek - parę słów jak było?

Potem zrobiliśmy przemieszanie: Witek - Ola - Filippos powtórzyli grę transportową, ja, Draco, Michał i Karol usiedliśmy do Czufut Kale - zwiesiliśmy lekko grę, ale padło parę konstruktywnych pomysłów - do dalszych testów bo gdzieś tam pod spodem jest ciekawy pomysł

A Stalker i Mustafa we własnym sosie z własną grą coś tam robili na stoliku obok :)

Potem musiałem się zwijać. Potrzebowałem takiego wieczoru - dzięki :) (brakowało mi tylko kilku osób - sipio (tym bardziej że Michał przyniósł grę o wyścigach smoków żeby pokazać Pitrowi ;) ) , konev czy ja_n - wtedy to już w ogóle byłby komplet :D)

Powtórzę to co napisałem w innym wątku - bardzo się cieszę i jest mi ogromnie przyjemnie być częścią takiej fajnej społeczności :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: sipio »

Yosz dzięki wielkie za relację, tym bardziej żałuje, że robota mnie przymusiła do absencji.
Tylko jedno pytanie na czym polega frakalanie :shock:

Michale mam nadzieje, że nie zwątpisz we mnie i przyniesiesz jeszcze raz Dragon Riders,
czytałem o nich ale chętnie choć raz bym zagrał.

I nieco z innej beczki, czy ktoś z kolegów lub koleżanek mógłby/mogłaby mi pożyczyć At gates of Loyang.
W celach oczywiście około desinerskich ;-)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Ja też dziękuję za wczorajsze świetne spotkanie. Super widzieć jak na trzech stolikach śmigają protosy. Naładowałem bateryjki w tym przemiłym gronie i łatwiej będzie dotrwać do weekendu. :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

sipio pisze:Tylko jedno pytanie na czym polega frakalanie :shock:
Przepraszam - przyzwyczajenie po dwukrotnym obejrzeniu serialu Battelstar i za dużo przebywam z Filippem. W serialu jest inna wersja słowa na f: Frak - co pozwalało dużo niby-kląć w serialu ;) A Filippos ukuł kiedyś termin: kogoś sfrakać -> czyli "udupić" - postaram się posługiwać od tej pory bardziej cywilizowanym językiem ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Witold Janik »

Powtórzę to co napisałem w innym wątku - bardzo się cieszę i jest mi ogromnie przyjemnie być częścią takiej fajnej społeczności :)
Skład był zaiście elitarny. Ja Was też ;)

Jak przyszedłem to właśnie trwało jakieś nerwowe przepychanie się kto pierwszy i w ogóle pan tu nie stał, ale zagarnąłem Olę i Maćka który zaraz po mnie przyszedł do "Transport Tycoona". Wyniki gry były dość wyrównane, padło parę wniosków "racjonalizatorsko-ekperymentatorskich". Do następnej partii dosiadł się Filip, Maciek zaś poszedł z Łukaszem grać w "Jeżyka".
Druga partia okazała się zupełnie zepsutą - Filip wygrał (zmiażdżył punktowo) mając 4 podobne bilety a dworce zostały zbytnio uproszczone.
Do akcji ratowniczej ruszył najtęższy umysł Monsoona, "script doctor" Robert, który w parę sekund podał rozwiązanie na powtarzanie się biletów (na zrealizowanych biletach nie mogą się powtarzać litery ani kolory). Tak zasiedliśmy już tylko we dwóch do partii na końcu której się okazało, że 2 bilety zostały przeze mnie źle oznaczone. Robert podsunął kilka też innych rozwiązań, które będę sprawdzał w najbliższych partiach (uproszczenie punktacji, pętle na końcach tras o i 8 kolorów).

Serdecznie dziękuję za grę oraz wszelkie uwagi i krytykę.
Silnik gry jest na tyle prosty i otwarty, że można w nim bez obaw grzebać ile się chce.
Teraz największym problemem gry uważam, że jest niemal kompletny brak interakcji - i to będzie najtrudniej zmienić.
Całe szczęście w tym wszystkim, że są osoby które lubią taki quasi-logiczno rodzaj gier :lol: (Robercie, to nie mogą być tramwaje - widziałeś prywatne tramwaje kiedyś?)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: sipio »

Dodam jeszcze tylko dla pocieszenia, dla tych którzy jak ja podobnie z Piwem,
zaliczają robienie n-tego prototypu,
że w instrukcji Airlines Europe, jest napisane, że Moon zaliczył trzy tuziny prototypów zanim uznał ostateczną wersję.
Tak więc chyba nie jest tak źle ja powoli dobijał dopiero do pierwszego tuzina :mrgreen:
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

yosz pisze: Potem musiałem się zwijać. Potrzebowałem takiego wieczoru - dzięki :) (brakowało mi tylko kilku osób - sipio (tym bardziej że Michał przyniósł grę o wyścigach smoków żeby pokazać Pitrowi ;) ) , konev czy ja_n - wtedy to już w ogóle byłby komplet :D)

Powtórzę to co napisałem w innym wątku - bardzo się cieszę i jest mi ogromnie przyjemnie być częścią takiej fajnej społeczności :)
Nawet mi nic nie mów Yosz o wczorajszym dniu. Pojechałem z córką na tańce o godzinie 17 co by się dowiedzieć, że w ferie zajęcia są odwołone :x . W głowie oczywiście niecenzuralne słowo i myśl, że jakbym wiedział to mógłbym być w Monsoonie. Za tydzień wyjazd feriowy, a za dwa tygodnie znowu środa, tak więc skończy się pewnie, że będę za 3 tygodnie dopiero :(.

Przy okazji są jakieś wstępne decyzje co do zmiany lokalu i terminów spotkań?
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

konev pisze:
Przy okazji są jakieś wstępne decyzje co do zmiany lokalu i terminów spotkań?
Póki Monsoon żyje nie zmieniamy lokalu. W marcu ma ruszyć herbathea i obczaiłbym wtedy nowy lokal.
Co do terminów to też nic nie zmieniamy bo wciąż są osoby którym pasuje tylko wtorek (jak np. Ty :) )
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

yosz pisze:No to wczoraj się działo :)
(...)
Powtórzę to co napisałem w innym wątku - bardzo się cieszę i jest mi ogromnie przyjemnie być częścią takiej fajnej społeczności :)
Dołączam się do tego. Spotkanie było świetne i bardzo udane! Przy 6 osobowym ASP bawiłem się wyśmienicie, tępienie lidera nie pomogło, ale było wrednie :D
Stalker i Mustafa we własnym sosie z własną grą coś tam robili na stoliku obok
Dłubali w zjerzonym smoczku, ale z mniejszymi sukcesami. Musimy jeszcze trochę popsuć. Wrócimy z projektem na spotkania za 2 tyg (w przyszłym tygodniu mnie nie ma).

PS. Sipio, Basilica miała 10 policzalnych wersji roboczych i dwa osobne odgałęzienia (jeden nudny, drugi zepsuty) zanim stała się "ostateczna" :) więc spokojnie... ważne, żeby się nie poddawać.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ