(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

Ogłoszenia parafialne:
Biblioteka bardzo sobie chwaliła naszą wspólną imprezę i pani Dyrektor jest otwarta na nasze propozycje, kolejnych imprez.
1. Z tego co rozmawiałem z panią Mariolą, to wstępnie możemy już myśleć o Dniach Opola.
2. Zaproponowałem, żeby zrobić tym razem Noc Kultury nie na PO (daleko od centrum), ale właśnie w bibliotece.
3. Możemy zrobić jakieś kolejne "Planszowe Dni Otwarte" w bibliotece (sobota), tylko musimy uzgodnić termin.

Co sądzicie? :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: nikozja_dg »

3 razy TAK :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

a kiedy są Dni Opola? O już wiem, na łikend majowy, czyli termin mnie pasuje :mrgreen:

A co do dni otwartych to ja jestem jak najbardziej za tylko nie wiem jak mi się to czasowo poukłada bo soboty trochę krytyczne czasowo mam :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

A ktoś jedzie na międzyPiona? Ja jadę na sobotę, będę miał w aucie wolne przestrzenie.

Biblioteka - wiadomo, jak będę wolny to chętnie się pojawię. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

@ Tycjan: podobnie, jak Ozy - będę wolny to wpadnę. jak będę znał daty z wyprzedzeniem to raczej będę wolny:)

@ Ozy: w sobotę mam dyżur, więc zostaje mi jedynie niedziela, a że dowiedziałem się dzisiaj, to jeszcze nie wiem ;)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

Ja na mPionka jadę już w piątek, a co do terminów imprez to tak dogramy, żeby pasowało jak najwięcej z nas ;) Co DO i NK to niestety nie będziemy mieli wpływu.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

dni opola sa w kwietniu cos okolo 20
jak bede wolny to mozesz na mnie liczyc czyli 3x tak

@Tycjan co do mpionka, kurde, jak mnie ktos zabierze z tego Korfantowa to z chcia pojade ; P problem z pielegniarka, trzeba ja jakos przekupic, bo tu nie ma przepustek :P
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

hiro to może niedziela? ja w sobotę będę miał kaca ale do niedzieli powinienem dojść do siebie :wink:

@zolti dni opola są w tym roku wyjątkowo w długi łikend majowy
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

zoltarro pisze:@Tycjan co do mpionka, kurde, jak mnie ktos zabierze z tego Korfantowa to z chcia pojade ; P problem z pielegniarka, trzeba ja jakos przekupic, bo tu nie ma przepustek :P
Ja Ci co najwyżej mogę saperkę przynieś żebyś tunel sobie wykopał, bo transportem nie dysponuję i oczywiście jak pielęgniarka ładna to tutaj też pomogę :)

Dni Opola to 28 kwietnia do 2 maja, tak? To impreza by była 30 w sobotę lub 31 w niedzielę.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: nikozja_dg »

Tycjan pisze:
zoltarro pisze:@Tycjan co do mpionka, kurde, jak mnie ktos zabierze z tego Korfantowa to z chcia pojade ; P problem z pielegniarka, trzeba ja jakos przekupic, bo tu nie ma przepustek :P
Ja Ci co najwyżej mogę saperkę przynieś żebyś tunel sobie wykopał, bo transportem nie dysponuję i oczywiście jak pielęgniarka ładna to tutaj też pomogę :)

Dni Opola to 28 kwietnia do 2 maja, tak? To impreza by była 30 w sobotę lub 31 w niedzielę.
ja oczywiście sercem i ciałem będę wspierać akcję. Również jeśli chodzi o przygotowania(Tycjan gdyby co, to pamiętaj, możesz dzwonić). Może udałoby się z Logorajdem zaangażować. Na przykład turniej Pentago, czy coś takiego?
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Kto może mi jakąś ciekawą książkę w klimacie fantasy tudzież s/f pożyczyć?
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

ozy pisze:A ktoś jedzie na międzyPiona? Ja jadę na sobotę, będę miał w aucie wolne przestrzenie.
To ja bym się prawdopodobnie zabrał.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: ozy »

Cezner - ok.

Ras - mogę przynieść Ci coś ciekawego.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

ozy pisze:Ras - mogę przynieść Ci coś ciekawego.
tak się właśnie zastanawiałem nad taką opcją, nie wiem tylko czy zdążę to przerobić w dwa tygodnie bo potem gwoli przypomnienia z GoTem jadę :wink: ale jak masz coś ciekawego to dawaj, co tam ,poedukuję się jeszcze :D
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

[quote="RasTafari"]hiro to może niedziela? ja w sobotę będę miał kaca ale do niedzieli powinienem dojść do siebie :wink:

zobaczę, jak się będę czuł. do piątku jestem uziemiony na L4, mam nadzieję, że w niedzielę będę już na chodzie.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

hiro pisze:zobaczę, jak się będę czuł. do piątku jestem uziemiony na L4, mam nadzieję, że w niedzielę będę już na chodzie.
szefowej w Gliwicach raczej nie spotkasz :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
kacperpll
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2011, 12:22

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: kacperpll »

Witam wszystkich zgromadzonych ;)
Jestem tu nowy i ogólnie to dostałem informacje że są tutaj ludzie chętni do grania w planszówki.
Czy poza weekendami ma ktoś możliwość zagrania, chodzi mi głównie o gry typu Munchkin, Osadnicy, czy Starcraft(tym jestem najbardziej zainteresowany)... niestety ja gier nie posiadam (jeszcze), a z tego co słyszałem towarzystwo jest bardzo fajne i bardzo bym chciał się wkręcić :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

kacperpll pisze:Witam wszystkich zgromadzonych ;)
Jestem tu nowy i ogólnie to dostałem informacje że są tutaj ludzie chętni do grania w planszówki.
Czy poza weekendami ma ktoś możliwość zagrania, chodzi mi głównie o gry typu Munchkin, Osadnicy, czy Starcraft(tym jestem najbardziej zainteresowany)... niestety ja gier nie posiadam (jeszcze), a z tego co słyszałem towarzystwo jest bardzo fajne i bardzo bym chciał się wkręcić :)

Pozdrawiam :)
hej,
gramy w środy o 17.30, więc poza weekendami :)
Munchkin dla mnie to nie gra tylko zabawa. i to taka zabawa, której na trzeźwo nie rozumiem ;) Osadnicy są fajni (tfu), ale jak ktoś jest raczej mało ograny. A Starcraft to już całkiem inna kategoria grania, niestety nikt go chyba u nas nie posiada, choć myślę, że nasza plastikowa frakcja (tak, nawet w tak niewielkim środowisku istnieją podziały ;) ) z chęcią by w ten tytuł pograła.
teraz sam się zastanawiam, jaki jest sens mojej wypowiedzi...
w skrócie: zapraszamy, gramy w środy, gry które Ci się podobają bardzo się od siebie różnią, ale znajdziesz u nas współgraczy do każdej z nich. a ja jestem chory ;)

Rastafarii: L4 mam do piątku, więc nie o to chodzi, tylko o to, że jak nie wyzdrowieje, to nie pojadę, bo łeb mi peka i nie mogę się skupić nad pisaniem głupiego posta, a co dopiero na graniu.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

kacperpll pisze:Witam wszystkich zgromadzonych ;)
Jestem tu nowy i ogólnie to dostałem informacje że są tutaj ludzie chętni do grania w planszówki.
Czy poza weekendami ma ktoś możliwość zagrania, chodzi mi głównie o gry typu Munchkin, Osadnicy, czy Starcraft(tym jestem najbardziej zainteresowany)... niestety ja gier nie posiadam (jeszcze), a z tego co słyszałem towarzystwo jest bardzo fajne i bardzo bym chciał się wkręcić :)
Tu masz wszystkie informacje: http://planszowe.opole.pl :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
kacperpll
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2011, 12:22

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: kacperpll »

Hmmmmm
Dzięki wielkie, mam nadzieję że jak przyjdę koło 19 to się nie obrazicie?? ;p (angielski...)

Gry ogólnie to chodzi o takie terytorialne... znaczy to mnie kręci ;)
Pozdrooo

PS
-Czy może mi ktoś powiedzieć albo pokazać listę gier, w które gracie bądź też jest możliwość gry??
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Oj ludkowie biedni coś nas mało nas :( wczoraj było 9 osób a taka frekwencja ostatnio była chyba późnym latem zeszłego roku, co zrobić, robota, choroby i inne złe syfy trapią nas wszystkich.

W każdym razie podzieliliśmy się na dwie grupy i tylko Hobbit miał dylemat czy zasiąść do molestowania owieczek w Argicoli czy może udać się na Karaiby w celu molestowania kolonistów w Puerto Rico. Południowe słońce pociągało go jednak bardziej niż mroki średniowiecza i zapałem zaatakował z nami tubylców aby pokazać im co to znaczy cywilizacja białego człowieka!

Było nas więc pięciu: Ja, Wojtek, Mati, Olek (kolega mój którego część z was miała okazję poznać w Bibliotece) oraz rzeczony El Hobbito. Ja oczywiście z racji tego, iż była to moja druga rozgrywka w PR postanowiłem skorzystać z buga w grze i agresywnie poszedłem w kukurydzę, reszta rozwijała się starają dywersyfikować rodzaj wytwarzanych dóbr i najlepiej wyszedł na tym hobbit, który pod koniec rozgrywki zagarniał całkiem niezłe pieniążki tylko za zbiór swoich dóbr co pozwoliło mu w dwóch ostatnich turach kupić dwa duże budynki. Stanęło na tym, że obaj z Hobbitem zdobyliśmy po 50 PeZetów i zwycięstwo przypadło w udziale mi tylko z tego względu, iż posiadałem 6 kolb kukurydzianych a El Hobbito jedynie jedną fiolkę indygo. Ale starczy już o tych drewnach i przejdźmy do poważniejszego tytułu, który zagościł na stole.

Mowa oczywiście o Zamku Ravenloft, w którego podziemia zapuściliśmy się aby wymolestować Złą Wiedźmę Czarownicę znaną również bywalcom pewnej knajpy "Pod Załatanym Bębnem" pod pseudonimem Wyjąca Szmata :wink: . Przygoda arcyciekawa z racji tego, iż każdy bohater zaczyna w jednym z czterech rogów podziemi i dąży do tego by spotkać się z pozostałymi w centrum i zadać ból (czy może raczej trzeba teraz stosować zapis BUL :lol: ) Wyjącej Szmacie, która to co jakiś czas pojawia się w coraz to nowych miejscach. Mati został Czarownikiem Czarodziejem, Wojtek postanowił zainwestować w ataki skrytobójcze, ja biegałem z łukiem a Olek zwykle grający Wizardami został tym razem naszym Smoczym Tankiem. Biedny Hobbit, który w czasie przydzielania postaci był tam gdzie nawet król piechotą chadza musiał zadowolić się Zgejałym Krasiowym Klerykiem i lekką ręką odrzucił zdolność, która pozwala zadawać większe obrażenia nieumarłym, no bo po co? Przecież będziemy łazić po podziemiach gdzie nieumarli to zaledwie 50% stanu posiadania, to nie będzie przecież się tak handicapował szczególnie, że sam się może leczyć (potem nastąpiło drobne oszustwo, które przywróciło mu tą zdolność :wink: ).

Ja zacząłem z prawego dolnego narożnika, Wojtek z lewego i w naszej części mapy był spokój jak makiem zasiał. Mati z Olkiem jako bodyguardem zaczęli z lewej górnej strony a Hobbit zaczął od nagonienia trzech madifakirów na siebie, aby udowodnić, że Krasie są twardzielami :lol: . Ja z Wojtkiem niewiele mieliśmy roboty, to spokojnie się toczyliśmy w swoją stronę, Olo z Matim parli w stronę Hobbita z każdym krokiem wpadając na coraz to fajniejsze pułapki a Hobbit na spokojnie to umierał to znów ściągał na siebie coraz to kolejne zastępy wrogów. Bliźniaki Oponn nie uśmiechały się niestety w naszą stronę i nasze rzuty oscylowały w okolicach 4, 5 lub 6, natomiast wrogowie z werwą machali na 17, 18 a jeden nawet zarzeźnił na 20. Od pewnego momentu w katakumbach pojawiła się też krwawa mgła, która to miała spotęgować nasze ataki (+1 dmg na 17+) ale z tymi rzutami to jedynie zboostowała potworaki. Tak więc w pewnej chwili Matiego (czy Wojtka bo nie pamiętam) zeżarły szczury, 10 expa poszło na anulowanie encounterów, "odnaleźliśmy" cztery pułapki (co jedna to ciekawsza :lol: ) i panował ogólny dramat. Jednakże w okolicach godziny 22.00 los tak jakby się odmienił i w powietrzu dać się czuło, że chyba wychodzimy na prostą, niestety zły Mateusz zawyrokował, iż "koniec zabawy, wszyscy wypierdalać" i musieliśmy skończyć zanim doszliśmy, do Wiedźmy oczywiście, aby ją zmolestować. Czuję jednak, że dalibyśmy radę, nic to że krew lała się z nas jak z dziurawego cebra i ktoś tam chyba taszczył swoją rękę na plecach, ale czułem w trzewiach, że dostała by Wyjąca Szmata wpi... w dyńkę! Trudno tak bywa, delikatnie (nie)spełnieni udaliśmy się każdy w swoją stronę z nadzieją, że jeszcze kiedyś spotkamy Ją, jeśli nie w podziemiach to chociaż "Pod Załatanym Bębnem".

Na drugim stole była molestacja owieczek a potem garowanie na wódzie na myszach ale co się tam działo to tylko chyba piton wie :wink: .

Aha, widziałem jeszcze jak panowie "budowlańcy" odpalili zajebistą iskrę po której wywaliło prąd na pół godziny :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

Jako reprezentant stolika numer dwa, mogę jedynie dodać jaka ta Agricola głupia i losowa...oczywiście byłem ostatni ;)
zasady mocno niedopracowane - jak to jest, że nie można trzymać owiec razem z dzikami? Za skrzyżowanie gatunków powinny być dodatkowe punkty. W każdym razie pracuje nad custom-made pomocnikami: "Andrzej L." pozwala blokować rywali, mityczny Ursus poprawia wydajność orania... względnie dodałbym usprawnienie wstąp do PSL-u, dopłaty bezpośrednie...kiedyś tam i ja zostanę parobkiem No1 :)
Po orce na roli pogrywaliśmy w GLEN MORE szkocko-niemieckie podchody kafelkowe ;) Pomimo najlepszej produkcji whiskey rywale mnie zdystansowali :P i to dwukrotnie :) jak zwykle alkohol opętał mi umysł...Żeby podbić Szkocję zrównoważony rozwój bardziej popłaca :) Mimo wszystko gra dobra jest nad czym główkować i Niemieckiego się człowiek nauczy :P
(jako ciekawostkę dodam, że byłem posiadaczem Loch Ness, ale bez potwora niestety...).
Dzięki wielkie za grę.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

Tak. Agrikola to fajna gra ale dopiero za następnym podejściem kiedy to załapie się niemiecki tok rozumowania. Bo dla Niemców oczywistym jest, że dzieci płodzi się wychodząc na pole do pracy albo, że mąż śpi w izbie sam a żona jego śpi osobno, w oddzielnej komnacie z owcą, wieprzem tudzież buhajem do wyboru... no ale u protestantów ponoć tak jest.

Glen More faktycznie fajne. Ja bym tam za tydzień zagrał w to jeszcze raz. Może za drugim podejściem zrozumiem dlaczego Niemcy myślą, że whiskey robi się ze zboża? Pewnie znają tylko to robione przez Amerykanów z kukurydzy. Fuj. Słodkie świństwo.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

wollny pisze:Glen More faktycznie fajne. Ja bym tam za tydzień zagrał w to jeszcze raz. Może za drugim podejściem zrozumiem dlaczego Niemcy myślą, że whiskey robi się ze zboża?
A z czego się robi? :) Jęczmień to jak nic zboże.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

No tak, masz rację Tycjan. Używam wymiennie słów pszenica i zboże ... to taka słowiańska beztroska. Niemcom jednak taki brak precyzji nie powinien się zdarzać! ;)
ODPOWIEDZ