Hooop!

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Hooop!

Post autor: Legun »

Zakupiłem byłem wczoraj rzeczoną grę i mam takie pytanie:
Czy kart specjalnych używa się zamiast innych czynności we własnej kolejce (skoku lub dołożenia kładki), czy też w połączeniu z nimi?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: Marvin »

Legun pisze:Czy kart specjalnych używa się zamiast innych czynności we własnej kolejce (skoku lub dołożenia kładki), czy też w połączeniu z nimi?
Generalnie karty modyfikują zwykłe czynności, więc raczej "w połączeniu". My gramy tak:

- przy skoku można zagrać Dodatkowy Skok (i wydłużyć skok o jeden) lub Desant (i przeskoczyć dziurę)
- przy kładzeniu kładki można zagrać Dodatkowa Kładka (i położyć o jedną więcej)

Natomiast opis "Usunięcie kładki" opis ma wprost napisane "po ruchu", więc tu wątpliwości raczej nie ma.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: Veridiana »

Hoop hoop! czy jest na sali autor :!: :?:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: Nataniel »

Folko nie ma w pracy dostepu do forum. Z Gadu-Gadu:
folko pisze:Karty specjalne używa się zamiast... czyli zamiast skoku lub dołożenia wykonuje się czynność związaną z kartą (które to czynności są pochodne dwóch podstawowych)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: Marvin »

Mam wrażenie, ze rezultat będzie ten sam, przynajmniej dla kart Dodatkowy Skok/Kładka i Desant, ale skoro autor mówi że zamiast, to zamiast :-)

Natomiast trochę to nie pasuje do karty "Usuń kładkę". W opisie jest "po swoim ruchu", więc chyba nie może być zamiast? :-(
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: folko »

Jestem, jestem...
oczywiście Usunięcie kładki jest po ruchu...
Dodatkowy skok - to dwa skoki zamiast jednego
Dodatkowa kładka - to dwie kładki zamiast jednej
Desant - to skok bez kładki zamiast skoku z kładką
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: Marvin »

O, to skoro jest autor.... Pytanie od moich dzieci - czemu nie ma żółtej żabki? Wiem, gry to nie zmienia, ale jakoś tak po zobaczeniu pudełka spodziewaliśmy się, że będzie żółta :-)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: draco »

Marvin pisze:O, to skoro jest autor.... Pytanie od moich dzieci - czemu nie ma żółtej żabki? Wiem, gry to nie zmienia, ale jakoś tak po zobaczeniu pudełka spodziewaliśmy się, że będzie żółta :-)
To raczej pytanie do wydawcy.
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: Marvin »

draco pisze:
Marvin pisze:O, to skoro jest autor.... Pytanie od moich dzieci - czemu nie ma żółtej żabki? Wiem, gry to nie zmienia, ale jakoś tak po zobaczeniu pudełka spodziewaliśmy się, że będzie żółta :-)
To raczej pytanie do wydawcy.
Niby tak, ale wydawcy tu nie widze (co jeszcze nie znaczy, ze go tu nie ma), a autor jest. No i obstawiam, ze autor jednak jakos tam wspolpracowal z wydawca, wiec moze wie ;-)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: folko »

Autor coś tam wie ;-)

Po pierwsze ci którzy mnie znają wiedzą, że gram żółtym kolorem i brak takowego był dla mnie bolesny.
Po drugie odpowiedzialni za to są graficy (chyba dokładnie Piotr Socha) którzy stwierdzili że lepiej całość prezentuje się tak jak teraz... z czasem wiem że przyjęli do wiadomości że lepiej było z żółtym, ale już tego nie zmienią, za to kolejny nakład ma być bardzo jasno różowy.
Po trzecie Marvin pozdrów dzieci ;-)
Po czwarte... kolejna moja gra będzie miała żółte elementy ;-)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: Legun »

Folko! Dzięki za wyjaśnienie i gratulacje! Świetna gra - dziś spróbowaliśmy w czwórkę. Jest tylko jeszcze jedno pytanie: Kto decyduje o tym, gdzie ma skakać żabka zmuszona do przemieszczania się przez skok innej (jeśli jest o czym decydować) - czy ten, który wykonał pierwotny skok, czy właściciel żabki spychanej?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pytanie o Hooop!

Post autor: folko »

Cieszę się że się podoba...

A co do pytania, to najczęściej zadawane :-) Decyduje osoba która zainicjowała skok.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Hooop!

Post autor: FortArt »

1. Czy karty specjalne mogą być używane do spychania obcych żabek? Skaczę gdzieś, nie ma tam innej kładki, wiec desantuję rywalkę - legalne to?

2. Czy do budowy kładek można używać tylko tych, które się samemu zdjęło czy obojętnie jakiej? Pytanie chyba czysto teoretyczne, ale wolałbym widzieć?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Hooop!

Post autor: WRS »

FortArt pisze:2. Czy do budowy kładek można używać tylko tych, które się samemu zdjęło czy obojętnie jakiej? Pytanie chyba czysto teoretyczne, ale wolałbym widzieć?
Kładki są wspólne. Nie ma różnicy między niemi.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Hooop!

Post autor: folko »

FortArt pisze:1. Czy karty specjalne mogą być używane do spychania obcych żabek? Skaczę gdzieś, nie ma tam innej kładki, wiec desantuję rywalkę - legalne to?
Nie, tak nie można.
FortArt pisze: 2. Czy do budowy kładek można używać tylko tych, które się samemu zdjęło czy obojętnie jakiej? Pytanie chyba czysto teoretyczne, ale wolałbym widzieć?
Obojętnie jakiej :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Hooop!

Post autor: FortArt »

Dziękuję obu Wam za odpowiedź, a jednemu jeszcze za grę. Bardzo dobra jest. Myślenie, ale takie radosne.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Hooop!

Post autor: FortArt »

Zakazu nie znalazłem, ale niejasność mam. Skaczę na liść, tam jest obca żabka, więc cofam ją do jej domu. Dopuszczalne?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Hooop!

Post autor: folko »

Jeśli przed domkiem (np. zielonym) stoi żabka (np. zielona), wskakujesz tam i jedyna kładka prowadzi do domku to nie można tam wrzucić zielonej. Gdy żabka raz wyjdzie ze swojego domku, to już nie może tam wrócić.
ODPOWIEDZ