Prezent

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Prezent

Post autor: Meechauek »

wiem że takich tematów były dziesiątki, ale szukam od 2 dni i nie potrafię się na nic zdecydowac.
Szukam prezentu dla dziewczyny, lat 20, jej ulubione gry to:

7 cudów
Wysokie Napięcie (chociaż grała zaledwie raz)
Pandemic
Ghost Stories
Cytadela

Shogun, Cyklady się nie spodobały, Agricola owszem, ale nie w takim stopniu jak powyższe.

1. Gra MUSI chodzi na 2 osoby, ale chcę aby była dobra również na 4
2. MUSI byc ładnie wykonana :)
3. Czas gry bez znaczenia
4. Czynnik losowy minimalny
5. Cena i wydanie bez znaczenia
6. Planowanie + element strategii + interakcja

Moje typy to Hawana, Small World, RftG, Antike, Steam
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Prezent

Post autor: arturion »

Hawana na więcej niż 2 osoby to dno kompletne :)

Może Stone Age, aczkolwiek ta losowość...
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Prezent

Post autor: MattCarnall »

Hawana na dwie osoby sprawdza się znakomicie, problem przy czterech graczach polega na tym, że panuje duży bałagan i chaos podczas gry. Podobna mechanika jak w Cytadeli. W grze występuje losowość(nawet nie minimalna), no ale przecież w Cytadeli, Ghost Stories czy 7 cudów też jest duża, a dokładniej mająca wpływ na grę.

RftG to obecnie moja ulubiona gra planszowa, zaprojektowana od początku do końca, bardzo charakterystyczna i wymagająca. Element losowy także występuje, jak to w karciankach ale ogrom możliwości wynikających z kart to rekompensuje. Interakcja jest, na poziomie rozpatrywania taktyki drugiego gracza, twoje wybory wpływają na jego i odwrotnie.

Small World to raczej prosta zabawa, dobry odmóżdżający przerywnik, do tego dobrze i ładnie wykonany.

Steam zalecany jest od 3 graczy i dobrze się skaluje, czy jest ładny dla oka? Na pewno nie jest szpetny. Dużo trudniejszy od Small World.

Antike to tak podobnie jak Steam, ładny czy nieładny, a czy Wysokie Napięcie jest rzuca na kolana wygladem? Nieszpetny. Minimalnie losowy, świetna mechanika, mnogość strategii prowadzących do zwycięstwa.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Prezent

Post autor: skanna »

Żebyś nie dodał pkt.2 to bym poleciła Sankt Petersburg, ale ładny to on specjalnie nie jest. Poza tym, wszystko właściwie w nim jest, losowość mniejsza, a interakcja większa niż w branym przez Ciebie pod uwagę (a moim ulubionym) RftG.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezent

Post autor: bartek_mi »

Jak sie przychylasz ku small world to kup - nie zawiedziesz sie :)

Stone Age niby losowy ale jak sie grac nie umie to sie fuksem nie wygra...
Dice Hate Me :(
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Prezent

Post autor: mbork »

Z tego, co grałem, to mogą podpaść:
* Metropolys (choć może być zbyt losowe)
* Magnum Sal (choć 2 osoby to nie optimum)

Z tego, co nie grałem, ale czytałem:
* K2
* Navegador (to może być nawet najlepszy typ!)
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Prezent

Post autor: srokaplotkara »

U mnie też ładnie wydana gra ma duże znaczenie :)
Bardzo lubię Stone Age, Świat bez końca i Caylus.
Co do dwóch, to chyba każdego zachwyca piękno wydań, co do Caylusa to są podzielone głosy. Mi osobiście przypadła do gustu taka grafika, plansza fajnie zrobiona. Ma w sobie to coś :)
W Stone Age i Świat bez końca jest element losowy, ale ułożenie własnej strategii i jej realizacja jest niezbędna do wygrania. Bez planowania nawet super dobrze wyrzucone kości na nic się zdadzą. W Caylusie element losowy jest minimalny.
Tak więc to jest moje zdanie, oto i zdanie kobiety, wrażliwej na piękno :D
Awatar użytkownika
Ntom
Posty: 63
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Prezent

Post autor: Ntom »

Ja bym proponował Batavię lub Elfenland

A tak nie ze strategii to polecam Wsiąść do pociągu Europa :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Prezent

Post autor: Veridiana »

mbork pisze: * Metropolys (choć może być zbyt losowe)
a w czym ona jest zbyt losowa? początkowe rozstawienie żetonów na dzielnicach rzutuje na wszystkich graczy jednakowo, a cele są zrównoważone. taka losowość to żadna losowość tylko konieczność, aby rozgrywki nie były identyczne. nawet w tym przysłowiowym Caylusie początkowe budynki są ułożone losowo ;)
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Prezent

Post autor: mbork »

Veridiana pisze:
mbork pisze: * Metropolys (choć może być zbyt losowe)
a w czym ona jest zbyt losowa? początkowe rozstawienie żetonów na dzielnicach rzutuje na wszystkich graczy jednakowo, a cele są zrównoważone. taka losowość to żadna losowość tylko konieczność, aby rozgrywki nie były identyczne. nawet w tym przysłowiowym Caylusie początkowe budynki są ułożone losowo ;)
To prawda, ale ukryte cele (co do zbalansowania których zdania są ponoć podzielone w połączeniu z żetonami mogą pomóc któremuś z graczy - tak mi się przynajmniej wydaje, nie grałem wiele razy.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Prezent

Post autor: jerrymagu »

Padł wcześniej typ Navegadora. Przy Twoich założeniach to bardzo bardzo dobre rozwiązanie.
Mam Navegadora i Antike i powiem Ci że Antike słabo się spisuje na dwie osoby a Navegador dobrze.
Zastanowiłbym się jeszcze nad dwiema pozycjami ale one nie są super reprezentatywne pod względem wykonania
Glen More/London
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Prezent

Post autor: Targowo.Istore »

A ja wybrałbym między Metropolys a Stone Age. Jeżeli oczywiście ta losowość nie będzie Wam zbytnio przeszkadzać podczas gry. Obydwie pozycje kupisz u nas w sklepie. A co sądzicie o Glen More? Bo nie grałem w ten tytuł.
ODPOWIEDZ