[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Z czterdzieści osób było. A poniżej zamiast normalnego raportu dwa krótkie filmiki, dla osób które chcą poczuć klimat :)

http://www.spqr.netend.pl/pliki/pancho/blog/smolna.wmv [17MB]
http://www.spqr.netend.pl/pliki/pancho/blog/smolna2.wmv [7MB]
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Masz chłopie talent :wink: Świetnie uchwyciłeś wczorajsze oblężenie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Post autor: cezner »

K...de, jak ja Wam zazdroszczę :( Chyba muszę sie przenieść do Wawy
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Posty: 26
Rejestracja: 04 wrz 2006, 21:30

Post autor: Andreas von Breslau »

MacDante pisze:Mare Nostrum zaloze sie ze bedzie hitem ;p
Dzięki za udostępnienie i omówienie gry. To przedni tytuł. Jestem zwolennikiem tej gry i spróbuję za tydzień nakłonić starych strategów ze Smolnej, aby posmakowali słonej bryzy 'naszego' morza.

P.S. Aby wyjaśnić ew. wątpliwości - grałem Rzymem. Jeżeli są tu też inne osoby z tej rozgrywki, to proszę Was o wpisanie się, dzięki temu poznam Wasze wcielenia forumowe. Bo jestem tu od niedawna.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

no i prosze jak sie wszystko ladnie rozwija

a byli kiedys tacy utytulowani ludzie, co mowili, ze przez internet srodowiska zbudowac "sie nie da"

;-)
Awatar użytkownika
oro
Posty: 27
Rejestracja: 17 lip 2006, 20:26

Post autor: oro »

Mimo iż byłem od 17.00 do 22.50, udało mi się zagrac tylko w jedną pozycję.. Struggle of Empires. Tych kilka godzin upłyneło w mgnieniu oka. Grało nas 7 i uplasowałem się na 4 pozycji wiec w samym środku :) Był to mój debiut w tej grze więc niestety błędy popełniało się dośc często, liczę że będzie kiedyś okazja na rewanż. Przynajmniej moja Rosja była potęgą kolonizacyjną we Wschodnich Indiach 8)
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

tez gralem w Struggle of Empires
bylem holandia ,zajalem niestety ostatnie miejsce;)
to wina moich sojusznikow nikt mi nie pomagał
w walce ;)
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Thor »

Byłem, podobało mi się, za tydzień wpadnę z Camelotem :)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

Pancho pisze:Z czterdzieści osób było. A poniżej zamiast normalnego raportu dwa krótkie filmiki, dla osób które chcą poczuć klimat :)

http://www.spqr.netend.pl/pliki/pancho/blog/smolna.wmv [17MB]
http://www.spqr.netend.pl/pliki/pancho/blog/smolna2.wmv [7MB]
rewelacja, szczegolnie 1 .
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9480
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Pancho napisał:
Z czterdzieści osób było
Oczywiście połowa osób była podstawiona i tylko udawali, że grają, a wszystko po to, żeby Natanielowi szczęka opadła z wrażenia :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

...no i żeby film się Pancho udał :wink:

A co do szczęki Nataniela to faktycznie - chyba ktoś połowę ludzi wziął z łapanki. Takiej frekfencji na Smolnej to nie pamiętam :)
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Geko pisze:...no i żeby film się Pancho udał :wink:
Połowa to byli statyści :)
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

No nie po prostu zarządziłem mobilizację wszystkich pododdziałów :P i stąd tyle ludzi się pojawiało. Poza tym 5 osób było z poza Wawy - Nataniel, Xshadow, Fortepian, Fcon i Mocerre.

A panchowy film po prostu rewelacja. Polecam każdemu.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Post autor: _Paulus_ »

Ech... a mnie pogoda odstraszyla - wychodzac z pracy napotkalem sciane deszczu i z wrodzonego lenistwa stwierdzilem, ze lepiej pojechac bezposrednio do domu niz tluc sie do Centrum... Jak widac - bylem w olbrzymim bledzie.

Coz... moze w takim razie w nastepny piatek sie uda ;-)
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Thor »

Przeglądam sobie opisy gierek planszowych na forum i w oczy rzuciło mi się coć o czym dawno zapomniałem i co zamierzam przynieść jeszcze dodatkowo na przyszły tydzień. Jest tym mianowicie "Labirynt Śmierci" o ile tylko uda mi się znaleść instrukcje do tej cudownej gierki :)
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Post autor: Abiger »

Witam
Na piątkowe spotkanie rzeczywiście stawiła się imponujaca liczba graczy. Aż mi dech zaparło :)

Miałem okazję spróbować bardzo ciekawej gry, mianowicie Mare Nostrum wraz z dodatkiem. Gra bardzo mi się podobała, mitologiczny dodatek zapewnia sporo ciekawych opcji (chyba najbardziej spodobały mi się atlantydzkie łodzie podwodne - krakeny). Niestety nie mogłem dotrwać do końca i przekazałem moje obiecująco rozwijające się państwo w ręce Cheosa.

Herr von Breslau - grałem Kartaginą

Pozdrawiam współgraczy (i nie tylko)
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Cześć!

W ostatni piątek padł rekord. Doliczyłem się w Klubie ostatecznie 41 osób. Zarówno grających jak i tylko kibicujących, choć tych pierwszych było zdecydowanie więcej. W pewnym momencie gry toczyły się jednocześnie na 8 stołach(!) a atmosfera byłą gorąca (w przenośni i dosłownie).

Ja zagrałem dwa razy - najpierw w TuT z Geko i Michałem (pseudo nie pamiętam). Geko nas ograł - pewnie zaprocentowało jego doświadczenie.
Potem zasiadłem do umówionej już wcześniej gry z Robertem Sypkiem (niezarejestrowany) w Wojnę o Pierścień. Grałem Siłami Ciemności i po ok. 3 godzinach wydawało mi się, że osiągnąłem dno - przegrałem militarnie, tracąc Orthank i Mount Gudabad. Robert triumfował, a ja ze smutkiem analizowałem własne błędy. Dopiero następnego dnia w domu doznałem olśnienia - gra nie powinna się tak skończyć, a ja jeszcze miałem spore szanse na zwycięstwo! Otóż zakończyliśmy rozgywkę zaraz na początku tury, po zdobyciu przez Roberta M.Gundabad. A tymczasem gra powinna trwać do momentu wykorzystania przez obu graczy kości akcji. Czyli miałem jeszcze 5 aktywacji i mogłem spokojnie próbować odbić którąś ze straconych twierdz! Tak to jest jak się nie doczyta instrukcji...
Awatar użytkownika
mgajda
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2006, 14:38
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Gra w ten piątek...

Post autor: mgajda »

Dzięki, za dobre słowo o grze w Struggle of Empires, ale nie mielismy szans z Prusakami :-). Chociaz chetnie zagram jeszcze raz.

Równie chętnie zapiszę się na Mare Nostrum w ten piątek.

Przyniosę Zaginione Miasta i/lub Tygrys i Eufrat.
Piegowaty
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

Leo pisze: Dopiero następnego dnia w domu doznałem olśnienia - gra nie powinna się tak skończyć, a ja jeszcze miałem spore szanse na zwycięstwo!
Widze, ze gracz 'ludzki' moze jednak militarnie powalczyc, a tak sie tego obawialiscie.

Robert i tak jest moralnym zwyciezcą, Leo. ;-)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Wrazenia z Here I Stand:

Pierwszey raz od dosyc dawna gralem w cos, co jest okreslane duza, ciezka strategia. De facto gra wcale okazala sie nie byc kolosem - poza czasem gry (jakies 4-5 godzin) nie ma w niej nic tak wielkiego. Zasady sa dosyc proste - chociaz co ciekawe, niektorymi panstwami gra sie latwiej, innymi trudniej - poniewaz na przyklad reformatorzy maja wiele mozliwosci zwiazanych z religia, anglicy czy francuzi - moga wysylac wyprawy zamorskie, itp. Turkami, ktorymi gralem, sprawa jest prosta - pakujemy wszystko w wojsko i jedziemy na podboj Europy.

Gra jest bardzo wciagajaca, ma wiele roznych przenikajacych sie warstw (polityczna, religijna), kazdy z graczy ma wlasne cele (na przyklad Henryk, krol Anglii, stara sie splodzic syna). W walkach uzywana jest kostka - rzucamy tyloma kostkami ile mamy sily, 5,6 zadaje strate przeciwnikowi. Mnie taka losowosc nie irytuje, wiec ok.

Wiekszym problemem sa jak mi sie zdaje karty - co kolejke ciagnie sie je losowo i mozemy pociagnac zarowno bardzo potezne jak i zupelnie beznadziejne. W kartach spotkal mnie maksymalny pech - Habsburg dociagnal karte zabijajaca mego dowodce, co spowodowalo znaczne zmniejszenie mozliwosci mojej armii i w rezultacie spowodowalo moja przegrana w wojnie z nim.

Gra naprawde swietna i mam wielka ochote zagrac w nia jeszcze raz, polecam w zupelnosci.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Jako że udało mi się podreklamowac Mare Nostum , to przyszedł czas na Age Of Mythology... czyli kolejna mitologiczna kobyła, w której to w max 6 graczy grających 3 nacjami (Grekowie, Egipcjanie oraz
Nordowie) walcza o wybudowanie piramid czyli najpotężniejszego cudu świata.

Gra jest ekonomiczno - strategiczna i jest kolejną ciękawą pozycją.
Ale co ja tam będe opisywał, szczegóły tu:
http://www.rebel.pl/product.php/1,302/2 ... dgame.html

Dlatego też na piątek 15.09.2006 jeżeli Leo potwierdzi spotkanie. Robię nabór na tą pozycję, czyli max 6 osób.

DO gry jest instrukacja Polska, kórą mogę udostępnić zainteresowanym rozgrywką aby się z nią zapoznli. Maila do mnie znacie :)

a więc:
Age Of Mythology:
1. MacDante
2. Pędrak
3. Grzech
4. Kumpel Grzecha :)
5. Thor
6. Geko

czekam na zgłoszenia :)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2006, 09:21 przez MacDante, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Zglosilbym sie chetnie, ale trzecia kobyla pod rzad... hmm.....
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

No i ostatnia relacja z zeszłego tygodnia, czyli piątkowe spotkanie na Smolnej. Frkwencja rzeczywiście niespotykana - mnóstwo ludzi, mnóstwo gier... Ciekawe czy następne spotkania będą cieszyły się podobną popularnością, czy był to jednorazowy występ...

Pograłem właściwie w niewiele tytułów, co niestety było spowodowane późnym przyjściem w związku z GIGANTYCZNYMI korkami - z Woli jechałem godzinę! Po prostu tragedia. Telefon do Jacka, by wiedzieć, czy już zaczęli SoE...i on też stoi w korku. Był jednak trochę bliżej centrum i przesiadł się na tramwaj dzięki czemu zyskał około pól godziny nade mną, ale on zagrał za to w tylko jedną grę :-).

Najpierw zasiedliśmy z Markiem do Twilight Struggle - byłem prawie pewien, że gra mu przypadnie do gustu i już po 1 turze moje podejrzenia się potwierdziły... Gra jest naprawdę wybitna. Po raz kolejny przegrałem, tym razem po beznadziejnym błędzie, więc niestety Marek nie miał okazji zasmakować w dalszych etapach gry...ale nadrobimy. Nie watpie iż jeszcze ie raz będzie okazja w tę grę zagrać. TS potwierdził swoją klasę i jest to gra, na którą mam zamiar polować (chociaż w lepszej cenie)...

Później zagraliśmy w nowiutkich Żeglarzy i mimo, iż odniosłem druzgocące zwycięstwo dzięki swemu wybitnemu intelektowi :-) gra nie przypadła mi do gustu. Trzebaby spróbować innych wariantów, bo tak naprawdę to za wiele Żeglarze nie zmieniają. To starzy, niedobrzy Osadnicy - z wszystkimi ich wadami. Większa plansza ułatwia rozgrywkę i może tchnąć trochę świeżości, ale zdziwiłbym się gdyby sprawili, że Osadnicy zaczną się u nas na spotkaniach pojawiac. To jednak zbyt prosta, losowa i niezbyt ciekawa gra. Mogę spróbować zagrać jeszcze w inny wariant, by w pełni ocenić ten dodatek, tym niemniej oceniając go pod najbardziej uczciwym kryterium stwierdzam, iż gry bym nie kupił.

Czekam na następne spotkania na Smolnej - strasznie się do nich przyzwyczaiłem... :-)

Tym razem (oprócz Twilight Struggle na które zawsze się piszę) chętnie pogram w jakieś krótsze produkcje... Z Ja_nem (pomijając sobotnie farmerstwo) już nie grałem ze 3 tygodnie...Czas to nadrobić :-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

MacDante, po pierwsze to Age of Mythology (nie Empire). Po drugie, co Ty się tak uparłeś na ten cud :twisted: . Zbudowanie cudu (czy gdzieś pisze, że to piramidy?) to jedna z możliwości zakończenia gry, która wcale nie oznacza zwycięstwa. Wygrywa gracz, który otrzyma największą ilość punktów zwycięstwa. Pukty dostaje się w czterech kategoriach: Największa Armia, Najwięcej Budynków, Zbudowanie Cudu, Wygranie Ostatniej Bitwy. Pierwsze trzy rozpatruje się na koniec gry, ostatnią po każdej bitwie. Co ciekawe punkty zwycięstwa na te kategoie rozdzielają sami gracze na początku swojej kolejki, więc sami decydują, co będzie bardziej punktowane.

Pozdrawiam
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Wiem, wiem :) poprawiłem fakt mój błąd .

Co do piramid to tak samo jak nie piszę że można przechodzi do kolejnych er, budować wojsko, budynki produkcyjne, obronne, można opierać się na losie lub na kartach taktyk :) to że w magazynach niszczeją zapasy, to że są różne tereny dające różne zasoby... to wszystko jest w instrukcji nie chcę pisać wszystkiego bo i tak przed grą trzeba będzie streścić wszystkie zasady w skrócie ;)

Tak wybudowanie cudu kończy grę od razu (wtedy są podliczane punkty), ale także kończy grę sytuacja kiedy z puli punktów zostanie zabrany ostatni bloczek z punktami. Cud -> piramidy nazwałem tylko dlatego że na karcie cudu jest coś podobnego do piramid :)
ODPOWIEDZ