Antike

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Antike

Post autor: jerrymagu »

Czy ktoś mógłby podać przykład zdobycia karty przy wykorzystaniu Galer.
Kartę dostaje się za przepłynięcie 7 obszarów jakąś Galerą, ale założenie jest takie że na każdym akwenie powinna być galera.Nie rozumiem tego mechanizmu.
Pozostałe rzeczy są dla mnie trywialne w tej grze
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Antike

Post autor: Ink »

jerrymagu pisze:Czy ktoś mógłby podać przykład zdobycia karty przy wykorzystaniu Galer.
Kartę dostaje się za przepłynięcie 7 obszarów jakąś Galerą, ale założenie jest takie że na każdym akwenie powinna być galera.Nie rozumiem tego mechanizmu.
Pozostałe rzeczy są dla mnie trywialne w tej grze

"Prowincja morska jest uznawana za przepłyniętą wtedy, gdy dana nacja posiada w niej choćby jedną Galerę na końcu swojej tury."

Czyli olej niefortunne słowo "przepłynięty" - karta jest za to, że się ma galery obecne na danej liczbie obszarów na końcu tury.
Nigdzie nie jest napisane, żeby przepłynąć je "jakąś galerą".
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Antike

Post autor: jerrymagu »

czyli jeśli w kolejne turze nadal będę miał w odrębnych prowincjach Galery szt. 7 to co turę będę otrzymywał kartę postaci
To oznacza że trzeba Przeciwnikowi kosić tak galery aby nie miał ich na końcu tury w ilości sztuk 7 w oddzielnych prowincjach

Dobrze zrozumiałem?
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Antike

Post autor: bazik »

pierwsza karta za to ze konczysz kolejke majac 7 statkow na roznych morzach.
druga karta za to ze konczysz kolejke majac 14 statkow na roznych morzach.

sytuacja jest identyczna jak z kartami za posiadane prowincje. (jesli dobrze pamietam liczby najpierw 5 potem 10). i tu i tu nie chodzi o to zeby w nastepnej kolejce znow spelniac wymagania na pierwsza karte, tylko zeby spelniac wymagania na obie w tym samym momencie.
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Antike

Post autor: jerrymagu »

z miastami jest dokładnie jak piszesz, o kolejne 5 więcej dostajesz nowa kartę
Świątynie analogicznie tyle że tam jest co 3
Czyli w statkach co 7?!

Okay - dziękuję za pomoc bo ten zapis 'przepłyniętych' - trochę mnie zmylił i wiem teraz że w tym konkretnym przypadku graliśmy źle
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
ODPOWIEDZ