Overlord

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Overlord

Post autor: Sporek »

Grając w Overlorda, natchnęło mnie coś. Można by było z tego bardzo sprawnie zrobić grę planszową. Opierała by się na Hexach, i była by strategiczna, lecz prosta. Pieniądze chowało by się do skarbca (można było by zostać okradzionym), będzie można przenosić przedmioty. Wiem że napisałem chyba jakoś niegramatycznie, ale nie czuję się za dobrze... to tak, program do zrobienia mam. Strange Eons to program w sam raz. Mimo że do robienia kart, to ja mam Mod na Hexy. Ikonki mam... o licencję się nie martwię bo ta gra nie będzie komercyjna, tylko Print And Play Free. Pozdrawiam i mam nadzieję że nie przyjmiecie mnie źle że tak wyskakuję prosto z mostu i ta moja ortografia i gramatyka jest zła. Przepraszam za wszystko i pozdrawiam. Sporek.
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Overlord

Post autor: Dominusmaris »

Więcej napisałeś o tym jak kiepsko napisałeś,
niż tego co kiepsko napisałeś.
Następnie przeprosiłeś za to co napisałeś
i w konsekwencji niczego nie napisałeś.
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: Overlord

Post autor: Sporek »

Dominusmaris pisze:Więcej napisałeś o tym jak kiepsko napisałeś,
niż tego co kiepsko napisałeś.
Następnie przeprosiłeś za to co napisałeś
i w konsekwencji niczego nie napisałeś.
:lol: Masz rację :lol:
A tak w ogóle to chodziło mi o to, aby zrobić grę opartą na overlordzie.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Overlord

Post autor: Moniczka.s »

Pomysł dobry, ale najważniejsze, aby go dobrze zrealizować, co niestety nie jest takie proste.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: Overlord

Post autor: Sporek »

Hmm, to nie jest takie trudne... Na razie zasad co do walki nie mam. Ale mam już podstawy.
Gracz może ruszyć się na turę 1 postacią na każdą rasę Minionów. Czyli 4 rasy, ognia, ziemna, natury, wody. Plansza oparta jest na Hexach, na niej rozmieszczone są np. przeszkody typu trucizna, rzeka, albo płonący się budynek - płonący budynek to tylko przykład, ale raczej go nie będzie w grze. Tylko Wody może przejść przez rzekę. Tylko natury może przejść przez truciznę itd. Każdy z graczy ma skarbiec, taki budynki na 2 końcach planszy. Dla każdego po jednym. Znalezione pieniądze (będą leżały na mapie) kładzie się tam. Jak nie ma miejsca to albo się wydaje albo traci, bądź zostawia w innym miejscu, bo każdy minion może przenosić 1 towar. Każdy minion ma po 1 życiu, ale każdy ma inne "atrybuty". To nie będą atrybuty w stylu że 2 szybkości itd, tylko określone w instrukcji np. zielone poruszają się 2 razy więcej niż ma się punktów ruchu itp. Oczywiście to tylko przykłady. Zrobię żetony etc. hexy minionów, suwerena - suwerena chyba nie będzie chodź nie jestem pewien... dla każdej drużyny. I jeszcze pieniędzy, a potem się zobaczy. Pozdrawiam, i czekam na sugestie.
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Overlord

Post autor: Dominusmaris »

Generalnie długa droga przed Tobą.
Polecam stronę sklepu rebel.pl w celu przejrzenia instrukcji różnych gier.
Zacznij od Warcraft: Boardgame, tam ciekawe jest tworzenie jednostek i budynków.
Potem możesz zajrzeć do bardziej rozbudowanych gier jak Chaos in the Old World.
Oczywiście dobrym pomysłem byłoby zagranie w każdą z gier przy najmniej jeden raz.
Polecam Ci także gry Friedrich/Maria ze względu na ciekawy system bitewny.
W skrócie podpowiem, że każde pole na planszy ma swój ,,karciany" kolor.
Gracze co kolejkę dobierają karty w czterech kolorach (karo,pik itp).
W trakcie bitwy można używać tylko tych kart, które mają właściwy dla danego pola kolor
np. trefl, więc atakujący stara się prowadzić bitwy na tych polach z których najwięcej
kart mu się uzbierało. U Ciebie byłyby to karty odpowiednie dla danego typu terenu na heksie, powiedzmy 6 rodzajów. Oprócz wartości liczbowej i koloru terenu karta mogłaby zawierać
jakieś inne funkcje typu wydarzenia, skarby, jednostki itd.
O różnym wykorzystaniu tych samych kart dowiesz się z gry Warrior Knights, ale także z 51 Stan czy Warhamer:Inwazja
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: Overlord

Post autor: Sporek »

Dzięki. Mam już kilka hexów z postaciami. Dorobię na nich ikonki gracza, ale na razie macie jedną czystą.
Obrazek
Oczywiście w oryginale będą mniejsze więc zamazania nie będzie :)
Oczywiście zamieściłem z Awersem i Rewersem :D Czyli z przodem i tyłem :D
ODPOWIEDZ