Koszykówka

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
bobsat
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011, 17:40
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Koszykówka

Post autor: bobsat »

Pracuje obecnie nad grą o koszykówce.

Właściwie, to odkurzam projekt sprzed ponad 10 lat (jak byłem zdecydowanie młodziutkim chłopcem), który wtedy, jako nastolatek miałem przetestowany z kumplami i rodziną i było to całkiem grywalne. Zastanawiam się, czy ktokolwiek w dzisiejszych czasach zainteresowałby się sportową grą planszową taką raczej dla młodszego odbiorcy.

Gdzieś po drodze widziałem ankietę, że zbytniego zainteresowania nie ma dla gier do pobrania i drukowania, żeby to wydać i próbować sprzedać to może być strata pieniędzy ...

Ciekaw jestem co na ten temat sądzą osoby siedzące w temacie planszówek :)
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Koszykówka

Post autor: Dominusmaris »

Warianty stworzenia gry są dwa. Tandetny i profesjonalny.

Tandetny to gra na poziomie ,,chińczyka", którą kupi sporo osób, pod warunkiem,
że będzie w pakiecie z naszą narodową dyscypliną...
Tego wariantu nikt nie będzie ściągał do wydruku, bo tak robią tylko maniacy gier,
ale może się sprzedać. Tyle że praw do gry o instrukcji na jedną stronę nikt od Ciebie nie kupi, chyba że za żenujące pieniądze.

Wariant profesjonalny, bardziej się przyjmie w wersji print&play, ale to raczej garstka ludzi i
musiałaby ta gra być bardziej zindywidualizowana, z nazwiskami i parametrami zawodników,
konkretnej ligi np. jak jej tam?...o, NBA.

Wniosek:
Znajdź sponsora, wymyśl podobną grę o piłce nożnej, znajdź fabrykę w Chinach i
zarabiaj miliony.
Awatar użytkownika
bobsat
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011, 17:40
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Koszykówka

Post autor: bobsat »

Instrukcja obecnie ma kilka stron, oryginalnie tworzyłem ją na fali popularności NBA właśnie, ale obecnie wole nie ryzykować naruszenia jakichś licencji, więc postacie są zdecydowanie anonimowe :)

Jak zakończę prace przygotowawcze dla strony www, to podlinkuje, będzie można sprawdzić instrukcję i powytykać błędy. Tymczasem bawie się w promocję na facebook-u

Tymczasem nasunęło mi się dodatkowe pytanie: jeśli zdecydowałbym się wydać 10 sztuk, dla siebie i znajomych, skąd można wziąć pudełka, które będą profesjonalnie wyglądać? Z wydrukiem powinienem sobie poradzić, wydaje mi się, że większość spraw mam przemyślanych, tylko trzeba zapytać o cenę w drukarni, ale pudełko ... tutaj moja wyobraźnia się kończy, albo nie wiem jak to znaleźć poprzez google :)
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Koszykówka

Post autor: Dominusmaris »

Przy takich nakładach wszystko kosztuje majątek.
Nawet wydrukowanie planszy może kosztować 10 zł,
więc tu powinien pojawić się cytat z Yody:
,,Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania."
Awatar użytkownika
bobsat
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011, 17:40
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Basket Master

Post autor: bobsat »

Pierwszy projekt od razu wydawać mam w setkach egzemplarzy? Taki genialny to chyba nie jestem. Na razie staram się moim pomysłem zainteresować innych, usłyszeć opinie ze świata, a potem będę szacował ile egzemplarzy mnie nie zrujnuje.

Gdyby ktoś miał propozycje co z pudełkiem to byłoby miło :)

Tymczasem po kilku rozegranych partiach widzę, że potrzeba nieco szlifu do mechaniki. Bardzo schematyczna gra wyszła, ale jest szansa, że uda się co nieco rozruszać. Strona nadal w trakcie przygotowywania, chęci mnie nie opuszczają. Mam nadzieję, że uda się poprawić mechanikę i przetestować ponownie przed końcem miesiąca.
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Basket Master

Post autor: Archibald »

bobsat pisze:Pierwszy projekt od razu wydawać mam w setkach egzemplarzy? Taki genialny to chyba nie jestem.
W tym wlasnie problem, wydac mozna w minimum 500 egzemplarzach (niektorzy mowia, ze minimum to wiecej, ale ponizej 500 to nie slyszalem), mniejsza skala po prostu zabije cie kosztami stalymi (ustwienie maszyn drukarskich).
Druga mozliwosc to chalturzyc (drukarka :D), ale koszty to podbije, ladne nie bedzie no i sie narobic trzeba.
Trzecia mozliwosc to Print&Play, ale kto ma dzisiaj czas sciagac gre, drukowac i wycinac?

Generalnie, najlepsze wyjscie to wymyslec genialna gre niezalezna jezykowo i pojsc na 10,000 egzemplarzy w pierwszej edycji :D
Awatar użytkownika
pebro
Posty: 97
Rejestracja: 05 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 2 times

Re: Basket Master

Post autor: pebro »

bobsat pisze: Gdyby ktoś miał propozycje co z pudełkiem to byłoby miło :)
Jak ma być w miarę tanio, to uniwersalne pudełko, np.:
http://www.rebel.pl/category.php/1,375/ ... karty.html
Na przód nalepka z jakąś grafiką i nazwą gry.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Koszykówka

Post autor: FortArt »

Zgadaj się z TBL, pokaż im to jako samofinansujący się pomysł promowania dyscypliny, zdobądź zgodę na użycie realnych nazwisk, nazw i herbów klubów. Na okładce wstaw wielkie logo ligi, loga klubów lub nawet przygotuj 12 wersji okładek ze zdjęciem zawodnika w koszulce każdego klubu. Wstaw do sklepików klubowych. Czego się nie kupi z miłości do drużyny ....
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
bobsat
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011, 17:40
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Koszykówka

Post autor: bobsat »

W przyszłym tygodniu Basket Master zostanie zaprezentowany szerszej publiczności.

Zapraszam do śledzenia strony na facebook-u:
http://www.facebook.com/pages/Bobsat/223072584374872
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Koszykówka

Post autor: Bri »

Zajrzałem na facebooka i najbardziej ciekawi mnie co to za zombie na cmentarzu.
Awatar użytkownika
bobsat
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011, 17:40
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Koszykówka

Post autor: bobsat »

Teraz nie tylko na facebook, ale także na www.bobsat.net

Zapraszam do pobierania, grania, komentowania, marudzenia na to co narobiłem :)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszykówka

Post autor: Matio.K »

bobsat pisze:Teraz nie tylko na facebook, ale także na http://www.bobsat.net

Zapraszam do pobierania, grania, komentowania, marudzenia na to co narobiłem :)
Instrukcję ściągnąłem, czeka na pełną lekturę. Pobieżne przejrzenie nasuwa prosty wniosek - losowość. Może później zdołam coś zaproponować.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
bobsat
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011, 17:40
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Koszykówka

Post autor: bobsat »

Prawie 15 pobrań w dwa tygodnie od premiery, jak na pierwszy upubliczniony projekt, to chyba nienajgorzej.

75% pomysłów w tej grze jest sprzed około 15 lat, gdy w finałach NBA walczyli Chicago Bulls i Utah Jazz - jest szansa, ze zrobię jakieś drobne "making of" :)

Co do losowości, jak będzie czas i chętni na testy, to mam w planie rozszerzenie zasad, które nie będzie eliminowało losowości, ale nieco ją zmodyfikuje. Może uda się przed nadejściem jesieni doprowadzić "rozszerzenie" do stanu używalności.
Awatar użytkownika
bobsat
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2011, 17:40
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

testerzy poszukiwani

Post autor: bobsat »

http://www.bobsat.net/2011/08/rozszerzenie.html

Czy są chętni na pomoc w testach rozszerzenia zasad?
ODPOWIEDZ