Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: piton »

maciejo pisze:Ja jednak zaryzykuję twierdzenie, że jest duuużo więcej tych, którym się nie chciało niczego dodrukowywać, z powodu bariery językowej nie przeszli nawet przez pierwszą rozgrywkę, uczenie się kart na pamięć nie jest dla nich żadną przyjemnością a kupienie gry po holendersku brzmi jak absurdalny żart :)
Jeśli ktoś z powodu bariery językowej nie jest w stanie spojrzeć na grę, no to widać nie bardzo chce grać. Wiem o co chodzi z niechęcią do języków - sam przemogłem się do tytułów niemieckich, do których z kijem nie podchodziłem ;) Po czasie to mija. Czekać 15 lat na El Grande po polsku to trochę przydługawo. Poza tym nie chodzi mi o "wkuwanie" treści kart: czytasz instrukcje, zapamiętujesz reguły - jest tam też opis kart, analogicznie zapamiętujesz funkcję kart i wszystko samo gra :) Poza tym i ElG LH mają karty z obrazkami, wszystko widać na obrazkach, wystarczy obejrzeć te karty i wiadomo o co chodzi. Jeśli chodzi o napisy na planszy to jak kto woli. Ja wolę zagrać w coś fajnego i nowego niż czekać aż się ktoś zlituje i da mi szansę zobaczyć drewno zamiast wood na planszy...W ten sposób można się nigdy nie doczekać i w nic dobrego nie zagrać ;)
Co do GOA to tam są same obrazki, tekst nie gra żadnej roli...czy jest to po holendersku czy francusku, gra się nie zmienia, zawsze obrazki są te same, tak jak np. w Caylusie. Jeśli gra jest niezależna językowo, to po co czekać 10 lat na polskie wydanie. Chodziło mi konkretnie o te 3 gry, które były wcześniej wymieniane. Co innego gry z dużą ilością kart, oparte głównie na tekście - tu jestem za jak najbardziej wydawajcie je po polsku ;) Takie moje zdanie - akurat te gry mam i chciałbym coś nowego :P
A jeśli jest jak piszesz, że jest wiele czekających osób, to Lacerta sporo zarobi :) A ludzie będą zadowoleni :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Leser »

piton pisze:
maciejo pisze:Ja jednak zaryzykuję twierdzenie, że jest duuużo więcej tych, którym się nie chciało niczego dodrukowywać, z powodu bariery językowej nie przeszli nawet przez pierwszą rozgrywkę, uczenie się kart na pamięć nie jest dla nich żadną przyjemnością a kupienie gry po holendersku brzmi jak absurdalny żart :)
Jeśli ktoś z powodu bariery językowej nie jest w stanie spojrzeć na grę, no to widać nie bardzo chce grać.
Ja bardzo bym chciał zagrać w El Grande, ale ze względu na niemiecką wersję nie jestem w stanie spojrzeć na grę. Dziękuję za uwagę ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: mst »

piton pisze:Jeśli gra jest niezależna językowo, to po co czekać 10 lat na polskie wydanie.
Co roku grami planszowymi zaczynają się interesować nowe osoby. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: piton »

piton pisze:piton napisał(a):
maciejo napisał(a):
Ja jednak zaryzykuję twierdzenie, że jest duuużo więcej tych, którym się nie chciało niczego dodrukowywać, z powodu bariery językowej nie przeszli nawet przez pierwszą rozgrywkę, uczenie się kart na pamięć nie jest dla nich żadną przyjemnością a kupienie gry po holendersku brzmi jak absurdalny żart :)

Jeśli ktoś z powodu bariery językowej nie jest w stanie spojrzeć na grę, no to widać nie bardzo chce grać.


Ja bardzo bym chciał zagrać w El Grande, ale ze względu na niemiecką wersję nie jestem w stanie spojrzeć na grę. Dziękuję za uwagę ;)
To mogłeś odnieść się do całej wypowiedzi, nie do jednego zdania - sam tak uważałem kiedyś, ale chęć poznania dobrej gry zawsze zwycięży. Poza tym ciągnąc ten temat jest jeszcze wersja angielska ;) To mam nadzieję, że jak będzie polska edycja grono fanów znacząco się powiększy, gra jest świetna i warto zagrać nawet po 15 latach :)
mst pisze:Co roku grami planszowymi zaczynają się interesować nowe osoby. :-)
A to się zgadzam, jak najbardziej :). Jeśli np. GOA ma byc wydana, żeby dotrzeć do szerszej publiczności jestem jak najbardziej za. Gra zniknęła z Polski, a warto w nią pograć - walor poznawczy jak najbardziej. Dla nowych graczy, wydania polskie są najlepsze, to fakt. Argument promowania planszówek jest poza dyskusją.
Tylko ja tam napisałem taką dygresję z punktu widzenia kogoś, kto "już kilka gier miał okazję zobaczyć, w coś zagrać"...na Forum wypowiadają się raczej ludzie już grający i to kilka lat, więc wypowiedziałem się jako taka osoba - gracz, który chciałby zobaczyć coś nowego, może mniej znanego, ale niedostępnego u nas, jakąś nieoszlifowaną perłę. Wydać jakiś mało znany w Polsce tytuł, który staje się hitem - to miałem na myśli. Podsumowując wolałbym mało znaną grę z 2 setki BGG, niż z pierwszej 30, w którą grało multum osób zainteresowanych od dawna planszówkami. Wydajcie cos czego nie znam :P a skoro nie mam na to wpływu, no to gdzie ja się miałem wyżalić jak nie tu, żale wylewałem :) :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: locworks »

piton pisze:[...] wypowiedziałem się jako taka osoba - gracz, który chciałby zobaczyć coś nowego, może mniej znanego, ale niedostępnego u nas, jakąś nieoszlifowaną perłę. Wydać jakiś mało znany w Polsce tytuł, który staje się hitem - to miałem na myśli. Podsumowując wolałbym mało znaną grę z 2 setki BGG, niż z pierwszej 30, w którą grało multum osób zainteresowanych od dawna planszówkami. Wydajcie cos czego nie znam :P a skoro nie mam na to wpływu, no to gdzie ja się miałem wyżalić jak nie tu, żale wylewałem :) :)
W grach fabularnych szanse na wydanie mają gry niezależne (np. inicjatywy Portalu). Koszt produkcji książki jest znikomy w porównaniu z grami planszowymi.

Co do planszówek, nie znam, poza sobą, żadnego wydawcy, który by zaryzykował wydania mało znanej zagranicznej gry.

W Polsce wydaje się hity, bo rynek jest zbyt mały na eksperymenty tzn. jest zbyt mało graczy, którzy lubią eksperymentować i mają na to środki. Zobacz, ile osób wpisało się w wątku viewtopic.php?f=34&t=14604&start=0&hilit=eminent+domain

Dochodzi do tego specyfika mediów planszówkowych. Jedna negatywna recenzja w opiniotwórczej witrynie nie zaszkodzi popularnej grze amerykańskiej lub niemieckiej. Podobna recenzja (lub opinia szanowanego członka społeczności) na temat mniej znanej gry pogrzebie jej szanse w Polsce.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1177 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: piton »

eh, ja tak sobie tam napisałem, nie linczujcie mnie. ja bym chciał poznać więcej gier, tak jak recenzenci z pism :), portali, i tyle. Wydawajta gry oby tylko ludzi zainteresować. Ja totalnie nie inwazyjnie (without teritroy control) zapodałem wpis. Rozumiem strategię i marketing, ale fajnie wydać coś zgoła innego od hitów. Dobrze, że jest forum - można podyskutować :) Za 300 lat jak każdy będzie msitrzem planszówek będziemy czekać na nowości, nie hity ;) a teraz czekam na Lacerte :D pozdro i keep seeding games :D
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: locworks »

piton pisze:eh, ja tak sobie tam napisałem, nie linczujcie mnie. ja bym chciał poznać więcej gier, tak jak recenzenci z pism :), portali, i tyle. Wydawajta gry oby tylko ludzi zainteresować. Ja totalnie nie inwazyjnie (without teritroy control) zapodałem wpis. Rozumiem strategię i marketing, ale fajnie wydać coś zgoła innego od hitów. Dobrze, że jest forum - można podyskutować :) Za 300 lat jak każdy będzie msitrzem planszówek będziemy czekać na nowości, nie hity ;) a teraz czekam na Lacerte :D pozdro i keep seeding games :D
Chciałem tylko przedstawić jak to wygląda od strony wydawcy. :-) Mam nadzieję, że zwiększy się liczba graczy, a wśród nich znajdzie się więcej osób ciekawych nowości, gier niezależnych, eksperymentów, brzydkich gier z ogromną dawką grywalności, itp.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Wladek »

locworks pisze: Co do planszówek, nie znam, poza sobą, żadnego wydawcy, który by zaryzykował wydania mało znanej zagranicznej gry.
Hm, nie pamiętam czy już to mówiłem, ale na wszelki wypadek powtórzę:
Dziękuję za sprowadzenie do Polski gry Alien Frontiers- długo obserwowałem ją na BGG, ale nie spodziewałem się że uda się ją kupić w rozsądnej cenie w Polsce :)
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Klos »

A wlasnie, jak wyglada sprawa kart bonusowych do Alien Frontiers? Czy beda jakies tez w polskiej wersji?
kulesz88
Posty: 37
Rejestracja: 19 lut 2011, 14:20

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: kulesz88 »

Nie orientuje się ktoś kiedy ma być dodruk Palce w pralce? Pisałem do rebela, ale mi nic nie odpisali.
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: artoro »

według ich strony dodruk gry "Palce w Pralce" ma być w drugim kwartale tego roku:
http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,256/Zapowiedzi.html
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: locworks »

Wladek pisze:
locworks pisze: Co do planszówek, nie znam, poza sobą, żadnego wydawcy, który by zaryzykował wydania mało znanej zagranicznej gry.
Hm, nie pamiętam czy już to mówiłem, ale na wszelki wypadek powtórzę:
Dziękuję za sprowadzenie do Polski gry Alien Frontiers- długo obserwowałem ją na BGG, ale nie spodziewałem się że uda się ją kupić w rozsądnej cenie w Polsce :)
Cieszę się, że import prosto z fabryki trafił w dobre ręce.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: oopsiak »

vaski pisze:Wie ktoś może, kiedy będzie dostępny dodatek do Sabotarzżysty?
pytałam na targach książki kogoś z G3 - sami nie mogą się doczekać : ) ale jakoś na dniach ma być




co do Lacerty - nie sugerowałabym się zależnością językową. Spójrzmy na gry już wydane - E&T, Havana, Samura, Power Grid...
obstawiam Le Havre i Goa
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: locworks »

Klos pisze:A wlasnie, jak wyglada sprawa kart bonusowych do Alien Frontiers? Czy beda jakies tez w polskiej wersji?
Do gier zamówionych w przedsprzedaży będzie dodawana karta Mind Control Helmet.

Natomiast karta Space Crane będzie dostępna w ramach specjalnej akcji związanej z wydaniem ścieżki dźwiękowej inspirowaną grą Alien Frontiers.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
mro123
Posty: 35
Rejestracja: 21 gru 2007, 22:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: mro123 »

Czy zna ktoś plany wydanicze Granny i Smart Games na ten rok? Czy planują wydać nowe układanki?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Krwawisz »

Na stronie Galakty zapowiedź wydania po polsku karcianej wersji Filarów Ziemi. A do tego obietnica kolejnych informacji wydawniczych co kilka dni... ciekawość mnie zżera :)
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: vaski »

Cóż za niespodzianka :)
"Z przyjemnością ogłaszamy, że prócz wcześniej zapowiedzianych dwóch gier, już w czerwcu wydamy grę karcianą dla dwóch osób Famiglia autorstwa Friedemanna Friese.
Tym razem gracze będą się wcielać w bossów rywalizujących ze sobą mafii, a ich celem będzie zwerbowanie w swoje szeregi jak najwięcej i jak najlepszych gangsterów. Po ulicy krążą opryszkowie z czterech gangsterskich rodzin. Członkowie poszczególnych rodzin posiadają specyficzne cechy, które odpowiednio wykorzystane poprowadzą gracza do zwycięstwa"

http://www.lacerta.pl/content/view/110/60/
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Palmer »

Ma być też wariant solo, ciekawa informacja :wink:

A co z karcianką Friese, którą miało wydać G3 ?
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: locworks »

Wookie pisze:Galakta wyda Rune Age po polsku :)

http://www.galakta.pl/artykul_296.html
"Wiek run" czy "Wiek runów"?
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Wookie »

chyba po prostu "Rune Age" - sugeruje to okładka pudełka z dodanym logo Galakty
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

mro123 pisze:Czy zna ktoś plany wydanicze Granny i Smart Games na ten rok? Czy planują wydać nowe układanki?
Tak
mro123
Posty: 35
Rejestracja: 21 gru 2007, 22:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: mro123 »

To bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że będzie coś dla starszych dzieci i dorosłych.
I czekam na jakieś dalsze informacje ... może już oficjalne.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: mbork »

O co chodzi z tą karcianką Teubera od Galakty? Sądząc po zdjęciach, to nie są Rivals of Catan (zresztą oni są chyba tylko dla 2 graczy). Więc skąd to się wzięło? Może ktoś zapodać link do oryginału na bgg?

A przy okazji: co z tymi, którzy kupili Osadników: Grę Karcianą? Galakto, dodatki? Hę?
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: vaski »

Mają Nas głęboko w nosie, pewnie sprzedało się zbyt mało kopii gry by firma podjęła ryzyko zainwestowania w dodatki.
Wydaje mi się również, że obecnie Kosmos wydaje osadników z innym rewersem kart, który nie pasował by do karcianki wydanej wcześniej, ale może mi się to tylko tak wydaje.
ODPOWIEDZ