Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
un4given
Posty: 34
Rejestracja: 16 lip 2010, 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: un4given »

Witam,

Cały czas śledzę forum i wiem, że wątków o grach dla 2-óch osób jest dużo. Ale.... no właśnie jakoś nie mogę znaleźć nic co trafiłoby w mój gust. Szukam gry karcianej (zajmującej mało miejsce, głównie z myślą o wyjazdach) w klimatach fantasy (smoki, wojownicy, magowie, elfy, krasnoludy i takie tam :). Gra musi spodobać się mojej drugiej połówce, a więc powinna posiadać m. in. zapierające dech w piersiach grafiki i być w miarę prosta (raczej filler niż mózgożer, czas rozgrywki 30-60min) no i nie nudząca się po parunastu partiach, oczekiwałbym dużej interakcji między graczami, preferowany język polski. Po tym przydługim wstępie oto tytuły, które wpadły mi w oko:
- Kamień gromu (z tego co czytałem mała interakcja)
- Warhammer Inwazja (klimat ok, ale to LCG....)
- Blue Moon (chyba brak w sprzedaży podstawki)
Odpadają: Dungeoneery. Czekam na komentarze i opinie. Pozdrawiam
"Więc idź, są światy inne niż ten."
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: Nataniel »

Zdecydowanie Inwazja. Albo domalujcie sobie krasnoludki i smoki na Race for the Galaxy - absolutnie NAJLEPSZEJ karciance dla 2 osób.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: szmajchel »

Inwazja spełnia wszystkie Twoje warunki. I jest to naprawdę świetna gra do której ciężko się oderwać. I dlaczego LCG to minus? Baaardzo znacząco wydłuża to żywotność gry, tym bardziej, że większość dodatków do WH:I jest naprawdę udana.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: Mustafa »

Ja polecam :arrow: Władca pierścieni LCG świetne samemu , b.dobre na dwóch i nie generuje konfliktów z partnerką, ewentualne dodatki urozmaicają rozgrywkę , darmowe dodatki dostępne do wydruku, Polska wersja językowa , klimat fantasy , nie trudne zasady , elfy , smoki , krasnale
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: B »

Blue Moon, o ile znajdziesz gdzieś. Znakomita gra. i Zaskakująco regrywalna.
Awatar użytkownika
amaroczek
Posty: 84
Rejestracja: 13 kwie 2011, 02:42
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: amaroczek »

Warhammer Inwazja teraz jest wg. mnie najlepsza.

Jak uda Ci się zdobyć grywalne dwie talie to polecam Lord Of The Rings Trading Card Game - rewelacyjna karcianka dla dwóch graczy, zdjęcia z filmu, klimat i ogólnie brak minusów. Można grać w nieskończoność: http://boardgamegeek.com/boardgame/2603 ... -card-game.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: SeeM »

Inwazja. A potem kupuj tylko duże dodatki: Ulthuan, Marsz, Legendy, itd... Jak grasz sobie w domu, to małych dodatków nie będzie ci brakowało.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
un4given
Posty: 34
Rejestracja: 16 lip 2010, 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: un4given »

Dzięki za podpowiedzi. RftG rozważałem, ale zagrałem na kompie i jakoś mi nie podszedł. Wiem, że to nie to samo co normalna gra, no ale na razie sobie daruję. A co to WH:I LCG to odnoszę wrażenie (być może mylne), że żeby gra pokazała swoje piękno powinno się zainwestować w dodatki, a tu już trzeba mieć zasobny portfel. Ale mogę rozważyć podstawkę, o ile nie nudzi się po paru(nastu) partiach. Tylko zastanawiam się, czy WH:I nie jest zbyt konfliktowy. Mam jeszcze w pamięci partie w Cytadelę z moją przyszłą (karty latały po całym pokoju :lol: ) i nie chciałbym tego doświadczać po raz kolejny (poszukiwana gra powinna być raczej przyjemna i odprężająca :)). A co do Władcy Pierścieni to pojawiły się dwie propozycje: LCG i TCG - czy to to samo, czy różne tytuły?
"Więc idź, są światy inne niż ten."
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: SeeM »

un4given pisze:A co do Władcy Pierścieni to pojawiły się dwie propozycje: LCG i TCG - czy to to samo, czy różne tytuły?
TCG się już skończył i nie wiem czy warto w to inwestować. Karty będą już tylko drożały i coraz trudniej będzie ci cokolwiek kupić. LCG to nowy wymysł Fantasy Flight Games, a za polskie wydanie wzięła się Galakta, mająca już pewne turniejowe zaplecze związane z Inwazją. Z zakupami związanymi z LCG nie będziesz miał problemu, no i jest kooperacyjna.

RftG na kompie dla nowego gracza to pomyłka i największa antyreklama dla tej gry. Już niejedną osobę zniechęciło. To tak jakby pić piwo przez telewizor.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
amaroczek
Posty: 84
Rejestracja: 13 kwie 2011, 02:42
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: amaroczek »

Rzeczywiście TCG odpuść (szkoda, karcianka była rewelacyjna) i skoncentruj się na LCG.
Awatar użytkownika
un4given
Posty: 34
Rejestracja: 16 lip 2010, 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: un4given »

A jak na WH:I reagują niewiasty? Będę grał tylko z moją przyszłą i zastanawiam się czy taki rodzaj gry ma szansę chwycić.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: mckil »

Moja żona bardzo lubi, ALE to żadna reguła. Myślę, że KAŻDY ma swoje gusta i pewnie ŻADNA gra nie gwarantuje sukcesu.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: Mustafa »

Różnica między W:I, a LotR :
W:I jest bardzo agresywna i będziecie się atakować walczyć ze sobą , a jak wygrasz będziesz spał bez kołdry.
LotR razem walczycie z Sauronem i jak przegracie to mozesz liczyć na pocieszającego przytulasa :)

Wszystko zależy co wolisz ty i twoja partnerka :D
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: szmajchel »

WH:I to przede wszystkim negatywna interakcja, ktora naprawde potrafi wzbudzic wieeeele emocji. Ale warta spania bez koldry :D
Awatar użytkownika
Troll z bagien
Posty: 86
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:25

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: Troll z bagien »

Ja też polecam Inwazję, fenomenalna gra. Do grania casualowego nie potrzeba dużej ilości dodatków - Core Set + Legendy i może kilka Battle Packów albo jeden duży i zupełnie wystarczy na długo. Ja gram z moją dziewczyną i wiele godzin na walkach spędziliśmy, a wciąż chcemy więcej. Wrażenie może być stąd, że na forum wielu graczy gra turniejowo, a wtedy rzeczywiście sporo kasy trzeba wpompować.

W LoTRa nie grałem, ale kumple opowiadali, że dość szybko się nudzi, a w Inwazji każda gra może być inna.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: szmajchel »

Spokojnie wystarczy Core Set + Szturm (obowiązkowy dodatek). Fakt faktem - tanie to nie jest (ok. 200 zł gry + 300 koszulek)
Awatar użytkownika
un4given
Posty: 34
Rejestracja: 16 lip 2010, 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karciana gra fantasy dla 2-óch osób

Post autor: un4given »

Dzięki za podpowiedzi. Po przeczytaniu/obejrzeniu recenzji zamówiłem WH:I (jakoś bardziej do mnie przemawia niż LOTR). Pogramy, zobaczymy. Pozdr.
"Więc idź, są światy inne niż ten."
ODPOWIEDZ